User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW F20 1.16d Efficient Dynamics - Jet Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c2v3 bu kadar parlatmıyor ki hatta çift kat uygulamaya rağmen
    neyse detay ürünleri mevzusu dallanmasın aracınıza emeklerinize yaptığını yapacaklarınıza maşşallah.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun yaptıklarınız ve yapmayı planladıklarınızdan sonra epey keyifli olacak gibi zincir problemi olarak bahsettiğiniz konu e-f serisi ile mi alakalı yoksa >2014 model ile mi alakalı bi durum?

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c2v3 güzel bir boya kondisyonu istiyor altında, eğer zaten düzgünse boya güzel iş çıkartıyor. Bu tip parlaklık kazandırandaha uygun fiyatlı autoglym srp kullanmıstım fakat dayanıklılık düşüktü malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlardan sonra diğer parçalar gelene kadar ufak tefek işlerini halletmeye başladım zaman kaybetmeden. Yedek anahtar fena durumda olmasa da ana anahtar kötü durumdaydı. Hem pis hem de yıpranmış vaziyetteydi logoları ve tuşları. Anahtarcılara gittiğimde kabın komple değişebildiğini, yeni diş de çekileceğini ücretinin 300TL ile 500TL arasında olacağını söylediler. Ben de küçük bir araştırma sonrası 70TL'ye yeni anahtarı alıp içini kendim taşıdım 10TL'ye de yeni anahtarın dişini açtırdım .

Eski anahtar ve içi;

Yeni anahtarın logosunu da ufak bir damla iran ile sonsuza kadar sabitledikten sonra son durum bu halde oldu.

Bir arkadaşımdan da F20 için orjinal M Krom böbreklerini aldım. Siyah BMW'lere krom böbreğin çok yakıstığını düşünüyorum bu yüzden direkt tadilatsız takacağım.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel araç
    Siyah her türlü dokunuşu güzel gösterir
    Anahtar gayet güzel olmuş
    Keyfili sürüşler...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Krom böbrekler kesinlikle çok daha güzel olacaktır bence de.

Önce Desire cilalı fotoğrafına baktım, sonra hemen Google'dan karşıma çıkan ilk siteden fiyatına baktım ve usulca kapattım. Nxt'den devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böbrekleri teslim aldıktan sonra güzelce temizledim daha sonra da CG Metal Polish ile krom kısımlarının üzerinden geçtim sonuç olarak bu ortaya çıktı;

Eski böbreklerin tırnaklarını arkadan biraz ince işçilik ve bolca kaba kuvvetle çıkarttıktan sonra sarıya kaplanan barların kaplamalarını söktüm.

Elimiz değmişken biraz da temizlik yaptım tabi

Orjinal M Böbreklerimiz takıldı ve finish:

Aracın burnundaki boğukluğu bir nebze olsun azaldığını düşünüyorm hatları belirginleşmeye başladı yavaş yavaş büyük değişime az kaldı
    Konu Eren G. tarafından (13-10-2020 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süredir koşturmaca sebebi ile güncelleyemedim burasını fırsat bulmuşken devam edeyim paylaşımlarıma

Ufak nazarlık bir durumumuz oldu bu süreçte. Gece 2 gibi hafif yokuş ışıklarda beklerken önümdeki evden eve nakliyat kamyonu kayıp vurdu aracıma. Artık yorgunluktan mı oldu boşluğuna mı denk geldi bilemiyorum fakat koca kamyon kayıp vurunca gitti far kaput v.s diyordum. Neyse inip bakınca şansıma sadece kamyonun basamaklık kısmının tampona denk geldiğini görüp rahatladım baya, tamponlar da zaten değişeceği ve çarpan arkadaşlar da bin bir özür dilediği için sineye çekip çok uzatmadan ayrıldık.

Hasarımız şu şekilde

Arabayı ilk aldığım günden beri Bluetooth ile müzik dinleyememek canımı sıkıyordu, maalesef bluetooth altyapısı olsa da LCI olmayan modellerde sadece araç telefonu için kullanılabiliyor BT. Bu problemin en güzel ve en sağlıklı çözümü LCI facelift F Kasalardaki medya ünitesi ile değiştirmekti. Bu sayede sadece BT ile müzik dinlemek ile kalmayıp komple daha yeni bir üniteye geçiş yapabilecektim. Aracım 2014 olsa da 6. aydan önce üretim olduğu için malesef bu özelliklerden mahrum kalıyordum sadece 3 aylık üretim farkı sebebi ile. Yeni tip ile eski tip ünite arasındaki temel farklar şunlar; Tüm menüler ve Eco Pro modunun ve diğer animasyonların hepsi daha yeni, yeni ünitenin menü hızı daha iyi, müzik kalitesi daha iyi, spor göstergeler kodlanabiliyor, müzik dinlerken USB ile albümlerin kapakları geliyor otomatik ve daha bir çok ufak tefek farklılık var aralarında. Kazanın ertesi günü F kasa LCI modellerde bulunan üniteyi temin ettim arkadaşımdan onun montajını yaptım kendim. Montaj aşamasının fotoğrafları maalesef yok biraz uğraştırdığı için. Kodlama yapıldıktan sonra

Bluetooth bağlantısı

USB Bağlantısı

Kalibre Edilmiş Spor Göstergeler

Bir işi parça parça yapmayı sevmediğimden hiçbir zaman gelen tüm parçalarımı beklettim bir süre. Son parçam da geldikten sonra direkt boyacımın yolunu tuttum.

Jantlar, difüzör, ön lip, ayna kapakları, marşpiyel ekleri için OEM BMW rengi olan B55 Ferric Grey II'de karar kıldım. Numune alıp güneşte baktık çıkan iki örneğe de, her ne kadar üstteki renk çok daha hoşuma gitse de uyum sağlamayacağını düşündüğüm için alttaki orijinal renge karar verdim.

Denemek için ayna kapaklarını boyattım ve sonuç tam istediğim gibi oldu. Diğer parçaları da boyacıma bıraktım akabinde.

Jantlar söküldü, düzeltildi ve kumlamaya gitti.

İdareten taktığım jantlar da hoşuma gitti aslında biraz Boya sürecinde ön arka 15MM spacer ve uzun bijonlarımı da temin ettim ve taktırdım.

Boya süreci biraz uzun sürdü, hem yapılan işin düzgün yapılmasını istediğimden hem de bazı beğenmediğim parçaları yeniden boyattığım için. Fakat en son ortaya çıkan sonuç çok içime sindi. Ön lipimiz yeni M tampona monte edildi, M tampon ile beraber gelen fren kanallarını olması gerektiği gibi takıldı ve çamurluk içindeki kapaklarını da çıkartıp fren soğutmayı aktif ettim. AC Schnitzer spoiler takıldı, marpiyel lipleri takıldı. Son olarak arka M tampon ve M Performance difüzör takıldı bu difüzörü özellikte tek çıkış tercih ettim polislerle uğraşmamak için ve daha sade duruşunu beğendiğimden. Jantları da taktıktan sonra ve hızlı bir C2V3 seansı sonrası son duruşumuz bu şekilde oldu;

Sıradaki işlemler; Far yıkama kapağı bulmak ve Downpipe ile beraber kafa ütülemeyecek şekilde bir egsoz sistemi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok şık olmuş son hali, keyifle izliyorum

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi çok iyi olmuş maşallah. Krom böbrekler lip ve ayna ile aynı renk olsa nasıl olur diye aklıma geldi tek krom orası diye

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantları merakla bekliyorum difüzör şahane duruyor aşırı kaslı ve heybetli göstermiş elinize sağlık. Kekoline piano black detaylardan kurtulmanız yerinde olmuş orjinal oem+ her zaman iyidir. Güle güle kullanın.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş kazasız belasız kullanın. Yeni ünite olayı bende almak istemiştim ama kodlama filan uğraşmak istemedim sizin tuşlarda çatlamış fotoğrafta görünüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok şık olmuş son hali, keyifle izliyorum
    Teşekkürler E60'ı beğenerek keyifle izliyorum ben de.

Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi çok iyi olmuş maşallah. Krom böbrekler lip ve ayna ile aynı renk olsa nasıl olur diye aklıma geldi tek krom orası diye
    Krom böbreği özellikle BMW'lere çok yakıştırıyorum o yüzden değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik ama dediğiniz fikir aklıma geldi belki ileride olabilir

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantları merakla bekliyorum difüzör şahane duruyor aşırı kaslı ve heybetli göstermiş elinize sağlık. Kekoline piano black detaylardan kurtulmanız yerinde olmuş orjinal oem+ her zaman iyidir. Güle güle kullanın.
    Teşekkür ederim yorumlarınız için spacer, difüzör ve spoiler çok güzel toparladı arkayı. 1.16d yazısını da sökmeyip orijinal hali OEM+ ile devam edeceğim.

Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş kazasız belasız kullanın. Yeni ünite olayı bende almak istemiştim ama kodlama filan uğraşmak istemedim sizin tuşlarda çatlamış fotoğrafta görünüyor.
    Teşekkürker. Yeni ünite NBT'nin 10K olduğu dönemde çok iyi seçenek ve asıl güzelliği Apple Car Play için hazırlık yapıyorum şimdi bu ekranda daha da güzel olacak. Tuşların siparişini geçtim bekliyorum.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok sade ve şık olmuş son hali tam yerinde dokunuşlar olmuş
    kaza içinde geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son halini çok beğendim, çok şık olmuş, kesenize bereket
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet şık olmuş, hayırlı olsun m set

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim herkese iyi yorumlarınız için

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yorumlarınız için spacer, difüzör ve spoiler çok güzel toparladı arkayı. 1.16d yazısını da sökmeyip orijinal hali OEM+ ile devam edeceğim.
    İkimize de N47d20 turbosu bulalım da 6yı ters çevirip 9 yapalım

Son gördüğümden beri değişmiş maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla aklımda ama önce şu baskı balatayı güçlendirmek lazım en acilinden. Çünkü baskım kaçırmaya başladı bile

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler