User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 34 DR 295 - Ford Sierra 2.0 GLS

omrumtolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb 34 DR 295 - Ford Sierra 2.0 GLS

Herkese selamlar,

Uzun zamandır forumda yer alan birisi olarak son bir kaç yıldır aradığım aracı satın alınca bunu sizinle de paylaşmak istedim. Forumda daha önce konusu bulunan Sierra sevenlerin az çok bildiği bir araç. Kırmızı - Siyah renkli DR plakalı Sierra. Aracı kısa bir süre önce Görkem'den satın aldım. Burada bu aracın konusunu ilk açan arkadaştan. Kendisine buradan da teşekkür etmek istiyorum çünkü aldığı ilk günden beri yakından bildiğim bir araç ve güzel işlemler yaptı. Ondan satın alınca da artık sıra bana geldi. Yapılacak işlemlerden biraz bahsetmek gerekirse;

- Mekanik olarak büyük eksikleri olmasa da bazı küçük detayları bulunuyor. Ön amortisör kule bağlantılarındaki kauçukların değişmesi gerekli
    - Fren disklerimiz ve balatalarımız değişecek
    - Arka aks körüklerini elden geçirip güzelce temizleyip yenileyeceğiz
    - Arka amortisörler yağlı tip ve kaçak var onları Monroe marka gazlı tipler ile değiştireceğiz
    - Şanzıman ile şaft arasındaki bilya ve kauçuk değişecek
    - Tabii hemen hemen her Sierra'nın baş belası olan sibop kapağı yani külbütör kapağı

Bunları yaptıktan sonra kozmetik olarak yeterince düzgün olan aracı daha iyiye nasıl taşırız diye küçük dokunuşlar yapacağız. Gözüme çarpan ve kozmetik olarak yapılacak bir kaç parçanın listesini de buraya bırakıyorum.

- Ön sinyaller beyazdan turuncuya çevirilecek
    - Sağ arka stop camında ufak bir kırığımız var. Sıfır stop veya tamir ile çözüm üreteceğiz.
    - Sol sürücü koltuğu döşemesine el atacağız
    - Aydınlatma sistemlerinin ampülleri komple değişecek
    - Detaylı güzel bir temizlik
    - Bir ihtimalle çok ince bir cam filmi uygulaması
    - Hoparlörler ve ses sistemine küçük dokunuşlar
    - Cam ve cam motorlarına komple temizlik

Kozmetik olarak bu dokunuşları da yaptıktan sonra listemizin en sonunda yer alan ve bu değişiklik sonrası görünüşünde ciddi olarak fark yaratacak olan jant lastiğe sıra gelecek. Bu noktada da benim tercihim aracın rengi kırmızı - siyah olduğu için speedline tarzında beyaz 5 kol veya daha fazla kollu jantlar olacak. ü

Sizlere gelişmeler oldukça buradan yazmaya devam edeceğim. Henüz ben fotoğraf çekemedim ama sağolsun Görkem'in çektiği bir kaç fotoğrafı buraya bırakıyorum. Aşağıdaki linkten de güncelleme oldukça onları linke eklicem oradan takip edebilirsiniz.

34 DR 295 - Ford Sierra 2.0 GLS Fotoğrafları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel araba aldin valla kankam, kazasiz belasiz kullanman dilegiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omrumtolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Uzun zamandır forumda yer alan birisi olarak son bir kaç yıldır aradığım aracı satın alınca bunu sizinle de paylaşmak istedim. Forumda daha önce konusu bulunan Sierra sevenlerin az çok bildiği bir araç. Kırmızı - Siyah renkli DR plakalı Sierra. Aracı kısa bir süre önce Görkem'den satın aldım. Burada bu aracın konusunu ilk açan arkadaştan. Kendisine buradan da teşekkür etmek istiyorum çünkü aldığı ilk günden beri yakından bildiğim bir araç ve güzel işlemler yaptı. Ondan satın alınca da artık sıra bana geldi. Yapılacak işlemlerden biraz bahsetmek gerekirse;

- Mekanik olarak büyük eksikleri olmasa da bazı küçük detayları bulunuyor. Ön amortisör kule bağlantılarındaki kauçukların değişmesi gerekli
    - Fren disklerimiz ve balatalarımız değişecek
    - Arka aks körüklerini elden geçirip güzelce temizleyip yenileyeceğiz
    - Arka amortisörler yağlı tip ve kaçak var onları Monroe marka gazlı tipler ile değiştireceğiz
    - Şanzıman ile şaft arasındaki bilya ve kauçuk değişecek
    - Tabii hemen hemen her Sierra'nın baş belası olan sibop kapağı yani külbütör kapağı

Bunları yaptıktan sonra kozmetik olarak yeterince düzgün olan aracı daha iyiye nasıl taşırız diye küçük dokunuşlar yapacağız. Gözüme çarpan ve kozmetik olarak yapılacak bir kaç parçanın listesini de buraya bırakıyorum.

- Ön sinyaller beyazdan turuncuya çevirilecek
    - Sağ arka stop camında ufak bir kırığımız var. Sıfır stop veya tamir ile çözüm üreteceğiz.
    - Sol sürücü koltuğu döşemesine el atacağız
    - Aydınlatma sistemlerinin ampülleri komple değişecek
    - Detaylı güzel bir temizlik
    - Bir ihtimalle çok ince bir cam filmi uygulaması
    - Hoparlörler ve ses sistemine küçük dokunuşlar
    - Cam ve cam motorlarına komple temizlik

Kozmetik olarak bu dokunuşları da yaptıktan sonra listemizin en sonunda yer alan ve bu değişiklik sonrası görünüşünde ciddi olarak fark yaratacak olan jant lastiğe sıra gelecek. Bu noktada da benim tercihim aracın rengi kırmızı - siyah olduğu için speedline tarzında beyaz 5 kol veya daha fazla kollu jantlar olacak. ü

Sizlere gelişmeler oldukça buradan yazmaya devam edeceğim. Henüz ben fotoğraf çekemedim ama sağolsun Görkem'in çektiği bir kaç fotoğrafı buraya bırakıyorum. Aşağıdaki linkten de güncelleme oldukça onları linke eklicem oradan takip edebilirsiniz.

34 DR 295 - Ford Sierra 2.0 GLS Fotoğrafları
    Konuyu güncelleme zamanı geldi. Yapılan işlemler hakkında biraz bilgi verme zamanı.

Mekanik olarak hemen hemen bütün eksiklerimizi tamamladık. Bu haftasonu parçaların montajını ve değişimini gerçekleştiricez. Bu haftasonu yapılacak mekanik listesinde;

- Brembo hava kanallı fren diskleri ve balatalar değişimi
    - Motocraft arka süspansiyonlar değişimi
    - Ön amortisör takozları değişimi
    - Bilyalı şaft takozu değişimi
    - Arka aks körükleri değişimi
    - Marş motoru kontrolü ve bakımı
    - Henüz net olmamakla beraber bir de sürpriz bir güncelleme (her şey yolunda giderse yapılacak bu işlem)

Bunların dışında da kozmetik anlamda bir iki küçük dokunuşlar yaptım.

- Beyaz sinyallerimize veda ettik ve turuncu sinyallere geçiş yaptık.
    - Her ne kadar çoğu insanın hoşuna gitmese de gece sürüşünde görüşü arttırdığı için Led farlara geçiş yapıldı.
    - Camın önünde bulunan plastik ızgarada kırıklar vardı onun tamir ettik.

- Yakında vites körüğü, iç trimler vs de bulunan küçük eksikleri tamamlamaya başlıcam. Bazı trimler biraz yıprandığı için bir miktar ilgiye ve şefkate ihtiyaç duyuyorlar onları önce onarmayı deneyeceğiz olmazsa yenileri ile değiştireceğiz.

Şimdilik yapılanlar ve bu hafta yapılacaklar bunlar. Yapılanlarla ilgili olarak haftasonu bütün işlemler bitince fotoğraflarını sizinle paylaşıcam.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok diri duruyormuş. Konuyu okuyunca daha kötü bekliyodum ama çok farklı çıktı görünenden. Eski ve bakımlı , temiz arabanın tadı bambaşka. Markası modeli ne olursa olsun. Kolay gelsin , başarılar.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok diri duruyormuş. Konuyu okuyunca daha kötü bekliyodum ama çok farklı çıktı görünenden. Eski ve bakımlı , temiz arabanın tadı bambaşka. Markası modeli ne olursa olsun. Kolay gelsin , başarılar.
    Teşekkür ederim. Bakalım daha iyi bir kondisyona kavuşturmak için elimden geleni yapıcam

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğüm en diri duran Sierra olabilir. Maşallah nazar değmesin. Yapılacaklarla birlikte çok daha güzel hale gelecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm en diri duran Sierra olabilir. Maşallah nazar değmesin. Yapılacaklarla birlikte çok daha güzel hale gelecektir.
    Teşekkür ederim. Yakında güncelleme paylaşıcam. Şu anda işlemler yapılıyor. Sürpriz ufak tefek şeyler de çıktı onları da aradan çıkartıyoruz. Güzel olacak gibi bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveet herkese selamlar,

Sierra ile olan birlikteliğimiz çok uzun sürmedi. Kendisiyle biraz erken vedalaştık. Yollarımızı erken ayırmamızın nedeni uzun yıllardır istediğim bir aracı bulmuş olmam. E36 323ti Compact aldım. Sierra'ya yapılanların listesini buradan son bir güncelleme ile sizinle paylaşıcam. Baya ciddi emek ve zaman harcadık ama o da mekanik anlamda olabilecek en iyi konuma gelmişti. Yukarıdaki listede yer alanlardan kozmetik olanlarının bir ikisini yapmadık ama sürprizlerle beraber listede yer alanlardan fazlasını yaptık.

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omrumtolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eveet herkese selamlar,

Sierra ile olan birlikteliğimiz çok uzun sürmedi. Kendisiyle biraz erken vedalaştık. Yollarımızı erken ayırmamızın nedeni uzun yıllardır istediğim bir aracı bulmuş olmam. E36 323ti Compact aldım. Sierra'ya yapılanların listesini buradan son bir güncelleme ile sizinle paylaşıcam. Baya ciddi emek ve zaman harcadık ama o da mekanik anlamda olabilecek en iyi konuma gelmişti. Yukarıdaki listede yer alanlardan kozmetik olanlarının bir ikisini yapmadık ama sürprizlerle beraber listede yer alanlardan fazlasını yaptık.
    Hayırlı olsun hangi 323ti aldınız.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hangi 323ti aldınız.
    DBU 822 plakalı aracı aldım hocam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler