User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citröen C3 2005 ile Maceram

deep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citröen C3 2005 ile Maceram

Merhabalar.

İlk defa bir başlık açıyorum.

Bilip anlatmaktan çok sorup öğrenmez üzere bir başlık olacak benim açımdan bu başlık.

Uzun bir araştırma sürecinden sonra bütçeme göre bir araç bulabildim.
    kriterim yaşadığım şehirden bir araç almaktır. Km si ne kadar az kaporta durumu ne kadar orjinale yakın ise benim için o kadar iyi olacaktı.

O yüzden 65 - 70 bn tl arasında marka model kriteri girmeden araç aramaya başladım.

Bu süreçte bakmaya gittiğim, ekspertize götürdüğüm 3. aracı almak nasip oldu. İlki Vw Passat 2003 modeldi. İkincisi Renault clio 3 2007 modeldi. İki araçla da eksper sonrasında ayrıldık. Nihayetinde bu aracı aldım.

1.4 Hdi motor hakkında hiç bir bilgim yok. Sizlere sorarak araç ile ilgilenerek uzun yıllar binmeyi düşünüyorum.

Araç hakkında bilgi vermek gerekir ise ;
    -125565 Km de
    -Ocak 21 de muayeneden geçmiş
    -bakımları 124000 kmde yapılmış
    -değişen olmayan sol arka çamurlukta lokal boyası olan
    -manuel vites
    bir araç. Bir iki fotoğraf yükleyeyim. Yaptığım/yapacağım şeyler olarak aklımda hiç bir şey yok. Tavsiyelerinize açığım. Aracı alalı daha 3 gün oldu.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun,kazasız belasız binin. Kaput,panjur,tampon ayarından başlayabilirsiniz.Sonra da pasta cila vs. cam filmi app plaka ve yazılımla az yakıp bol gazlamanın tadı çıkarılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun,kazasız belasız binin. Kaput,panjur,tampon ayarından başlayabilirsiniz.Sonra da pasta cila vs. cam filmi app plaka ve yazılımla az yakıp bol gazlamanın tadı çıkarılır
    Sağ olun teşekkürler. Benimde gözüme ilk panjurun eğikliği çarpıyor. Kaportacılar mı ilgileniyor bu eğiklik ile ilgili

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımı alırken eksper de sağ ve sol arka amortisör da yağ kaçakları var denildi. O değişimi öne çekme kararı aldım.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, amortisörler biraz sert, patlamıştır muhtemelen.
    Yakıt olarak süper ancak biraz hantal, yazılım ile kendine ancak geliyor. (68 hplik olan )
    Genel olarak şehir içi pratik ve ideal bir araç bence

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Düzgün bir kaportacıya giderseniz ufak tefek çoğu işinizi orada görürsünüz . Yazılım önerisinde bulunmuş konuya vakıf olan kişiler amortisör konusuna da değinmişler bende kozmetik işleri katayım o zaman eğer oem bir çelik jant yakalarsanız alıp uygulayın görüntüsü çok daha güzel olacaktır Arka plakanın altındaki göçük göze çok batıyor ve plakalık da çok boğmuş aracı düz siyah bir plakalık olsa daha estetik durur diye düşünüyorum tekrardan hayırlı olsun
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, amortisörler biraz sert, patlamıştır muhtemelen.
    Yakıt olarak süper ancak biraz hantal, yazılım ile kendine ancak geliyor. (68 hplik olan )
    Genel olarak şehir içi pratik ve ideal bir araç bence
    Diğer alternatifim olarak 1.2 clio denemiştim. Eksper sonrasında alım işindem vazgeçmiştim.
    O aracın çekişi gidişi ile kıyasladığımda bu araç çok daha iyi geldi bana.
    Tavsiyeler için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Düzgün bir kaportacıya giderseniz ufak tefek çoğu işinizi orada görürsünüz . Yazılım önerisinde bulunmuş konuya vakıf olan kişiler amortisör konusuna da değinmişler bende kozmetik işleri katayım o zaman eğer oem bir çelik jant yakalarsanız alıp uygulayın görüntüsü çok daha güzel olacaktır Arka plakanın altındaki göçük göze çok batıyor ve plakalık da çok boğmuş aracı düz siyah bir plakalık olsa daha estetik durur diye düşünüyorum tekrardan hayırlı olsun
    Sağ olun teşekkürler.

Plakalık aklımda inşallah ilk yapacağım o olacak sanırım. Mekanik iyileştirme> iç temizlik ve bakım > sonrasında da dış güzelleştirme şeklimde plan yaptım.

Aracın içerisi çok pis. Sürekli kullanıcağımız için içine yoğunlaşma kararı verdim.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güzel az yakan bir arabadır. Önce eksperin belirlediği sorunları
    varsa yağ kaçağı egzoz kaçağı gibi şeyleri yaptırın.
    sonra bagajdaki göçük, arka tampon boyası üstünden yürüyün
    kaporta sorunları da çözüldükten sonra detaylı temizlik pasta cila
    daha sonra turbonuzun durumuna güveniyorsanız bi yazılımla çiçek çiçek kullanırsınız
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Benzinlisi sert virajları üç teker dönecek kadar kafadan tutunuyodu buda öyleyse çok eğlenirisiniz incitmeyen bi yazılımla. Turbonuz eğer revize istiyorsa yerinizde olsam hybrid yapardım üstüne.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksperde arabayı kontrol eden usta “ilk bakımınızda turbo borularının temizlenmesini sağlayın, şu anlık bir sorun yok ama turbolu araçlarda peryodik olarak turboya bakım yapılması lazım” demişti.

Bakım 124.000 Km de yapılmış şu anda 125.565 km de

Bi 5 bn km kadar kullanıp hem aracı tanıyıp sonrasında bakım yaptırayım die düşündüm

Bu süre zarfında sizlerden gelen tavsiyelerle hareket edeceğim sağ olun

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik durumunu bilmemekle beraber, bir kaç yıl binecekseniz eğer motor yürüyen üzerine eksiklerini tamamlamanızı öneririm.
    Göçüklerin giderilmesi rötuşların yapılması kaporta kesiklerinin giderilmesiyle hoş bir görünüm elde edersiniz.
    #eksikpazar

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güzel günlerde kullanın
    çoğu eksiklerden arkadaşlar bahsetmişler maddi durumunuza göre öncelik olarak acil olan eskiklere yönelin yürüyende baskıda bakımlarda yapılacak işlere sonrasında keyfi olanlara yönelin boyaydı incik boncuğa
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

nsrht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun yapılacak bir çok seki yukarıda arkadaşlar belirtmiş. Ayrıca içerisinde trim eksiklikleri var ise binici iseniz onlara da baktırın derim.
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dili olsa da anlatsa keşke yaşadıklarını.
    17’ Insignia Grand Sport Design 1.6 CDTI
    08' New Corsa 1.3CDTI 5DR - SOLD
    01' Saxo VTS - SOLD
    01' Corsa 1.4 3DR - SOLD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyeler için çok sağ olun yaklaşık olarak 1 ay 11 gündür aracı kullanıyorum. sadece haftasonları kendim bir miktar temizleyerek ilerliyorum. Arabayı ilk aldığım da çektiğim bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim. Alırken bu kadar kirli olduğunu gözüm hiç görmemiş desem yeridir.

Konu deep tarafından (21-03-2021 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: fotoğrafların çıkmaması

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, ben de sizle aynı araca sahibim. Öncelikle aracınıza kocaman maşallah, kazasız belasız. Yukarıda yazılanlara ek olarak bizim araçlar yan sanayi parçayı pek sevmez, bakımlarınızı orijinal psa ürünleri ile yaptırmanızı tavsiye ederim. Makyaj konusunda da güzel örnekleri var. Dilerseniz facebooktaki gruptan takip edebilirsiniz.

Ekstra olarak, bu kasa ile ilgili sök-tak işlemlerimi paylaştığım bir youtube kanalım var. İhtiyacınıza uygun videolar olabilir, izlemenizi tavsiye ederim. Keyifli sürüşler

Citroen C3 Gurmesi - YouTube
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Yalnız, aracın içi bakteri yuvasına dönmüş Acilen sıkı bir temizlik yapmanız lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizi takip ediyordum youtube da . Ama burada denk geldiğimiz çok güzel oldu. Her videonuzu izledim.
    Facebook kullanmıyorum.
    Orjinal parça bende tercih edeceğim. ilk aşamada arka amortisör almam gerekiyor. takım olarak.
    İnternetten Maysan, Cey ve monreo olarak buldum. Fiyat olarak da monreo en pahalı olanı. İtalyan markaymış. Orjinali tamir edilir ise ettirmeli mi ? Yoksaya monreo alınır mı bilemedim. Bir tavsiyeniz var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben de sizle aynı araca sahibim. Öncelikle aracınıza kocaman maşallah, kazasız belasız. Yukarıda yazılanlara ek olarak bizim araçlar yan sanayi parçayı pek sevmez, bakımlarınızı orijinal psa ürünleri ile yaptırmanızı tavsiye ederim. Makyaj konusunda da güzel örnekleri var. Dilerseniz facebooktaki gruptan takip edebilirsiniz.

Ekstra olarak, bu kasa ile ilgili sök-tak işlemlerimi paylaştığım bir youtube kanalım var. İhtiyacınıza uygun videolar olabilir, izlemenizi tavsiye ederim. Keyifli sürüşler

Citroen C3 Gurmesi - YouTube
    Sizi takip ediyordum youtube da . Ama burada denk geldiğimiz çok güzel oldu. Her videonuzu izledim.
    Facebook kullanmıyorum.
    Orjinal parça bende tercih edeceğim. ilk aşamada arka amortisör almam gerekiyor. takım olarak.
    İnternetten Maysan, Cey ve monreo olarak buldum. Fiyat olarak da monreo en pahalı olanı. İtalyan markaymış. Orjinali tamir edilir ise ettirmeli mi ? Yoksaya monreo alınır mı bilemedim. Bir tavsiyeniz var mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler