User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Daihatsu YRV Turbo

mert1612 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun. benimde 2007 model 1.3 toyota yarisim vardı onu turbolarken aynı motorlar olduğu için yrv nin kol ve pistonunu takmıştık 1,2 bar basınçta gerçekten şaka makinası olmuştu acayip gidiyordu Kazasız belasız sürüşler dilerim
    FN2-R

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert1612 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun. benimde 2007 model 1.3 toyota yarisim vardı onu turbolarken aynı motorlar olduğu için yrv nin kol ve pistonunu takmıştık 1,2 bar basınçta gerçekten şaka makinası olmuştu acayip gidiyordu Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Levent bahsetmişti sizden normalde satmak istiyordum ama galiba vazgeçip mekanik olarak bakımını yaptırıp devam edeceğim depo ufak olmasına rağmen gerçekten yeterli geliyor basınç gidişi milletin yanından geçerken dönüp bakışları gerçekten çok güzel

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Çok güzel ya Maşallah
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, forum için küçük ama Minnnik Yakuza için orta seviye bir güncelleme oldu bugün, aracın süspansiyonlarından çok memnun değildim aşırı sert ve sesliydi bunun için orijinal amortisör kodudur hangileri kullanıla bilir gibi araştırma yaptıktan sonra parçacıya gidip ön ve arka amortisörleri aldım. Hazır amortisörlere girişeceğiz madem bujileri aldığımda yenilemediğimden onları da değiştirme kararı aldım ki; iyi ki almışım aracın üstünden esasen kullanılması gereken bujiler çıkmadığı gibi amortisörler de iyi olmadığı asalında tamamen bitik olduğu aracın bu yüzden rahatsız olduğunu hatta can sıkıcı seviyede sürüşü olduğunu anladık gelen parçalar ve çıkan parçaları elden geldikçe resmini çektim şimdiden teşekkürler..

Arka amortisörler ;

Ön Amortisörler ;

Ön ve arka amortisörlerin orijinal olanlarının teminin zorluğu nedeni ile önler DJ Parts arkalar ise Japan Parts olarak alındı aslında orijinal olarak KYB kullanmakta artık bir daha ki sefere, deyip devam edeyim,

Arkadan çıkan amortisör ;

Amortisörler öyle bir duruma gelmiş ki el yordamı ile rahatlıkla açılıp kapana biliyordu,

Gelelim araçta kullanılması gereken gerekli bujiye aslında BKURETB6-10 3 Tırnak olması gerekli resimde ki gibi ;

Araç üzerinden çıkan buji ise K16TNR-S9 çift tırnak buji ki onların durumu da peki iyi çıkmadı ;

Tüm bu işlemler bittikten sonra araç resmen kendine geldi ve rot yapıldı ilk fotoğraf arka amortisörler değiştikten sonra ki hali ve Rot üzerinde ki durumu ;

Bir sonraki yapılacaklar listesi biraz uzun dene bilir onlarda sırası ile,

Devir daim ve kayışı değişecek ve bu sırada şarj dinamosu revize edilip tüm contalar sıfırlanacak,

Triger zinciri değişimi olacak buluna bilirse tüm soğutma sisteminin hortumları değişip artık ilk baharda kısmetse kaporta aksamına girilecek

Bu bakımdan sonra cidden aracın aslında sert bir mizacı bile olsa konforlu olduğunu anladım.

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok merak ettiğim ve istediğim bir araba yapılanlar olması gerekenlermiş abi maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok merak ettiğim ve istediğim bir araba yapılanlar olması gerekenlermiş abi maşallah
    Çok teşekkürler inşallah nasip olur, eğlenceli bir araba aslında uzun yolu da çok keyifli ola biliyor gidilen km ye bağlı olarak diyelim

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger zinciri degisimi neden ki? Ses yoksa devamke bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Triger zinciri degisimi neden ki? Ses yoksa devamke bence
    Uzun süre kafam rahat etsin diye uzun yolda kafam rahat etsin takılmasın mantığındayım, o yüzden yoksa dediğin doğru ses gelene kadar devam

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper, yürüyen aksamdaki iyileştirmeler arabanın yürürünü değiştiriyor gerçekten. Biliyosun ben de mondeoya ön takım yaptım, bambaşka bir araba oldu.

Orj buji varken çift tırnak takmak abesle iştigal olmuş gerçekten. Orj bujilere geçmen çok iyi oldu.

Kazasız belasız

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orj.buji iyidir.

iridyum takmıştım,eskiye göre iyidi ama tekrardan ngk ya geçtim.yakıt-perf. rolanti ciddi farketti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler