User Tag List

Sayfa 4/17 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
308 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tampon fiyatı iyiymiş ama ön sis farlarını da bulman lazımki o biraz zor işte )

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tampon fiyatı iyiymiş ama ön sis farlarını da bulman lazımki o biraz zor işte )
    Farlar şahane , detaylarını yapınca öncesi sonrası paylaşacağım .

Şimdilik ufak bir görsel olsun, 1-2 günde detaylı güncelleyeceğim konuyu

Not: Plakalıklarım yolda, bunlar idareten duruyor sökeceğim.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık, keşke sürekli birşeyler yapsanızda okusak
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gene bir çıpıda biten konularda bugün oldu ellerine sağlık kaan

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar şahane , detaylarını yapınca öncesi sonrası paylaşacağım .

Şimdilik ufak bir görsel olsun, 1-2 günde detaylı güncelleyeceğim konuyu

Not: Plakalıklarım yolda, bunlar idareten duruyor sökeceğim.
    Ufak bir tavsiye. Elinden iş geliyor bu farları bi-xenon mercek yap. Hem görüntü hem aydınlatman level atlayacak. Şiddetle tavsiye olunur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık, keşke sürekli birşeyler yapsanızda okusak
    O zaman yazlım bir şeyler

En son 4 farlı Ka fotosunda kalmıştık oradan devam edelim,

Bu ara ofis çok yoğun havalar da soğudu bir de akşam ufak bir hastane macerasından ötürü arabayla çok ilgilenemedim.

Ofiste he kuruyorum şunu yapıcam bunu yapıcam diye ama iş çıkışı bi mani oluyor sürekli ne hikmetse.

Bu akşam 8 gibi indim 2 saat takıldım.

Plakalıklarım geldi Kızım eşim ve benim isimlerimizin baş harfleri.

Pamuk Hanım da kalite kontrol onayı verdi artık arabaya takabiliriz

Ön plakayı söktüm hemen ve değiştirdim. Plakaları vakit bulduğumda cemiyete gidip yeniden bastıracağım, idareten taktım şuan.

Ön sağ farın altındaki borularda bir sarkma olduğunu fark ettim, zaten soğutma suyunu değiştirirken o kısmı illa ellerim diye bu akşam öylece bıraktım.

Arka plakalığı söktüm ve plakalık aydınlatmasını çıkardım, klasik boyacı hareketiyle az da olsa boyanmışlar hadi yapmışken temiz olsun,

iç dış yıka camını sök zımparala sonra pasta ile geç, içini led ile yenile şeklinde uygulamalar yaptım.

Önce pis hali elbette,

Camları çıkardım, biraz zor çıktılar ama kırmadan becerebildim.

Soldaki pis hali, sağdaki temizlenmiş zımparalanmış hali, bazı siyahlıklar kaldı çok dert etmedim.

ikisi de temizlenince güzel oldu,

Bi ara gaza gelip tek çipli şerit led almışım sanrım, harca harca bitmedi. Tek çipli olunca hem çok fazla aydınlatmıyor hem de daha az akım çekiyor.

Şerit led ***** 3 led de 1 kesilebiliyor. foto da uzun hali mevcut, ben ledleri katlayıp yapıştırıyorum bu sayede daha dar alanda kullanılıyor ve daha sağlıklı aydınlatıyor.

içeride nasıl duracak diye denemeler,

Ve ledimiz yanıyor, camı da monte ederken sıvı conta kullandım, su da almaz artık.

ikisi bir arada,

Geçen mesajlarımdan birinden silecekleri atmayı unutmuştum, 2 gündür asılı duruyorlar, yüzeyleri gayet güzel olmuş. Üstlerine son kat olarak mat vernik vurup sonra monte edeceğim.

Çıkmadan önce boyayacağım aksamlara plastik yüzey astarı attım, garajın içi fazlasıyla sıcak oluyor. Bunları cumartesi gündüz gözüyle boyayacağım, o zamana kadar tastamam kururlar. Aynalar eşimin isteği üzerine kaliperler ile birlikte pembe olacak, bakalım nasıl duracak çok merak ediyorum.

Astar öncesi,

Astar sonrası,

Son olarak cam önünde kalan parçaları da astarladım ve akşamı sonlandırdım. Bunlar mat siyah olacak,

vida delikleri için hala formül bulamadım, fikirlere açığım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak bir tavsiye. Elinden iş geliyor bu farları bi-xenon mercek yap. Hem görüntü hem aydınlatman level atlayacak. Şiddetle tavsiye olunur.
    O konuda ufak tefek araştırmam var ama biraz karışık geliyor, ilk hedef şeffaf sinyalli olanları temizleyip takmak.

Sonra turuncu sinyalli olanlar için dediğin gibi bir çalışma yapacağım, marka model önerin olursa not edeyim.
    Konu KÖROĞLU tarafından (11-11-2020 Saat 07:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: İMLA

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz araştır rahatlıkla yaparsın hocam eminim.
    Mercek olarak oem olanlar var bir de çin işi olanlar. Çin işi olup çok iyi kalitede replika merceklerde var.
    Oem olanları vida ile sabitlemen gerek. Bunların montajı daha uğraştırıcıdır.
    Ama en iyi performansı da bunlarda alırsın.
    Bir de ampul yuvasını genişletip arkadan somunla sabitlenen tipler var.
    Tercih sana kalmış bu konuda.
    Xenon set olarak da yine ister oem al ister çin malı. Burası da tamamen maliyet olayı.
    Ama hem merceği hem xenon seti bence mutlaka D serisi al.
    H7 veya H1 uyduruk mercekler ile performans alamazsın.

Mercek kapağı ise olayın yakışık kısmı
    Mercek kapağın ne kadar şık olursa aracın kafadan görüntüsü o kadar güzel olur.
    Yapılan örneklere baktım, bir tanesi Mercedes B serisinin mercek kapağını kullanmış ve çok güzel olmuş. Mercedes grubunun mercek kapakları zaten hep şık görünmüştür gözüme
    Konu marikan tarafından (11-11-2020 Saat 08:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @marikan, alıntı yapmıyorum, teşekkür ettim bilgi için. Mercek konusuna gelince sana danışacağım illaki.

Boynacak parçalara astar atmıştım bir araya getirdim.

Cam önü silecek ızgaralarını boyadım, mat siyah gerçekten güzel oldu. Ufak tefek kusurlar yok değil, ama ilk haline göre çok çok daha iyi oldu bence.

Buraya kadar her şey süperdi, bi heyecanla yerine taktım. Hatuna dedim geç şu silecekleri bi çalıştır, cama su sık.

Motor çalışıyor ses geliyor ama su fıskıye memesinden değil aracın altından geliyor. Yıkıldığım an oldu resmen.

Neyse yılmak yok komple söktüm. Alt kısma çürük olan bölgenin üstüne yani sac koymuştum hani, o sac zemini 5-6 mm kadar yükseltti.

Fıskıye motorunun oturduğu yer de yükselince ben depoyu takıp sıktım, o arada fıskıye motorunun contası kaymış ve sonuç + 1 saat işçilik oldu.

Eşim pembe rengi sever keza kızım ad öyle. Bu yüzden motor içi parçaları ve aynaları pembe yapacağım demiştim.

Motor içi birkaç parçayı boyadım, aynaların da ön kısmına 2. katı attığım için burada yoklar şuan. Akşam verniklerini atıp yarın toplamış olurum aynaları.

Motor içi birkaç foto,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman yazlım bir şeyler

vida delikleri için hala formül bulamadım, fikirlere açığım

Abi eline sağlık. Vida delikleri için aklıma gelen 3D yazıcı ile halletmek. Forumda bir arkadaş yapıyordu, ismini hatırlamıyorum şuan.
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eline sağlık. Vida delikleri için aklıma gelen 3D yazıcı ile halletmek. Forumda bir arkadaş yapıyordu, ismini hatırlamıyorum şuan.
    Şunları aldım vidanın paslanmasını da engeller. Sonra etrafını bunun çapına uygun şekilde macunla doldurup yeniden boyayacağım.

Bence iyi olacak gibi bakalım.

Vida Kapağı Büyük Boy Siyah (4,2 - 4,8mm Yıldız Silindir Baş Vida İçin) 25 Adet «*Otomobil Klipsleri ve Klips Çeşitleri, Yedek Parça | Reyondanal.com

Klipsleri de aldım,

Kapı Döşeme Klipsi 1038008 Ford Ka 15 Adet «*Otomobil Klipsleri ve Klips Çeşitleri, Yedek Parça | Reyondanal.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerede kalmıştık

Aynaları vernikledikten sonra taktım

Silecekleri ve muhafazasını taktım, mekanizmasını sökünce sileceğin motoru ile kolları bağlayan bir parça var onun ayarını kaçırmışım,
    silecekler camın ortasında duruyor, 5 dk anlamadım ne olduğunu, sonra dank etti. Hayi bir daha ön ızgarayı sök tak yaptım.

Boya işini çözdüm artık baya pürüzsüz ve akıtmadan kokutmadan iş çıkartıyorum.

Yalıtım yapacağım için başladım sökmeye, sökmeden önce son pozumuz.

Arka koltukları söktüm öncelikle, sökerken en büyük korkum cıvalatarın yalama olması ya da karşılığındaki gövdeye kaynaklı somunların kopup boşa dönmesiydi, çok şükür böyle bir sorun yaşamadım.

Araba muhtemelen daha önce arka koltuklar bile sökülüp temizlik görmemiş.

yolcu koltuğunu aldık kenara,

Pandizotları sökünce şaşırdım açıkçası kapı içlerinde fabrikasyon tozluklar duruyor, yırtılmamış hemde.

Kapılardaki döşemeler değişecek, sürücü tarafının kartonunda da hasar var birisi dirsek koyup abanmış kartonu içten kırmış.

Suni deri mi yapsam desenli kumaş mı yapsak karar veremedim.

En sevdiğimiz, bir tamirat daha çıktı, 2 kapının da tutamak bağlantıları kırık.

Sürücü kapısını söktüm KA bize ufak bir sürpriz yaptı, kapı hoparlörü yok

Müzikle çok işimiz yok ama ben buna 16" takmayı düşünüyorum. Mdf den kasnak yaparak.

Ka'nın kapı kablo geçişleri sıkıntlı biraz, oraya da bir el attım ufaktan.

Tozluk ve kapı,

Kapı kapandığında şangır şungur eden zımbırtılar :S Bu duruma çok uyuz oluyorum, toplamadan önce o kapıyı içine bi bakmak bu kadar zor olamaz.

Tüm koltukları söktüm.

Yapacak o kadar çok eksik var ki gözümde, bazen dağılıyorum bir oraya bir öbür tarafa. Yavaş yavaş bitireceğiz bunu da

Devam edelim, halıyı çıkardım.

Açık söyliyim beklediğimden daha iyi çıktı altı, daha önce sürücü tarafında bir çürük onarmıştım. Arkada da çıkar diye bekledim ama asfalt görünmüyor başka bir yerden şuan

Çamurluk içi,

Emniyet kemeri alt bağlantısı hareketli, bu çuvukların içinde geziyor kemer ileri geri, enteresan bir durum var, arkalar orta direğe geçmeli sadece ön kısmında cıvata kullanılmış.

Temizlenip takılmayı bekleyen parçalarımız, boyamız yeter ise bunları mat siyah olarak boyaycağım.

Halı çok kötü durumda değil, yıkayıp takacağım yerine.

Sonraki mesajda devam edeceğim.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral kapıları hasır kumaş yap netten bak göreceksin ek9 civicte var genelde
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedim bu kadar söktük şu göğsü de sökeyim komple ön duvara da yalıtım yapayım, o gazla direskiyonu mafsaldan itibaran söktüm.

En altta yanık bir sigorta var, bu fan sigortası normalde. Ben bunu panelden ayırıp ayrı bir sigorta bağlamak için paneli söktüm, gel gör ki adamlar sigortanın arka bacağındaki 2 kablodan 1 tanesini kemsişler, ek vs de göremedim.

15A mavi sigortaya bağlı olan kabloyu panelin arkasından alarak topladım.

Gösterge panelini de sökeyim dedim manayla temizlerim. Arkasında bir soket ve km teli var, telin bir ucu VSS sensöründe şanzımanın üzerinde.

Aküyü söktüm vss yi gevşettim içindeki hareketli teli çıkardım, gösterge çıkması lazım.

Soketi vs de söktüm çekiyorum gelmiyor, bir iki üç derken panel bi ayrıldı güm kendi burnuma vurdum. Kendi kendimizi de dövmüş oldu arada, 5-6 dk kendime gelemedim baya sağlam vurmuşum

Bu kirli hali,

Bu da temiz hali,

Şu kendime vurma hadisesinde gelen sadece ön cam kısmıydı tabi, o arada o gelirken kendisiyle birlikte flex bağlantısını da getirmiş. Bunu görünce hay elimin ayarını seveyim dedim içimden.

Ka göstergesi arkadan aydınlatmalı değil, ışık yukarıdan vuruyor. Bu flex de cam kısmındaki 12v ile çalışan ampüle enerji taşıyor, tabi artık taşıyamıyor ben içine ettim.

Dedim 1512 metre fazladan led var bari onu kullanayım. Göstergenin + / - sini araç üzerinde test ederek buldum, ona göre led bağladım.

3 çipli beyaz iç mekan led kullandım, Siyah görünenler sıcak silikon, iz bırakmadan sökülebiliyor.

Işığın rengini değiştiren bu yeşil parça.

Tabi cam kısmını da güzelce temizledim, içini dışını yıkadım.

Topladım ve son halinin fotosunu çektim, bence güzel oldu.

Tabi hemen araç üzerinde test etmek için taktım yerine.

Canlı göz ile fotolardan dahaiyi duruyor, foto ne hikmetse çok parlak çıktı.

Ayak aydınlatması yapmak için 1.5w lık modül led almıştım. Araç içinde en güzeli bence gün ışığı rengi o yüzden tercihimi bu yönde kullandım.

Her iki kapı açıldığında ayrı ayrı yanacak şekilde bağlantısını yaptım. İleride bir zaman rölesi ile gecikmeli sönmesini de sağlayacağım.

Torpidoyu sökemedim, ön cam değişimi yaparken bastıkları mastik altan yapışmış torpidoya zorlamak istemedim.

Bu araba beni zengin edecek sanırım

İlk temizlediğimde altın bir yüzük çıktı, sordum aracın eski sahibine bana ait değil dedi. Bu gün de halı nın altından tam 10 bin TL lik bozukluk çıktı

Tel fırçayı ve diğer fırçaları aldım elime tabana giriştim,

Bu fotoda sürücü ve onun arkasının kabası alınmış durumda. Yarın burada hiç toz pis kalmayana kadar temizleyeceğim.

KA'nın çakmaklığı normalde etrafı aydınlatma olmayan modelden, benim elimde de eski arabalardan birinden kalma ışıklı model var,

bunu kullanayım istedim.

Delik çapı biraz ufaktı onu genişlettim çerçeveyi takatım, sonra etrafına tek çipli iç mekan ledden 2 sıra (6 adet led) döndüm.

Akşam yaptığım için bu işi ışıkları kapatıp test ettiğimde çok fazla aydınlık olduğunu gördüm ve led'i 3'e düşürdüm, etrafına değil biraz daha uzağa yapıştırdım.

Sigara kullanmadığım için küllüğü genelde bozuk para ıvır zıvır koymak için kullanırım.

Öncesinde zaten küllüğü komple temizlemiştim, dedim buna da ambiyans olsun bir ışık yapayım. Yine 1 sıra (3 adet) tek çipli iç mekan led kullandım. Bunu da önce doğrudan 12v ile beslemiştim ama çok fazla aydınlık olunca araya direnç koydum, kaç kohm bilmiyorum ama istediğim aydınlatmayı sağladı.

Tabi bunu yaparken küllüğe 3 tane delik açmam gerekli ledlerin hizasından. Küllük yanmaz malzemeden imal olduğu için matkapla delerken 2 parça üstten kırdım :S Görünmüyor ama kırma işi hiç hoşuma gitmedi.

Bu siyah sıcak silikon işini çok iyi yapıyor, daha önce de yazdım çıkarmak istediğimde iz bırakmadan çıkıyor.

Beyaz led nasıl yeşil oldu diyeler için altına 1 para sprite şişesinden parça kestim, üstüne de 2 kat yeşil elektril bandı yapıştırdım. Led'in altına sabitledim, üstten bakınca görünmeyecek şekilde.

Ayak aydınlatmasını yaparken kalorifer rezistansının kabloların üst kısmı açıktaydı, açık kablo her zaman sorun yaratmaya müsaittir.

Hemen en büyük yardımcımız olan makaron'u aldım ve revize ettim o kısımları.

Klima paneli / tevp ve gösterge çerçevesini sökmüşken mat siyaha boyamaya karar verdim, bu yüzden akşam çıkmadan önce son iş olarak bunlara plastik astar attım.

Yarın mat siyah yapıp kurumaya bırakacağım.

Klima panelinde çok ufak torx vida var onu sökemediğim için üstten maskeledim.

Yarın bir aksilik çıkmazsa iç yalıtım ve çıkan parçaların temizlenmesi boyanması işlerini yapacağım.

Pandemide zaten sağa sola gitmiyorum bu iyi eğlence oldu.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford ka ışık paket hayırlı olsun

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapı içlerini desenli kumaş yapamak güzel durur dönemin fordlarında kullanılan desenlere yakın desenler kullanmak daha da güzel durur eline sağlık abi bu ufaklık güzel olacak
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben halı altnı görünce şok oldum. İçini bir yıkarsın artık yalıtımdan önce sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben halı altnı görünce şok oldum. İçini bir yıkarsın artık yalıtımdan önce sanırım.
    Akşama güncelleyeceğim konuyu, alt kısmı baya iyi temizledim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık, çok güzei ilerliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler