User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
88 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Bmw E60 535d :)

TolgaKaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gorkemcaglayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk günlerde bir yorumum olmustu hasta oldugum kasa belki birgün diye hak işte sanırım nasip edecek temiz bulursak sanırım senin araca kardeş gelicek
    Hadi inşallah daha iyileri nasip olsun inşallah. Güzel haberlerini bekliyor olacağım
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sonunda temiz bir orjinal style 135 jant bulabildim Belki aylardır bakıyordum temizini bulup almak bugüne nasipmiş çok şükür buda tamam. Sabırsızlıkla salı gününü bekliyorum spor yaylar spacerlar ve jant montajı olucak. Bu arada kesinlikle jantı boyaya vericem bir kaç gün sonra ya orjinal rengi ya gunmetal yapıcam tekrardan sizlerle paylaşırım. Bu arada hazır söylemişken 19 inç orjinal bmw jantlarım ve lastiklerimde satılık isteyen eş dost olursa yardımcı olurum fiyat konusunda

2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19 inç Style 235 model jantlarımın resimlerinide paylaşmak istedim görmek isteyenler için

Konu TolgaKaraman tarafından (30-11-2020 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda zaman bulup sanayide gelen ürünlerimin montajını yaptık. Yasaklar gelmeden halletmiş olmam beni bir tık daha sevindirdi yoksa tahminimce bir kaç ay beklemeye geçebilirdim.

İlk olarak yay montajımızı yaptık.

Daha sonra spacerlarımı taktık. FG spacer bu işi gerçekten hakkıyla yapıyor teşekkürlerimi iletiyorum furkan abi'ye.

Kaliperleride boyamak vardı normalde aklımda fakat hava hem soğuktu hemde pek zamanım olmadıgı için onu başka bir zamana attım.

Bir kaç tane resim paylaşıcam sizlerle. Açıkcası benim çok hoşuma gitti bu jantlar beklediğime deymiş valla

Son resimde rot ve balans yapılırken

2000 E39 530d Sedan

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın jantların renk değişikliğinden sonra daha da güzel duracaktır.Yalnız yaylar 5 cm'e göre fazla düşmemiş mi?Kafa fazla yerde geldi bana yaylarda işlem olabilir mi?

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantların rengi olmamış çok boğmuş. birde çok basık değil mi rahat edebiliyor musun böyle? bana orjinal m süspansıyonlar bile sert geliyor.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın jantların renk değişikliğinden sonra daha da güzel duracaktır.Yalnız yaylar 5 cm'e göre fazla düşmemiş mi?Kafa fazla yerde geldi bana yaylarda işlem olabilir mi?
    Teşekkür ederim. Çok şükür yaylarda press yok. Trabzondan almadan önce arkadaşım gitti baktı baktırdı bana onay verdi ben öyle aldım, bugün montaj yapılmadan gene kontrol ettik çok şükür sorunsuz. Ama resimlerde görüldüğünde bende sizin gibi düşünürdüm aracın bu kadar düşmesinden dolayı Belki lastik yanakları yanıltmış olabilir sizi çünkü yanakları çok kalın 245/40/18 ön sıfıra sıfır oturdu. İlk attıgım resimde spacer var fakat spacer çıkarmak zorunda kaldık çamurluğa aşırı bir şekilde sürtüyordu manevram azalmıştı. Bende risk etmedim

Jant konusunda katılıyorum size renk değişikliği olunca kendisini daha da göstericek inşallah
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım seni rahatsız etmiyorsa sorun yok o zaman. peki aracında active steering mevcutmu?
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantların rengi olmamış çok boğmuş. birde çok basık değil mi rahat edebiliyor musun böyle? bana orjinal m süspansıyonlar bile sert geliyor.
    Evet doğru jantların siyah olması fazla boğdu o yüzden bir kaç ay sonra orjinal rengine boyatıcam. Benim için ideal bu basıklık açıkcası çok uzun yıllar basık araba kullanıyorum o yüzden alışkınım pek rahatsız olmuyorum Fakat her zaman eibach 5x5 cm'lik yay tercih ediyorum evet daha sert olduğu doğru ama yol tutuşu sanki bana daha iyi geliyor eibach yayın belkide hep bu yayı kullandıgımdan bana öyle geliyor. Tabi e60 bulmam fazlasıyla uzun sürdü aylarımı aldı.

Bu arada sanırsam sizden 35d kullanıcısınız. Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın. Bir e60 35d kullanıcısı daha görmek beni mutlu etti
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım seni rahatsız etmiyorsa sorun yok o zaman. peki aracında active steering mevcutmu?
    Evet arabamda mevcut.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaKaraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru jantların siyah olması fazla boğdu o yüzden bir kaç ay sonra orjinal rengine boyatıcam. Benim için ideal bu basıklık açıkcası çok uzun yıllar basık araba kullanıyorum o yüzden alışkınım pek rahatsız olmuyorum Fakat her zaman eibach 5x5 cm'lik yay tercih ediyorum evet daha sert olduğu doğru ama yol tutuşu sanki bana daha iyi geliyor eibach yayın belkide hep bu yayı kullandıgımdan bana öyle geliyor. Tabi e60 bulmam fazlasıyla uzun sürdü aylarımı aldı.

Bu arada sanırsam sizden 35d kullanıcısınız. Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın. Bir e60 35d kullanıcısı daha görmek beni mutlu etti
    Saol cümlemize, Aynen 35d sahibiyim hemde carbonschwarz sen yine sanslisin aylar surmus benim yılı gecmisti bulmam
    O kadar basik olmasi active steering i zorlayabilir, speacerlari cikarttigin iyi olmus.
    Konu Omak tarafından (02-12-2020 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaKaraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Jantlar hayırlı olsun güzel seçim olmuş.
    Fakat yaylar için aynısını söyleyemeyeceğim. Çünkü satın aldığınız ve fotoğrafta gözüken 212000501va kodlu yaylar 5.30i benzinli E60 yayları sizin E60 için uygun değiller maalesef. Hem dizel motorun ekstra ağırlığı hemde hacim farkından kaynaklanan ağırlık fazlalığı sebebi ile gereğinden fazla alçalarak taşıyıcı organlara ki buna direksiyon kutusu da dahil fazla stres uygulamış oluyorsunuz. Bütün bu parçaların kullanım ömürleri aynı oranda azalarak masraf kapısını aralık bırakmış oluyorsunuz. (E60ın ön tarafında 8 salıncak mevcut)
    Tabiki tercih size ait ben sadece bilgilendirme amaçlı yazmak istedim.

Tekrardan kazasız sürüşler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saol cümlemize, Aynen 35d sahibiyim hemde carbonschwarz sen yine sanslisin aylar surmus benim yılı gecmisti bulmam
    O kadar basik olmasi active steering i zorlayabilir, speacerlari cikarttigin iyi olmus.
    Maşallah benim arabada carbonschwarz. Sanırsam 35d'lerin çoğunda carbonschwarz çıkmış o zamanlarda. Active steering için şuanlık herhangi bir arza ve zorlama yok gibi duruyor fakat bu söylediğini ben dikkate alıcam sağolasın. Çıkarmak zorundaydım o halde sürmem imkansızdı tam tur yapmayı geçtim yarım turda bile çamurluk esniyordu resmen bir dahakine yanakları biraz ince tutmam gerekicek gibi duruyor.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar hayırlı olsun güzel seçim olmuş.
    Fakat yaylar için aynısını söyleyemeyeceğim. Çünkü satın aldığınız ve fotoğrafta gözüken 212000501va kodlu yaylar 5.30i benzinli E60 yayları sizin E60 için uygun değiller maalesef. Hem dizel motorun ekstra ağırlığı hemde hacim farkından kaynaklanan ağırlık fazlalığı sebebi ile gereğinden fazla alçalarak taşıyıcı organlara ki buna direksiyon kutusu da dahil fazla stres uygulamış oluyorsunuz. Bütün bu parçaların kullanım ömürleri aynı oranda azalarak masraf kapısını aralık bırakmış oluyorsunuz. (E60ın ön tarafında 8 salıncak mevcut)
    Tabiki tercih size ait ben sadece bilgilendirme amaçlı yazmak istedim.

Tekrardan kazasız sürüşler.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yayları araştırıp aldım biliyordum benzinli araçlara uyumlu oldugunu bir tek dizel olarak 520d araca uygun. Bu yay modeliyle 30d kullanan arkadaşlarım var çok şükür onlardan bu zamana kadar herhangi bir sorun bir problem duymadım. Direksiyonu kutusuna ve ön salıncaklara yük bindiği doğru evet ama ne yazık ki bir tarz araba kullanan arkadaşlarda bende bunların içindeyim tabi göze alarak yapıyoruz ne yazık ki Açıkcası arabayı çok sert ve hor kullanmadığım için kendi adıma konuşuyorum içim rahat. Tekrardan teşekkür ederim jant için yaptığınız yorum ve verdiğiniz bilgilere istinaden.

Cümlemiz kazasız belasız kullansın inşallah
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga jantlar hayırlı olsun, e60'a en çok yakışan jant neticede bu

orjinal rengine boyatacağın zaman, g20'lerde gelen kodla boyat derim, daha canlı bir grisi var. o kodu buluruz basit iş..

yayların bu kadar basık olmasının sebebi ise, aldığın yaylar yüksek ihtimalle 520d için olan yaylar, senin motorun 6 silindir olduğu için motor ağır kalıp önü basmış iyice.
    parça numaraları varsa yayların üstünde bir kontrol et derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sana katılıyorum jantlar yakından cok daha güzel ve gerçekten e60 yakışan nadir jantlardan birisi. Zor oldu bulmak ama şükür bulduk Yay konusuna gelirsek evet haklısın deniz arkadaşımızda aynısını söyledi bende araştırdım yayı montaj etmeden 530i 520d 525i motor kodlu araçlara uygunmuş. Fakat bana uzun zamanda veya kısa zamanda bir sorun teşkil ediceğini düşünmüyorum basıklıktan dolayı. Evet belki bu basıklık direksiyon kutusunu ön takımı vs bozabilir ki onuda yeni yaptırdım konuşmuştuk seninle birde arabayı cok sert kullanan birisi olmadığım için içim o konuda rahat. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bakalım görücez ilerleyen zamanlarda.

Jant boyama konusuna gelirsek 1-2 ay içerisinde belki sürmez bile boyatıcam. Boyatmadan önce sana yazarım g20'lerde cıkan boya koduna bakarız olur mu
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasadaki Frankfurt ve replika m5 jantlı e60'lar sıkmıştı. Bu jantlar gayet güzel olmuş. Güle güle kullanın
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki Frankfurt ve replika m5 jantlı e60'lar sıkmıştı. Bu jantlar gayet güzel olmuş. Güle güle kullanın
    Teşekkürle ����
    2000 E39 530d Sedan

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş jantlar güle güle kullan yay konusuna girmiyorum senin diğer arabalardan sonra sana sorun olmaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler