User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW F20 1.16d Efficient Dynamics - Jet Black

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW F20 1.16d Efficient Dynamics - Jet Black

-Fotoların hepsi yüklediğim site yüzünden uçmuş müsait zamanda yükleyeceğim hepsini maalesef tek tek.-

13 Yillik üyeligimde sonunda ilk defa bir aracima konu acmaya karar verdim ve acabildim . 14 yasimda üye oldugumdan beri hayalimdi Tech'e kendi aracimin konusunu acmak fakat diger araclarimi bir türlü paylasmaya firsat olmadi. Artik bunu yeni almisken açayim konusunu da arada kaynamasin dedim. Yavas yavas tüm yaptiklarimi bu baslik altinda paylasacagim, hem bilgi paylasimi hem de daha önemlisi araclarimin anisi kalsin ileride bana diye.

Kısaca bir ozet gecmek gerekir ise aracim 2014 Model BMW 1.16ed 116HP N47D16 Motor ve 6 ileri manuel Getrag "kemikli" sanziman kombinasyonuna sahip. Makyajdan hemen önceki versiyon, standart donanima ek isik paketi ve geri görüs kamerasi var. Araci almamdaki birinci etken arkadan itisli bir araca sahip olma istegim ve aracin BMW'nin 2.0 N47 Blogunun down-sized 1.6 hacimli motoruna sahip olmasiydi. Bu kombinasyon ile bir önceki aracim 1.6 TDI Poloda çok verimli oldugu için bu araçta da güzel verim alabilecegimizi düsünüyorum yazilim veya 2.0 Turbo yükseltmesi ile. Araç 2014 model oldugu için de zincir probleminden de kurtulmustum, en son revize alan versiyonlardan birisi oldugu için zincir bakimindan sikinti yasama ihtimalimiz bir hayli düsük. Ustam da zaten zincir sesi olmadigi dogruladi km su an tam 100.000. Bu kadar laftan sonra bir fotosunu paylasayim eski aracim ile;

Ilk bakis, ilk incelemeler

Kaputun sag ust kosesi ufak bir suikaste ugramis araba boya sökücü ile, araba boyasiz oldugu için araç boyatsam mi boyatmasam mi arada kaldim çok. Daha önceki sahibi akademisyendi aracın, sahibinden öc almak isteyen ögrenci mi yapti yoksa eski sevgili hinci mi bilemiyorum artik Batuhan abi ile elimizden geldigince toparladiktan sonra karar verecegim boyanip boyanmayacagina. Iç trimleri ve koltuklar yıpranmamış fakat pisti. Chemical Guys APC ile temizledik ve direksiyondaki vitesteki ölü tabakayi aldiktan sonra içerisi neredeyse sıfır kondisyonuna geri döndü.

Araci alir almaz yapacagım ilk sey tabiki de jantlari Pimp My Ride tarzı jantlardan kurtulmak oldu. Arkadasimdaki 17" Orjinal M Jantlarini Style 383 aldim ve kenara koydum noter satisi sonrasi hemen degistirdik.

Jantlar 3-4 ay yattigi için hem pislenmis hem de daha önceden çok fazla balata tozu vardi üzerinde. Valet-Pro firça ve Kenotek Ultra Wheel Cleaner ile giristim sonuç temizlik bakimindan tatmin etti.

Jant temizliginden sonra Auto Finesse Desire ile bir cila seansi sonrasi son halimiz bu sekilde;

Kisa surede sira ile yapacaklarim; Araç M pakete çevirilecek tatli bir difuzor ve spoiler kombinasyonu ile, jantlar kumlanip B55 Ferric-Grey II'ye boyanacak, I-Drive'i makyajli versiyon ile degisecek, yarasa ayna kapaklari ve cakma bobreklerden kurtulanacak, yazilim v.s v.s bir ton isi var arabanin. Mumkun oldukca orjinalliginden uzaklasmadan, nargileci tayfa modifiyelerinden uzak durarak, tatlı dokunuşlarla göze hitap edecek hale getirmeye calısacagim. Karakterler bozulmasin diye turkce karakter kullanamadim kusura bakmayin. Buraya kadar sabirla okudugunuz icin tesekkur ederim

Edit 15.01.2020 Güncel halimiz:

10.07.2021 Güncel Halimiz:
    Konu Eren G. tarafından (07-10-2021 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız temennisi ile. Şu ana kadar yapılanlar gayet yerinde ve kararın da olmuş ellerinize sağlık. Devamında düşündüğünüz işlemlerle daha da güzel bir kondisyona gelecek gibi. Konuyu takipteyim tekrar hayırlı olsun...

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin Eren Maşallah.
    Ben de direkten döndüm Valencia RED f20 alıyordum, Polo GTI nasip oldu
    güzel araba gerçekten, keyifli bineceğinden eminim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel araba. Yerinde dokunuşlar olmuş. Bir 116d hayranı olarak konuyu takipteyim

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim güle güle kullan.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 serisinin en güzel hali bence. Motor da sizin dediğiniz gibi önü açıksa ne mutlu. Yakışıklı bir araba , donanım da yeterli.Güle güle kullanın. Kazasız belasız inş )
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araca Eren,

Benzer ilerliyoruz araç konusunda, senin polonun yayları almıştım fabiaya, marttan beri bende de 116d var

Merak ettim, benim araç da 2014 model, hangi tarihten itibaren güncellenmiş zincir sorunu?

Jantlar çok yakışmış bu arada, böbrekleri komple krom ile mi değiştireceksin?

e.adakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasiz belsiz sürüsler bakimli siyah arac herzaman +1
    HERKES KAZANDIĞI KARŞISINDA REHİNDİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetUsta6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız temennisi ile. Şu ana kadar yapılanlar gayet yerinde ve kararın da olmuş ellerinize sağlık. Devamında düşündüğünüz işlemlerle daha da güzel bir kondisyona gelecek gibi. Konuyu takipteyim tekrar hayırlı olsun...
    Teşekkürler yorumunuz için adım adım buradan paylaşacağım tüm aşamaları umarım beğenirsiniz.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin Eren Maşallah.
    Ben de direkten döndüm Valencia RED f20 alıyordum, Polo GTI nasip oldu
    güzel araba gerçekten, keyifli bineceğinden eminim
    Çok teşekkürler Arda, senin de canavara binmeyi dört gözle bekliyorum maşallah

Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel araba. Yerinde dokunuşlar olmuş. Bir 116d hayranı olarak konuyu takipteyim
    Teşekkür ederim, tüm ilerlemeleri buradan paylaşacağım.

Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim güle güle kullan.
    Teşekkürler abi

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 serisinin en güzel hali bence. Motor da sizin dediğiniz gibi önü açıksa ne mutlu. Yakışıklı bir araba , donanım da yeterli.Güle güle kullanın. Kazasız belasız inş )
    Gönül ister motor direkt N47D20 olsun fakat bolt-on turbo upgrade'i ile güzel güçler elde edebileceğimizi düşünüyorum. Manuel olması da ayrıca keyifli, gücü dilediğiniz gibi iletebiliyorsunuz.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah araca Eren,

Benzer ilerliyoruz araç konusunda, senin polonun yayları almıştım fabiaya, marttan beri bende de 116d var

Merak ettim, benim araç da 2014 model, hangi tarihten itibaren güncellenmiş zincir sorunu?

Jantlar çok yakışmış bu arada, böbrekleri komple krom ile mi değiştireceksin?
    Selamlar tekrardan hatırladım şimdi Zincir ve yağ pompası sorunu büyük ölçüde çok daha az E kasalara göre F kasalarda. N47 motor platformundaki Toyota - BMW ortaklığıdan sonra motorun yeniden revize geçirdiğini 2012'den sonraki araçlarda daha az problem oldugunu okumustum, sanırım bimmerpost'tu fakat su an kaynak bulamadım. Bulunca paylasırım

Alıntı e.adakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasiz belsiz sürüsler bakimli siyah arac herzaman +1
    Malesef boyamız biraz bakım istiyor ama wax çok sevmesem de Desire gerçekten inanılaz iş çıkartıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı model renk araca sahibim,yazılımdan sonra cidden kaderi değişiyor. Stopların ikisi de sönük yanıyordur umarım oyle daha güzel duruyor hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler herkese tekrardan

Evet stopların ikisi de sönük allahtan, gündüzleri sönük olmayanlar daha iyi dursa da geceleri sönük olanlar daha güzel duruyor bence.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Eren. Bir arkadaşımın manuel 116d'sini az da olsa kullanma fırsatım olmuştu. İlk olarak çarpıcı şekilde fark edilengaz ve fren pedallarının müthiş bir şekilde yakın konumlandırılmış olması. Her vites düşürme heel%toe'yu hak ediyor

Bir de senin de vurguladığın kemikli geçişleri ve kısa yolları olan vites topuzu.

Güle güle kullan, takipteyiz olacakları.

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız, bende de 2012 sportline var. M paket, yazılım gibi uygulamaları da yaptım soracağın tanışacağın bir konu olursa yardımcı olabilirim ilk işin yazılım ve dpf, egr off olmalı
    Circassian

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibrahm_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız, bende de 2012 sportline var. M paket, yazılım gibi uygulamaları da yaptım soracağın tanışacağın bir konu olursa yardımcı olabilirim ilk işin yazılım ve dpf, egr off olmalı
    Egr iptali bizim motorlarda pek tavsiye edilmiyor diye biliyorum, linki bulursam ö.m. göndereyim konu hiç olmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Eren. Bir arkadaşımın manuel 116d'sini az da olsa kullanma fırsatım olmuştu. İlk olarak çarpıcı şekilde fark edilengaz ve fren pedallarının müthiş bir şekilde yakın konumlandırılmış olması. Her vites düşürme heel%toe'yu hak ediyor

Bir de senin de vurguladığın kemikli geçişleri ve kısa yolları olan vites topuzu.

Güle güle kullan, takipteyiz olacakları.
    Teşekkür ederim Rahmi abi Mitoyu özlettin. Benim de en sevdiğim şeylerden birisi gerçekten pedal konumlandırmaları gayet rahat heel & toe yapılıyor. Güzel tabanlı ayakkabı, heel and toe, ve bu sanzıman ile virajlı yollar etap havası estiriyor . Bakalım ülküye çıkmak için sabırsızlanıyorum lastiklerimi yeniledikten sonra.

Alıntı ibrahm_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yazılım için danışırım size

bayramfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan. Yaklaşık 60k kmden 90k ya kadar bendeydi, m jantlarla daha yakışıklı olmuş M tamponları ben yapamadım, o haliyle de görmek isterim. Öncesi hakkında sormak istediğin olursa da yazabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız.
    fotoğraflara bakarken oha o nasıl cilaymış deyip hemen baktım fiyat etiketini görünce kapattım.
    desire gerçekten bu kadar farklı bir cila mı.?
    fiyatını hakediyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayramfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullan. Yaklaşık 60k kmden 90k ya kadar bendeydi, m jantlarla daha yakışıklı olmuş M tamponları ben yapamadım, o haliyle de görmek isterim. Öncesi hakkında sormak istediğin olursa da yazabilirsin.
    Çok az kaldı kafamdakileri yapıp bitirince paylaşıcam her şeyi ile ilginiz için teşekkür ederim.

Alıntı janet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız.
    fotoğraflara bakarken oha o nasıl cilaymış deyip hemen baktım fiyat etiketini görünce kapattım.
    desire gerçekten bu kadar farklı bir cila mı.?
    fiyatını hakediyor mu?
    Daha önce çok wax sealant ve türevi kullandım senelerden beri FK1000P'nin efsane oldugu zamanlardan beri, Desire'dan daha iyi sonuç verenini ve daha uzun kalanını görmedim. Wax'ın kattığı derinlik ve parlaklık ne kadar çok iyi olsa da ömürleri günlük arabada kullanılabilecek kadar uzun değil bence çektiğiniz zahmete değmiyor. Desire'ın dayanımı çok daha iyi olsa da fiyatı dezavantaj. C2V3 tarzı ürünler daha başarılı bence, zahmeti çok daha az ve daha uzun ömürlüler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler