User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kia Picanto 1.1 EX | HULK JR

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sevdiğim temizlik şekli. Eline sağlık harika olmuş. Havalandırmaların kapakları acaba deforme mi oldu o kadar toz toprak girmiş içeri. Renk de efsane

C3 le ilgili ne sorun oldu bu arada ?

burakkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sevdiğim temizlik şekli. Eline sağlık harika olmuş. Havalandırmaların kapakları acaba deforme mi oldu o kadar toz toprak girmiş içeri. Renk de efsane

C3 le ilgili ne sorun oldu bu arada ?
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, havalandırma kapakları sağlam gibi ama sanırım ben böyle derinlemesine fotoğraflayınca kötü gibi durmuş Aslında 10 yaş üstü birçok araba bu şekildedir diye tahmin ediyorum.

C3 artık 285 bini geçmişti, motorda üfleme başlamış egzozdan da yoğun şekilde duman atıyordu. Enjektörleri bulmak mesele, bulsak da dünya para. Motor konusuna hiç girmiyorum bile. 92HP mağdurları arasına girmeme ramak kalmıştı ki nasip oldu satıldı. Tabi bu durumları bilerek aldı alan vatandaş, ona göre de fiyat yazıldı ve konuşuldu.

Hoş alan kişi de üstüne bir vida sıktı mı bilmiyorum ama aldığı paranın üstüne fazlasıyla yazarak sorunsuz sıkıntısız diye m.alum sitede ilanını vermiş. 5 parça boyalı olan arabam 3-4 parça boyalı gibi belirsiz bir ağızla ilan açılmış. Bir de benim ilk aldığım km olarak sisteme girilmiş, o km de benim muayene yaptırdığım km idi. Sattığım km ilanda yazan değil yani. Ama yine de bilemiyorum kötü düşünmek istemiyorum. Umarım eksikleri giderilmiştir de alan kişiye problem yaratmaz diyelim
    95' Renault9 Spring --- 06' Kia Picanto 1.1 EX
    97' Peugeot 106 XR --- 13' Opel Corsa D
    05' Citroen C3 HDi SX --- 23' Fiat Egea Cross

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz senelerde ciddi ciddi 92'liklere bakmıştım hatta bir kaç tane görmeye gittim içime sinmedi diye vazgeçmiştim allah korumuş demek ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz senelerde ciddi ciddi 92'liklere bakmıştım hatta bir kaç tane görmeye gittim içime sinmedi diye vazgeçmiştim allah korumuş demek ki
    Yorgun araba zaten kendini belli ediyor dediğiniz gibi. Temelde sorun şu araba az yakıyor yetmez gibi bir de x-oil tarzı yerlerden mazot alınca araba aptallaşıyor, enjektörler pisleniyor. Oraya bakım yok, yağ filtre değiştirme yok, ondan sonra yağ eksilttikçe üstten ekleyip ekleyip yola devam etmeler derken ülkemizdeki dizel araba şartları bu hale geliyor.

C3lerde 92hp olanlar zaten ara üretim bir motor. Ustalar dokunmuyor, kullanıcıları yan sanayi ne bulduysa takıyor. Araba bu yüzden mimli İlla C3 olacaksa az kmli 70hp versiyon tercih edilmeli, parça bulunabilirliği daha fazla ve ayrıca aynı motor ford ve peugeot araçlarda da kullanıldığı için citroende bulunmayan onlardan bulunuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Picanto' yu adam etme çabaları Part 3

Aracın iç temizliği bitirdikten sonra kabin içi aydınlatmalara el attım. İş yapmayan gösterge, butonlar, torpido, tavan, plakalık ve bagaj içi aydınlatmaları led olarak güncelledim. Bunun yanında ayrıca RGB ayak altı aydınlatmayı da montajladım. Birçok fonksiyon ve rengi var akşam yolculuklarım daha keyifli hale geldi.

Öncesi

Sonrası

Gün ışığı renginde yanan ampülleri iç ambiyansa uydurmak için oje ile yeşile boyayıp tekrar montajladım.

Ardından yağ ve filtre bakımına başladım. Motor yağı olarak Liqui Moly 10w40 yağ kullandım.

Ne yazık ki üstünden araca uygun olmayan bir filtre çıktı, onu da uyumlu olanı ile değiştirdim. Üstünden çıkan yağ filtresi

Ardından polen ve hava filtre değişimini gerçekleştirdim. Aradaki farkı görelim:

Bu bakımlar kapımızın önünde 300-350 tl bütçe ile çözebileceğimiz işler iken neden insanlar arabalarına bu şekilde binerek eziyet ediyor, anlamış değilim

Bu işlemler sonunda artık motor temizlik vakti gelmişti. Önceki aracımdan beri kullandığım Selsil marka motor temizleme ürünü var. Gayet memnundum, bu aracımda da uyguladım. Sonuç harika

Motor - Öncesi

Motor - Sonrası

Son olarak araçtaki kasetçalar huzursuz etmeye başlayınca double teyp ve ön kapılar için hoparlör aldım. Artık daha kaliteli ve istediğim şarkıyı dinleme fırsatına sahibim.

Teypte standart özelliklerin haricinde mirror-link özelliği de mevcut bu sebeple daha da iş görüyor

Kapanışı da yeni taktığım app plakalarımla yapalım

Güzel bir akşam turu sonrası

Şimdilik bu kadar, bu işlemlerin büyük çoğunluğunu evin önünde kendi başıma yapıyorum. Olumlu-olumsuz eleştirilerinize açığım. Bu bir hobi, sökmek takmak güzel şey

Okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neredeyse 6 aylık bir zaman oldu konuyu bayağı boşladık. Kaldığımız yerden devam diyelim

Öncelikle araçtan birkaç detayı paylaşmak istiyorum. Ayrıca arabada fabrikasyon güvenlik sistemi varmış, kumandadan kapıları kilitleyip anahtar ile açınca korna kesik kesik çalıyor

En son double teyp takmıştım, sonrasında geri görüş kamerası ile devam ettim.

Otoparktan çıkarken bir çatırtı kopması ve indiğimde sol aksın ortadan kırıldığını gördüm. Sonrası çekici üstünde sanayiye ve ardından frene basınca titreyen disklerin tornalanması ve balataların değişmesi ile günü bitirdik.

Yine günlerden bir gün rot ayarı diye gittiğim sanayiden boru döşenerek geri döndüm. :-) Düz durmayan direksiyon sonunda bana salıncaklar, z rotlar, viraj lastikleri, aks taşıyıcı olarak geri döndü. Hepsi sıfırlanıp gün sonunda rot ayarıyla eve dönüş yaptım. Mekanik neredeyse sıfırlandı.

Çok şükür bu kadar para harcadıktan sonra arabada tık ses yok. Tek kusurumuz boyamız kaldı onunla da seviyeli bir şekilde anlaşarak yolumuza devam ediyoruz.

Bu süreçle beraber artık aracı dağ tepe kullanmaya başladık. Birkaç fotoğraf ile burayı sonlandırıp, bundan sonraki süreçte nasipse kozmetikle ilgileneceğim.

omery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eline emeğine sağlık, instadan da takipteyim. Detaylar çok hoş, mekanikten sonra da hissiyat olarak bayağı fark etmiştir. Son fotolara bakarken kendi renginde teneke jantlar ile hayal ettim Hulk'u kışlık & ralli spec havasında. Keyifli sürüşler, takipteyim.
    '94 alpinweiss III E36 318i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omery Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eline emeğine sağlık, instadan da takipteyim. Detaylar çok hoş, mekanikten sonra da hissiyat olarak bayağı fark etmiştir. Son fotolara bakarken kendi renginde teneke jantlar ile hayal ettim Hulk'u kışlık & ralli spec havasında. Keyifli sürüşler, takipteyim.
    Kışlıklarla deneyebilirim dediğin gibi yakışabilir hatta sparco paçalıkla daha da oluru var gibi

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah emek zaman ve para harcanan arabaları seviyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aks kırılması şaşırttı.
    On yıl kadar önce bir öğretmen arkadaşımda vardı, İçine binince geniş olmasa da yükseklikten dolayı rahat hissettirirdi.
    Elektrik kaçağı sorununu çözemeyip satmıştı.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize saglık nasıl kacırmısız bu konuyu Yapılanlar cok guzel elinize saglık direksiyon kılıfı ve on arka logolarda değişse sanki cok iyi olur gibi. Kesenize bereket..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kialara hastayızzzz.Bütçemi ayarlabilsem babama alıcam bi tane.Özellikle dizelini Güzel gidiyor bence daha da güzel olacak zamanla.Emeklerine sağlık
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sökmeli temizlemeli takmalı restorasyon konularına bayılıyorum ya , her fotoda mest oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah emek zaman ve para harcanan arabaları seviyorum
    Çok teşekkür ediyorum, yaza doğru nasipse tekrardan söküp yalıtım ve düzgün bir ses sistemi yapma planım oldu. Daha harcanacak çok şey var, piyasa sağ olsun eldekini uzun yıllar kullanmak gerekiyor artık

Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aks kırılması şaşırttı.
    On yıl kadar önce bir öğretmen arkadaşımda vardı, İçine binince geniş olmasa da yükseklikten dolayı rahat hissettirirdi.
    Elektrik kaçağı sorununu çözemeyip satmıştı.
    Aks artık ömrünü doldurmuş olsa gerek, vakitlice gitti Şükür bende sorun sıkıntı yok arabayı söktüğümde gördüğüm her yer orijinal sökülüp takılmamış halde idi. O sebeple biraz şanslıyım.

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize saglık nasıl kacırmısız bu konuyu Yapılanlar cok guzel elinize saglık direksiyon kılıfı ve on arka logolarda değişse sanki cok iyi olur gibi. Kesenize bereket..
    Direksiyonda mükemmel bir çatlama söz konusu, ilanları biraz kurcalayınca sıcak bölgeden satılan araçlarda aynı şeyi gördüm. Güneşten ötürü olsa gerek malzeme gevreyip dökülüyor. Bana güzel bir direksiyon simidi lazım takipteyim ama düşüremedim düzgün bir tane çıkmasını. Logoları da kesin değiştireceğim ama öncelik stop değişimi. Ha bugün ha yarın derken sol stobu da çatlattım. Masraf x2 oldu birde üste dolar kuru parçayı altın yaptı

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kialara hastayızzzz.Bütçemi ayarlabilsem babama alıcam bi tane.Özellikle dizelini Güzel gidiyor bence daha da güzel olacak zamanla.Emeklerine sağlık
    Çok teşekkür ederim Forumdan bir abimiz dizelini yazılım ile çok keyifli hale getirmişti, sanırım bir de mini cooper jantı takmıştı. Arabası aşırı iyi olmuştu ben kesinlikle tavsiye ederim. Maşallah diyorum Kia olması A sınıfı olması derken çoluk çocuğun eline düşmemiş temizini bulmak çok daha kolay diğer markalara göre.

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sökmeli temizlemeli takmalı restorasyon konularına bayılıyorum ya , her fotoda mest oldum
    Beğenmeniz çok hoşuma gitti, sizinki kadar olmasa da bütçe dahilinde ben de bir şeyler yapmaya çalışıyorum

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mikelazi Abi kulağını çınlattık
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mikelazi Abi kulağını çınlattık
    arkadaşı instgramdan takipteyim...

2004 otm
    2007 düz
    2010 crdi picantom oldu.dizele baya uzun süre bindim.dynamicste 110hp almıştık.temiz düşük km. bulsam yine binerim.

kapıların yalıtımı ciddi düşüktür.kapıya vuran yağmur sesini hissedersiniz.şuan C1 biniyorum içi bir picanto olmasada yalıtımı daha başarılı.

makyajlı kasa 2010 ve 2011lerin bagaj biraz daha buyuktür.arka stoplar o yüzdende farklıdır.stepnede vardır.

şehiriçi kıvrak zevkli ihtiyacı fazlasıyla gören,fazla masraf açmayan bir araçtır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize emeğinize sağlık, kesenize bereket, ayak altı aydınlatmaların rengi çok hoş olmuş aracın rengi zaten çok güzel dikkat çekici kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç çok güzel olmuş. Bu detailing işlerini aşırı profesyonel şekilde değilde ev ortamında daha çok seviyorum. Yakın zamanda somun sökme aparatı aldım. Artık yağ değişimi vs. de kendim yapmayı düşümüyorum bakalım.

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla helal olsun elinize sağlık. şu kışlık jant lastik mevzusun da paçalık yanına bir de spacer olsa efsane durmaz mı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler