User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
128 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Günlük Kullanılacak Saxo VTS MK2 Yapmak :) 05EZ176

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelde bi ratataatatattata bop bop bop yapalim
    Bop bop yaparızda ratatata yapamayız abi oem egzoza dönecez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelelim en çokomelli kısma Benim için arabanın en kötü yeri içiydi. En ufak tümsekte kapılarda koltuklarda her yerde şangırtı kopuyordu. Sanki sadece dursun diye arabanın içine atılmış gibilerdi Zonguldak Ereğli'de babalarının mesleği olan 1989'dan bu yana ses sistemi yapan Yiğit Efe Kurum ve kardeşi Yağız Emre Kurum abilerim olmasa bu arabayı toplayamazdım büyük ihtimalle. Öz abim yok ama o eksiği sonuna kadar doldurdular buradan da teşekkür ederim hakkınız ödenmez..

Arızalı , kırık ve şangır şungur oynayan göstergeyi sökmekle başladık

Kırık olan yerleri tamir etmeye başladık.

Çalışmayan benzin göstergesi de lehimleri yenileyince çalışmaya başladı.

Bu arabayı alırken en büyük hayalim olan teybi takmak için kabloları güzelleştiriyoruz

Saxo'ların kroniği olan ortadaki ızgara kırıktı ve kalkmıyordu Emre abim sağolsun ince ince uğraştı şuan kalkıyor ahahahah

Kapıların yerinde durduğuna şükrettik sökünce bir sürü sekman eksik yerinde olanlarda kırıktı.. Hepsini Ford'un sekmanlarıyla değiştirdik. Ve başladık temizliğe

Temizlenince yüzlerimiz güldü Emre abiye poz ver tech'e atayım dedim

Braketler mat siyaha boyandı.

Benim için en önemli şeylerden biridir müzik sistemi. Ama bir o kadar da orijinal yerlerini bozmak istemem midem bulanır eğer kesilip biçilirse. Bizde buna uygun şekilde orijinal yerlerini bozmadan kesmeden Hertz 13cm Componentlerimizi taktık bunları da Hertz HT28 Tweeterlar ile destekledik ve Macoustic Yalıtım yaptık.

Arkadaki hoparlör yerine yine kesmeden delmeden Hertz 10cm Mid Takımı koyduk onları da önlere koyduğumuz Componentlerin Tweeterları ile destekledik.

Ses sisteminin kabloları Emre abinin ellerinde can buluyor

Pislikten lacivert sandığımız taban halısını söktük ve temizleyelim dedik. Aslında orijinal mavi rally taban halısıydı tabi ne kadar kendini belli edemesede

Efe abi yine başrol

Korkuluklara kurumak için astık

Sıfır kondisyonuna geldi yıkayınca. Bu görüntü sevindirdi

Arabanın taban halısını sökünce pedal kısmının ciddi su aldığını fark ettik. O tarafın yalıtımı da bozulmuştu. Suyun kaynağının şanzımanın karşısında panelde ki dikdörtgen şeklinde olan delik olduğunu öğrendik ve kapattık. Tabanı da komple Macoustic Yalıtımla kapladık. İyi durumda olmayan elektrik tesisatını da düzelttik.

Cam düğmelerinin lehimlerini yapıyoruz.

Biri o yana biri bu yana bakan cam düğmelerini de düzelttik.

Pedalları da Asperoxla tüm pisliklerinden arındırdık

Tabanıda Asperoxladık

Airbag soketlerimiz bile takılı değilmiş her şeyi eksik bırakmadan ilerlemeye çalışıyoruz.

Orijinal anteninin görüntüsünden memnun değildim. Kısa anten aldım.

Ses sistemi ve arabanın içindeki eksikleri 8 günde bitirdik. Yavaş yavaş keyfimize göre yaptık. Şöyle bir fragman vereyim. Detaylarını iç detaylı yıkamasını yapınca paylaşacağım.

İçi yavaş yavaş istediğimiz kıvama gelince yine başladık sanayi günlerine...

Daha fazla boğmayayım sizi. Devam edeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim içinde güzel bir deneyimdi,sayende çok fazla içli dışlı olduk bu araçla.ben araç üzerinde çalışırken sabırsızlığın beni ne kadar deli etsede güzel bir süreçti.iyi günlerde kullan burkayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Efkmusic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim içinde güzel bir deneyimdi,sayende çok fazla içli dışlı olduk bu araçla.ben araç üzerinde çalışırken sabırsızlığın beni ne kadar deli etsede güzel bir süreçti.iyi günlerde kullan burkayım.
    Abim benim hakkın neyle ödenir bilmiyorum. Seni bu foruma dahil ettiğimede çok mutluyum. Buradaki paylaşımlarını eminim ki herkes çok beğenecek tekrardan çok teşekkür ederim bal yanaklarından öperim efko abim

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah. İsi bilen arkadaslara lafim yok yanlis anlasilmasin ama kapi kolonlarinin altina mdf den cerceve yapilsa iyi olmazmiydi
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah. İsi bilen arkadaslara lafim yok yanlis anlasilmasin ama kapi kolonlarinin altina mdf den cerceve yapilsa iyi olmazmiydi
    @Efkmusic ve kardeşi Emre abi yaptı her şeyi. Ona soralım abi ben anlamam

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların elektrik tesisatlarıyla uğraşmak harbiden başlı başına bir olay. Bende komple yeniledim hepsini. Emeklerinize sağlık kardeşim
    Konu Melih-Ö tarafından (06-12-2020 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir.
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların elektrik tesisatlarıyla uğraşmak harbiden başlı başına bir olay. Bende komple yeniledim hepsini. Emeklerinize sağlık kardeşim
    Abi cidden öyle. Arabanın kendi elektrik tesisatında çok kesip biçme yoktu ama yıllarca yarıştığı için ucu başı belli olmayan aşırı bir kablo kirliliği vardı. Bizde elimizden geldiğince düzeltmeye çalıştık. Hepimizin emeklerine sağlık teşekkür ederim

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanserli hastayı hayata döndürmüşsünüz,

Sizden önceki ustalar baya uğraşmışlar bir arabayı daha b*k hale nasıl getirebiliriz diye,

Maşallah güzel olmuş, araba kendine gelmiş.

Edit : Direksiyona nasıl müdahelede bulunacaksın?
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanserli hastayı hayata döndürmüşsünüz,

Sizden önceki ustalar baya uğraşmışlar bir arabayı daha b*k hale nasıl getirebiliriz diye,

Maşallah güzel olmuş, araba kendine gelmiş.

Edit : Direksiyona nasıl müdahelede bulunacaksın?
    Aslında ustalar demeyelim de arabanın bu hale gelmesinde ki en büyük sebep benden önceki sahibi arkadaşım Yiğit maalesef arabayla sadece gazladı.. O aldığında cidden çok iyi kondisyondaydı. Bende o halini bildiğim için aldım zaten. Yiğit almadan Amasya’da arabaya Mustafa Demir servisten alınan parçalarla sıfır motor yapmış. Buradanda teşekkür ederim ellerine sağlık. Allaha şükür en ufak bir sıkıntısı yok ve neredeyse tamamen stock olmasına rağmen güzel yürüyor. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Direksiyona müdahalede bulundum bile. Dizlerim oem direksiyona aşırı değdiği için değişiklik yaptım. Paylaşacağım

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araca ellerinize sağlık verdiğiniz emeğin karşılığını almışsınız bu araçta ve sıpa sizin alnınızı kara çıkartmamış sizin ilginize karşılık tüm güzelliğini gözler önüne sermiş mesajları okurken içim kıpır oldu yemin ederim hele ki o taban halısını görünce aşık oldum rengine mükemmel bir iş çıkmış ses sistemi konusunda ben dönemine uygun eski seri yapacaksınız sandım ilk başta son fotoda indash teybi gördüm ve yine güzel olmuş dedim içimden tek bir sorum olacak kışın kaloriferi açtığınız zaman arkadan gelen sıcak hava teybin ekranını bozmazmı acaba ? ve motor işine girecekmisiniz zaten sıfırlanmış ama daha iyi koşması için bir çalışma olacakmı? direksiyonu da merak ettim bu arada
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah araca ellerinize sağlık verdiğiniz emeğin karşılığını almışsınız bu araçta ve sıpa sizin alnınızı kara çıkartmamış sizin ilginize karşılık tüm güzelliğini gözler önüne sermiş mesajları okurken içim kıpır oldu yemin ederim hele ki o taban halısını görünce aşık oldum rengine mükemmel bir iş çıkmış ses sistemi konusunda ben dönemine uygun eski seri yapacaksınız sandım ilk başta son fotoda indash teybi gördüm ve yine güzel olmuş dedim içimden tek bir sorum olacak kışın kaloriferi açtığınız zaman arkadan gelen sıcak hava teybin ekranını bozmazmı acaba ? ve motor işine girecekmisiniz zaten sıfırlanmış ama daha iyi koşması için bir çalışma olacakmı? direksiyonu da merak ettim bu arada
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Elimizden geldiğince güzel hale getirmeye çalıştık. Eski seri hevesimi hakkıyla ilk arabamda yaptım insan bir süre sonra daha kaliteli ve berrak bir ses istiyor. İndash’in ekranı açıkken menfezi kapatıyorum. Menfezi açmam gerektiğindede ekranı kapatıyorum problem olmuyor. Motor için düşüncem vardı ama motoru toplayan Mustafa abi araban gidebileceği en iyi şekilde gidiyor. Hızlandırmak için yapacağın her hareket geri düşürür arabanı dedi bende tamam dedim sonuçta usta o Zaten başlığada günlük kullanacağımı söylemiştim o yüzden çokta üzerine düşmüyorum. Direksiyonu iç detaylı temizliği yaptığımda paylaşacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi onu sadece gereken araçlarda yapıyoruz bu tarz yüze yüz oturan hoparlörlerin altına sadece izolasyon yapıyoruz,bu tarz montajda extra plastik,mdf vs kasnak potluk yapıp pandizotun kapanmamasına sebebiyet veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 haftadır İstanbul'dayım ve inanılmaz yoğun çalıştığımız için konuya güncel çekemedim. Ama bol fotoğraflı bir güncel çekeyim dedim

En son sanayiye gelmiştik çünkü arabada hiç tahmin etmediğim bir sorun çıktı. 100TL yakıtla 90km'de benzinim bitti. Lan dedim ne oluyor benim tüpsüz karbüratörlü Şahinim 1tl yakıyor. Tribe girdim tabi. Bir kısım insan
    ''normal bu yakıt madem binemeyecektin niye aldın'' ''sen yakıtı düşünüyorsan 1.3 dizel corsa alsaydın'' gibi aptal saptal yorumlar yaptı. Şahin'le acımadan 100tl ye 100km gidiyorum ama o arabanın yakması gereken o zaten. Saxo'da ters giden bişeyler olduğuna emindim çünkü bu yakıt normal değildi. İşi gerçekten bildiğine inandığım dostlarıma sordum ve ters giden bişeylerin olduğuna emin olduk. Tabi bana uykusuz 2 geceye mal oldu Koşa koşa sanayiye gittim Motorun 172 binde civatasına kadar sıfırlandığını biliyordum ama gözümlede her şeyi görüp rahatlamam gerekiyordu çünkü 5 bin km boyunca yağ bile değiştirmeden arabayla gazlandı ve ben birebir şahittim.. Sökmüşken gaz kelebeği vs komple temizledik. Oksijen sensörlerini kontrol ettik sıfır olduğunu gördük. Birde dansöz gibi olan vitesleri , vites kollarını değiştirerek hallettik. Ve sanayide geçirilen bir tam günün ardından çıktık.

Vites kollarının ne kadar kaliteli olduğunu bilmiyorum Ereğlide bulabildiğime şükür ediyorum

Tabi bu sefer yine 100 liraya 90 km gidince ben iyice delirdim. Arabayı bilgisayara bağladık ve değerlere baktık. Isı sensörünün doğru çalışmadığını fark ettik ve orijinali ile sıfırladık.

Sonrasında yine çektik @Efkmusic ltd şti dükkanına Boyası 2 yıl önce yapılmıştı ama üzerinde ilgisizliğin yorgunluğu vardı. Bunu bir nebze atar diye Katı Cila attık. Az da olsa kendine geldi.

Arka tamponun boyası artık dökülmüştü. Panjurunda boyası iyi değildi. Hepsini boyayalım dedik. Tabi onuda boyayalım bunuda boyayalım derken bir bakmışız bütün plastik aksamları boyamışız @Efkmusic sağolsun

Efe abinin bir tüp bastırdığı aşırı mat vernik yüzünden dumanlı corsa tamponuna döndü arka tampon ve ön panjur Ama farklı oldu ve bende beğendim. En kötü bir daha boyarız dedik..

Şöyle bakınca acaba arkayıda bassak mı acaba dedim sonra dur dediler

Tamamen can sıkıntısına tampon bıçağı , 206 kaput havalandırması ve marşpiyel bıçağı aldım ve taktık. Linç edenler olur belki ya da ''bu arabalara oem yakışıyor yaaa'' diyenler olur belki ama ben sevmiyorum fotokopi gibi dolaşmayı..

Akşam eve giderken bir baktım sağ kapıdan ses gitti Efe abiyi aradım yarın getir dedi. Getirdim ufak bi incelemeden sonra ''senin kapı değişmişmiydi'' dedi bende ''Değişmedi abi'' dedim. Tamam artık Sol kapın sök tak dedi baktım menteşelere girişti

İçler acısı.. Efe abi halletti sağolsun

Sökmüşken temizleyelim dedik

Diğer kapıyada sökmeden giriştik.

Arabayı toparladıktan sonra dükkanda otururken Efe abiye ''abi benim farlar hiç göstermiyor'' dedim. Bi baktı düşündü bidakka dedi sonra. Ben bişeyler yapacağını anladım ama bu boyutta olduğunu hiç tahmin etmedim

Bunları getirdi Bi-xenon yapıyoruz dedi. Onun eski arabasından söktüğü mercekler ondaymış. Çok kaliteli xenonlarımızda vardı ama tek eksik balansları bozuktu. Her neyse buluruz dedik başladık sökmeye..

Başladık farların camlarını kırmaya. Sadece kısaya mercek koyacaktık zaten mercek uzun kısa yapacaktı. Türkiye'de 3 takım olan farı kırdık diye güzel bir linç yedik ama kimse kusura bakmasın bu farların moretteliği kalmamıştı ne önü ne arkası. Kusura bakmayın 106-Saxo sevdalıları size layık olamadım

Moretteler : Aşkım ilk sensin
    edit : banyo derzi hello mother faka

Temizlerken canımız çıktı. Hala niye kırdınızzzz diye linçliyorlar

Ufak bi ön deneme Yağız abimle

Bana bir takım daha mercek aldırma dedim ama dinlemedi deneyelim dedi Fena olmadı ama bir takım daha mercek alasım gelmedi

Efe abi biz makara yaparken merceğin kepini yaptı. Bir adam her şeyden anlar mı ya dedirtti bana bu arabayı yaparken en büyük emek onunla kardeşi Yağız abinin hakları ödenmez.

Dayanamadık taktık ertesi sabah

Direksiyona güncelleme gelsin dedim. Dizlerim oem direksiyona aşırı çarptığı için 28cm Momo Top Power direksiyon aldım replika. Orijinal sıfır kondisyonda bulamadım bulduğumda inanılmaz para istedi. Mantıksız geldi. Sök tak göbek ile birlikte güzel oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul yoluna son 2 hazırlığım kalmıştı. Otoparka giriş kötü olduğu için arabayı kaldırmam gerekiyordu. Hemen yay alıp taktım.

Öncesi

Sonrası (kötü bir yüksekliği olmadı bence)

İstanbul'da rahat rahat kullanayım diye egzozu söktüm oem egzoza döndüm. Oh be dedirtti gerçekten. Ama egzozunda tadı ayrı

3 tanesini de götüremeyeceğime göre belki de son kez yan yana gelirler dedim bir fotoğraf alayım.

Sabah 9'da rot balans ayarına girelim ve yola çıkalım dedik. Araba gırtlak dolu burda bagaj arka koltuklar vs.

Yol boyunca 13/61 şanzımandan dolayı 3 bin devir 90 yapıyordu ama yol bitmedi otobana çıkar çıkmaz hep 130 sabit gittim. Tabi aralarda gazladığımız sciroccolar falan oldu geldik İstanbul'a. Depoyu Ereğlide fulledim. İstanbula geldim 20 km dolaştım ve bir daha fulledim yani toplamda tam 300km oldu. Vee 140tl aldı yani buda 46krş yaktığını gösteriyordu nasıl mutlu oldum anlatamam. Çünkü gerçekten yavaş gelmedim. 4-4.5k devirle geldim neredeyse sürekli. Bir çok kezde 200 lere çıkmışımdır. Sağlıklı bir TU5 bence daha fazla yakar diyordum ama çok sevindim

İlk defa Kadıköy trafiğine girince heyecanlandı

Kardeşi xj6'nın yanında çektim ikiside stres atma oyuncağım.

Leyla'nın herkese selamı varmış Özledim onuda getireceğim sanırım İstanbul'a

Çok uzun oldu kusura bakmayın. Herkese iyi forumlar

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah eline emegine saglık cok güzel ilerliyorsun. Tekerine tas degmesin

Ön tampondaki hava girişine benzer şeyi hiç begenmedim birde ben olsam farlara dokunmazdım mercekten midir bilemedim önceki hali daha güzeldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah eline emegine saglık cok güzel ilerliyorsun. Tekerine tas degmesin

Ön tampondaki hava girişine benzer şeyi hiç begenmedim birde ben olsam farlara dokunmazdım mercekten midir bilemedim önceki hali daha güzeldi.
    Sağol abicim teşekkür ederim Tampon bıçaklarını ve tampondakini söktüm. Tamamen öylesine taktığım şeylerdi zaten içimdeki apaçiye hakim olamamıştım Farlar tercih meselesi biraz. Benim çok hoşuma gidiyor. Angellarıda iptal ettik yanmıyor artık. Daha oem dursun diye iptal ettik. Yuvarlak olsaydı mercekler daha güzel olurdu bencede ama elimizde bu vardı. Birde şuan o kadar güzel gösteriyor ki anlatamam. Burdada paylaşırım gece gösterişini

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka maşallah kazasız belasız güzel günlere. Mercek açıkta zarar görmüyor mu? su vs klasik etkilerden yani. Emeklerine sağlık
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka maşallah kazasız belasız güzel günlere. Mercek açıkta zarar görmüyor mu? su vs klasik etkilerden yani. Emeklerine sağlık
    Sağol kankam teşekkür ederim. Etrafına fiberden kep yaptığımız için zarar görmüyor. En fazla taş sekerse camını kırar değiştiririz çok pahalı değil zaten. Sudan falan etkilenmiyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler