User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 07-GrandePunto 1.3MJet

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

07-GrandePunto 1.3MJet

Yeni aracım ile tekrardan buraya geldim Önceki aracımın konusunu okursanız onun devamı niteliginde olacaktır ilk yazıyı okumanız yeterli

http://www.techturkey.com/forum/otom...pel_corsa.html

Tüm bu sürec 8 ila 12 ay süresinde gercekleşmiş bulundu bende nereye düştüm ben diyemeden bi anda kendimi puntoyu almış bulundum,Hani o bahsettigim corsayı alma serüveni vardı ya,satarım fakat bana araba bulacaksın,evett o araba suanda sahip oldugum punto,sanki icime dogmuş gibi, kuzenimin puntosunu almamızla basladı expertiz,kaportacı,motor testinden cok güzel gecip,onayımızı aldıktan sonra corsa bize gececekti,corsanın satışı alırken sanki ilerisini hissetmiş gibi puntoyu satarsan alırım abi demiş bulundum,herşey günlük gülistanlık giderken kendisin otomatik araba ihtiyacı dogdu,konustuk ettik pazarlıgı yapıp okeyledik zaten arabanın tüm bakımlarını burada kendim yaptırdım(1 takım sıfır lastik,sıfır akü,ısıtma bujileri,pompa revizyonu,amasör,frenler ) agır bakıma girmişti + olarak hız sabitleyici vs incik boncuk keyfi aksesuarda eklenmişti,bende tamamdım zaten,corsayı ilana cıktık fiyatimiz piyasaya göre yüksekti sancılı satış olacaktı,bu arada arkadasım passat almıs bulundu, 2 hafta ilanda durduktan sonra 14 temmuzda corsamızın satısını verdik,bayram üstü arabasız kaldık,feryat figanlar evde gırla 15 temmuz tatili fırsat bilerek manisa dan kayseriye yola cıktım (arac sivasta idi normalde ay sonu gelecek fakat bekleme sansım yok) sivasa bilet bulamayıp kayseriye aldık,otobüsle gidecegim için uyuyamazsam diye önceki gece sabaha kadar durup sabah işe gittim,işten cıkıp 16.45 teki otobüse binip ertesi sabah 08.40 da indik (gram uykusuz) satış falan hakgetire zaten bayramdan sonraya kaldı ayak üstü konusup direkt yola koyuldum dinlenmeden tam 870 km yolum vardı direkt kayseride depoyu fulleyip duraksız sekilde 500km sürdüm,o arada depomuzu da doldurduk resim aşşagıdadır ve sonuc olarak 10 gibi cıktıgım yolu aksam 9.45 gibi tek mola ile tamamlamıs oldum. Cruze kontrol yardımı ile geldim 110+140 arası sürdüm ve emsalsiz temizlikte satmam dedigim corsadan böylece ayrılmış olduk,puntoyu alırken,passatı satarsan alırım lafını tekrardan dile getirdim

Fırsat buldugum gibi evdeki cila takımını alıp kendimi attım,güzelce yıkadıktan sonra mequars cila ve hızlı cila yaptıktan sonra kahvemi içtim
    Corsayı satarken üstünden aldıgım kenwood bt304 teybim evde fakat bu araca takmayı düşünmüyorum,orjınal ünitesinde bt baglantısı yapıldı sesi tatmin ediyor.

2007 1.3MJet 75Hp-ActivePaket-Evojant-SisFarları-Cruzecontrol

[IMG][/IMG]

Konu İzzet Göçmen tarafından (18-07-2021 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız binmeniz dileğiyle. ilk arabam punto evo idi severim kendilerini

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok diri duruyor nazar değmesin.

Arka stopları yeni tip ile değiştirebilirsin çok fark ediyor.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullanın.

Bi arkadaşıma 1.4 fire olanını aldık.Araba sürmeyi öğrensin diye.Motor hariç gerçekten güzel.B segmenti gibi gelmiyor bana.Yalıtımı fena değil mesela. Yol tutuş ve freni çok çok iyi.İçi çok dar değil.Çok ideal bir araba.Ben çok sevdim.Dizel ve donanımlısı tadından yenmez.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar aradan sonra bir toplu igne ucu ekleyebildim arabaya,coillerimiz geldi takıldı suan icin arkalara işlem yapılmadı spor yay alındı 3.5 cm jant lastik degişimden sonra duruma bakıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa kesit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlı bi güncelleme girelimm,bu mazot fiyatlarında basan bordo berelidir tabirini kendime uygun görüp hybrid setup yapmaya karar verdim dp geldi turbo ,egr emme vs isleri halledilip bitecek güncellemeye devam edicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper. Sonucu çok merak ettim. Hybrid turbo ile alt devirler nasıl olacak acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar proje sonucunda artık kahvemi alıp gelebildim uzun ve yorucu bir sürec geçirdim gercekten zevkli ama yorgun, huyumdur aracım bakımdayken başında olmalıyım ve bu sürec tam 6 gün hafta içi 1 gün pazarıma mal oldu ve sadece 6-7 saat uykuyla tüm günün temposunu cok yogun sekilde geçirdim,Esasında bu projeye hiç başlama niyetimiz yoktu satar gecerim diyordum,eh ***** herkezin bildigi durumlar kıpırdamayalım dedik gene rutin günlerden sanayi çayı yaparken @mehmet4345 mehmet kardesimin boş kat bulup aldıgını söylemesiyle direk dowpipe şiparisini vermiş bulundum,tabi hala napacagımız hakkında fikrimiz yok turbo mu hybrid lesek yoksa daha büyük oem mi alsak kafamız corba oldu bir baska konu acarak fikir almam gerekti bu konuda levent abi cok yardımcı oldu fakat gene ustamızın olur olmaz olayına kanarak bildigimiz yoldan gidelim diyip oem hybrid yapalım üzmez dedik,çok yerden fiyat aldık ***** isimler belli zaten ama yılbasından önce ve sonra arasında %50 fark olacagı aklımıza dahi gelmemişti tabi ustamız sagolsun bırakın bana diyip güzel bir fiyat aldı ve hemen ayagımızın altında hesabı generalturboya yollamış olduk,bu sürede gelen dowpipenin flanşın yanlış olması(hata sebebi bizim) fakat esnaf arkadaş hiç ikiletmeden kabul edip yenisini yolladı ,tabi bu arada turboyu beklerken boş durmayalım emme temizligi egr temizligi ve körlemesini aradan cıkarttık,o arada eskiyen hortumlar kelepceler yırtık olan kablo soket vs yenilenmesi yaptık,kaloferi temizledik,yag sogutucunun patlamaya yakın durumda oldugunu gördük, bütcemi zorlama durumuna geliyordu fakat dükkanın üstünde sıfıra yakın yag sogutucu oldugunu söyledi ustam ve bu parçayı bana hediye etti,tabi bu arada kime yazdırsak hesabı yaparken levent abi yardımcı olacagını söyledi çok büyük sans oldu bizim için,tanısalım hem ticaret dönsün hesabı cuma günü manisaya cıkıp geldi hem konustuk istek arzularımızı söyledik,hem aracları okumaya başladı ki pazar günü zaman kaybı yaşamayalım diye sonuç olarak anlaştık,mekanik işlerin tümü pazartesi başlayıp aksilikler yogunluk malzeme bekleme derken Cumartesi günü bitmiş oldu,Pazar günü yazılım için levent abinin yanındayız detayları kendisi yazacaktır o konuda pek bilgi sahibi degilim, ilk corsanın fotografını ekleyip başlıyorum mehmette konu acıp bilgilendirme yapacaktır eminim

Oem Hybrid-Dowpipe-Düz-Son İptal

Mastertech:Murat ve Ahmet abilerime çok teşşekür ederim hiçbir şekilde desteklerini cekmediler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kazasız belasız kullan İzzetcim, ufak ayarlardan sonra tam kararına gelecek.

Konuştuğumuz gibi, uzun ömürlü, iki tarafı da üzmeyecek, sorun çıkarmayacak kıvamda oldu Punto.
    Bir anlamda 90 a çevirip yazmış misalinin bir tık üzeri setup

Nice keyifli sorunsuz km lere inşallah Merak edilen bir şeyler olursa cevaplarım yine seve seve
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Nasıl keyifli olduğunu tahmin edebiliyorum.Yeni yazılım yaptırmış biri olarak.Güle güle keyifle kullan
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun keyifli gazlamalar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak video günceli 1.0Bar

Konu İzzet Göçmen tarafından (20-04-2022 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah cok guzel uzamıs seside guzel, kazasız belasız keyifli gazlamalar.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız keyifli sürüşler. Yazıyı okurken bile o heyecanı hissediyor insan, doğru ustalar ve doğru işlemler sonucu çok başarılı keyifli bir araç olmuş. Nazar değmesin.

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gülerek kullanın, benimde ilk aracım 2011 punto evoydu çok kıvrak bir araçtı. Kazasız belasız sürüşler dilerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masallah cok guzel uzamıs seside guzel, kazasız belasız keyifli gazlamalar.
    teşşekür ederim egsoz sesi cidden benim dahi beklentimin üstünde oldu kafadan gelirken sanki doblo fakat gecince homurdanma sesi muazzam

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız keyifli sürüşler. Yazıyı okurken bile o heyecanı hissediyor insan, doğru ustalar ve doğru işlemler sonucu çok başarılı keyifli bir araç olmuş. Nazar değmesin.
    tessekür ederim, yazıya dökemedigim kadar heyecanlı olaylar oldu mekanik olarak sorunsuz yürüyorum şuanda yapalı 1 ayı gecmiştir belki tepesinden inmıyorum tabiri gercek burada 1 hata yanılma almadık tabi yazılım cok önemli burada 2.kez programladık aracı ilk yazımda zaten yüz ifadem görülmeye degerdi 2. kez yazdıktan sonra yerimde duramaz haldeydim en güzelide emeklerimin tüm karsılıgını yavas yavas yaptıgımız bu işlemler sonucunda cok daha rahat görüyorum ne kadar hızlandık hangi araclarla boy almıstık yaptık ne kadar boy aldık tabi hedefimiz biraz yüksek bu konuda levent abi destegini hiç esirgemiyor daha iyi sonuclara ulaşıcaz umarım

Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah gülerek kullanın, benimde ilk aracım 2011 punto evoydu çok kıvrak bir araçtı. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    tessekür ederim punto garip şekilde şaşırttı beni ne olabilirki dizel al bin sat kafasında aldıgım araba şuan evladım gibi oldu bakıyorum 1 senede3.aracım olmus cabuk sıkılan ben bu arabayı satma fikri degil sözü cıkmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bi güncell diyelim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler