User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
78 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Japondan İtalyana, mini mini MiTo

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah dokunuşlar harika. Göstergedeki ekran çok iyi olmuş mitom varken en sevmediğim yanlarından biriydi o Doblo ekranı

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık muazzam işler gerçekten. Merak ettiğim iki şey var, havalandırma ızgaraları herhangi bir işlem yapmadan direkt olarak uyuyor mu? Ambiyans aydınlatmalı olan versiyonlarıyla çapları farklı mı?
    çok teşekkür ederim

şimdi, bizim araca uyanlar A-CLA serilerinin orta havalandırma menfezi. yapı olarak sağ sol köşedekilerden daha küçük ve arka kısmı biraz daha uzun.
    yani satılan setlerden alıp takamıyoruz direkt.

bizim araç özelinde ise ortadaki menfezlere takabilmek için mercedes parçasına biraz işlem yapmak gerekiyor. çerçevesini inceltmek lazım

Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah dokunuşlar harika. Göstergedeki ekran çok iyi olmuş mitom varken en sevmediğim yanlarından biriydi o Doblo ekranı
    teşekkür ederim sağolun
    ben de kırmızıdan rahatsız olunca değişime gittim. ledleri değişti sadece. çok güzel oldu gece sürüşlerinde
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bi aradan sonra güncellemelerle geldik

işler güçler evlilik vs derken uzak kalmıştım arabaya. hatta düğünden sonra 2,5 aya yakın yıkayamadım bile

en son aldığım 4 yapraklı yoncaları yapıştırmıştım. aradan uzun bi zaman geçti tabi. yapıştırırken QV araçtan kalıp çıkardık. orijinale uygun yapıştırdım.

tek kapılı gelin arabası olmaz dediler. çok da güzel oldu

sonrasında kirden gözükmez olduk

geçtiğimiz hafta sonu, nisan ayında aldığım replika veloce ön ızgaranın montajını yaptık. arkadaşım sağolsun hadi yapalım dedi yaptık

Orijinal Veloce modelinde tampon da farklı. rakamlar bu koşullarda yüksek olduğu için bu yöntemi tercih ettik.

normalde önceki ızgaranın takılması için yerler kırılması öneriliyordu. daha düz görüntü olması için. fakat geri dönüşü olmayan bir işlem olacağı için uygulamadık.
    sonuç aşağıdaki gibi

geçen ay muayeneden geçtik. farklı projelere başlıyoruz artık

youtube.com/kaankara

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutluluklar, satarken Allah kolaylık versin benim hanım gelin arabamız olan aracımı satarken baya negatifti

Şaka bir yana, aracınız çok güzel, güzel günlerde kullanın ama ben önceki panjuru daha çok yakıştırdım.

Petek dokusu veloce ızgaradan da tampondaki ızgaradan da küçük, muhtemelen ondan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde de negatif gibi ama hızlı geliyor bazen araba. o yüzden daha sakin bişilere mi geçsek diyor

Ben de beğendim. takarken şüphelerim vardı, olur mu olmaz mı orijinal gibi gözükür mü diye düşünüyordum. ama bayaaa iyi oldu beklediğimden

youtube.com/kaankara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2022 yılına veda ederken düğün için dış çekimlerden bazıları düzenlenmiş halde gönderildi.
    Mutlu bir kare ekibiyle kapadokyada çekimler yapıldı. MiTo'yu da araya sıkıştırdık

youtube.com/kaankara

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle konuları inceledikçe hakketen acaip keyif alıyorum,

Maşallah.
    Serdar TURGUT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncelleme ile tekrar aranızdayım

yılbaşı sonrası iş değişikliği arefesinde boş zamanım çok oldu. ben de aracın eksiklerini gidereyim diye sıvadım kollarımı.
    biraz ses ve biraz daha rahatlama istiyordum uzun zamandır. bunun için turbo setup değişikliği sonrası @punto_multijet Kaan abinin boşta kalan DP sini aldım. kendisi ücretsiz kargo hizmetiyle Bursaya kadar teslimat yaptı sağolsun

Flanş değişikliği ile aracımıza monte edildi.

araçta sonradan oluşan bir şikayetim de vites değişimlerinde anlık vurma yapması. ben de 2 adet motor ve 1 adet şanzıman kulağını değiştirdim. hem bakım da gelmiştir. Liqui Moly Molygen yağımı da bagaja koydum ve büyük bakıma hazırlandım. sonradan Mito grubumuzdaki mito gurusu @rahmitanir abiye gergi olup olmadığını sordum. @punto_multijet Kaan abide son ürettiği gergilerin olduğunu söyledi. Alt gergiler için de yardımcı oldu. tam takım 5 gergi ile Aytuğ Acar workshop yolunu tuttuk. bu arada aliexpressten kaput altı renklensin diye kırmızı silikon hortumlar da almıştım. Bakımlarımızı ve gergi montajlarımızı ve diğer eksiklerimizi tamamladık. bu arada Z rotumuz aramızdan ayrılmış. ne takalım derken marea Z rotunun bizim araca uyduğunu ve kısa olması sebebiyle spor yaylı araçta daha rahat çalıştığını söylediler. hemen onu da tedarik edip değişimini yaptık.

bu arada araba bakımdayken koltukları söktüm. bizim mitolarda bagajı açtığımızda koltuğun sırtını metal olarak çıplak şekilde görüyoruz. bu hem rahatsız edici hem de uğultu yapan bir durum. Nurettin abimiz onca işinin arasında arka koltuk sırtı ve altının metal yüzeylerini kapladı.

eee çok boş kalmamak lazım. dedim jantları da söküp boyayayım. A80 Ferric grey rengine jantları ve ayna kapaklarını boyadım. bayaaa bişi yaptık

sonuç ise aşağıdaki gibidir

youtube.com/kaankara

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem dokunuşlarla harikulade bir Mito çıkmış ortaya. Rengiyle, yapılanlarla eşsiz, görüğüm en güzel Mito emeğinize sağlık.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan brocum gergilerini.

Jant boyasının ömrünü merak ediyorum. Benim pist jantlarımı daha önce statik boya ile boyatmıştım ama ömrü çok olmadı, şu an tekrar boya ister kıvamdalar. Tam performans vermeyen pahalı statik boya yerine senin gibi kendim yılda bir boyasam daha mantıklı olacak gibi.

mhmtyyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabasına aşık bir kişi görüyorum. Maşallah kazasız beleasız...
    Yok mu ya şöyle ucuz araba alabileceğimiz bir yer...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız adaş. çok güzel gidiyor emeklerine sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Jant boyasının ömrünü merak ediyorum. Benim pist jantlarımı daha önce statik boya ile boyatmıştım ama ömrü çok olmadı, şu an tekrar boya ister kıvamdalar. Tam performans vermeyen pahalı statik boya yerine senin gibi kendim yılda bir boyasam daha mantıklı olacak gibi.

kaan şahane olmuş jantın rengi gövde kontrastı ile maşallah emeğine sağlık.

jant boyama işini ya sıcak havada yapmak lazım ya da sıcak hava tabancası kullanmak lazım. a5'in jantlarını önce bordo ( kalın ) scotch , sonra gri scotch geçip , mumlu bezle silip, önce 2 kat astar , katlar arası ısı tabancası , ardından ilk kat toz boya ısı tabancası , üstüne 2 kat boya her kat arası ısı tabancası, 2 kat vernik ısı tabancası olacak şekilde yaklaşık 4 saattte sokakta denizle soğuk havada boyamıştık, hatta gün sonu ulan ne üşüdük be demiştik.
    O jantlar bir sürü jant temizleyici, karcher k3 tazziği gördü ( benzincilerdeki max ayardaki basınçlı yıkama hiç görmedi) , bana mısın demedi valla, sonra rengi çok koyu gelmeye başladığı için , boyacıya gidip vernik hazırlatıp verniğin içine açık gri simler attırmıştım, onu da yine sökmeden maskeleme yapıp, sıcak bir yaz gününde yapmıştım, yine hiç sorun yaşamadım.. önemli olan ilk katları toz şekilde güzel atabilmek ve sıcak hava.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

jant boyama işini ya sıcak havada yapmak lazım ya da sıcak hava tabancası kullanmak lazım. a5'in jantlarını önce bordo ( kalın ) scotch , sonra gri scotch geçip , mumlu bezle silip, önce 2 kat astar , katlar arası ısı tabancası , ardından ilk kat toz boya ısı tabancası , üstüne 2 kat boya her kat arası ısı tabancası, 2 kat vernik ısı tabancası olacak şekilde yaklaşık 4 saattte sokakta denizle soğuk havada boyamıştık, hatta gün sonu ulan ne üşüdük be demiştik.
    O jantlar bir sürü jant temizleyici, karcher k3 tazziği gördü ( benzincilerdeki max ayardaki basınçlı yıkama hiç görmedi) , bana mısın demedi valla, sonra rengi çok koyu gelmeye başladığı için , boyacıya gidip vernik hazırlatıp verniğin içine açık gri simler attırmıştım, onu da yine sökmeden maskeleme yapıp, sıcak bir yaz gününde yapmıştım, yine hiç sorun yaşamadım.. önemli olan ilk katları toz şekilde güzel atabilmek ve sıcak hava.
    Teşekkürler Volkan. Boya işlerinde bu tür ince detaylar çok fark yaratıyor. Bunları anlatmasan, anam babam dalardım ben, 2 ay sonra niye attı bu boya diye hayıflanırdım :P

Not ettim hepsini.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Volkan. Boya işlerinde bu tür ince detaylar çok fark yaratıyor. Bunları anlatmasan, anam babam dalardım ben, 2 ay sonra niye attı bu boya diye hayıflanırdım :P

Not ettim hepsini.
    not et tabii benim jantlarda boya istiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Not ettim hepsini.
    genelde yapılan hata, ilk katta hemen tam kapansın, ıslak görünsün istenmesi oluyor. bu hataları ben de yaptım ondan biliyorum )

ilk kat tozlama çok önemli. Astar için de , boya için de , vernik için de ... hepsinin ilk katı kesinlike kapatıcı olmayacak, tozlama olacak. üstüne katlar bindikçe o pürüzsüz ıslak görüntü gelecek. Son katta da iyice ıslak dursun diye yakından tutmak , hızlı geçtiğin yerin üzerinde ekstra yarım saniye durmak vb gibi şeyler yapmak yine akıntıya sebep oluyor. boya işi gerçekten sabır işi.

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınıza, konfor ve performans anlamında r56 kasa mini cooper ile kıyaslarsanız yorumlarınız nelerdir?

sürüş hissiyatı vs benzer mi? veya hangisi daha üstün veya zayıf?
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel eklentiler,

Panjur eski hali diyip kaçayım yine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhteşem dokunuşlarla harikulade bir Mito çıkmış ortaya. Rengiyle, yapılanlarla eşsiz, görüğüm en güzel Mito emeğinize sağlık.
    çok teşekkür ederim sağolun daha iyileri sizlerin olsun

çok teşekkür ederim abi sağol bi tek motor içi gergiyi takamadık. onu da nasıl çözeceğiz incelemek gerekiyor
    ben de merak ediyorum abi. bakalım kışlıklar çıkarken inşallah sıkıntı olmaz. detaylıca göreceğiz durumu

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız adaş. çok güzel gidiyor emeklerine sağlık
    çok teşekkür ederim abi. senin kadar olmasa da yavaş yavaş ilerliyoruz

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çok çok teşekkür ederim Volkan abi. zaten başlamadan önce senin konuları okuyup sonra da bolca video izleyip bu işlere giriştim. fırsatım bi tek bu zamandı. sıcak soğuk ayrımı yapamadım ama yavaş yavaş özenle çalıştım.

Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah aracınıza, konfor ve performans anlamında r56 kasa mini cooper ile kıyaslarsanız yorumlarınız nelerdir?

sürüş hissiyatı vs benzer mi? veya hangisi daha üstün veya zayıf?
    çok teşekkür ederim sağolun. R56 cooper aktif kullanmadım fakat cooperda sürüş pozisyonu çok aşağıda kalıyor Mitoya göre. mito biraz daha yüksekte hissettiriyor. ama gergilerden sonra araba daha sıkı bir hale geldi. r56 kadar başarılı sayılabilir. Performans olarak ise R56 ya göre daha güvenli ve sağlıklı geliyor motor olarak. ben hard yükleyemem ama bu hali ile bile biraz daha kafam rahat. ayrıca LPG de var araçta.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel eklentiler,

Panjur eski hali diyip kaçayım yine
    çok çok teşekkür ederim

bilemiyorum başka projeler de olabilir panjur için

youtube.com/kaankara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler