User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Mecburi Yön--> Megane 1 Coupe 2001-RXI

Kadir Salim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Mecburi Yön--> Megane 1 Coupe 2001-RXI

7 ay önce aldığım aracımın ne zamandan beridir konusunu açsam diye bekliyorum.

Maddi imkanların verdiği dalgalardan dolayı, son aldığım Megane 3 Coupe mi de düğün yapıp ev aldığım için satmış bulunmaktayım.
    2017 Şubat ayından bu yana

- 2001 Megane 1 Coupe Dynamique 1.6

- 2009 Megane 3 Coupe Dynamique 1.6

- 2001 Megane 1 Coupe RXI 1.6

- 2009 Megane 3 Coupe Dynamique 1.6

... Şeklinde bir kısır döngü ile Megane Coupe kullanmaya devam ediyorum. 1.6 16V K4M kodlu Renault motorundan memnun kaldığım için tercihim mecburi bu yönde oldu. Megane 1 Coupe pek çok kişi ve kişiler tarafından sevilmediği için 2. elde ucuz satılan bir otomobil. Haliyle zaten ucuz aldım vur/kır/parçala modunda binildi.
    Aslında ucuz ama diğer yandan da neredeyse her yönüyle kullanışlı, dayanıklı diyebileceğimiz az yakan, donanım özellikleri bakımından üretildiği tarih düşünüldüğünde 15 yıl pek geride kalmayan bir araç. Tabi günümüzde ki otomobiller donanım açısından bu araçları hızlı hızlı unutturuyorlar.

Düğün akabinde ev satın almak gereği hasıl olunca, beni A noktasından B noktasına keyifli bir şekilde götürecek en uygun aracın Megane 1 Coupe olacağını düşündüm. 7 ay önce eskiden sahip olduğum araçların 2 katı parasına satın aldım. 35.000TL'ye emde eskiden sahip olduğum araçların çeyreği bile etmeyecek bir arabayı. Piyasa o derece şişmiş.

Aracın sol arka çamurluğu işlemli/macunlu boyalıydı. Sol ön kapı renk tutsun diye yarısı vernikli ve gerisi boyasızdı. Mersin'in Mut ilçesinde bir amca zeytin tarlasına gitmek için almış dağa bayıra vurulan bir araçmış. İçi de kümesten hallice idi. Benzinli (LPG'siz) , bahsettiğim kaporta hasarından başka bir kazası belası olmayınca alayım kapıda dursun oyalanırım dedim. Fotoğraflarda ne görüyorsanız parçalar eksik ben sökmedim

Buyrun fotoğrafları

En azından içi temiz olsun istedim Sonuçta içinde nefes alıyoruz. Herkesin başlangıçta genelde yaptığı ve yapmaktan keyif aldığı detaylı iç temizlik. Daha detaylı tekrar yapacağım. O zaman bol fotoğraflar gelecek.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Tam bir Megane Coupe kullanıcısısınız Maşallah. İlk aracınızı gördükten sonra bu aracın da o kondisyona geleceği belli oluyor.

Bu araçlar nedense tek kapı Clio kadar revaçta tutulmadı ama benim sevdiğim araçlar listesinde. Otomatik vitesleri hakkında bilginiz var mı kullanılır mı baş ağrıtır mı?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten şuan 35 gibi rakamlar k4m makina lı bir coupe için güzel rakamlar. Araba da biraz ilgi ile bence çok güzel olur. Temizlik iyi başlamış. En sevdiğim sök dağıt temizle tak. Altında ne var ne yok biliyorsun.

Kazasız belasız binmek nasip olsun.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah ilk coupe çok güzelmiş,kazasız belasız olsun..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Coupelerin hepsi de birbirinden güzelmiş.Özellikle ikinci Megane3 coupenin rengi

Temizlik işlerine de bayılıyorum.En güzelini yapmışsınız.Kirden eser kalmamış.Zamanla diğerleri kadar güzel olaca gibi duruyor eski araçlarınızdan.Güle güle kullanın.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Kadir Salim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Tam bir Megane Coupe kullanıcısısınız Maşallah. İlk aracınızı gördükten sonra bu aracın da o kondisyona geleceği belli oluyor.

Bu araçlar nedense tek kapı Clio kadar revaçta tutulmadı ama benim sevdiğim araçlar listesinde. Otomatik vitesleri hakkında bilginiz var mı kullanılır mı baş ağrıtır mı?
    Teşekkür ederim Artık tam bir megane coupe kulllanıcısı olduk
    Özellikle Clio 2 PH2'ye göre daha az seviliyor. Bence Clio'nun sevilmesinin sebebi oem plus modifiyeye daha yatkın olması.
    Otomatik vitesliler hakkında bir bilgim yok ama ucuz bir araba, şanzıman bakımlarını yaptırmak çok koymaz bence.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten şuan 35 gibi rakamlar k4m makina lı bir coupe için güzel rakamlar. Araba da biraz ilgi ile bence çok güzel olur. Temizlik iyi başlamış. En sevdiğim sök dağıt temizle tak. Altında ne var ne yok biliyorsun.

Kazasız belasız binmek nasip olsun.
    Çok teşekkür ederim , fiyatını da yazmamın nedeni piyasa o kadar hızlı yükseliyor ki en azından bir yerlerde arşiv gibi kalsın istedim.
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah ilk coupe çok güzelmiş,kazasız belasız olsun..
    Teşekkürler
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.Coupelerin hepsi de birbirinden güzelmiş.Özellikle ikinci Megane3 coupenin rengi

Temizlik işlerine de bayılıyorum.En güzelini yapmışsınız.Kirden eser kalmamış.Zamanla diğerleri kadar güzel olaca gibi duruyor eski araçlarınızdan.Güle güle kullanın.
    Temizliğin sonunda , gözün gördüğü yerlerde karmaşanın gitmesi , simli parlak dokuların çıkması çok güzel bir haz Teşekkürler

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten ilki çok güzelmiş, sonuncu da güzelleşecektir eminim.

Maşallah.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

al4 şanzıman biraz narindir. @Evrenoz çok uğraşmıştı yanılmıyorsam...

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk baştaki bordo meg çok güzelmiş cidden, sonucu merakla bekliyorum.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al4 şanzıman biraz narindir. @Evrenoz çok uğraşmıştı yanılmıyorsam...
    Niye hatırlattın ki o kabus günleri..

Megane 1 otomatik şanzıman... Tek tavsiyem; zorlamayın, yüklenmeyin
    sürüş halinde 1-2-3 falan sakın yapmayın.
    Ha bunları yapmasanız da son muhtemelen kaçınılmaz ama biraz gecikebilir.

Sıfır alınan megane'da 4-5 sene içerisinde 1 defa sandık şanzıman değişimi, 1 defa onarımı. yine iflah olmadı, yine iflah olmadı. bozuk bozuk sattım da kurtuldum.
    Konu Evrenoz tarafından (20-04-2021 Saat 09:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler