User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
105 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2014 F20 116d

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hasar için değiştirmeleri kapıyı yazık olmuş bence ama olsun mal zımba maşallah duruşundan belli Kazasız belasız Maşallah
    Teşekkür ederim

Aynen, araç düzgün olsun da vidalı parça değişsin çok mühim değil dedim

Cümlemize kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Ate ön diskler, Ate seramik ön balatalar ve Ate 200 hidrolik siparişi verdim; önceki sahibi balataları değiştirmiş ama disk hala orjinal muhtemelen.

-Akü de keza orjinal aküsü, bu kışı da çıkartır ama önümüzdeki kışa sanmıyorum.

-Belki bagaj çıtası
    Kendimden alıntı yapayım:

Yağmurlar bitsin öyle yenileyim frenleri diyordum, en sonunda Cuma günü el değdi de taktırabildim. Tabi evden 20 kiloluk kolinin kalabalığı çıkınca bu işe en çok hanım sevindi

Foto işini beceremem, ama bana göre en güzel göründüğü açısı ve yağmur da olunca bir kare aldım.

Korna nadiren de olsa çalışmamazlık yapıyordu, onu da Eren'in tavsiyesiyle, garantili olarak hallettik.

Kışı atlattık ama nolur nolmaz daha da uzatmayalım deyip, fabrikasyon aküsüyle vedalaştık. Aküye veda etmeyi kafada hallettik ya; o da nazire yaparcasına, benim hala ömrüm var dercesine, her fırsatta start/stop sistemini devreye soktu Orjinal 90A aküsü yerine 95A Energizer AGM tercih ettik.

Nolur nolmaz hidrolik bir yere bulaşmışsa falan diye güzel bir iç dış yıkandı, istirahate çekildi.

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız gunlerde...
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vuu ate en sevdiğim
    iyi günlerde kullanılsın yeni sahibi çok şanslı olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweatcaptain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız gunlerde...
    Teşekkürler, hepimiz inşallah

Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vuu ate en sevdiğim
    iyi günlerde kullanılsın yeni sahibi çok şanslı olacak.
    Teşekkür ederim,

Vallahi şu an daha et kıvamında, pek anlamadım

Günlük sürüşte pek farkını anlayabileceğimi sanmıyorum, ama balata tozu yapmasın, ötmesin, titremesin ve orjinalden mümkünse 1 tık da olsa iyi tutsun diye araştırırken ortaya bu çıktı.

Siz tecrübe ettiniz sanıyorum, yorumlarınız nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, hepimiz inşallah

Teşekkür ederim,

Vallahi şu an daha et kıvamında, pek anlamadım

Günlük sürüşte pek farkını anlayabileceğimi sanmıyorum, ama balata tozu yapmasın, ötmesin, titremesin ve orjinalden mümkünse 1 tık da olsa iyi tutsun diye araştırırken ortaya bu çıktı.

Siz tecrübe ettiniz sanıyorum, yorumlarınız nedir?
    Ate her markada en klas ve en sessiz tozsuz üreticidir.
    Zaten çoğu markanın oem parçalarında kullanılır.
    Biz son kullanıcılar fiyatından ötürü diğer markalara yöneliriz.
    Bütçe dahilinde en doğru tercih yapılmış kesinlikle pişman olunmayacak ve uzun yıllar kullanım yapılacak bir seçim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren bakımı sonrası direksiyonu düz tutunca biraz sola çekme farkettim, rot ayarı yaptırdım.

Dizellerde böbreklerin yarım olması bir süredir kafamı kurcalıyordu. Hem görüntü çirkindi, , hem de radyatör daha rahat nefes alsın diye düşündüm, böbrekleri değiştim.

Ankarada magirus dolmuşlara kış günü önüne karton koyarlardı, eski kapalı böbrekler onun gibi hissettiriyordu.

Aslında amacım siyah kısımları, folyoyla falan uğraşmadan kaliteli bir şekilde komple krom kaplama yaptırmaktı ama 500-600 liralar havada uçuşunca nasıl olsa orjinal parlak siyah, o paraya neler yapılır dedim bu şekliyle taktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba gibi araba. Sunroof, bixenon, dizel ve manuel. Daha ne olsun kısmınıda arabaya yaptığın eklemeler ve bakımlarla sen hallediyorsun zaten. Keyifle kullanılsın yerini manuel sıralı 6 alsın inşallah, amin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmettatar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba gibi araba. Sunroof, bixenon, dizel ve manuel. Daha ne olsun kısmınıda arabaya yaptığın eklemeler ve bakımlarla sen hallediyorsun zaten. Keyifle kullanılsın yerini manuel sıralı 6 alsın inşallah, amin.
    Sağol Ahmet,

Sıralı olmazsa V de olur, yeterki temiz manuel ve hacimli olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidişi inşallah hayırlara vesile olur.

Daha önce daha iyisine sahip olmuş olsam da sürüş keyfi olarak en çok keyif aldığım aracımdı, inşallah yeni sahiplerini de üzmez.

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısıyla gitti hayırlısıyla yenisi geldi yeni aracın içinde kısa zamanda yeni bir konu bekliyoruz
    What's yours will find you..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

LCI 118i dönüş

Kürkçü dükkanına dönüş

Şirket aracına geçince 2 gran coupeyi verdim, 2. Araç olarak daha keyifli bir şeyler aramaya koyuldum. Kafam o kadar karışıktı ki, Golf 7R baktım, 8v s3 baktım, derken yeni yenidir, hem hafiftir diyerek fabia monte carlo siparişi verdim, hatta araba da geldi bir ara kiracı olmak nereye kadar diyip ev de baktık, ama 51 yaşıma kadar borç ödeyecek olmak ruhumu darladı.

Derken monte carlo geldi, aracımı hızla satmak için çok da uyguna verdim, ama bu sefer de bu paraları B segmente vermenin huzursuzluğu bastı. (Bu arada alan herkese saygı duyuyorum, çok güzel araç olmuş, ama benim psikolojik sınırı aşıyor)

Sonra tekrar f20 bakmaya başladım, aslında aklımda yine manuel almak vardı, hatta bu aracı sattığım kişiyi de aramayı düşündüm, ama hanım; çocukla manuel zor olur bana diyince dedim bir de varsa düşük km n13 bakayım.

Sonra ilanda konunun yeni sahibi aracı buldum. Adı f20 olsa da öncekinin tamamen zıttı, o manueldi bu zf8, o beyazdı bu siyah, o makyajsızdı bu makyajlı, o sunroofluydu.. aaa sunroof yok?? Ama olsundu, 55binde full borusan bakımlıydı, satan alsatçıydı ama ilk sahibinden alınmaydı. Aradım öğleye kadar opsiyonlu, alacak kişi geldi baktı bugün öğleden önce satışı verecek, ben de öğleden sonra dedi. o zaman iş bozmayalım, satılmazsa görüşürüz dedim kapattım, öğlen haber gelince bir cumartesi günü sabahı soluğu aldım Bursa’da.

Ağır hava şartlarında İzmir’e döndüm, kendi istikametimde 7 karşı istikamette 4 kaza saydım gelene kadar.

Ne alakaysa yarasa ayna kapağı takmışlar, ancak molaya kadar sabredebildim, ilk uğraş olarak yağmurun altında yarasa kapakları söktüm.

Sunroofum yok ama adaptif led farım ve uzun far asistanım var edition

Devamı gelecek.
    Konu drago tarafından (28-03-2023 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunroofsuz, xenonlu en sevdiğim kombinasyon f20
    Aynalı filmi yapıştırıyoruz
    Hayırlı olsun

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Şirket aracı ne verdiler yolda darlayım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun çok güzel ve ideal bir alet.

Yağmur altında yarasa ayna kapağı sökmene de hayran kaldım, tam bizim gibi rahatsızlara karşı rahatsız olanların yapacağı hareket

İzmir İstanbul Otobanı yağmurda sakat oluyor, dediğin gibi ne zaman iki damla yağmur düşse, 140-150 ile aquaplaning + ani fren ile spine gelen çok. Hele arabasına güvenip, keko gibi riskin farkına varmayanlar özellikle avlanıyor. Neyse, buranın konusu değil tabi bu.

Tekrar hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @wolkanku teşekkür ederim. Gerçi markasını söyledin ama varsa kodu vs varsa halka arz edebilirsen sıcaklar başlamadan halledeyim onu
    @BARR makyajlı 3008 yaa, hadi rengini de söyleyeyim kırmızı; bizim organizede bolca görüyorsundur Sen her ihtimale karşı hepsini darla
    @rahmitanir ilan fotoğraflarında yoktu, iyi ki de yoktu çünkü ben o kapakları görsem ilana bakar kapatırdım. Ne kilometresine inanırdım, ne bakımlarına o saatten sonra

Yol konusunda da haklısın, hem ciddi sis, hem ciddi aquaplanning riski olan bir yol. Genelde gördüğüm kazalar sol şeritte sol bariyere sürtme şeklindeydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @wolkanku teşekkür ederim. Gerçi markasını söyledin ama varsa kodu vs varsa halka arz edebilirsen sıcaklar başlamadan halledeyim onu

benim konuda iletişim bilgilerini paylaştım, Mustafa abiyle görüşüp doğru bilgiyi almak daha iyi olur.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @BARR makyajlı 3008 yaa, hadi rengini de söyleyeyim kırmızı; bizim organizede bolca görüyorsundur Sen her ihtimale karşı hepsini darla
    Yahu hangi birini darlayım zaten Le Lorrain önünde 10 tane duruyor etrafta da bir sürü va rkim kimin belli değil Allahtan şirket arabamız yok.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı ekseriyetle hanım kullanacağı için (her ne kadar henüz benden sıra gelmese de ) olabildiğince badass olmayan, tamamen road legal ve bu konuda suistimale açık olmayan bir iyileştirmeler listesi yaptım.

Listenin başı her zamanki gibi jant, önceki aracımda style 380 (one edition) denk getirememiştim. Bu jantın en sevdiğim özellikleri bu kasaya çok yakışması dışında, 7 inç genişliğinde olmasına rağmen, kol yapısı ve et değeri ile olduğundan iri görünmesi; ve sadece 8 kg olması Üzerinden çıkan 16lar 11.5 kg Normalde oem silver rengini alacaktım, ama yeni boyanmış çil çil rengini görünce siyaha çok yakışır diyip bunu aldım.

Paketlemesine bayıldım:

“O pis şeylerin” eve çıkması tabii ki yasak neyse ki aracın bagajı 3 taneyi alıyor, 1i de ön koltuk paspasında olmak üzere 1 hafta böyle kullanıldı.

Nihayet asym 5 lerimiz de geldi, iletilen montaj noktasına randevuya gittim hemen

Plakaların birinde vida delikleri vardı, onun için sadece arkaya sağolsun Melih’ten vernikli app tedarik ettim. Önde app istemedim yine olası sıkıntılara karşı. Plakalık işini nasıl yapsam derken, akünün orada aracın Borusan plakalıklarını buldum

Tabii araç havalardan dolayı leş gibi ama yine de görüntü oldukça tatmin etti.

Bu arada araç baya hareli, , ya yanlış uygulama yapılmış, ya da uygulama sonrası araç fırça darbelerine maruz kalmış. Zira su kaydırıcılık hem kaportada hem camlarda baya iyi.

Sırada fırsat buldukça ön tampon boyanması + genel polisaj, film işleri ama en önemlisi başa gelmeden önce n13 kroniklerinin halledilmesi işlemleri var.
    Konu drago tarafından (29-03-2023 Saat 09:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler