User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2001 Opel Corsa C 1.4 Öğrenci Spec

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2001 Opel Corsa C 1.4 Öğrenci Spec

Herkese merhaba,

Yıllardır foruma üyeyiz fakat konu açmak yeni nasip oldu.

Araç 6-7 yıl önce abim için üniye gitsin gelsin diyerek alınıp kullanılmıştı daha sonra ihale bize kalınca bende üni son sınıftayken pandemi dolayısıyla para birikmişken aracı kozmetik anlamda birşeyler yapıp dolduralım diyerek niyet ettim. Resimleri şöyle bırakayım .

Kendimce yapacağım işleri sıraladım.

-Ön arka silecekler.(Ön silecekler sıfır alındı)
    -Vites körüğü ve vites topuzu . (Sıfır takım alındı)
    -Sisli far anahtarı.(Çıkma temiz alındı)
    -Sıfır ayarında temiz far(valeo) yada sıfır depo. (Temiz çıkma valeo alındı)
    -Ön sis farları ve sisli tampon ızgarası alınacak.(Ürün piyasada yok yada olanlarda kara borsa çok pahalı bana zaten depo lazım)
    -App plaka yapılacak.
    -Ön arka tamponlar boyanacak.
    -Önler iki cm indirilecek.
    -Arka sis takımı alınacak ve stoplar temizlenecek.

Yalnız piyasayı bilmiyor oluşum ve hangi işi nerelerde yaptıracağıma dair en ufak bir bilgim olmamasından dolayı malesef herkes ellerini ovuşturmuş şekilde çaylak beklerken bu forumdaki fikirleri önemseyerek ve yardımlarınız dahilinde ufak ufak adım atmak istiyorum. Uzattıysam affola.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun konun devamını bekliyorum bende bir öğrenci olarak konuyu keyifle takip edeceğim
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufak ama önemli bir adım olarak; bagaj yazılarının doğru yerlere taşınması listeye eklenmeli

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun , kazasız belasız kullan.

önü az cok toparlayacak parçaları edinmissin.
    tamponları boyatırken etraftaki gamzeleride giderin..
    misal bagaj kapağı ağlıyor. yazıları daha önce kim yapıştırdı ise olması gereken yerde değil.

4 yay al , efendi gibi bas.
    app plaka işine girme bence , yada bana denk geliyor ben bu zamana kadar app'den 5 kere ceza yedim.
    médiocrité partout

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konya mstgarage ile iletişime geç corsa c için sana yardımcı olacaktır.
    Kozmetik eksiğin var giderince çok güzel olur iyi günlerde kullanırsın.
    #eksikpazar

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel parçalar temin etmişsiniz. Ön tarafı bayağı kendine getirir. Onun dışında bana sorarsanız;
    - APP yerine temiz aynı font plaka alın.
    - Plakalıkları servis plakalığı ya da daha sade bir şey yapın.
    - Bütçe varsa arka tamponu boyatın.
    - Bagaj yazıları söylenmiş, ben de aynı fikirdeyim. Yazılar düzeltilmeli, bütçe varsa boyatılmalı.
    - Arabanın tavanı bebe mavisi olmuş. Aracın rengine en yakın tonda folyo kaplatılabilir.

Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın. Bu zamanda masrafsız az yakan araba büyük nimet.

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütün parçalarını Ankara Aykoç Opel'den alabilirsin ben Corsam varken bütün ihtiyaçlarımı oradan gideriyordum. Ürünlerin fiyatı piyasaya göre makul sayılır ve dürüst satıcılardır. Zamanla cosmo far, gsi stop vs diye diye doldurursun

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrencilerin çoğunluğu ülkemizde Corsa ve benzerleri ile başlıyorlar bu işlere. Ben de 2007 model Bir Corsa D Sport ile başlamıştım. O günleri anımsattı bana..

Birkaç dokunuşla çok güzel hale gelecektir. Plakalıklar bence çok göze batıyor, onları da değiştir derim. Arka göçükler düzeltilmeli. Araç Logoları doğru konuma alınmalı. Küçük kaliteli bir egzoz kafası da güzel durur Logosuz plakalık daha kalteli duruyor bana göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkürler hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhaba;

Uzun bir aranın ardından aslında aranın uzun olmasının sebebi para biriktirme,malzemeci-parçacı araştırma ve bütün listelediğim yapılacakları tek kalemde bitirmek istediğim içindi.
    Aranın ardından paralar biriktirildi ve daha sonra o parçacıyı ara bu parçacıyı ara, hurdacılara git gez bak gör ama fiyatlardan haberin yok ise ve kozmetik anlamında pimpirikli isen işin bir hayli zor bu noktada forum üyeleri beni iyi anlar. Kırık tamiratlı farı iş görür diyip kapora isteyeninimi ararsın, yan sanayi parçaya sıfırın üçte ikisi fiyat isteyeninimi ararsın açıkçası biraz soğudum ve yoruldum.
    En sonunda konum olarak bana yakın hem de iyi bir esnaf olarak tanıdığım parçacıya gittim ve ön far takımı-ön sisler-sisli tampon ızgarası-arka sis takımını alarak uygun bir fiyata aldım ve pedere haber verdim kendisi de madem bu kadar malzeme aldın öyle ise kaput-tampon-bagaj-ön arka tampon ve genel kaportadaki göçük tamiri olmak üzere kaportacının yolunu tuttuk ve aracı teslim ettik.

10 günlük sürenin arkasından araç istediğim görüntüyü bir nebze verdi lakin tamponda daha önceden şişmeler olduğu için o kordon hat çizgilerini tutturamamış olmaları beni üzdü e tabi bunda arabanın metal yorgunluğu dahil olduğu için olduğu kadar dedim ve yoluma devam etme kararı aldım.

Boyacıdan teslim alırken:

Evin önündede bir foto alayım dedim.

Ufak ufak devam ediyoruz app plaka yaptırmaya çok niyetlendim fakat gelen önerilere göre ceza ihtimali yüksek olduğu için şuanlık erteledik, eskiyen plakaları cemiyet odasından yeniledik fakat o da istediğim gibi olmadı çünkü çerçevelerin boyası yoktu bunada ilerleyen zamanda düz siyah plakalık alarak çözeceğim inşallah.

Amerikan parkları taktırdık aydınlatma incik boncuk işleri hallettik.
    Stoplar simsiyahtı ve zedelenmeler mevcuttu temizlemekle uğraşmadım onada güzel miktarlar isteyince oem stop takımı aldım,montajını yaptık arka tarafın yüzü gözü açıldı.

Bugün arka silecek süpürgesi ve stoplar için turuncu sinyal lambası alarak şuanlık noktalayacağım önümüzdeki günlerde ise GM marşpiyel takımı (tırnaklı çamurluk plastiği ile beraber) alacağım fakat parçacıları dolaştım bana söyledikleri servisten temin edebilirsin diyerek yollamaları oldu eğer eş dostta tanıdık varsa yardımcı olurlarsa sevinirim zira araç yan bölgeden çok çıplak kalıyor pütürlü alt kısım hoş gözükmüyor.

Yapılacaklar listesi devam:
    - Havuzlu paspas takımı
    - Astra H lip
    - GSİ Silverline Kadran
    - GM Marşpiyel Takım
    - Koltuk Isıtma Düğmeleri(E tabi o koltuklar ısınacak. )
    - Sislere rahatsız etmeyecek şekilde tatlı bir xenon.
    - Kış mevsiminden sonra 14 inçlik gm tenekeler alınacak.
    Konu BYET tarafından (30-10-2020 Saat 07:42 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesene bereket, app konusunda sanırım eski mühürsüz app kullananların yorumlarını aldın; zira yıllardır mühürlü app kullanıyorum, muayene-çevirme vs hiç sıkıntı yaşamadım. @Melih-Ö abiden sıkıntısız kullanabileceğin appler edinebilirsin. Stop hazır sıfır almışken gsi olanı alınabilirdi.

yapılacaklar listesi keyifli görünüyor, şimdiden kolay gelsin
    listeye tigra boomerang eklemeni öneririm, şık bir detay bence.

aerakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ufak dokunuşlarla gerçekten araç kendini göstermeye başlamış. Opel parçaları özellikle Corsa C kasa için Konya'da Mst Garage var belki duymuşsunuzdur. Orayla da görüşebilirsiniz parça konusunda.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesene bereket, app konusunda sanırım eski mühürsüz app kullananların yorumlarını aldın; zira yıllardır mühürlü app kullanıyorum, muayene-çevirme vs hiç sıkıntı yaşamadım. @Melih-Ö abiden sıkıntısız kullanabileceğin appler edinebilirsin. Stop hazır sıfır almışken gsi olanı alınabilirdi.

Arkadaş haftalık olarak yazıp bilgi alıyor ama bir türlü ikna edemedik kardeşim
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim kazasız belasız
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç çok güzel oluyor,maşallah. hep 4 teneke olmalı bu araçta diyorum jant yerine ))

Melih abi APP'de candır. Polis konusunda şuana kadar bir şey yaşamadım motosiklete yaptırmıştım bende.
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi yok cidden normal baskı plakalar hem çok özensiz üretiliyor hemde çok adi kaçıyor sonunda plaka siparişini vericem lakin para biriktiriyorum oda listemde. GSİ Stoplara gelince abi zannedersin corsa ürünleri bulunmaz hint kumaşı fiyatlar aşırı pahalı talepten midir yoksa nadir bulunan bir malzememidir bilemiyorum, abi tigra boomerang hiç duymadım aydınlatırsanız çok sevinirim birde özelden jant konusu hakkında birkaç sorum olacaktı size

Alıntı aerakman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ufak dokunuşlarla gerçekten araç kendini göstermeye başlamış. Opel parçaları özellikle Corsa C kasa için Konya'da Mst Garage var belki duymuşsunuzdur. Orayla da görüşebilirsiniz parça konusunda.
    Abi çok teşekkür ederim MST Garage için daha önceden de öneri sunmuşlardı cidden istediğim parçalar mustafa abinin elinde bulunuyormuş şuan beklediğim şey bütçeyi tamamlamak.

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim kazasız belasız
    Teşekkür ederim abi

Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç çok güzel oluyor,maşallah. hep 4 teneke olmalı bu araçta diyorum jant yerine ))

Melih abi APP'de candır. Polis konusunda şuana kadar bir şey yaşamadım motosiklete yaptırmıştım bende.
    Tenekeler kışlıkta var abi aslında şuan üzerinde bulunan yazlıkları komple verip yerine astra g jantı ve ince yanak bir lastik düşünüyorum fakat ailevi sebepler buna izin verecek mi onuda düşünüyorum APP'leri sipariş vericem abi ciddi anlamda farkediyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yok cidden normal baskı plakalar hem çok özensiz üretiliyor hemde çok adi kaçıyor sonunda plaka siparişini vericem lakin para biriktiriyorum oda listemde. GSİ Stoplara gelince abi zannedersin corsa ürünleri bulunmaz hint kumaşı fiyatlar aşırı pahalı talepten midir yoksa nadir bulunan bir malzememidir bilemiyorum, abi tigra boomerang hiç duymadım aydınlatırsanız çok sevinirim birde özelden jant konusu hakkında birkaç sorum olacaktı size
    tigra boomerangs corsa c diye aratırsan örnek bir sürü görsel bulabilirsin. pm den yazabilirsin tabi ki -yazdıysan düşmemiş posta kutuma-.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle eski bir corsa c sahibi olarak sana yardımcı olayım marşbiyeller ve aradığın bir çok parçayı bulabileceğin kişi konyadan mustafa küçükcıvıldır Kendisi sana corsa c üzerine ne ararsan yardımcı olacaktır. Eğer bütçen yoksa gsi stop için stopların iç kısmına karartma filmi çek dış kısmına piano black çok ucuz yollu gsi görüntüsü alabilirsin Eğer az buçuk elinden geliyorsa Tigra kepi al içine android bir tablet koy aracın içindeki havayı başlıca değiştirecektir. Ayrıca elm327alırsan ucuz bir fiyata aracına ait bütün verileri bluetooth üzerinden obdye takıp görebilirsin. Jant konusundada kesinlikle combo jantı al teneke ve orta göbeklerini tak
    #RenaultSport Clio-R

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşalah kazsız belasız kardeşim ,benim arabaya da bakabilirsin,aynı renk mavi

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

istersen jantlarıda satabilirm ben oz alıcam
    Konu 16EC813 tarafından (05-11-2020 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler