User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Volvo C30 1.6 D (Kısaca Evlat Sahibi Olmak)

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parça fiyatları motor ve yürüyen harici maalesef pahalı. Yan aynamın birisi için 3 binli bir rakam istenmişti 2 yıl önce. Özellikle bagaj camının fiyatı dudak uçuklatıcı. Kaskosuz binilmez kesinlikle
    Şu ana kadar kasa kaporta parçaları ile ilgili bir sorun yaşamadım ama sorduğum zamanlar bagaj camı hariç aşırı yüksek fiyatlar almadım ön farları yenilemek istemiştim 3750 lira gibi bir fiyat çıkmıştı karşıma. Tabi ki yine de iyi araştırma yapmakta fayda var belki de benim fiyat aldığım üründe bir sorun vardı markası ya da orjinalliği konularında.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Bir sorum olacak. R-design ile premium paket arasındaki fark nedir? Bilginiz var mıdır? Premium alsak eksiklik çeker miyiz?
    Hiçbir zaman R-desing harici gözüme gelmiyordu. O yüzden net bir bilgi veremem ama premium olupta benim aracımdan daha dolu arabalarda var. Örneğin benim aracımda elektrikli koltuklat yok. Koltuk ısıtma Türkiye’de ki C30 ların hemen hemen hiçbirinde yok gibi. Volvo’nun bir paket sistemi var ama opsiyon konusunda çokça geniş listeside var. Ama R-desing ler yine de daha dolu oluyor örneğin bluetooth çift renk döşeme jant bodykitt ve yanlış bilmiyorsam 1 cm daha alçak. Donanım olarak aracı incelemekte fayda var ama görsel olarak kesinlikle R-desing.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir güncel de C30 a.
    Arabayı uzun bir aradan sonra ilk defa görebildim. 2 sorunumuz vardı ve birini korkunç haldeydi. 1. si ön fren balataları bitmek üzereymiş. Öncelikle onu hallettim.

2. ve korkunç olanı ise...
    Su alma problemi bagajın sol tarafında oluşmuş. Önce fikir edinmek için biraz araştırma yaptım. Yurt içi yurt dışı forumları iyice kurcalayıp stop tarafından su alması problemini bir kaç yerde okuyunca oraya odaklandım. Sökülüp bakıldı ama herhangi bir sorun yoktu. Hatta şaşırtıcı şekilde iç tarafları doğru düzgün toz çamur bile almamış denilebilir. Sonrasında giderleri ve hava yerleri kontrol edildi onlarda da bir problem yok. Son çare olarak sunroof kanallarına odaklandım. Yaz bitişinde temizletmiştim ama yine de bakalım dedim. Götürdüm ön kanallar tıkanmak üzereymiş işlemi yapıldı. Arka kanallarda açıktı ama yine de temizleme işlemi yaptırdım. Temizlikten sonra test edilirken tekrardan su geldiğini gördüm. Hiç istemesemde arka taraf ve tavan döşemesi söküldü. Sorun sol arka kanalın aşağıya iniş tarafında ki L ekin yerinden çıktığı için oradan bagaj tabanına su vermeye başlamış. Allahtan ki sökülüp kontrol edildi. Belki de tavan ve arabanın tabanına gelmeye başlayacaktı. Sorunu çözüp yıkamada ahtapotla içini iyice kurulayıp temizlettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, benzerini audi a5 de yaşadıktan sonra yaşlı arabada sunroof asla istemedim, sunroofsuz ilanı olan arabalara hep daha çok ısınır oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sırf bu yüzden sunroofsuz bmw aldım bilerek ve isteyerek bende sunroof zedelerdenim geçmiş dönemlerden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun benzer sorunu bende yaşamiştim tavanda anten kisminda da su aliyor birde bagaj kapağinin ordaki bağlanti girişlerinden. Aracin ön arka taban halilarini da kenar fitillerinden söküp kontrol edin muhtemelen orasida su dolmus olabilir taban halisi çok kalin belli etmiyor çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, benzerini audi a5 de yaşadıktan sonra yaşlı arabada sunroof asla istemedim, sunroofsuz ilanı olan arabalara hep daha çok ısınır oldum.
    Bu olaydan sonra araba bakarken kesinlikle ilk önceliğim sunroofsuz araçlar olacak. Size de geçmiş olsun.

Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sırf bu yüzden sunroofsuz bmw aldım bilerek ve isteyerek bende sunroof zedelerdenim geçmiş dönemlerden
    Geçmiş olsun. Sunroofsuz olsun baş ağrımasın en güzeli o

Alıntı yasinakcay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun benzer sorunu bende yaşamiştim tavanda anten kisminda da su aliyor birde bagaj kapağinin ordaki bağlanti girişlerinden. Aracin ön arka taban halilarini da kenar fitillerinden söküp kontrol edin muhtemelen orasida su dolmus olabilir taban halisi çok kalin belli etmiyor çünkü.
    Geçmiş olsun. Dün tekrar bir teste soktum zaten geçen gün yağan yağmurda güzel bir test olmuş oldu. Çok şükür bir sıkıntı yok test yaparken taban döşemesini de kontrol ettirdim bir sorun yok çok şükür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Rutin bakımlarla beraber bi sorun olacağını düşünmüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir güncel geçelim. Arabayı neredeyse 7-8 aydır kardeşim kullanıyor. Bu süre zarfında 2 defa Edirne - İstanbul gidip gelmesiyle beraber 5 bin km yol yaptı. Bu sürede daha önce yazdığımm gibi su alma problemi vs. yaşandı. 2 gün önce araba V kayışını koparmıştı neyse ki otopark içindeyken olduğu için herhangi problem yaşanmadan Edirne'de tanıdıklar aracı olarak çözdürdük. Dün İstanbul'a geldi. Bugün bir genel yoklama yapayım diye aldım direkt sanayiye koştum. Zaten sabah arabaya bindiğimde tozdan kirden geçilmiyordu. Önce fren lambasının biri yanmıyordu halloldu. Sonrasında sağ farın garip yandığını farkettim. Arabayı Edirne'ye göndermeden önce odağı hafif sağa kaymıştı zamansızlıktan yapamamıştım. Bugün yukarı baktığını gördüm. Hatta yukarıda değil arşa baktığını gördüm. Söküp baktığımda merceğin bir vidası düşmüş ve tam oturmuyor. Lakin yapamıyorum çünkü ne el ne de alet giriyor vidayı takmak için. Korktuğum bir durum söz konusu ve far camı sökülecek gibi duruyor. Bakalım araya bayram girecek bayram sonrası bir çaresine bakacam. Yaklaşık 2 hafta önce araba buraya gelecek diye app yaptırmıştım aradan onu da halletmiş oldum.

Öncesi

Sonrası

Åžimdilik durumlar bu. Yaza kapsamlı bir restorasyon düşünüyorum. Hesap kitap içindeyim
    Konu KaradumanBerke tarafından (30-04-2022 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah nazar değmesin. Gerçekten hala daha güncelliğini koruyan bir kasa.
    İş artık kullanıp keyif almaktan çok kardeş keyif yapsın cefasını abi çeksin durumuna geçmiş sanki.

Orijinali bu şekilde midir bilmiyorum ama arka sileceğin aşağıya doğru eğimli durması gözümü tırmaladı, sanki dümdüz durması gerekiyormuş ama ayarı kaçmış gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah nazar değmesin. Gerçekten hala daha güncelliğini koruyan bir kasa.
    İş artık kullanıp keyif almaktan çok kardeş keyif yapsın cefasını abi çeksin durumuna geçmiş sanki.

Orijinali bu şekilde midir bilmiyorum ama arka sileceğin aşağıya doğru eğimli durması gözümü tırmaladı, sanki dümdüz durması gerekiyormuş ama ayarı kaçmış gibi.
    Çok çok teşekkür ederim. Sırf satılmaması için cefasını çekmeye devam edicem gibi. Sileceğin orjinal konumu o değil tam düz lakin ne yaptıysam düzeltemedim kaç defa söküp düz şekilde taktım ama ilk çalıştırmada yine düşüyor. Değiştirerek yeni parçayla denemek istedim ama sadece makyajlı kasaların ki var o da gözüme çirkin geliyor. Ara ara bakıyorum bulursam alıp öyle devam edicem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhaba.
    Bu aralar nazar üstüne nazar devam ediyor hadi hayırlısı.
    Emektar Citan ı sattığımız için C30 bana geri döndü. Döndü ama bitmek bilmeyen sıkıntılarla beraber...
    Geri geldiği hafta ayrı günlerde iki lastiği birden patladı. Hadi onları hallettim sonrasında çok ufak zor duyulur bir yükseklikte araba hızlanırken bir uğultu başlamıştı. Ha baktırdım ha baktıracam derken geçenlerde bir anda daha yüksek sesle çıkmaya başladı. Citan dan dolayı tahminim poryadandır diye düşündüm. Neyse zamansızlıktan aradan geçti 1 hafta aradım ustamı dedim böyle böyle bir problem var arabayı getirecem. O da bugün doluyum yarın gel dedi. Dedim tamam bari bugün işlerimi halledeyim yarın götürürüm... İşte o gün Mecidiyeköy viyadüğünde hafif sıkışık trafikte 2. vitesten boşa aldım arabayı ve dünyalar başıma yıkıldı... Sinirden stresten dedim başımdan bir lav fışkıracak. Gecenin 12 si Mecidiyeköy viyadüğünde arabada köpeğim araba vitese geçmiyor. Hani 2 ye 3 e takılı kalsa o şekilde devam edip bir cebe yan yola atacam kendimi ama araba boşta. Yok ne yaptım ne ettim geçmiyor vitese vites kolu hareket ediyor ama vites yolu ? YOK. Tek avuntum arabayı sağa sıfırlayabildim. Normalde en sevdiğim şerit ortadır o gün başıma bir şey gelecekmiş gibi sağ şeritten ilerleyeceğim tuttu iyi ki sağ şeritteymişim. Yalnız bir kez daha anladım bu şehirde gerçekten trafikte o kadar çok kasap var ki. Ya ben reflektörü en az 50-60 metre ileriye kurdum. Ya görüyorsun reflektör var önde kabak gibi 4 lü yakmış akıcı trafikte duran beyaz araba var. Hem de araba motor değil ne diye hala reflektör sonrası sağa atmaya çalışıyorsun kendini. Kaç tanesi arabayı silme geçti. Neyse buldum bir çekici getirdim arabayı Beylikdüzü ne. (Düzgünlerini hariç bırakarak söylüyorum çekicilerde tam şeytan olmuş. 3000 liralar filan havada uçuşuyor. Allahtan Mecidiyeköy de yaşayan bir arkadaşımın babası eski çekici sahibiydi.) Sorun vites halatının kopmasıymış. Zaten kopan yer zamanında baya bir aşınmış orada da son ömrünü tamamlamış.

Çekiciyede böyle binmekte varmış kaderde

Sabah arabayı açtık artık vites halatını ara ara bulamadık en son ailemizin bir halatçısı var Esenyur ta Citan ın el freni teli 4 defa koptuğundan adamlarla akraba olduk oraya gittik sağolsunlar birebir aynısını yapıp teslim ettiler.
    Sıra çıkan uğultuya geldi. Uğultunun sebebi sağ aks bilyasındanmış. Onu da hallettik. Aks başlarıda hafif boşluk yapmaya başlamış onları da değiştirdik. Ön takım tekrardan sıfıra yakın oldu.

Dedik gelmişken yağ bakımı da olsun. Karşılaşılan manzara. Hiç hoş değildi. Turbomuzda kendini bırakmış. Her tarafı yağ içindeydi.

Turbonun mili neredeyse dağıldı dağılacakmış. Neyse ki sorun yaşamadan onu da turbonun içini komple sıfırlayarak kurtardık.
    Sorun bitti mi bitmedi tabi ki. Nasıl bitsin.
    Normalde 1750 - 2000 devir aralığında gelen turbo sanki big hybrid yapmış gibi 2750-3000 devir aralığında gelmeye başladı. Turbo, basınç, maf sensörü, cooler, borular hava filtresi ve boruları hepsi kontrol edildi mekanik bir problem yok gibi. Bir tek yazılım kaldı ona da baktıracam. Baktıracam da turbo yapılmadan önce gayet stabil olan her şey bir turbo söküp takmakla nasıl yazılımssal sıkıntı olacak. Ama yine de her ihtimale karşı baktıracam.
    Biraz uzun oldu hepinize çok çok teşekkür ederim. Haftaya sıkıntı belli olur diye düşünüyorum o zaman yine bir güncelleme yaparım.
    Konu KaradumanBerke tarafından (08-09-2022 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: karakter düze

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzüldüm

Bunlarla geçmiş olsun, sağlığa gelmesin

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turboyu nerede yaptırdınız revizyonu

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun üst üste gelmiş hep

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Turbonun mili neredeyse dağıldı dağılacakmış. Neyse ki sorun yaşamadan onu da turbonun içini komple sıfırlayarak kurtardık.
    Sorun bitti mi bitmedi tabi ki. Nasıl bitsin.
    Normalde 1750 - 2000 devir aralığında gelen turbo sanki big hybrid yapmış gibi 2750-3000 devir aralığında gelmeye başladı. Turbo, basınç, maf sensörü, cooler, borular hava filtresi ve boruları hepsi kontrol edildi mekanik bir problem yok gibi. Bir tek yazılım kaldı ona da baktıracam. Baktıracam da turbo yapılmadan önce gayet stabil olan her şey bir turbo söküp takmakla nasıl yazılımssal sıkıntı olacak. Ama yine de her ihtimale karşı baktıracam.
    Biraz uzun oldu hepinize çok çok teşekkür ederim. Haftaya sıkıntı belli olur diye düşünüyorum o zaman yine bir güncelleme yaparım.
    Aynı sorunu 1.6 dizel focus 2 de de yaşadık. Revize öncesi turbo tam sizin dediğiniz bantlarda yürütmeye başlıyordu aracı. Revize sonrası 2500 civarı doldurmaya başladı. Aracı kısa süre sonra sattığımız için çok üstüne düşemedim ama pallerin çapında bi değişiklik olabilir mi revizyon aşamasında?
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, üst üste gelmiş.. son durum nedir yazılımına baktırdınız mı ?
    What's yours will find you..

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Bir kere başlayınca bu sorunların ardı arkası kesilmiyor gerçekten.

Ben turbonun revizyonunda bir farklılık olduğu düşüncesindeyim. Turbo değiştikten sonra yazılımın bozulması bana pek mantıklı gelmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzüldüm

Bunlarla geçmiş olsun, sağlığa gelmesin
    çok teşekkür ederim.

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turboyu nerede yaptırdınız revizyonu
    Esenyurt ta net turbo da revizyon girdi

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun üst üste gelmiş hep
    çok teşekkür ederim bakalımm bu sorunu çözebilirsek eğer bir şey kalmadı gibi.

Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu 1.6 dizel focus 2 de de yaşadık. Revize öncesi turbo tam sizin dediğiniz bantlarda yürütmeye başlıyordu aracı. Revize sonrası 2500 civarı doldurmaya başladı. Aracı kısa süre sonra sattığımız için çok üstüne düşemedim ama pallerin çapında bi değişiklik olabilir mi revizyon aşamasında?
    Normalde benim aracım 1750 devir gibi kendini hissettirip 2000 deviri geçer geçmez tam olarak doluyordu. Şu an 3000 devire kadar kime yok 3000 den sonra sanki aniden dolup yürüyor. Ama 4200 gibi tekrar boşa dönüyor onu da daha açık hissetmeye başladım. Turbo daha önce tekrar götürülüp kontrol edildi bir problem yok gözüküyor. Aynı şekilde benimde aklıma gelen pallerde bir değişiklik olması durumu ama tekrardan kontrol ettireceğim.

Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, üst üste gelmiş.. son durum nedir yazılımına baktırdınız mı ?
    Teşekkür ederim. Yazılıma baktıramadım daha bu gece obd üzerinden basınç kontrolü yapacağım. Lakin turbo revizyonuyla yazılımın arasında bir bağ olması çok mantıklı değil lakin yine de son çare olarak bakacağım.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Bir kere başlayınca bu sorunların ardı arkası kesilmiyor gerçekten.

Ben turbonun revizyonunda bir farklılık olduğu düşüncesindeyim. Turbo değişikten sonra yazılımın bozulması bana pek mantıklı gelmedi.
    çok teşekkür ederim. Evet maalesef 10 yaşını geçmiş bir araçta kontorlü bir an elden bırakınca ardı arkası kesilmiyor. Nişan sürecimden dolayı bir de uzun bir zamanda kardeşimde kalınca araba hiç ilgilenemedim şimdi acısını çekiyorum. Benim de düşüncem hala turbo revizyonununda oluşan bir sorundan kaynaklı olduğu ama bir sorunda gözükmüyor gibi lakin yazılım ve turbo kontrolünü tekrar yapacağım.
    Konu KaradumanBerke tarafından (13-09-2022 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler