User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
62 sonuçtan 58 ile 62 arası

Konu: Volvo C30 1.6 D (Kısaca Evlat Sahibi Olmak)

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Israr ve sabrınıza hayran kaldım ancak 29 yaşında bir E34 sahibi olarak da anlayabiliyorum.

Bazı otomobiller cidden şanssız oluyor. Ben de arabayı aldıktan sonra başıma gelmeyen kalmadı. Otoyolda 2 araç kaza yaptı, savrulan parçalar farları, sislerin birini ve böbrekleri parçaladı, duran arabayı birileri boydan boya çizdi ki Serencebey Mit inişinde herkesin park ettiği bir yerde tek hasar gören benim araç ve çöp konteynırıydı, ilk kazamı aynalarını kullanmayan bir Kia Bongo'nun aniden başlattığı dikkatsiz bir u dönüşü sayesinde yaptım, valide hastaneden çıkacağı gün o günün acelesi ve yine ayna kullanmayan bir İtimat dolmuşu sayesinde kaza yaptım o gün itibariyle 27 yaşında olan airbag patladı, devamında çalışmayan klimayı yaptıralım derken komple sistemi yeniledik, radyatör patladı, devirdaim dağıldı(ki yeni değişmişti ancak plastik pal kurbanı olduk) ve muhtemelen şuanda kapak çatlak, conta büyük ihtimalle yanık gibi. Daha bakımdan çıkar çıkmaz benzin hortumlarının patlaması ve aracın neredeyse tutuşmak üzereyken tüple söndürmemiz ya da öndeki sürücünün attığı pet şişenin otoyolda 130'la seyrederken sarmaşık gibi şafta dolanması gibi "küçük" olaylara değinmedim bile.

Bu tip araçların şanssız olmasına karşın asıl şansları da nedense hep sahipleri olur. En çok masrafı onlar yapar, tüm stresi onlar çeker, bir ses geldi mi gece uyumayıp senaryolar kuran yine bizler oluruz ama eş dost aracı düşman ilan eder ve satılmasını ister.
    Umarım vefanın karşılığını alırsınız. Hoş gerçi araçta sorun çıkartabilecek pek bir şey de kalmamış. Carbon Clean yaptırdıysanız akışmetre ve map sensörünü de temizleyin derim. Liqui Molly'nin özel maf temizleme spreyiyle tertemiz olur, balata spreyi ya da partikül bırakacak başka bir şeyle temizlemeyin. Saf Ipa ya da yağsız kontak spreyler de iş görebiliyor ama bazılarının içeriği yine atık bırakmasına sebep oluyor.

Güle güle binin kazasız belasız kesenize bereket.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muazzam olmuş, normalde bu jantı beğenmiyordum, rengindenmiş meğer

Şu an harika görünüyor.

Sol ön dodik marşpiyele yakın noktada neden ayrık duruyor?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şahane olmuş.

Maşallah, keyifle kullanın.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Israr ve sabrınıza hayran kaldım ancak 29 yaşında bir E34 sahibi olarak da anlayabiliyorum.

Bazı otomobiller cidden şanssız oluyor. Ben de arabayı aldıktan sonra başıma gelmeyen kalmadı. Otoyolda 2 araç kaza yaptı, savrulan parçalar farları, sislerin birini ve böbrekleri parçaladı, duran arabayı birileri boydan boya çizdi ki Serencebey Mit inişinde herkesin park ettiği bir yerde tek hasar gören benim araç ve çöp konteynırıydı, ilk kazamı aynalarını kullanmayan bir Kia Bongo'nun aniden başlattığı dikkatsiz bir u dönüşü sayesinde yaptım, valide hastaneden çıkacağı gün o günün acelesi ve yine ayna kullanmayan bir İtimat dolmuşu sayesinde kaza yaptım o gün itibariyle 27 yaşında olan airbag patladı, devamında çalışmayan klimayı yaptıralım derken komple sistemi yeniledik, radyatör patladı, devirdaim dağıldı(ki yeni değişmişti ancak plastik pal kurbanı olduk) ve muhtemelen şuanda kapak çatlak, conta büyük ihtimalle yanık gibi. Daha bakımdan çıkar çıkmaz benzin hortumlarının patlaması ve aracın neredeyse tutuşmak üzereyken tüple söndürmemiz ya da öndeki sürücünün attığı pet şişenin otoyolda 130'la seyrederken sarmaşık gibi şafta dolanması gibi "küçük" olaylara değinmedim bile.

Bu tip araçların şanssız olmasına karşın asıl şansları da nedense hep sahipleri olur. En çok masrafı onlar yapar, tüm stresi onlar çeker, bir ses geldi mi gece uyumayıp senaryolar kuran yine bizler oluruz ama eş dost aracı düşman ilan eder ve satılmasını ister.
    Umarım vefanın karşılığını alırsınız. Hoş gerçi araçta sorun çıkartabilecek pek bir şey de kalmamış. Carbon Clean yaptırdıysanız akışmetre ve map sensörünü de temizleyin derim. Liqui Molly'nin özel maf temizleme spreyiyle tertemiz olur, balata spreyi ya da partikül bırakacak başka bir şeyle temizlemeyin. Saf Ipa ya da yağsız kontak spreyler de iş görebiliyor ama bazılarının içeriği yine atık bırakmasına sebep oluyor.

Güle güle binin kazasız belasız kesenize bereket.
    Çok teşekkür ederim. Size de çok çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede sizde en sorunsuz en keyifli şekilde binersiniz aracınıza. Carbon cleanden sonra akışmetre ve map sensörü temizleme gereği duymadım açıkçası çünkü motoru takarken onları da sıfır olarak değiştirmiştim. Araçların başına gelenleri de konuşursak neler neler çıkar daha kim bilir ama en kısa yoldan şöyle düşünüyorum. 1. si araçlarımız aslında ekonomik ömürlerini tamamladı. 2. Ülkemiz şartlarında hava şartları, yakıt kalitesi vs. derken ömürlük gibi görünen parçalar sarf malzemeye dönüşüyor. Ama onunda önünde maalesef ki ekonomik şartlarda bu parçaları yenileyebilmemizin önüne geçiyor. 3. sü ise ve bence en önemlisi bir aracın 1 şoförü olmalı çok elden ele gezen ya da çok şoförlü araçlar bir noktada kendini salıyor. Yani üzerine konuşursak daha neler neler söylenir kim bilir. Lakin dediğiniz gibi bizim araçlarımızın yine en büyük şansları bizleriz.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muazzam olmuş, normalde bu jantı beğenmiyordum, rengindenmiş meğer

Şu an harika görünüyor.

Sol ön dodik marşpiyele yakın noktada neden ayrık duruyor?
    Çok teşekkür ederim daha bitmedi yapılacaklar. Artık havaların düzeldiği zamana şu an ki halinden de daha iyi duruma getirmek istiyorum.
    son ön dodik tampon ayarından önce ve hemen sonrasında sıkıntısızdı ama şu an neden bilmiyorum son tırnağı körelmiş durumda onu da müsait ilk zamanda yeni tırnak kaynağıyla yerine oturtacağım.

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahane olmuş.

Maşallah, keyifle kullanın.
    Çok çok teşekkür ederim
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler