User Tag List

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
308 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim. Nerelerdesin uğra arada garajda oluyorum çoğu zaman. ***** pandemi çıkmıyoruz sağa sola.
    Ben de canlı derslerden dolayı fazla çıkamıyorum evden abi. İnşalllah bir gün uğramaya çalışacağım.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yalıtımı benim YRV ye de yapsak mesela nasıl olur yenge ikinci kumaya izin verir mi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yalıtımı benim YRV ye de yapsak mesela nasıl olur yenge ikinci kumaya izin verir mi
    daha iyi malzeme ile yapalım sana. İşçiliği uzun çünkü. Ka için bu yeterli yrv de bi tık iyisi daha güzel olur.

Nafakayı fifty fifty ödeyecek isek yarın getir bırak )))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    06.12.2020 Günceli olsun, @orhansah ağabey'in sponsorluğunda gelen farlara ancak el atabildim.

Farlar zaten oldukça iyi durumdaydı, ufak tefek kılcal çizikler ve street ka nın (bir gün bize de nasip olsun inş.) tampon yapısından ötürü far da bir bölge de düz bir çizgi vardı 3-4 mm kalınlığında.

500-600-800-1000-1200-1500 ve 2000 kum zımpara yaptım far'a.

Diğer far'ı da bitirdiğimde farları değiştireceğim.

Üzerindeki far ile takılacak olan far arasındaki fark cidden muazzam. Ön taraftaki görüntüyü efsane değiştirecek diye düşünüyorum.

Ha bir de şeffaf far filmi aldım eğer becerebilirsem kloroform sonrası temizlenen farlara ömrünü uzatmak adına bu ürünü uygulayacağım.

Bu da yapım aşamasında çektiğim kısa bir video.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    farlar çağ atlamış gerçekten

araca takmadınmı bunları.öylede bir foto.at derim.

öncesi sonrası gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farlar çağ atlamış gerçekten

araca takmadınmı bunları.öylede bir foto.at derim.

öncesi sonrası gibi.
    Yok abi sadece 1 tarafı bitirebildim, diğer tarafı da bitirince takacağım.

Zımparası iyi olsun diye çok uğraştım zaman yetmedi. Ama bitmişi çok güzel olacak. Üzerine folyo da aldım şeffaf, onları da takıcam (becerebilirsem)

uzun ömürlü de olacak diye umuyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farlar güzel olmuş. Kloroform denemedim ama onun haricindeki yöntemlerde belli bir süre sonra far eskiye geri dönüyor bir şekilde. O yüzden PPF folyo kaplattım ve çok şükür dünya varmış dedim. İlk günki gibi kalıyor. Kloroform da yapsan mutlaka kapla. PPF folyo öneririm.
    Hatta stopları sıfır aldım onları kaplattım solmasın diye.

Konu marikan tarafından (07-12-2020 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi sadece 1 tarafı bitirebildim, diğer tarafı da bitirince takacağım.

Zımparası iyi olsun diye çok uğraştım zaman yetmedi. Ama bitmişi çok güzel olacak. Üzerine folyo da aldım şeffaf, onları da takıcam (becerebilirsem)

uzun ömürlü de olacak diye umuyorum.
    Abi folyo UV korumalı özel bir folyo mu aldın yoksa genel geçer seffaf film mi?
    Ben de farlarımı temizlettim kloroform ile 6. ayda ufak ufak geri dönmeye başladı. Tekrar temizleyip uzun süre temiz kalmasını istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi folyo UV korumalı özel bir folyo mu aldın yoksa genel geçer seffaf film mi?
    Ben de farlarımı temizlettim kloroform ile 6. ayda ufak ufak geri dönmeye başladı. Tekrar temizleyip uzun süre temiz kalmasını istiyorum.
    Valla şunu aldım ama , sanırım hata etmişim

Far Stop Filmi Folyosu Kaplama Şeffaf Dayanıklı Kaliteli 1 Metre Fiyatları ve Ozellikleri

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aksesuarcılarda satılan minibüscü filmlerine benziyor.
    İnsallah ise yarar ama çok şey beklememek gerek. Araç yıkamalarında kullanılan kimyasal köpüklere, dışardan gelen darbelere bağlı çizilmelere karşı korur ama güneş etkisi ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aksesuarcılarda satılan minibüscü filmlerine benziyor.
    İnsallah ise yarar ama çok şey beklememek gerek. Araç yıkamalarında kullanılan kimyasal köpüklere, dışardan gelen darbelere bağlı çizilmelere karşı korur ama güneş etkisi ??
    çok kırıldım ya, minibüsçü folyosu nasıl bir benzetmedir

Fikrim yok yaşayıp göreceğiz.

UV lisini araştırıyorum bakalım ne çıkacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar güzel olmuş. Kloroform denemedim ama onun haricindeki yöntemlerde belli bir süre sonra far eskiye geri dönüyor bir şekilde. O yüzden PPF folyo kaplattım ve çok şükür dünya varmış dedim. İlk günki gibi kalıyor. Kloroform da yapsan mutlaka kapla. PPF folyo öneririm.
    Hatta stopları sıfır aldım onları kaplattım solmasın diye.

kloroform ilk etapta güzel sonuç veriyor gerçekten. Ama ömrü o kadar uzun değil, ha ben mondeo da uygulamıştım 5-6 ay sonra yine eski haline geldi.

Ama yıkama işine özen gösteren biri değilim açıkçası, istasyonda köpük+su ile yıkıyorum her zaman. O yüzden sararmasına da şaşırmıyorum.

Seninkiler çok iyi duruyor. Aşağıda @_opeth'in önerisi olan vernik işini bir deneyeyim bakalım nasıl olacak.
    @_opeth bu verniğin kalıcılığı ne durumda mazda3 videonu izledim gayet güzel çalışma olmuş farlar müthiş.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kloroform ilk etapta güzel sonuç veriyor gerçekten. Ama ömrü o kadar uzun değil, ha ben mondeo da uygulamıştım 5-6 ay sonra yine eski haline geldi.

Ama yıkama işine özen gösteren biri değilim açıkçası, istasyonda köpük+su ile yıkıyorum her zaman. O yüzden sararmasına da şaşırmıyorum.

Seninkiler çok iyi duruyor. Aşağıda @_opeth'in önerisi olan vernik işini bir deneyeyim bakalım nasıl olacak.
    @_opeth bu verniğin kalıcılığı ne durumda mazda3 videonu izledim gayet güzel çalışma olmuş farlar müthiş.
    bizim arkadaşlarda 2 senedir temiz kullanan var tavsiye ederim. Mazda 3 gölgede yattıından muhtemelen daha uzun süre dayanacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim arkadaşlarda 2 senedir temiz kullanan var tavsiye ederim. Mazda 3 gölgede yattıından muhtemelen daha uzun süre dayanacak
    Aldım vernik, ama 2k olarak bulamadım. Baktım hepsi akrilik parlak vernik diyor. Şunu aldım,

FİLLİ BOYA FAWORİ AKRİLİK SPREY VERNİK 400 ML PARLAK & MAT Fiyatları ve Ozellikleri

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldım vernik, ama 2k olarak bulamadım. Baktım hepsi akrilik parlak vernik diyor. Şunu aldım,

FİLLİ BOYA FAWORİ AKRİLİK SPREY VERNİK 400 ML PARLAK & MAT Fiyatları ve Ozellikleri
    Yok kullanma hacım bu sert vernik harici yalan. Eboyamdan al olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    08.12.2020 Günceli olsun,

Ka nın bir hararet göstergesi yok, hararet yaptığında göstergede bir ışık yandığı rivayet ediliyor ama biz tabiki bunu test ederek öğrenmek istemiyoruz

OBD den bu değerleri görebiliyorum ama araca her bindiğimde obd ye bağlan vs derken çok kullanışlı bir seçenek olmuyor.

Ben de nette araştırırken 110 dereceye kadar ölçüm yapan modüller olduğunu gördüm ve satın aldım.

Modül şurada görünen ve aşağıda linki olan ürün.

W1209 Termostat Dijital Roleli - Sıcaklık Kontrol Kartı Fiyatları ve Ozellikleri

Tabi bu aletin yanında gelen NTC daldırma tip dedikleri cinsten. Bunu su deposuna nasıl takarım diye düşünürken bunların metrik dişli olanları olduğunu hatırladım.

Nette kolayca dişli olanı buldum ve satın aldım.

Ürün gelince taşırma kabı / yedek su deposunun uygun yerine delik açtım. Burada 2 türlü fayda sağlamayı umuyorum, 1. si zaten su sıcaklığını ölçmek.

2. si de ben NTC yi tam minimum çizgisinin üzerine monte ettim. Eğer yedek su deposunda su kalmaz ise alet sıcaklık ölçemeyeceğinden dolayı bana suyun eksildiğini de haber verecek.

Tabi ki şu an ölçümün ne derece sağlıklı olacağına dair bir fikrim yok, bunu radyatör hortumlarına ek bir T yaparak bağlasaydım muhtemelen en garanti sonuca ulaşırdım, bu şekilde deneyeceğim olmazsa o yöntemi deneyeceğim.

Cihazın ölçtüğü ile obd yi kıyaslayıp aradaki farkı ölçeceğim.

Bunu monte ederken somunu anahtar ile tutabileceğim bir yere monte etmeye çalıştım.

Cihazın yanında gelen ntc ve sonradan satın alınan ntc,

Buna uygun bir contam yoktu, bisikletin iç lastiğinden bir parça kesim.

Depo içinde kalacak somuna dayson'ı boca ettim

Sonra cihazın bağlantı kablosunu içeri taşıdım. Tabi bunu yapmak için silecekleri / ön ızgaraları / vss sensörünü / klima panelini göstergeyi vs söktüm.

1 kablo için sanırım 35 dk bişiler söktüm

Cihazı kontak elektriğine bağladım. Tabi ben doğru yere bağladım sanıyorum, kontağı bi açtım cazır cuzur duman derken ilk termostatımız hayata gözlerini yumdu.

Yine bir hay elinin ayarını s.. cümleciği döküldü ağzımdan.

Yılmadık tabi ki hemen bir termostat daha aldık. Bu arada bu cihazın görüntüsü malu.m araç içine uygun değil. Lan dedim bunu zaten bozdun bari ekranını kullan.

Ekranı demir testeresi ile etrafından kestim. Arkasında 11 tane pin var 11 tane de kablo lehimledim.

Lehimler çok şahane olmadı havya'mın ucu biraz kalın görüntü çirkin ama çalışıyor

Ha sonradan bunları makaronla izole ettim böyle bırakmadım.

Kuzu kuzu 2. ürünü bekliyoruz.

2. ürün geldi ve onun da ekranın arkasına kabloları lehimledim, dikkatli bir şekilde bütün kabloları birbirine bağladım.

2. ekran da sorunsuz olarak çalışıyor. Ben modülü aracın orj göstergesinin içine ya da göğüste bulunan saati iptal ederek oraya koymayı düşünüyorum.

Elimde @melih-ö'nün yaptığı plakaların arasına plakalar bükülmesin diye koyduğu koyu renk bir pleksi var onu kesip koymayı planlıyorum bakalım hangisi kolayıma gelecek.

Video işini sevmeye başladım yaptıkça gelişiyor insan ufak tefek hatalar kusurlar var.

Artistik patinaj yapmışım "hazırlamış olduğum diyerek" izlerken güldüm, olm neyi hazırladın aldın 2 kablo bağladın bak bak havalara bak diye

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık.Sanırım muhasebeciydiniz,artık yavaş yavaş elektronikçi olmaya başladınız. ntc yi taktığınız yere dıştan epoksi yapmanızı öneririm.
    Dyson sıcak suda zamanla parçalanıp özelliğini yitirebilir.
    Elektronik malzeme alırken şu siteden faydalanabilirsiniz.Belki işinize yarar.
    LED Displays,Dorukan Store | Elektronik Malzeme Satış Sitesi
    Konu makif84 tarafından (09-12-2020 Saat 08:48 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık. Sanırım muhasebeciydiniz,artık yavaş yavaş elektronikçi olmaya başladınız.
    ntc yi taktığınız yere dıştan epoksi yapmanızı öneririm.
    Dyson sıcak suda zamanla parçalanıp özelliğini yitirebilir.
    Elektronik malzeme alırken şu siteden faydalanabilirsiniz.Belki işinize yarar.
    LED Displays,Dorukan Store | Elektronik Malzeme Satış Sitesi
    Aynen meslek mensubuyuz ama bu işleri hobi olarak seviyoruz. Beni rahatlatıp dünya dertlerinden uzaklaştırıyor o yüzden çok seviyorum açıkçası.

Elektronik okumayı çok isterdim ama matematikle olan ilişkimiz bizi eşit ağırlıkçı yaptı

Yanlış siparişten ötürü elimde şundan 3 adet var

404 KİMYA VE SANAYİ TİCARET A.Ş. - Metalize Celik 404 Yapıştırıcı, Otomotiv Urun Grupları,Yapıştırıcı ve Montaj Urun GruplarıSıvı Conta Urun Grupları,Endustriyel Sprey Grubu, Gazaltı Kaynak Spreyi, Kalıp Ayırıcı, Silikon ve Mastik Grubu,Poliuretan Kopuk Grupları, Kontak Yapıştırıcılar, Sert PVC Yapıştırıcıları,Parlatıcı Grubu,Japon Yapıştırıcı ( Cyanoakrilat ) Urun Grubu,Anaerobik Urun Grubu,Kırtasiye Tipi Urun Grupları

Araca bu hafta içinde lpg bağlanacak sonrasında soğutma sıvısını değiştireceğim. o arada bu malzeme ile ntc nin etrafını dönmeyi düşünüyorum.

Site güzelmiş teşekkür ederim öneri için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler