User Tag List

Sayfa 12/17 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
308 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet daralttın beni ama @tolga_kaan_ gayet de güzel olmuş ellerine sağlık ben bu kadar güzel gözüktüğünü telefon ekranında belli olmuyor ama pc ekranında daha güzel belli oluyor. En kısa zamanda bir Sakarya yapıp garaja gelecem böyle olmuyor

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi birde müsait vaktinizde tamponları söküp zımpara+boya+mat vernik atarsanız tabi jantlardan haberiniz vardır o zman ciddi dikkat çeker zevk verir hale gelir araç elinize sağlık eliniz iş tutuyor baya

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet daralttın beni ama @tolga_kaan_ gayet de güzel olmuş ellerine sağlık ben bu kadar güzel gözüktüğünü telefon ekranında belli olmuyor ama pc ekranında daha güzel belli oluyor. En kısa zamanda bir Sakarya yapıp garaja gelecem böyle olmuyor

Hahahah Araba ararken darlamanı sayarsak benim ki deve de kulak

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi birde müsait vaktinizde tamponları söküp zımpara+boya+mat vernik atarsanız tabi jantlardan haberiniz vardır o zman ciddi dikkat çeker zevk verir hale gelir araç elinize sağlık eliniz iş tutuyor baya
    Sorma, pasta ve cila yapınca tamponların kötülüğü fenalığı ortaya çıktı. Jantlara aldığım ilk günden beri uyuz oluyorum.

Öncelikle 13" kara jant + kapak ile bir süre bineceğim. Üzerindeki lastiklerin dişleri iyi durumda yok yere masraf etmek istemiyorum.

Sonra 15" oe focus mk1 st jantlarından almayı hedefliyorum.

Tamponlar için de sökmeden zımpara ve boya yapacağım. Havalar çok soğuk, sprey ile iş yapmak çok zor.

Nisan sonrası boyamayı planlıyorum.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sorma, pasta ve cila yapınca tamponların kötülüğü fenalığı ortaya çıktı. Jantlara aldığım ilk günden beri uyuz oluyorum.

Öncelikle 13" kara jant + kapak ile bir süre bineceğim. Üzerindeki lastiklerin dişleri iyi durumda yok yere masraf etmek istemiyorum.

Tamponlar için de sökmeden zımpara ve boya yapacağım. Havalar çok soğuk, sprey ile iş yapmak çok zor.

en fazla 2 hafta içinde boyarsın abi sen onu "iş bitsin" diye
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyayacak fırsatın olmazsa meggy lastik parlatıcısı endurance plastik yüzeyde çok iyi iş görüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyayacak fırsatın olmazsa meggy lastik parlatıcısı endurance plastik yüzeyde çok iyi iş görüyor
    Birkaç ufak tamir işi var onları da halletmem lazım boya öncesi. Sağ çamurlukta akıllı vida var, tam sağ yapıp dönerken lastik sürtüp çamurluğu itince vida üstü macun patlamış durumda.

Az beklesin, garaj şuan mondeoya ait. Bir tarafı bitti pasta nın, yarın kalan kısmı yapıp cila yapıp dışarı alayım.

Sonra bakıcaz boya işine.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonra bakıcaz boya işine.
    O zaman ben, boya tabancası ve kompresör alıyorum...
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

boya için şu yöntemi önerebilirim :

http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8691759

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman ben, boya tabancası ve kompresör alıyorum...
    Biz zaten en son senle bi garaj açıcaz, şimdi bizimkiler taşınıyor 60 m2 garaj var, müstakil gibi bir ev. Boyarız takarız sökeriz.

Oraya çökersem trackturk54 bize hayırlı olsun

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boya için şu yöntemi önerebilirim :

http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8691759
    Sizin konuyu gördüm, aracınız ciddi güzel maşallah diyeyim.

Garajda çok fazla boya yaptım, ben BEST in ELITE serisi mat siyahından çok memnunum, hem bulması kolay hem kapatcılığı iyi hem de ciddi miktarda alan boyuyor.

Bu ara ilgilenmek içimden gelmiyor çok fazla, soğuk hava da iş yapmayı sevmiyorum. Bir de boya durumu ***** akıyor kokuyor o zaman hoşuma gitmiyor.
    Konu KÖROĞLU tarafından (08-01-2021 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: trucktur ü trackturk olarak değiştirdik :)

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk iş için cok iyi olmus işcilik valla eline saglık, yine okuduk yine keyif aldık.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz zaten en son senle bi garaj açıcaz, şimdi bizimkiler taşınıyor 60 m2 garaj var, müstakil gibi bir ev. Boyarız takarız sökeriz.

Oraya çökersem truckturk54 bize hayırlı olsun

Sizin konuyu gördüm, aracınız ciddi güzel maşallah diyeyim.

Garajda çok fazla boya yaptım, ben BEST in ELITE serisi mat siyahından çok memnunum, hem bulması kolay hem kapatcılığı iyi hem de ciddi miktarda alan boyuyor.

Bu ara ilgilenmek içimden gelmiyor çok fazla, soğuk hava da iş yapmayı sevmiyorum. Bir de boya durumu ***** akıyor kokuyor o zaman hoşuma gitmiyor.
    trackturk tür o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahah abi ben de yazarken bir sıkıntı var gibi hissetmiştim, düzelteyim hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öz trackturk54

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya biraz renk gelsin, hep siya siyah nereye kadar değil mi

Mondeo nun konusu DIY alanında var oraya eklemek istemedim fotoğrafları.

Amatör ruhla daldığım pasta cila işini sevmeye başladım. Neticesi gözle görülür olduğu için mi bilmiyorum ama sağladığı tatmin mekanik işlere göre daha fazla.

Farecla kulanımı zor açıkçası, neyle kıyaslıyorum derseniz menzerna nın 3in1 ürünü vardı bölünmüş onunla kıyasen zor.

Ama el biraz alışınca daha iyi netice aldım. Arabanın önce sağ tarafını sonra sol tarafını yaptım, sol taraf kesinlikle daha iyi oldu.

Sağı bir daha yapar mıyım ? YAPMAM. çok yorucu çünkü. Bu işi 2 gün de anca bitirdim 1 gün sağ 1 gün sol taraf.

Arabanın bazı yerleri boya istiyor, tavan ve ön tampon acil durumda. Kalan kısmı 10/6 alır. Göçükler ufak ezikler derin çizikler vs var.

Tamamen amatörce yaptığım için merdivenaltı detailing olarak adlandırıyorum bu kısmı

Çektiğim fotoğraflardan bir video oluşturdum aşağıya ekliyorum.

Ama öncesinde beğendiğim yansımaların 3-5 karesini ekleyeyim.

Farecla görse bu postu bana sponsor olur sanırım

Bu da güzel oldu,

Ön ve arka kapı farkı.

Sol arka çamurluk burası, yağmur yağınca garaja girmek zoruna kaldım.

Arka sol stop,

Bayraksız olmaz,

Bu arma baya kötü durumdaydı,

Kapanış fotosu olsun,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan iyisi şamda kayısı. farecla kullanmadım ama manzernayı bende kullandım hatta elle yapmama rağmen sonucu çok iyiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok boşladık buraları Bir süredir arabalara istediğim kadar vakit harcayamıyorum dünya işleriyle meşgul olmaktan.

Ka'nın az da olsa su eksilttiğini fark ettim. Bu alette maalesef bu kronik bir sorun. Emme manifoldunun 1. silindire denk gelen kısmında bloktan çıkan suyu tahliye eden bir parça var.

Parça plastik olduğu için zamanla ömrünü tamamlıyor ve su kaçırmaya başlıyor. Ben aracı aldığımda emme yeni değişti bilgisini almıştım.

Araç içinde sadece su kullandıkları için tabi zamanla tortu olan yerler oluşmuş. Ben aracın soğutma sistemini antifiriz + distile su ile değiştirdim. Bu da haliyle tortuları kaldırdı ve malumun ilanı olarak su eksiltme şeklinde karşımıza çıktı.

Ememyi sökmek baya zormuş, arabanın altına 2 tane lastikli sac jant koydum arabayı kaldırdım. Düşmeyeceğinden emin olduktan sonra altına girdim cıvataları söktüm.

Emme nin ilk fotosu,

Çıkan contanın fotosu,

Emmenin alt cıvata deliğine yakın kısmında bir çatlak var gibi duruyor.

Çok uzun süre su ile kullanmanın zararları, ısı müşürünün hali.

temizledikten sonra,

Sensörün orj. olduğunu görmek sevindirdi, belki birine lazım olur kod dursun burada.

Contayı değiştirmedim ben zaten sıvı conta kullanacağım için bu alanda görünen ne varsa kazıdım.

Daha sonra sun-fix ile su geçen oluğun için komple sıvadım. Tek parça yapıp düşer düşüncesiyle komple birbirine tutunsun dedim,

1 gün kurumaya bıraktım, sonrasında zımparaladım.

Metal düz bir parça ile eşit seviyede zımpara olup olmadığını kontrol ederek zımpara işini bitirdim.

Contayı üzerine koydum eneme için,

Sıvı contayı basıp ( Loctite'ın black maxx 300'ü) contayı kapatıp sıktırıp kurumasını beklemekti hedefim.

Biraz kuruduktan sonra emme yi yerine yerleştirirken conta takıldı ve yapışan kısım koptu maalesef.

Emme tarafı güzelce sıkılsın ve yapışsın diye şöyle zamazingolar kullanmıştım oysaki.

Şu da aracın kalkık hali, bundan en az 15 cm falan daha yüksekti, solda görünen lastikler aracın altındaydı ve 2 tane de kriko ile desteklemiştim.

En kısa sürece sehpa almam lazım 2 tane.

Sonra arka kampanaları boyayayım dedim, sökmüşken de şu boyayı janta bi sıkayım nasıl oluyor dedim.

Bi baktım jantı komple boyamışım, iş çıkardım yine. Diğer jantları da boyayacağım.

Jant'ın modelini buldum CMS -88, sağda solda gören eden olursa 3 tane kapak arıyorum, allah rızası için bana ulaşsın

Boya öncesi bi temizledim o kadar, bu sadece temizlenmiş hali. Buna daha sonra macun vs girişeceğim.

Bu da boyanmış hali, elim bayağı alıştı akıtmadan kokutmadan boyayı düşürebiliyorum artık.

Ha bu arada emmeyi taktım 1 gün bekledim ve suyunu tamamlayıp arabayı çalıştırdım.

Çok şükür sıfır sıkıntı, artık gönül rahatlığıyla binebiliriz. Bu süreçte arka rulmanları da değiştirdim, arabanın içinde garip bir uğultu var diyordum, meğer arabanın içi disko gibiymiş.

Şimdi o kadar güzel oldu ki, ses yalıtımının da farkını görmüş oldum.

80-90 km hızlarda mondeo ile neredeyse aynı ses seviyesine sahip.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harika olmuş, ellerinize sağlık, bir çırpıda baştan sona soluksuz okudum konuyu, çok keyif aldım kesenize bereket takipteyiz , forumda böyle güzel toparlanmış araçları görünce satın almak istiyorum istemsizce marka model farketmeksizin

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Maşallah kanki street ka olmadı mı daha
    Şahin K. gibi ...kici olacak desene
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harika olmuş, ellerinize sağlık, bir çırpıda baştan sona soluksuz okudum konuyu, çok keyif aldım kesenize bereket takipteyiz , forumda böyle güzel toparlanmış araçları görünce satın almak istiyorum istemsizce marka model farketmeksizin
    Teşekkür ederim, yaptığımız işler öyle atla deve maliyetleri olan işler olmadı bu güne kadar. Hepi topu komik gelecek belki ama 2500 TL civarı masraf etmişim.

İşçilik ağırlıklı uygulamalar oldu şimdiye kadar hep. bundan sonra da sıra da tamponlar var onları da düzeltip boyayabilirsem daha güzel olacak dıştan görünüm.

Ha bir de logosuz panjur yapmak istiyorum, sanırım güzel duracak.

Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kanki street ka olmadı mı daha
    Şahin K. gibi ...kici olacak desene
    street ka olur da o tamponu bulmak mesele. Servis getirir ama rakam çok ütopik, değer mi ? Bence değmez.

Yapılabilecek en güzel modifik 15" mk1 focus st jantlarına geçmek bence. O da zamanla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler