User Tag List

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
308 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah Kaan artık her evde olduğun gün Bıdığın başında olursun bi hafta sonu Yrv ile geleyimde foto çekilelim

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah tolga elinden geliyor bu işler severek takip ediyoruz bizde

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyosam 2001-2002 yıllarında çalıştıgım sürücü kursunda vardı, sıfır alınmıştı collection paket. Çok keyifli arabaydı. Maşallah güle güle kullan
    Collection baktım hep ama rakamlar istediğim aralıkta değildi, arabalar da istediğim gibi değildi. Ben zaten hangisini alırsam alayım bişiler yapacağım için en uygun olanı alıp zamanla yapma düşüncesindeyim. Bu ilaç gibi oldu, şuan kliması aktif bir KA 30+ dan başlıyor, ben o rakamlara göre daha uyguna aldım, aradaki farkla kafam rahat olacak şekilde yeniliyorum. Sanırım böylesi beni daha iyi hissettiriyor.

Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şanssızlığın şöyle, bundan 50-55 gün önce elimde tam senlik kırmızı renk bir ka vardı
    Mekaniği temiz, döşemeleri beni al bi iyice yıka diyen, alt takımı yeni yapılı, üstünde orjinal teypli.
    Tabi o arabayı alsan bu kadar memnun olur muydun bilmem çünkü yapılacak işi çok azdı, ön arka tampon boyanacak, döşeme temizlenecek sonra 10 sene binilecek araba idi.
    Güle güle parçala, güle güle viraj kas. Yüksek hızla girebildiğin zaman çıkabildiğin hafif ama garip bir araba, yol tutuş dna'dan geliyor fordlarda

Yapma be, Kırmızı dedin beni bitirdin Ukte kaldı içimde kırmızı araba.

20-25 gün önce Ka alamazdım kredim çıkmıyordu, ucu ucuna denk geldi kredi bunun için

Masrafsız araba sevmiyorum ben aldım mı kurcalamam bozmam sonra yapmam lazım

Virajlar güzel dönüyor eskişehir den sonra sakaryaya kadar güzel virajlar var modelli modelli arabalara selektör yapmak çok keyifliydi dönüş yolunda. Düz de araya vilayet sokuyorlar tabi o ayrı.

Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah Kaan artık her evde olduğun gün Bıdığın başında olursun bi hafta sonu Yrv ile geleyimde foto çekilelim
    Gel de senin scoop'u pembiş boyayayım hafta sonu kaliperleri boyayacağım.

Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah tolga elinden geliyor bu işler severek takip ediyoruz bizde
    Eyvallah, az buçuk geliyor, biraz da sök tak geliştiriyoruz güzel oluyor. Bu konu uzunca bir süre bitmez

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu satma artık abi Bırak zevkle okuyalım şurada yaptıklarını.

Allah kaza bela vermesin. Elinde güzelleşeceğinden şüphem yok

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi. Tam senlik bi araba almışın.Güle güle sök-tak aman kullan.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, eniştemde var fıstık yeşili 5 senedir keyifle biniyor o da enterasan bir karakteri var bu arabanın şehir içinde hiç de yavaş bir araç değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu satma artık abi Bırak zevkle okuyalım şurada yaptıklarını.

Allah kaza bela vermesin. Elinde güzelleşeceğinden şüphem yok
    Allah razı olsun, bunu zaten satamam satışı eşimin üstüne, hayatta sattırmaz O yüzden gerçek evlat bu oldu.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Tam senlik bi araba almışın.Güle güle sök-tak aman kullan.
    Söküp takmaktan vakit kalırsa arada bineriz sanırım

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, eniştemde var fıstık yeşili 5 senedir keyifle biniyor o da enterasan bir karakteri var bu arabanın şehir içinde hiç de yavaş bir araç değil
    İlanlarda vardı bir tane mesaj yazdım küfreder gibi cevap yazdı sağolsun, yeşili de güzel ben seviyorum. Olsaydı onu alacaktım ama üslup işi bitirdi, altın olsa almam.

Şehir içi için gayet yeterli gerçekten, araba çok hafif motor alıp götürüyor. 100-110 dan sonrası zulüm ama, hem gürültü çok artıyor hem de yan rüzgarlardan çok etkileniyor.

Ses yalıtımı çok kötü, çünkü yok o işe bir el atarsam şehir içinde çok daha rahat kullanılır.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanada yıllar önce kırmızı offsetli jantlı basık bi tane vardi.. jant meselesini bütçe dahilinde o tarz çözebilirsin..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adanada yıllar önce kırmızı offsetli jantlı basık bi tane vardi.. jant meselesini bütçe dahilinde o tarz çözebilirsin..
    Çamurluk içleri çok sıkıntı bunun, yay görmedim hiç, pres ya da kesme işine de girmem.

Daha önce KA varken kesmek gibi bir hata yapmıştım, az kaldı kaza yapacaktım, fren hortumunu tam takmamışlar, lastik sürtmeden dolayı yırtmış , yolda fren boşalmıştı.

4x108 36 gibi bir ET değeri var. Çok güzel jantlar takmışlar ama o jantlar ile günlük binmek zulüm olabilir.

Olay kesinlikle budur ama tampon ve jant tr de hayal,

Bu da çok güzel,

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga hocam yeni oyuncagını gule gule sok, dagıt, topla, bol fotograflar cek ve detaylı anlat zevkle takip edelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga hocam yeni oyuncagını gule gule sok, dagıt, topla, bol fotograflar cek ve detaylı anlat zevkle takip edelim
    Bu akşam kendimi kaybettim garajda. Saate bir baktım 00.15 zaman nasıl geçti anlamamışım.

Birkaç foto var sabah eklerim artık. Bir hayli yol kat ettim bu akşam detaylar için revize olsun bu post.

Sabah oldu konuya geri dönelim değil mi

Akşam eve giderken yol kenarında baca işi yapan bir dükkan gördüm, daldım içeri. Dedim bana bükülebilir sac lazım.

Amcanın gözündeki halelderiz.aş bakışını gördüm elindeki parçalardan gösterdi, aha dedim bu olur, ama bunu kesmek lazım.

Onu da hallederiz dedi, ne kadar keselim, hayda kesicez ama ölçü yok, dedim 40 cm keselim, iyi dedi kestik.

Koyacağım yerin ölçüsünü bilmiyorum tabi o ara ben.

Neyse geldim tabi hemen açtım kaputu kestirdiğim paraçyı bir koydum, ölçü alsam bu kadar olmazdı sanırım

Sacı koyacağım kısmı yine üstten bir temizledim. Dün şokella kıvamında sürdüğüm allahın cezası fakat bir okadar da sağlam yapışan DYSON görevini yerine getirmiş güzelce izole etmiş.

Sacı ölç biç derken kestim yerine oturttum.

Önden 1 cm kadar fazla geldi, onu da arkadan bükerek kısalttım, ucunu da aşağı doğru hafif büktüm su vs gelirse aksın diye.

Silecek mekanizmasını ve cam suyu deposunu da yerine oturttum oluyor mu diye bir deneme yaptım, çünkü zemine sürdüğüm dyson ve üstüne koyduğum sac dan ötürü orası biraz yükseldi.

Herhangi bir sorum yok, cıvataları sıktım mekanizma çalışıyor sağa sola sürtme yok.

Şimdi beni asıl uğraştıran kısma gelelim, saygıdeğer ustalarımızın yaptığı harkulade elektirk bağlantıları

Yapım aşamasında çok foto yok olduğu kadar ekliyorum.

Nasıl bir el ayarım varsa söktükçe söktüm, 1 kova bant ayıkladım. ve 15 metre bez bant kullanarak yeniden sardım.

Aşağıda görünen kısımlarda silecek motoru / su fıskıyesi / Kalorifer sıcak soğuk ayrıcı / fren hidrolik deposu ve vss sensörünün soketleri mevcut,

Bunların orjinalde muhafazası var mı bilmiyorum ama ben söktüğümde böyle darmadağın haldeydiler.

Öncelikle soketlerin diplerini kontrol ettim, genel olarak sağlıklı oldukları için sil temizle ve bez bantla izole ederek topladım.

Kızıyorum ama boşa değil gerçekten, bu nedir arkadaş, buna bir bant sarmak 2 dk sürmez. Neyse biz düzelteceğiz.

Şurada böyle bir ek almışlar gereksiz bir uzunlukta kablo vardı kestim ve kablo yüzüğü + makaron + bez bant ile düzelttim.

Lehim kullanamadığım yerlerde bu kablo yüzüğü hayat kurtarıcı oluyor gerçekten.

Gaz kelebek potansiyometresinin kablolarını sarıp bırakmışlar, kablo yüzüğü + makaron + yarıklı hortum ile düzelttim.

İzole ettiğim kısımlar yavaş yavaş şekil almaya başlıyor

Bunun haricinde ön kısımda fotoğraflayamadığım birkaç onarım daha yaptım. Araç içinde çekilen 2 kablo vardı onları 500 metre kadar kullanmışlar, kısalttım ve tesisatın içinden sararak yerlerine götürdüm. Kullanabildiğim her yerde yarıklı spiral hortum ile izole sağladım.

Hız göstergem aşağı yukarı sallanarak çalışıyordu, KA larda gösterge tel ile tahrik oluyor, şanzıman üstüne denk gelen parçasını söktüm.

Benimkinin fotoğrafı yok ama şunun aynısı, tabi bizim kablolar kopuk dibinden.

Bunun bir soketi yok, üstünde bir kapak var ve yapışık olarak geliyor. Dış muhafazasını kestim, içinden bir devre kartına benzer board çıktı.

Kabloları güzelce ek yaptım ve soketine taktım. Aracı çalıştırmadım ama bana oldu gibi geliyor bakalım çalışında göreceğiz son durumu.

Şimdilik bu kadar, aracın ön kısmında onarım gerektiren birkaç yer kaldı onları da bu akşam tamamlarım.

Sonra boya badana işleri. Ha bir de külbütör kapağını sökmem lazım onu akşam deneyeceğim bakalım yapabilecek miyim.
    Konu KÖROĞLU tarafından (06-11-2020 Saat 14:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: DEĞİŞTİRME

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford KA görünce aklıma hep bu araç geliyor; http://www.cardomain.com/ride/834408/1998-ford-ka/

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı uğurlu olsun, yine boş duramamışsın

İşleri bitirince de bi pasta cilamız yok mu?
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford KA görünce aklıma hep bu araç geliyor; http://www.cardomain.com/ride/834408/1998-ford-ka/
    Güzel alet, çok emek harcanmış ciddi maliyete katlanılmış, benim böyle bir işe kalkışma lüksüm yok, zira bir şeyleri kendim yapayım istiyorum.

Swap vs işi teknik olarak şuan beni çok aşıyor, zamanla geliştirrisem kendimi ileride belki yaparım.

Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı uğurlu olsun, yine boş duramamışsın

İşleri bitirince de bi pasta cilamız yok mu?
    Seviyoruz bu işleri sanırım, hep diyorum ya bana terapi gibi geliyor.

Menzerna 3in1 aldım. Varsa polisaj makinan ödünç alayım senden

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun öncelikle.bende genel kanıya katılıyorum tam kendine göre bir oyuncak almışsın sanırım.sök tak tamir et baya tatmin eder ama sanırım bu araba bu işler konusunda

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapıyorsun bu işleri

eline emeğine sağlık kaanım

her türlü takipteyim

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviyoruz bu işleri sanırım, hep diyorum ya bana terapi gibi geliyor.

Menzerna 3in1 aldım. Varsa polisaj makinan ödünç alayım senden
    makinasız olmaz dediler ama ben elle uyguladım 2500'ünü işi gördü haberin olsun.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun tekrardan, Maşallah kazasız belasız.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun öncelikle.bende genel kanıya katılıyorum tam kendine göre bir oyuncak almışsın sanırım.sök tak tamir et baya tatmin eder ama sanırım bu araba bu işler konusunda
    Ben de hatuna sürpriz yaptım diye kendimi kandırıyordum artık ikna oldum 100 kişi kendine oyuncak almışsın diyince

Akşam 19-00.15 arası garajda takılmışım ne telefona baktım ne başka bişi o kadar kopmuşum hayattan.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapıyorsun bu işleri

eline emeğine sağlık kaanım

her türlü takipteyim
    Sağol abicim Pist günlerinde sıkıcaz birlikte start finish de, yapıyorum hazırlıkları 3 tur bozulmadan dönmem lazım

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makinasız olmaz dediler ama ben elle uyguladım 2500'ünü işi gördü haberin olsun.
    Makina işini Talha kardeşim ile çözdük (@tlh) varmış onda, elle de olur doğru dedin. Bende matkap ucuna takılan aparat vardı en kötü onla yapardım makina işini çözmesek.

Alıntı YAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun tekrardan, Maşallah kazasız belasız.
    Sağolasın inşallah hepimiz kazasız belasız binelim arabalarımıza.

Ayrıca forum sayesinde tonla insanla sohbet muhabbet ettim tanıştım güzel insanlar biriktirdim. Onlara bir yenisini daha ekledik.

Forum ahalisi önünde @Orhansah abi ye çokça teşekkür ediyorum,

hiç tanışıklığımız olmamasına rağmen elinde sattığı Street KA dan kalan farlarını zahmet edip uğraşıp bana kargo yaptı, yetmezmiş gibi para pul da istemedi bizi mahcup etti.

[IMG][/IMG]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler