User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeni açilacak servis için yağ seçimi

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni açilacak servis için yağ seçimi

Arkadaşlar merhaba
    Çanakkale'de yeni bir servis yatırımı yapmaya karar verdik mekanik ve elektrik üzerine bir servis olacak.
    hizmet vereceğimiz markalar Vag grubu Bmw ve Mercedes.
    fakat hangi yağı kullanma konusunda çok kararsız kaldık.
    yapmış olduğumuz çalışmada üç marka arasında gidip geliyoruz. Tüm markaların kendine özgü özellikleri mevcut sizin tercihiniz ne olurdu.

1. SHELL
    2. MOBİL
    3. CASTROL
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markalarla anlaşma yapıcaksanız tonaj için en iyi teklif vereni seçiceksiniz.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5w30 fullsentetik diyelim, bu üç markadan Mobil 1 tercihim olurdu
    group b ___

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VAG grubunda servis Castrol kullandığı için sizin servise gelenler Castrol görmek isteyecektir. Ben olsam başka marka tercih etmezdim.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis castrol kullandığı için gitmek istemeyen Vagcılar da var ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bildiğim, markalara belli miktarlarda yağ satma taahhüdü ile size lift sistemlerini hediye ediyorlar. Honda için bir ustamız dükkanı açtığı sene Eneos ile anlaşmıştı, rakamlarda ufak tefek sapmalar olabilir, 1 ton yağ satma taahhüdüne 2 adet lift sistemi kurmuşlardı. Usta sene sonunda 3 küsür tonu geçmişti

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer promosyon taahhüdü yoksa bu firmaların ( lift / takım / tezgah vb) ben olsa 3 markayı hatta motul / liquy moly / ürünlerini de bünyemde barındırır ( 3 markaya göre spesifikasyon sağlayan yağları elbette) öyle satardım.

Tabi bu karı düşürür ve tüketici fiyatını artıran bir uygulama olurdu, bu şekilde gelecek müşteri sayısı burada önem kazanıyor.

Hitap edilen kite uygun rakama bakım yapayım, kaputu bakımdan bakıma açayım kitlesi ise yağ firmalarından en çok promosyonu ve iskontoyu sağlayan firma ile anlaşırdım.

Tabi bu 3 markanın farklı modelerine göre farklı specler de yağ kullanmanız gerekecek bu da ilk etapta satın alacağınız yağ miktarını artırsa da varil ile geleceği için lt başı maliyet ve dolayısıyla araç başı maliyetiniz oldukça düşük olur.

Opet Fusch ile de bir görüşün derim, maliyetleri belki daha aşağı çekebilirsiniz. Neticede yağ dediğimiz şey belli testlerden geçerek onay alıyor.

Ayrıca balata spreyi / yağlayıcı vb ıvır zıvır için şu firma ile de görüşebilirsiniz, arkadaşım muhasebe md burada.

cln kimya caldini adında ürünleri var, uygun maliyetle ürün alabilirsiniz.

Temizleme << Urunler << CLN Kimya - Teknik Aerosol, Sprey, Fason Uretim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim, markalara belli miktarlarda yağ satma taahhüdü ile size lift sistemlerini hediye ediyorlar. Honda için bir ustamız dükkanı açtığı sene Eneos ile anlaşmıştı, rakamlarda ufak tefek sapmalar olabilir, 1 ton yağ satma taahhüdüne 2 adet lift sistemi kurmuşlardı. Usta sene sonunda 3 küsür tonu geçmişti
    haklısınız yağ markaları lift ekipman gibi desteklerde bulunuyorlar fakat ilk sene çok fazla bu tarz işlere girmek istemiyorum bir yılın sonunda o tarz bir çalışma yapmayı planlıyorum. benimde hedefim 3 ton gibi rakamlara yaklşmak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer promosyon taahhüdü yoksa bu firmaların ( lift / takım / tezgah vb) ben olsa 3 markayı hatta motul / liquy moly / ürünlerini de bünyemde barındırır ( 3 markaya göre spesifikasyon sağlayan yağları elbette) öyle satardım.

Tabi bu karı düşürür ve tüketici fiyatını artıran bir uygulama olurdu, bu şekilde gelecek müşteri sayısı burada önem kazanıyor.

Hitap edilen kite uygun rakama bakım yapayım, kaputu bakımdan bakıma açayım kitlesi ise yağ firmalarından en çok promosyonu ve iskontoyu sağlayan firma ile anlaşırdım.

Tabi bu 3 markanın farklı modelerine göre farklı specler de yağ kullanmanız gerekecek bu da ilk etapta satın alacağınız yağ miktarını artırsa da varil ile geleceği için lt başı maliyet ve dolayısıyla araç başı maliyetiniz oldukça düşük olur.

Opet Fusch ile de bir görüşün derim, maliyetleri belki daha aşağı çekebilirsiniz. Neticede yağ dediğimiz şey belli testlerden geçerek onay alıyor.

Ayrıca balata spreyi / yağlayıcı vb ıvır zıvır için şu firma ile de görüşebilirsiniz, arkadaşım muhasebe md burada.

cln kimya caldini adında ürünleri var, uygun maliyetle ürün alabilirsiniz.

Temizleme << Urunler << CLN Kimya - Teknik Aerosol, Sprey, Fason Uretim
    Tolga merhaba dostum aslında aklımda ilk oluşan marka shell fakat ilk yıl yatırım almayacağım o nedenle biraz çeşitlilik üzerine gitmek istiyorum.

castrol evet bilnen bir marka fakat bizim bölgemizde mobil ve shell castrol a göre daha fazla tercih sebebine sahip.

karlılığa gelince müşteriler artık varilden doluma çok soğuklar ve kullanmak istemiyorlar o nedenle 4/5 litrelik paketler tercih edilecek stokta.

castrol çok bilindik olsa da karlılık çok az seviyede. bu arada yaptığım araştırmalarda ciddi anlamda lquiy moly ve motul e de bir talep var burada da tercihim lquiy moly den yana olacak çünkü motul piyasada çok fazla sahte olarak dolaşıyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Işin aslı müşteri için ambalajlı ürün ek maliyet demek.

Ama hep kazık yediğimiz için son tüketici olarak varil işi sağlıklı gelmiyor haliyle. Yoksa eski şirketim kademe de opet in yağlarını kullanıyordu. Hiçbir sorun da yaşanmıyordu.

Ben yaklaşık 100 bin km der farklı araçlarımda motul kullanıyorum. Güvendiğim tedarikçilerden alıyorum.

Sen bu işi profesyonel olarak yapacaksın madem tr dist. Ulaşıp ürün almak istersen sana illa daha çalışan bir temsilcilerini yönlendirirler netice de mal satacak adam. Hazır müşteriyi kaçırmaz.

Burada sunum önemli işin aslı, iyi bir sunum ile bir çok ürünü satabilirsin.

Castrol'ü tahmin edebiliyorum zaten satıyor,dolayısıyla sana kar bırakmaz çok fazla.

Hayırlı olsun mekan şimdiden. İşini düzgün yapan insanlara ihtiyaç var ülkede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Işin aslı müşteri için ambalajlı ürün ek maliyet demek.

Ama hep kazık yediğimiz için son tüketici olarak varil işi sağlıklı gelmiyor haliyle. Yoksa eski şirketim kademe de opet in yağlarını kullanıyordu. Hiçbir sorun da yaşanmıyordu.

Ben yaklaşık 100 bin km der farklı araçlarımda motul kullanıyorum. Güvendiğim tedarikçilerden alıyorum.

Sen bu işi profesyonel olarak yapacaksın madem tr dist. Ulaşıp ürün almak istersen sana illa daha çalışan bir temsilcilerini yönlendirirler netice de mal satacak adam. Hazır müşteriyi kaçırmaz.

Burada sunum önemli işin aslı, iyi bir sunum ile bir çok ürünü satabilirsin.

Castrol'ü tahmin edebiliyorum zaten satıyor,dolayısıyla sana kar bırakmaz çok fazla.

Hayırlı olsun mekan şimdiden. İşini düzgün yapan insanlara ihtiyaç var ülkede.
    Vallaha Tolga Çanakkale'de tamamen hizmet kalitesinde sıkıntımız olduğu için böyle bir işe giriştik. hali hazırda bahsettiğim markaları satan butik bir galerimiz var galerimizin olduğu yerde 200 m2 civarında boş bir alanımız var orayı güzel bir dekorla çevirip premium elektro mekanik bir servis yapacağız ilk koşmayı planladığımız şey müşteri memnuniyeti. Zaten servis demek mutsuzlık demek elimizden geldiğince mutlu müşteriler yaratabilirsek yeterli araç sayısını yakalayabiliriz diye düşünüyorum.
    bu arada kimyasal önerisi için çok teşekkür ederim. mutlaka inceleyeceğim.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamen meraktan soruyorum yanlış anlamayın genelde form üzerinde takip ettiğim herkesin kullandığı ve tercih ettiği "motul yada liqui moly" markaları daha farklımı bir sistem ile satış yapıyor onları düşünmemişsiniz
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ seçiminde algı ve kulaktan dolma bilgiler bizim insan için aşırı önemli. Yıllardır sanayinin içindeyim 2 tane bilinir ustaya bir markayı kötület kimse gidip o yağı tercih etmiyor. Son zamanlarda Liqui Moly, dükkanlara sağlam teklifler veriyor. Sırf pazardaki pasta payını arttırmak için eşantiyon ürünler de veriyor. Yeterki dükkandaki rafta gözüksün ürünler. Hatta youtubedaki tamirci sayfalarında LM baya popüler oldu. Ama ege bölgesinde LM bilinirliği ne durumda araştırmak lazım. Misal bende Motulden, LM Toptec 5w40 a geçtim ama bazen en arabacı adam bile LM için o ne lan diyebiliyor. Algı çok önemli.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle hele BMW ciler hic sevmez castrol u

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bilinen markalardan birini mutlaka tercih etmek lazım. Ama bunun yanında liqui moly ve motul de bulundurulmalı.

Ben mesela F30 ve F10da uzun zamandır liqui moly tercih ediyorum. BMW için bir de araç yazılımlı ise bundan iyisi yok.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında aklımda planladığım şey bilinir bir markanın yanında Liqui Moly ile girmek bu işe. fakat ana markam shell yada mobil olacak gibi.
    görüşlerini benim için çok değerli.
    çoğu Vag kullanıcısı bile castrol kullanmak istemiyor.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında aklımda planladığım şey bilinir bir markanın yanında Liqui Moly ile girmek bu işe. fakat ana markam shell yada mobil olacak gibi.
    görüşlerini benim için çok değerli.
    çoğu Vag kullanıcısı bile castrol kullanmak istemiyor.
    bizim cordoba & ibiza grubuda komple liqui ve motul'cu
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    LM'nin TR'dist'i Egemot zaten İzmirde O yüzden tercih edilebilir. Ben yetkili servisten sonra sıft Shell yap kullanmamak için Egemot'ta LM ile değiştirdim yağımı.

Ama genel marka bilinirliği açısından yukarıda söylenenler gibi bir Castrol tarzında veya Mobil tarzında yağ bulundurmak şart.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LM'nin TR'dist'i Egemot zaten İzmirde O yüzden tercih edilebilir. Ben yetkili servisten sonra sıft Shell yap kullanmamak için Egemot'ta LM ile değiştirdim yağımı.

Ama genel marka bilinirliği açısından yukarıda söylenenler gibi bir Castrol tarzında veya Mobil tarzında yağ bulundurmak şart.
    çok teşekkür ederim egemot ile görüşüyoruz zaten...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler