User Tag List

Sayfa 6/17 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
308 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adama KA aldıracaksın.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adama KA aldıracaksın.
    Sen al ben ne nerde biliyorum yazarım sana ne gerekiyorsa Zaten basit mekanik bir alet sök tak basit cidden. Al okulda ders olarak okut o kadar yani.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sinema salonu spec ford KA hayırlı olsun abim
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sinema salonu spec ford KA hayırlı olsun abim

Bakıcaz daha o kadar emin değilim sonuçtan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir iki gündür yalıtım işine devam ediyorum akşamları, silecek motorunu söküp bagaj kapağı içine de komple yalıtım yaptım.

Sac'ın üzerine vurduğumda çıkan ses çok daha tok bir şekilde şuan. Henüz aracı toplayamadım çünkü tane tane içime sine sine gideyim istiyorum, ***** 8-18 çalış eve gel derken garaja inmek
    20 sonrasına kalıyor.

Dün akşam en son sağ kapı içini yalıtım yaptım, gerçekten en güzeli de burası oldu yaparken el alışıyor ve çok daha iyi bir iş çıkıyor.

Foto yok zaten olsa da bir şey anlaşılmıyor.

Kapı pandizotlarını sökmüştüm, üzerinde ölü durumda döşeme vardı ve sürücü tarafındaki kartona birisi abanmış kırıktı.

Üzerindeki kumaşı çıkardım ve sonuç.

Kenarda kalan sac parçadan bir parça büktüm üzerine alıştıra alıştıra,

Öndeki açık kısım için ayrıca bir parça büküp orayı da düzelteceğim, eldeki malzeme ziyan olmasın diye bu şekilde yaptım.

Malzemeyi bükerken biraz uğraştım ama sonunda çözdüm, baya sıfıra sıfır oturdu kavisi de güzel oldu.

Sonra ufak tefek temizlik işlerine başladım, nette yaldır yaltır sigorta panel diagramı aradım meğerse kapak içinde zaten varmış,

Bunu da nasıl düşünmedim o kısımda hayret veriyi ya neyse,

Toz pislik ne lazımsa hepsi mevcut,

Bu tür bir iş yapacaksanız marketten gidim çok amaçlı spreyler var en bilinen asprin sonra bir sürü fira çıkardı, 3 numara da kestirme fırçası alın güzel iş görüyor.

Sonra ışık paket KA nın tavan lambasını temizledim, lamba meğerse beyazmış, ben sarı sanıyordum.

Ondan sonra da içine 2 sıra 3 çipli beyaz led monte ettim.

Orj soketleri taktığımda kullanabileceğim, istediğim zaman sökerim, çünkü içini ileride gün ışığı yapacağım elimde olmadığı için geçici süre beyaz yaptım.

Çalışırken de bir foto çektim ama kamera ışıklı alanda çok kötü çekti, gözle bakınca çok daha iyi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buram buram emek

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açma kapama düğmesinin içleri kirli kalmış olmamış

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okurken acaip keyif alıyorum, aynı sehirde olsak her aksam yanindaydim, elimden is geldiğinden degilde izlemekten acaip keyif aliyorum Okurken izler gibi oluyorum. Konu hiç bitmesin bu biterse yine bitik bir araba almalısın mutlaka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açma kapama düğmesinin içleri kirli kalmış olmamış
    Aslında o kir değil. İçeride ampülün poposunu tutan bi metal parça var. Siyah tuşu ileri geri hareket ettirdiğinde yanıp dönmesini sağlıyor. O kahverengi olduğu için fotoda kir gibi duruyor. Ben de pek hoşlanmadım ama lambanın da istendiğinde orj olarak kullanılabilmesi için kurcalamadım

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken acaip keyif alıyorum, aynı sehirde olsak her aksam yanindaydim, elimden is geldiğinden degilde izlemekten acaip keyif aliyorum Okurken izler gibi oluyorum. Konu hiç bitmesin bu biterse yine bitik bir araba almalısın mutlaka
    ) Ahahah duamı ettin beddua mı çözemedim

Buna ciddi heves ettim uzun süre (gerçek evlat) kalacağı için.

Çok işi kalmadı iç trimleri yıkadım. Yalıtım bitti. Kırık trimleri tamir ettim.

Gelecek malzemeler var onlar gelince toplayacağım.

Yapılacaklar,
    Park sensör değişimi,
    Arka koltuk sırt kısmı halıfleks kaplama.
    İçeriden açılır bagaj kapağı yapımı.
    Pandizot kumaş kaplama.
    Arka bagaj led aydınlatma (ışık paket ��)
    Stepne sökülecek. Taban halısı yıkanacak...

Baya varmış daha ya. Buraya cengiz den önce birkaç damla yaş adlı şarkıyı bırakıyorum ��

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral kapı kumaşını hasır kumaş yap netten bakabilirsin
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kral kapı kumaşını hasır kumaş yap netten bakabilirsin
    Kumaşı aldım bro. Özel 4 mm süngerli yan döşeme için üretilen malzeme. Siyah renk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22.11.2020 Günceli olsun,

Arka koltukların sırt kısmındaki metalleri söktüm, bu sırtlıkları halıflex kaplayacağım.

Koltukların oturak ve sırt kısımları aşağıda görüleceği üzere oldukça kirli attım bunları mondeonun arkasına doğru petrole,

önce suyla bi tur üstünden geçtim ciddi kir çıktı. Yanımda fırça götürmüştüm, sonra güzelce köpükledim ve fırçayla az da olsa ovaladım.

Evden çıkarken nasıl olsa kimse yoktur pazar sabahı hangi deli kalkar doğrudan araba yıkamaya gelir diye düşünmüştüm ama hata etmişim, bi kuyruk bi kuyruk sormayın. Benim olduğum kısımda bekleyen çocuk kahroldu fark ettim yüz ifadesinden

Yıkadım geldim ama basınçlı suyu görünce kumaş biraz saldı kendini. Koydum yere suyu aksın diye kurcalarken hadi dedim şu kumaşları bi sökeyim ben, güzelce ayrı yerde kurusun. Kumaşın da sökülesi varmış zaten tuttuğum geldi

Süngerlerin durumu gayet iyi, yırtık kopuk yok. Kuruması bu havada biraz zaman alacak.

Askılık olarak KA yı kullandım tabi, ha bu arada KA nın bir adı olacaktı belli değildi, aynaları pempe yapınca adı belli oldu,

pembiş kulaklı olarak çağırıyoruz artık kendisini

Dedim ben bunları söktüm bari gidip yıkayayım, attım makinaya 40 derece de bi güzel yıkandılar.

Yıkama sonrası ciddi temiz oldular, 22 yıllık kir gitti.
    Bunları sökmesi kolaydı da bakalım takarken aynısı olacak mı, sanırım biraz uğraşacağım

Tavan döşemesini de geçen gün banyo da yıkamıştım, öncesi sonrası,

Bunu yıkamak kötü bir fikirdi tavsiye etmiyorum, yıkama öncesi sarkma hiç yokken şuan 2-3 bölge de sarkma mevcut.

Muhtemelen tavan döşemesini de yenileyeceğim, sökmesi takması zor olmadığı için kısa süreliğine böyle kalacak.

Yolcu koltuğu ayak bağlantıları paslıydı, ince bi zımpara ve üzerine mat siyah boya ile eskisinden iyi bir hale geldi.

Hanımcılık kazanacak derlerdi de inanmazdık, gerçekten öyleymiş

Anahtarı da astar - boya - vernik üçlüsüyle pembiş yaptık. Küçük ama gülümseten bir detay oldu.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anahtar detayına güldüm abi.
    Tavanı yıkamak da yapışkan zarar gördüğü için tavsiye edilmiyor.
    Bizde de sprinter 316 var 7 senede gri tavan siyaha döndü artık yıkatmayıp değiştireceğiz
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anahtar detayına güldüm abi.
    Tavanı yıkamak da yapışkan zarar gördüğü için tavsiye edilmiyor.
    Bizde de sprinter 316 var 7 senede gri tavan siyaha döndü artık yıkatmayıp değiştireceğiz
    kendime yedek siyah anahtar yaptıracağım çaktırma.

Tavan kumaşı alıp bunu da yenileyeceğim ama şimdi değil.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne zaman binip gezicez.araba hep yatıyor yaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne zaman binip gezicez.araba hep yatıyor yaa
    Son siparişler bu gün yarın geliyor, hafta sonu toplayacağım nasipse. Pazar buralardaysan atlar geliriz bi uzun yol yapalım.

Araba eve geldi 30km yapmadı daha söktükçe söktüm çünkü.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz daha kassan sıfırdan araba toplarsın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz daha kassan sıfırdan araba toplarsın bence
    oraya doğru gidyoruz sanırım, akşam park sensörünü taktım. Hazır tavan yokken güzelce kabloları tavan kenarından geçirdim.

Bagajda sensör kablolarını ve stop kablolarını toplarken bir sürü paslı yer gördüm, içime sinmedi öyle bırakmak.

AKşam %99 tamponları sökeceğim temizleyip boyayacağım. Doğrudan paslı yüzeyde kullanılan hammarite idye bir ürün varmış 5-6 yıla kadar koruma sağlıyormuş.

Onu uygulayacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24.11.2020 Günceli olsun,

Park sensörü sevmesem de ki KA m.alum avuç içi kadar bir alet, zorlasan geriye döndüğünde arka cama dokunuyorsun (Tamam abarttım ama ufak işte )

Araçta şu aşağıdaki park sensör sistemi vardı, ekranlı falan şeyleri de sevdiğimden söküp kenara koymak istemedim.

Aletin çalıştığını düşündüğüm için (ekran geliyor) dedim bunun sensörler iptaldir.

Nette sensör bakarken 4 adet sensörün komple modül ekran dahil fiyata satıldığını görünce dedim madem komple takım alayım.

İyi ki de öyle yapmışım çünkü sensörleri bu cihaza taktım ve kimse yok, çalışmadı alet. Aldığım üründen de 1 sensör bozuk çıktı.

Eskinin çalışan sensörü kullandım, soketleri aynı olması güzel oldu o açıdan.

Araçta orijinalinde merkezi kilit var ama sadece anahtarla açılıp kapanıyor. Eski sahibi buna sonradan modül taktırmış.

Ben aracın içini sökerken bu modülün spagetti kablo bağlantılarını görünce doğrudan söktüm, arabayı yakmayalım diye.

Sonra tezgahta denedim alet çalışıyor, madem elimizde bu alet var neden kullanmayalım. Merkezi kilit motoru KA' da kapı kilidi ile birlikte, zorlansam da kırmadan dökmeden söktüm.

Ahanda şöyle bir alet, içinde 1512 tane yol dişli ıvır zıvır var.

Dişlileri dağıtırsam eğer diye söktüğüm gibi toplayayım diye fotosunu çektim.

Şuraya pis bir KA merkezi kilit motoru bırakalım.

Tabi dayanamadım komple dağıttım,

Bu da kapı tarafına gelen kısım, bunlar hep temizlendi gazyağı ile.

Üst kapağı,

Komple temizledim içini dışını, arada ufak kirler kaldı ama hareketli parçalar gayet stabil çalışıyor. Fotosunu çekmemişim tüm paraçaları gres ile yağlayarak taktım yerine.

Bunu topladım arabaya taktım, merkezi kilit modülü ile aç kapa yaptırdım, ama o süreç oldukça uzun oldu, dişlinin ayarını bir türlü tutturamadım,

dişli üzerinde de bir referans nokta yok, dağıtmadan önceki çektiğim fotoya göre toplasam da ufak bir takılma yapıyor maalesef.

Sağ kapının motorunu söküp ondan referans alarak bir daha dişli yerini değiştirmeyi düşünüyorum.

Üreten adama haksızlık etmek istemem ama çok gereksiz teferruatlı bir malzeme, sen arabaya hararet ve devir göstergesi koyma git böyle bir kapı mekanizması yap değişik bir kafa yapısı.

Ka lar da Colelction olanlar dışında içeriden bagaj açma düğmesi yok. Haliyle ne tesisatı ne de bagaj içi motoru hazır vaziyette. Nette araştırırken fayda maliyet olarak en iyi ürünün LADA VEGA nın bagaj açma düğmesi olduğunu gördüm.

Ürün 15 TL kargosu 12 TL kargocular satandan çok kazanıyor sanırım

Neyse ürün bence gayet güzel, hele ki orj düğmenin 95 TL olduğunu düşünürsek çok çok güzel.

Bagaj açmanın maliyetini de yazayım, düğme 27 TL merkezi kilit aktüatörü 20 TL, kablo vs vardı zaten. Totalde 50 TL diyelim.

Bunun montajı için bagaj kilidini sökmek gerekiyor,

Allahtan kiliti boşaltan mekanizmada 2. bir delik var bu montaj işini ciddi kolaylaştıran bir detay,

Önce kildin kendi teliyle deneme yaptım ama tel çok sert bunu bükmek zor olacağı için, elimde kalan 1.5 mm lik NYA kabloyu kullandım.

Önce dışarıda denedim, gayet güzel çekiyor.

Biraz uğraştırsa da bagaj içine monte ettim bir şekilde teli içeride büktüm ve çalıştırdım.

Gece 11 gibi bu işi yaptığım için matkapla paneli delip vida atamadım haliyle, o yüzden şu nya kablo imdadıma yetişti, uzuuuuuuunca bir kablo ile sabitledim. Baya da sağlam oldu.

Kapak altında kalacağı için görsele çok takılmadım ama görüntüsü güzel değil sevmedim.

Şimdi sırada tesisatını çekmek kaldı.Ön kısımda sigortalı bir sürekli +12'm var oraya bağlayacağım.

Ama bagajdan bunu geçirmek asıl mesele :S Bakalım nasıl yapacağız.

Şimdilik bu kadar, hala 10 yüz bin milyon tane yapılacak işimiz var. Hafta sonu bitirmeyi planlıyorum.
    Konu KÖROĞLU tarafından (25-11-2020 Saat 09:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler