User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen c2 1.4 hdi / by660 / ilk aracim

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroen c2 1.4 hdi / by660 / ilk aracim

Herkese merhabalar,
    Uzun süredir bu forumda bu ailenin içindeyim. Artık yaş geldi, mesleği elimize aldık, çok da ters bir zamana denk geldim ama en büyük hayallerimden biriydi benim için, kendi param ile kimseden destek almadan bir araç almak. Bütçem de az bir miktar olunca araba bulmakta epeyce zorlandım. Birçok arabaya gittim baktım, önü farklı arkası farklı araba mı dersiniz, motoru bitik yokuşta 1. viteste kalkamayan boğulan araba mı dersiniz hepsinden sırayla geçtim bir bir. Önce tek kapı istiyorum dedim öyle çıktım yola, baktım temiz bir araç yok, 4 kapıya döneyim dedim onda da bulamadım temiz araç.
    Ekspertizlere para yedirmekten para eridi, bu arada piyasada araç kalmadı, fiyatlar artmaya doğru eğilimli vs. derken bir arkadaşım sahibindenden bir ilan gösterdi şuna baksana diye. Araç gebzedeydi, ben de işte olduğum için rica ettim getirir misin Sakarya'ya masrafını karşılarım diye, sağolsun getirdi. Aracı yine ekspertize soktuk, kaput ve çamurluk değişen, kalanı yanıklardan komple boya, motoru da bakım isteyen ama sağlıklı bir motor çıktı. İnci bir araç değil tabiki bu da, ama artık anladım benim parama öyle inci gibi tertemiz bir araç falan yok.
    Ekspertizden sanayiye götürdüm ustama, o da onaylayınca içime sindi artık eğrisine doğrusuna bakmadım aldım. Çünkü ihtiyacım da var arabaya şuan, keyif için de değil tam anlamıyla yani. Yasaklar falan derken muhtemelen piyasa daha da artacak, kimse de elindekini satmıyor, daha da bulamam diye aldım gitti işte.. Hikayesi ufaktan böyle aracın.

Şimdi gelelim bizim kırmızı şeytana...
    Kendisi 236.000'de, 1.4 dizel motorlu, 2005 model bir C2. Aldığım haliyle ufak modifikasyonlar yapılmıştı araca. Gerçekten tatmin eden double teyp+1000W JBL Bass ve amfili bir ses sistemi, VTR tampon, VTR jant, pressli yaylar, warex egzoz ucu, komple film, amerikan park gibi birkaç şey vardı üzerinde.

Şimdilik bu halinden memnunum ama bir proje aracı yapmayı düşünmüyor da değilim. Hibrit turbo+yazılım+komple düz boru+kat ve egr iptaliyle 50HP alınabilinir diye de dediler...
    Tabi bunlar zaman ve para isteyen de şeyler.

Ama bunlardan önce daha acil ihtiyacı olan şeyler vardı aracın onları düzeltmeye koyuldum ben.

Öncelikle sağ far ayağı kırık değil, ayaksızdı. sadece kaput tutuyordu farı yani.. O yüzden hemen sanayide ona bir ayak tamiri yaptırdım üstüne de pasta cila attırttım biraz düzgünleşti. Şimdilik geçici olarak bir led far taktırdım. Tampondaki sisler aktif değil, onlara da yakın zamanda tesisat çektireceğim.

Aslında eğer bütçem el verirse bixenon düşünüyorum, ama bir yerden fiyat aldım 1600TL dediler.. Var mı şu işi bilen yaptırabileceğim biri, bana yardımcı olursanız bu konuda sevinirim.

Far işini çözdükten sonra da aracın eksik listesini çıkaracağım, özellikle içinde kozmetik problemi olan çok şey var, hepsini zaman ve para buldukça bir bir yaptıracağım. Elimden geldiğince de sizi güncelleyeceğim.

İlk iş detaylı bir temizlik tabi de, dıştan su tutulmuş haliyle fotoğraflarını paylaşayım.
    Maşallahlarımızı eksik etmeyelim..

Yine ekspertizdeyiz...

Şöförler odası önünde plaka bekliyoruz..

Direkt oda çıkışlı APP plakayı takar takmaz sanayi...

Hiç profesyonel olmayan birkaç fotoğraf, daha düzgünleri en kısa zamanda gelecek inşallah..

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, zamanla daha iyi hale gelecektir.

Takipteyiz.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah kaza bela vermesin kardeşim sana tavsiyem acele etmden araştıra araştıra yaptırman bütçen kısıtlı sanırım para boşa gitmesin ilk araba hevesiyle herşeyi yaptırası gelir insanın gençlik hevesi birde ilk yaptırman gereken yazılım olsun araçta yazılım yoksa eğer aracın gidişi kaderi baya değişiyor
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileği ile. İlk araba için oldukça mantıklı bir seçim yapmışsın bence.

Bu arada ilk arabaların yeri hep başka olur.

AnilDicle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ilkler herzaman farklıdır. Mercek far için özelden ulaşırsan yardımcı olayım düzce tarafında işin ehli arkadaşım var yardımcı olur

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun çok güzel eklentileri olan bir araç almışsınız. İlk aracın yeri çok farklı ben özellikle cemiyetin bastığı plakaları çok beğendim..

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan. Rengi de çok güzel maşallah.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun güle güle kullan. İlk arabanın yeri gerçekten çok başkadır. Yapılacak bir çok şey de yapılmış arabaya zaten, ufak tefek eksikleri de yapmak bu işin keyifli tarafı zaten.

Far temizliği için hem İstanbul'da hem Düzce'de önerebileceğim yerler var. Düşünürsen özelden yazabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, zamanla daha iyi hale gelecektir.

Takipteyiz.
    Teşekkür ederim, umarım zamanla güzel olacak, bir proje aracı olarak tarihe geçecek

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah kaza bela vermesin kardeşim sana tavsiyem acele etmden araştıra araştıra yaptırman bütçen kısıtlı sanırım para boşa gitmesin ilk araba hevesiyle herşeyi yaptırası gelir insanın gençlik hevesi birde ilk yaptırman gereken yazılım olsun araçta yazılım yoksa eğer aracın gidişi kaderi baya değişiyor
    evet bütçe kısıtlı, daha aracın borcu var ama buldukça bir şeyler en uygunundan eklemeler yapacağım elimden geldiğince, teşekkür ederim

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileği ile. İlk araba için oldukça mantıklı bir seçim yapmışsın bence.

Bu arada ilk arabaların yeri hep başka olur.
    evet memnunum gerçekten tercihimden çok teşekkürler

Alıntı AnilDicle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ilkler herzaman farklıdır. Mercek far için özelden ulaşırsan yardımcı olayım düzce tarafında işin ehli arkadaşım var yardımcı olur
    çok teşekkürler, far için ulaşıyorum özelden, özellikle bütçeme yardımcı olursa tanıdık biriyse çok mutlu olurum

Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun çok güzel eklentileri olan bir araç almışsınız. İlk aracın yeri çok farklı ben özellikle cemiyetin bastığı plakaları çok beğendim..
    evet direkt cemiyet çıkışlı olması da ayrı bir kafa rahatlığı gerçekten, teşekkür ederim

Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan. Rengi de çok güzel maşallah.
    evet rengine ben de aşık oldum boyası da güzel yapılmış, teşekkür ederim

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun güle güle kullan. İlk arabanın yeri gerçekten çok başkadır. Yapılacak bir çok şey de yapılmış arabaya zaten, ufak tefek eksikleri de yapmak bu işin keyifli tarafı zaten.

Far temizliği için hem İstanbul'da hem Düzce'de önerebileceğim yerler var. Düşünürsen özelden yazabilirsin.
    evet ya detay şeyler var araçta, bir de fonksiyonel olarak çalışmayan ya da eksik çalışan bir kaç şey var, onları da düzeltince tadından yenmeyecek hale gelecek
    far için özelden ulaşıyorum, çok teşekkür ederim

Havuzlu paspaslarımız sipariş edildi bu arada, pazartesi güzel detaylı bir temizlik sonrası da sarılacaklar. Sonrasında emniyet kemerleri sarmıyor onlara bir kendim bakmayı düşünüyorum yapabilir miyim bilmiyorum. Mekanizmaya el atmışken de kemerleri kırmızıya çevirme gibi bir fikrim de var.
    Sis farlarımız da pazartesi aktif olacak umarım, far ayarımız hiç yok onlar da yapılacaklar listesinde.

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun, ben de 3 aydır C3 biniyorum. Tıpkı senin gibi ne olursa olsun moduyla aldım, kozmetiği düzelttim toparladım. Bakımını yaptım biniyorum. Bu paraları kesinlikle haketmiyor ama yine fiyat/fayda eğrisinde kafadaki arabalar bunlar. Arabanın eklentileri çok güzel, makyajıyla ilgili pek yorum yapmayacağım zaten zamanla yoluna koyarsın işlerini ama kesinlikle bakımları ilk yapacağın işler olsun ve orijinal olmayan hiçbir ürünü arabana taktırma.

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, ben de 3 aydır C3 biniyorum. Tıpkı senin gibi ne olursa olsun moduyla aldım, kozmetiği düzelttim toparladım. Bakımını yaptım biniyorum. Bu paraları kesinlikle haketmiyor ama yine fiyat/fayda eğrisinde kafadaki arabalar bunlar. Arabanın eklentileri çok güzel, makyajıyla ilgili pek yorum yapmayacağım zaten zamanla yoluna koyarsın işlerini ama kesinlikle bakımları ilk yapacağın işler olsun ve orijinal olmayan hiçbir ürünü arabana taktırma.

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Teşekkür ederim yorumunuz için
    Kesinlikle bu paralara değecek araçlar değil katılıyorum, ama yapabilecek bir şey de yok ihtiyaç olunca araca malesef bu dönemde böyle paralar çıkarmak zorunda kalıyoruz işte. Üzücü bir durum ama artık bunu düşünmemek mantıklı geliyor.

Bu arada makyajıyla ilgili yorumunuz varsa yapın, zaten onun için açıyorum konuyu sizlerden de fikir ve yardım almak için
    Şimdilik dış görünüşe bir şey harcamayı düşünmesem de ileride olabilir. İlk amacım temel ihtiyaçlarını karşılamak aracın (paspas, far vb) ve dediğiniz gibi bakımını yaptırmak. En azından 400-500km uzun yol yapabilecek hale gelmesi lazım zaten ihtiyacımı görmesi için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ilk güncelimizi çekelim o zaman

Öncelikle aldıktan sonra arabayı temizletmeye götürememiştim. İçi baya çamurdu ve kirliydi. Hemen soluğumuzu Sonax'ta aldık.

Yanında çocuk gibi kaldı

Şöyle bir de arka koltuktan bir kare paylaşalım

Sis farlarının tesisatı hiç yoktu, gerekli tesisat alındı elektrikçide arka sis farlarından kablo çekilip kapı içinden ön tarafa kablo aktarıldı ve bağlandı..
    Sis farlarını beyaz ampül yapmak istiyordum aslında ama beyaz ampül bulamadım. Uzay mekiği gibi olmasın diye led de takmak istemedim açıkçası. Şimdilik sarı bırakmayı düşünüyorum. Görüntüsü de fena olmadı sanırım

Şuanki problemimiz ise şu; farlara takılan ledlere ayar yaptırmak için far ayarına gittiğimde, farların ışığı saçtığını söylediler. Far ayarı yapan eleman ledden dedi, elektrikçi fardan dedi, parçacı farlar içeriden temizlense olur dedi... Bıraktım şimdilik öyle, zaten şuanda bir yolculuk planım yok, akşamları da arabayı pek kullandığım söylenemez. Haftayaki görevimiz de belli oldu...

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ilk güncelimizi çekelim o zaman

Öncelikle aldıktan sonra arabayı temizletmeye götürememiştim. İçi baya çamurdu ve kirliydi. Hemen soluğumuzu Sonax'ta aldık.

Yanında çocuk gibi kaldı

Şöyle bir de arka koltuktan bir kare paylaşalım

Sis farlarının tesisatı hiç yoktu, gerekli tesisat alındı elektrikçide arka sis farlarından kablo çekilip kapı içinden ön tarafa kablo aktarıldı ve bağlandı..
    Sis farlarını beyaz ampül yapmak istiyordum aslında ama beyaz ampül bulamadım. Uzay mekiği gibi olmasın diye led de takmak istemedim açıkçası. Şimdilik sarı bırakmayı düşünüyorum. Görüntüsü de fena olmadı sanırım

Şuanki problemimiz ise şu; farlara takılan ledlere ayar yaptırmak için far ayarına gittiğimde, farların ışığı saçtığını söylediler. Far ayarı yapan eleman ledden dedi, elektrikçi fardan dedi, parçacı farlar içeriden temizlense olur dedi... Bıraktım şimdilik öyle, zaten şuanda bir yolculuk planım yok, akşamları da arabayı pek kullandığım söylenemez. Haftayaki görevimiz de belli oldu...
    Oncelikle hayirli olsun.Fara taktigin led csp cip ise ayarda problem yasamassin yuksel ihtimal cop led denilen cipi buyuo ve odaklamasi olmayan goz alici led var farinizda bunlardan oncelikle kurtulmanizi oneririm led olucaksa csp cip olanlardan alin facebokta erdal kirdudu veya led merkezi sayfalarindan 1 cift h4 almanizi oneririm kazasiz belasiz

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun benimde aynı renk 2008 C2'im vardı severek biniyordum tam bir şehiriçi otomobili Nacizane tavsiyem arkalara spacer yaptırman

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kazasiz belasiz kullanin mercek konusunda yardimci olurum istanbula yollarsaniz
    "josephine_dti

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah... kazasız belasız kullanın C2 benimde 2 yıl binip 100.000 km yakın yol yaptığım arabadır. her gün iş dolayısıyla 250 km yapıyordum. Çok keyifle alıp kullanıp satınca da hep arkadaşlarımla da lafı geçen arabadır. mazotsuz gider neredeyse yol tutuşu konforu güzeldir kendi cüssesine göre.. mimik detaylarla çok sevimli olur..
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle hayirli olsun.Fara taktigin led csp cip ise ayarda problem yasamassin yuksel ihtimal cop led denilen cipi buyuo ve odaklamasi olmayan goz alici led var farinizda bunlardan oncelikle kurtulmanizi oneririm led olucaksa csp cip olanlardan alin facebokta erdal kirdudu veya led merkezi sayfalarindan 1 cift h4 almanizi oneririm kazasiz belasiz
    Taktığım led muhtemelen csp çipli bir led değil. Ledmerkezi ile iletişime geçtim onlar da bana ampül kodunu sordular. Tam olarak neyi sorduklarını anlamadım, elektrikçiye sormamı söylediler. Aracı mekanik bakım için de zaten sanayiye bırakacağım. Hatta belki iki farı da değiştirebilirim emin değilim. Çünkü farların içeriden lekeleri de mevcut, çiftini temizlemek için 200tl para istediler, farın çiftine 500tl fiyat aldım. Şimdilik bekletiyorum o işi ama ledleri değiştirip dediğiniz gibi csp çipli bir şey alacağım, hatta onları almışken de plaka aydınlatmalarını ve sinyalleri de led yapacağım muhtemelen.

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun benimde aynı renk 2008 C2'im vardı severek biniyordum tam bir şehiriçi otomobili Nacizane tavsiyem arkalara spacer yaptırman
    Maşallah çok güzelmiş. Teşekkür ederim, spacer işi aklımda ama biraz daha ileriki planlamada. Açıkçası ben hem ön hem arkaya spacer düşünüyorum ama ön taraf bazen dönüşlerde direksiyonu tam kırıp araba da o tarafa yatınca çamurluğa sürtüyor. Spacer ile ne olur tam bilemiyorum ona da bir bakacağım.

Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah kazasiz belasiz kullanin mercek konusunda yardimci olurum istanbula yollarsaniz
    Teşekkür ederim, İstanbul'a ben kendim de gelebilirim aslında, bana öm'den ulaşırsanız fiyat ve yer konusunda görüşebiliriz

Alıntı GökhanÖzkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah... kazasız belasız kullanın C2 benimde 2 yıl binip 100.000 km yakın yol yaptığım arabadır. her gün iş dolayısıyla 250 km yapıyordum. Çok keyifle alıp kullanıp satınca da hep arkadaşlarımla da lafı geçen arabadır. mazotsuz gider neredeyse yol tutuşu konforu güzeldir kendi cüssesine göre.. mimik detaylarla çok sevimli olur..
    çok teşekkür ederim, ben de alalı 1 hafta oldu ama şimdilik gerçekten memnunum. Özellikle yakıtından henüz uzun yol tecrübe edinemedim şu far işini ve mekanik bakımı çözersem kısa zamanda bir uzun yol da yapmayı düşünüyorum o zaman yol tutuşu keyfini de daha çok sürerim diye düşünüyorum tekrardan teşekkürler..

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farinizin ampul tipi h4 dür pm atarsanız yardımcı olayim

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah gönlüne göre versin muhakkak zamanla daha iyileri de olacaktır. 20 li yaşlarda bu tarz küçük arabalar modifiye vesaire çok cezbedici geliyor. Bende de vti vardı Üniversite'deyken. Sonra 30 lu yaşlarda biraz daha 4 kapı konfor istiyorsun. 40'larda acaba suv mu olsa pikniğe gideriz çoluk çocuk. Seni görünce yıllar içinde araba alırkenki önceliklerim nasıl değişmiş onu anladım senin konuyu görünce. Hayırlı olsun tekrardan.
    E90 330i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler