User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 85" Mercedes 190D BABYBENZ

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

85" Mercedes 190D BABYBENZ

herkese selamlar iyi forumlar ,
    1.5 yıl önce aldığım aracımı sizlerle paylaşmak istedim...kendisi 85 model 190 dizel 2.0 5 ileri manuel .

bu ilk görüşüm aracı satın aldığım gündü...kaporta boya,iç trim&döşeme ve mekanik eksikleri vardı ama 3.sahibinde ve orj 177bin kmde olması ve birçok yerinin boyasız olması beni epey cezbetti..

Kuş yuvada

Buda bonus olsun diğer kuşumla

Çürüklerimizin bir kısmı ;

Aracı aldığımda kafamda bir proje çizmiştim yapıcaklarımı ama çok ciddi bir birikim gerektiriyordu yavaş yavaş toplamaya karar verdim.ilk iş olarak aracın tüm soğutma sistemini devirdaim,kayışlar,pervane ve termiğini değişip sıvı filtre bakımlarını yaptım ve bir süre bu şekilde kullandım.

Aracı 2020 ocak ayında almıştım haziran ayında sökmeye başladım kaporta boya işlemleri için.Aracın içini dışını sunroofunu vs kendim söküp takıcak şekilde ve fırında boyancak şekilde anlaştım kaportacımla.
    Kaporta aşamasından birkaç foto.Aracın arka çamurluk eteklerinde , taban sacında motor içinde bagajında çok çürük vardı.

Araç boyandı çekiciye yüklendi.Bu sırada aracı komple makyajlı görünüme çevirdik.Yani ön - arka tamponlar , yan marşpiyeller ve pakolar eklendi.

Aracın içini komple bitüself ile yalıtım yaptım ve toplama aşaması bitmiş oldu.Bu sırada aracın far stop sinyal grubunu aynalarını yan sanayi olan parçalarını komple orj ekipmanlar ve hella ile değiştirdim.Dışında eksik ve kırık olan far altı çıtalarını bagaj kilidini , sunroof ve kapı fitillerini vs birçok şeyini değiştirdim.

Hemen jant lastik arayışına girdik dedim bukadar emek veriyoruz hakedeceği bir jant takalım ve 17 202 kodlu orj aero intra modelini taktım.

Bu sırada mekanik eksiklerimi tamamladım komple alt takım ve ön takım yapıldı. ön arka şaft köselesi,askı takozu,4 disk balata,ön rotiller vs akla gelebilcek herşeyini sıfır değiştirdim . Ön camlar otom. çevrildi orj ekipmanlar ile.

Ardından iç döşeme için yer araştırmaya başladım ama verilen fiyatlar ve kapı döşemelerinin tamiri olmayacağını söylemeleri üzerine kafamda farklı projeler oluşmaya başladı.Kapı döşemelerini,güneşlikleri taban halısnı vs komple yurt dışından getirttim hatasız sıfır ayarında.Ve makyajlı kasanın modelleriydi. Lacivert oldukları için çok zor bulunuyordu ve koltukları birtürlü bulamadık. Bende kırdım kafayı ve recaro elektrikli bel şişirmeli ve ısıtmalı koltuk getirttim.

Bunlarda yırtık pırtıktı ve rengi uymuyordu. Komple Lacivert deri kaplama yaptık.Bu sırada araca birkaç ekleme daha yaptık sıfır vites maunu.Nardi ahşap direksiyon krom aksesuarlar gibi şeyler ekledik ve güzel bir ses sistemi yapıldı.

Çok hoşuma giden kupon bir parça olan orj arka reflektörümüzü zor bela bulup taktık..

Daha sonra Jantlardan sıkılmıştım farklı birşeyler yapmak istedim.Orjinal Rial Mesh 16" et11 8j-9j Jant buldum ve aldım.Bunlar komple kumlanıp boyandı polisaj yapıldı ve 195 40 16 lastiklerle araca takıldı.Bu jantları taktıktan sonrada araca ön arka bağımsız air süspansiyon yaptırdım.

Hakkı Can Eryüzlü...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapalı otoparktaki fotolara "ulan ne güzel olmuş" derken, devam edince büyük hayal kırıklığı oldu maalesef...
    Keşke orijinale sadık kalarak devam etseydiniz.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah tam evrim olmuş resmen kazasız belasız 17 aero jantlı hali daha çok hoşuma gitti birde ön direklerdeki ses sistemi çok gözüme battı onun dışında diyecek söz yok emeğinize sağlık
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Ben de şahsen air sevmiyorum ama sahibinin zevki bizim zevkimizin önüne tabiki geçemez.İçine bittim ayrıca.Harika olmuş
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın son hali maşallah şıkır şıkır olmuş. Ben çok beğendim. Elinize emeğinize sağlık, kesenize bereket.

Yukarıda yazılmış ama bende ön direklerdeki hoparlörlerin olmaması taraftarıyım. Yapılan işi gölgeliyor, daha uygun boyutlarda ya da görünmeyecek bir yerde tutulması daha şık olacaktır. ����
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emeğinize sağlık. başta dedim orjinal görünüm güzel bi araç gelecek herhalde sonradan air, koltuklar, ses sistemi baya şaşırttı. zevkleri tartışmak haddime değil. güzel de olmuş. ama ön direkler gözü çok tırmalıyor şahsi görüşüm. maun direksiyon ahşap döşeme filan derken biraz uyumsuz durmuş diye düşünüyorum

kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun, ciddi emek sarf edilmiş. Özellikle koltuklar müthiş olmuş.
    Normalde air işini seviyorum fakat bu araçta 16 jantlarla birlikte farklı bir kimliğe bürünmüş araç. Otoparktaki fotoğraflarda araç retro duruyor, son hali modifiyeli Mercedes olmuş. İkisi de güzel, ikisi de tercih meselesi.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçi çok güzel olmuş. Ahşaplar o lacivert deriler arasında biraz tuhaf göründü gözüme. Farklı bir ahşap sanki daha güzel görünür gibi. Belki zebrano olabilir. Yada daha farklı renk bir ahşap

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zevkler ve renkler gerçi air bende sevmem,tam konunun başında dedim herhalde oem devam edecek air ve doğal olarak jantları görünce biraz hayal kırıklığı yaşadım,dediğim gibi zevkler ve renkler elinize ve emeğinize sağlık

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah eski 190 sahibi olarak ben çok beğendim. yoruma açık durumlar elbette var ama sen beğendiysen bizlere maşallah demekten başka bir şey düşmez
    direklerdeki hoperlörleri gizlersen bence olay tamam. jantlar canlıda fotodaki halinden daha iyi duruyordur eminim.
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlar için teşekkür ediyorum , direklerdeki hoparlörler için şöyle söylüyüm arka pandizotta 4 adet 6975v3 olduğu için sahne arkaya çok kayıyor,sesi dengelemek için direkte midrange kullanmak mecbur hale geldi

jant ve air içinse zaten onlar sökülcek yaz sonu gibi nasip olursa araca swap yapılcak bu sebepten ötürü jantlar tekrar değişçek air ses sistemi vs hepsi sökülcek araçta normalde spor yay kullanıyordum garajdaki fotolarda spor yay var
    Hakkı Can Eryüzlü...

hasankaynar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel olmuş emeğinize sağlık.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle emeğinize sağlık. Ortada bir emek var. Sadece bana göre beğenmediğim noktalar; air, büyük jant, direksiyon ve hoparlör. Sebebi ise bu kadar emek harcamışken ben olsam daha orijinal giderdim. Yinede tebrikler uğraş için

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca maşallah baya emek harcanmış yaz sonu air vs sökülecek demişsiniz zaten OM606 swap yapılırsa acayip keyifli hale gelir
    Pakolar olması gereken tondan daha açık olmuş sanırım kendi rengine dönerse çok daha güzel hale gelir.

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herşey süper giderken air girdi işin içine ama tabii herkes kendi zevkine göre restore ediyor rial jantlarıda çok begendim kazasız belasız binmeni dilerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi gidiyordu ta ki son fotoğrafları görene kadar..

Maşallah..

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercedes diye okuduk şahin çıktı

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarzi begenmeyenler tabiki olabilirde sahin ile karsilastirmak biraz kirici olmus.

Iki jantli hali tamamen ayri amaca hitap etmis. Swap yaptiginizda ilk haline doneceginizi dusunuyorum.

Ama o mid range midir nedir gercekten olmamis. Akustigi falan bosverin alin siz onlari ordan

Kazasiz belasiz.
    Volvo 760 Turbo

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aero jantlar ile nokta olmuş derken ardından gördüğüm resimlerle hayal kırıklığı yaşadım.Direklerdeki hoparlörler,direksiyon,jantlar olmamış bana göre.
    Aero jant ve koltuk ilaveleri, aracı son noktaya getirmişti zaten.
    Elinize,emeğinize sağlık..Kesenize bereket.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler