User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1984 Toyota Land Cruiser FJ 60 4.2 Wide Body

Designer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1984 Toyota Land Cruiser FJ 60 4.2 Wide Body

Araç 1984 Model Toyota Land Cruiser FJ 60 . Hidrolik direksiyon 5 vites ve klima kendinden var. Türkiye'de bir elin parmağını geçmez. 3400 ve 4000 dizel modelleri var fakat 4200 benzinli modelinden benimki hariç şimdiye kadar görmedim. Üzerindeki Body Kit tamamen özel tasarlanmış ve fiberden yapılmış. Kimin yaptığını bilmiyoruz maalesef ama çok iyi iş çıkarmış. Aracı aldığımdan beri ettiğimiz masraf 50bini geçti kabaca. Şuanda pistonlarına kadar sıfır motor yapılıyor. Ön arka diferansiyeller tamamen revize edildi ve ayna mahruti oranları değişti. Direksiyon amortisörü Avustralya malı Old Man Emu takıldı, frenler yenilendi, teker hubları sıfır takıldı. 4 lastik sıfır 35inç BfGoodrich KM3. Dokunmadığımız sadece şanzıman kaldı oda iyi zaten. Motor işi bittikten sonra makaslara el atıcaz. Araç biraz daha yükselecek makaslar ve küpelerde yenilenecek. Daha sonra disk fren diff kilidi vs gibi modifikasyonlar var aklımda. İleride Amerika da Holley sniper efi kit getirip karbüratörü iptal etmek istiyorum ama bakalım hayırlısı artık Ustam motoru yaparken bende aracın altına yatıp tüm şaseyi kazıyıp tekrar boyadım. Şimdide öne kendi tasarladığım demir tamponu yapıyorum. Bitince fotoları eklerim.

Konu Designer tarafından (02-10-2020 Saat 02:47 ) değiştirilmiştir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, cidden çok beğendim. Konunun devamı gelsin mutlaka
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel ve sade duruyor. Güzelliğini kaybetmemiş. Böyle eski yılların jiplerini çok abartılı modifiye ediyolar. Bence böyle sade ve şık olmalı. İnşallah bana da nasip olur. Günlük aracımın yanına böyle güzel bi jip almak istiyorum.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alışılmışın dışında değişik bir araç projesi şimdiden elinize emeğinize sağlık
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Landcruiser, hastasıyız Güle güle kullan, wide body hiç sırıtmamış, ben ilk bakışta orijinal bile sandım

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah..Bu araçların sade kalması gerekli mümkün olduğunca..Maddi manevi elinize sağlık,kesenize bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler herkese 9 senedir Land Rover Defender kullanıyordum. Ondan sonra bu tank gibi hissettiriyor cidden. Kamp off road gibi aktiviteler için Land Cruiser son nokta gerçekten. Hak ettiği gibi yavaş yavaş restore edicez bakalım
    Instagram : WideBodySixty

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Designer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler herkese 9 senedir Land Rover Defender kullanıyordum. Ondan sonra bu tank gibi hissettiriyor cidden. Kamp off road gibi aktiviteler için Land Cruiser son nokta gerçekten. Hak ettiği gibi yavaş yavaş restore edicez bakalım
    Bir youtube videosundaki yorumda okumuştum; "ormana gitmek istiyorsan Land Rover al, ormandan geri dönmek istiyorsan Land Cruiser al " (bunun ingilizcesini yazmış)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir youtube videosundaki yorumda okumuştum; "ormana gitmek istiyorsan Land Rover al, ormandan geri dönmek istiyorsan Land Cruiser al " (bunun ingilizcesini yazmış)
    kesinlikle öyle Ben Defender ile 16 ülke gezdim araç üstü çadırda konaklayarak. Yolda karşılaştığım neredeyse diğer tüm gezginler Toyota kullanıyordu. Mekaniği çok sağlam. Kıramıyorsun aracı. Defender ile düz yolda aks kestiğimi bilirim mesela. Bir tanıdığım 7 senedir Land Cruiser kullanıyor hatta yarışlara giriyor üzerinde de 37 inç lastik var daha herhangi bir aksamını kıramadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kesinlikle öyle Ben Defender ile 16 ülke gezdim araç üstü çadırda konaklayarak. Yolda karşılaştığım neredeyse diğer tüm gezginler Toyota kullanıyordu. Mekaniği çok sağlam. Kıramıyorsun aracı. Defender ile düz yolda aks kestiğimi bilirim mesela. Bir tanıdığım 7 senedir Land Cruiser kullanıyor hatta yarışlara giriyor üzerinde de 37 inç lastik var daha herhangi bir aksamını kıramadı
    2008'de dergide çalışan arkadaşım, Şile'de sahile Land Cruiser Prado ve Discovery götürdü. Gün sonunda Discovery'nin aks kestiğini ve ancak traktör ile çıkarılabildiğini anlatmıştı. Aks çok inceymiş.
    İş için Dubai'e giden arkadaşım, arapların Land Cruiser is the best dediklerini anlatmıştı.

İşin özü güle güle kullanın

P.S: Bahsettiğim testin linki
    Karşılaştırma: Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D, Land Rover Discovery 2.7 TDV6 - Galeri - Otohaber
    Yorum kısmında yazan
    Gerçek bir arazi aracına ihtiyacınız varsa Toyota Land Cruiser Prado tam size göre bir otomobil. Ancak dağ tepe aşmayacaksanız Land Rover Discovery hem görüntüsü, hem premium olarak algılanan marka imajı hem de sessiz ve konforlu yapısıyla sizi mutlu etmeyi başaracaktır. Kaya gibi dayanıklı rakibinden daha uygun bir baz fiyatla sunulan bu otomobilin aks kollarının 2718 kg’lık boş ağırlığı taşımakta zorlandığı görülüyor.
    Konu imprezaWRC tarafından (02-10-2020 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008'de dergide çalışan arkadaşım, Şile'de sahile Land Cruiser Prado ve Discovery götürdü. Gün sonunda Discovery'nin aks kestiğini ve ancak traktör ile çıkarılabildiğini anlatmıştı. Aks çok inceymiş.
    İş için Dubai'e giden arkadaşım, arapların Land Cruiser is the best dediklerini anlatmıştı.

İşin özü güle güle kullanın

P.S: Bahsettiğim testin linki
    Karşılaştırma: Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D, Land Rover Discovery 2.7 TDV6 - Galeri - Otohaber
    Yorum kısmında yazan
    Gerçek bir arazi aracına ihtiyacınız varsa Toyota Land Cruiser Prado tam size göre bir otomobil. Ancak dağ tepe aşmayacaksanız Land Rover Discovery hem görüntüsü, hem premium olarak algılanan marka imajı hem de sessiz ve konforlu yapısıyla sizi mutlu etmeyi başaracaktır. Kaya gibi dayanıklı rakibinden daha uygun bir baz fiyatla sunulan bu otomobilin aks kollarının 2718 kg’lık boş ağırlığı taşımakta zorlandığı görülüyor.
    Üstelik prado diğer LC modelleri arasında en hafif modeldir ona rağmen kaya gibi Teşekkürler link için

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç gerçekten çok güzel ve body kit hiç sırıtamış sanki orijinal gibi motor konusunda orijinal kalmak isteyebilirsiniz kendi üzerindeki motor hakkında pek bilgim yok ama dubai ziyaretimde bir tanıdığın heavy70 ine binmiştim rb26 swaplamıştı ilk gördüğümde çok şaşırmıştım ama kumdur bataklıktır falan dinlemeden yara yara gidiyorduk mali gücünüz varsa denemenizi isterim yurt dışında başka örnekleri de varmış LC yerb serisi motor swaplayan ama tr de varmı bilmiyorum farklı bir proje olur
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç gerçekten çok güzel ve body kit hiç sırıtamış sanki orijinal gibi motor konusunda orijinal kalmak isteyebilirsiniz kendi üzerindeki motor hakkında pek bilgim yok ama dubai ziyaretimde bir tanıdığın heavy70 ine binmiştim rb26 swaplamıştı ilk gördüğümde çok şaşırmıştım ama kumdur bataklıktır falan dinlemeden yara yara gidiyorduk mali gücünüz varsa denemenizi isterim yurt dışında başka örnekleri de varmış LC yerb serisi motor swaplayan ama tr de varmı bilmiyorum farklı bir proje olur
    Performanstan ziyade sorunsuzluk sağlamlık benim için bir numarada özellikle arazi araçlarında. Üzerindeki motor titizlenildiği takdirde 1.500.000 km leri görebilen bir motor. Biz lpg de biniyoruz tabi o kadar gitmez ama o kadar yapamayız zaten yarısı gitse oda yeter Bu araç ile kısmet olursa ilerde orta asya turu hayalim var o yüzden olabildiğince basit ve sağlam olmalı motoru. Abuk subuk bir yerde arıza versin istemeyiz verdiğinde de tamiri basit olmalı. Wiki değerleri 135hp 270nm tork olarak gözüküyor. İleride Amerika'dan Holley EFI kit getirtebilirsem 150hp 330 tork civarını görür sanırım. Zaten ayna mahruti oranları değiştirdiğim için 125km yi geçmiyor araç. 1. vitesi de arazi dışında kullanmıyorum çekişi düz yol için çok fazla ilk vitesin. Yani motor şuan için gayet yeterli. Lastikleri bi tık daha büyütebilirim hatta bu lastikler ufak bile gelecek motor revizyonundan sonra. Şuanda zaten motor komple sıfırlanıyor böyle yapmışken değiştirmeyi düşünmem şimdilik. Olsa olsa ileride belki yine Land Cruiser 70 ve 80 kasalarda kullanılan 4.500cc 1fz kodlu motoru kullanabilirim. Oda çok sağlamdır ve 204hp 370tork diye hatırlıyorum.
    Konu Designer tarafından (02-10-2020 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Off road konusunda bilgim sınırlı olduğu için devamı beni aşar ama söylediklerinize bakılırsa sizin için yeterli bir düzeyde araç umarım keyifle binersiniz

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzetiyor olabilirim.. Antalya kromodi ve Şeyba fiber belki 10-12 sene evvel bir bj60 yapıyorlardı.. fj miydi bj miyfi yalan olmasın hatırlamıyorum.. Rahmetli Baba Landın sahibi Faruk abi hayattaydı.

eğer o ise aracınız az çok geçmişini biliyorum. sigortacınızdan falan geçmiş plakalarını sorgulayın 2010 öncesinde araç 07 plaka ise aracınızın bende fotoğrafları videoları bile olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzetiyor olabilirim.. Antalya kromodi ve Şeyba fiber belki 10-12 sene evvel bir bj60 yapıyorlardı.. fj miydi bj miyfi yalan olmasın hatırlamıyorum.. Rahmetli Baba Landın sahibi Faruk abi hayattaydı.

eğer o ise aracınız az çok geçmişini biliyorum. sigortacınızdan falan geçmiş plakalarını sorgulayın 2010 öncesinde araç 07 plaka ise aracınızın bende fotoğrafları videoları bile olabilir.
    Hocam kromodi olsa Ahmet abi tanırdı arabayı sanırım. Aracın geçmişi şu şekilde ; bundan 2 sene önce Antalya dan Osman Gökçenoğlu aracı Bursa da bi arazide yatarken buluyor. Sahibini bulup almak istediğini söylüyor. Sahibide aracın uzun yıllardır orda yattığını söylüyor ve Osman abiye satıyor ama body kiti falan yapanı oda tanımıyor. Sonra araç Antalya ya gidiyor. Sağı solu toplanıyor iki sene sonra da bana geçiyor. Bursa da yattığı zaman da bi en az 4 yıl diye biliyoruz yani 6-7 yıllık geçmişini biliyoruz. 2010 öncesinde Antalya da ise dediğim gibi Ahmet abinin aracı tanıyor olması lazım çünkü Antalya dan geldi araç bana. Bakıcam bu plaka işine merak ettim şimdi

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam kromodi olsa Ahmet abi tanırdı arabayı sanırım. Aracın geçmişi şu şekilde ; bundan 2 sene önce Antalya dan Osman Gökçenoğlu aracı Bursa da bi arazide yatarken buluyor. Sahibini bulup almak istediğini söylüyor. Sahibide aracın uzun yıllardır orda yattığını söylüyor ve Osman abiye satıyor ama body kiti falan yapanı oda tanımıyor. Sonra araç Antalya ya gidiyor. Sağı solu toplanıyor iki sene sonra da bana geçiyor. Bursa da yattığı zaman da bi en az 4 yıl diye biliyoruz yani 6-7 yıllık geçmişini biliyoruz. 2010 öncesinde Antalya da ise dediğim gibi Ahmet abinin aracı tanıyor olması lazım çünkü Antalya dan geldi araç bana. Bakıcam bu plaka işine merak ettim şimdi
    dediğim gibi emin değilim.. akşam eve gidince bi arşivi kurcalayım bakalım neler çıkacak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz de merak ettik şimdi bakalım neler çıkacak

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika duruyor maşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler