User Tag List

Sayfa 7/20 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
377 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: CRT A3 Made By EvrenOz

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hazır ses sistemine girmişken yalıtımda yapılacak mı?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Zenginlique.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle iç mekandaki dokunuşlar güzel olmuş. Jantlar, spacer, filtre, ses sistemi, ön ızgara herşey oem ve marka, tebrik ediyorum. Tek gözüme batan S3 egzozları ve spoiler oldu, araç oldukça sade ve jantiyken onlar biraz fazla gelmiş bence. Arkaya Sline tek cıkıs tampon ve çift çıkış single egzoz olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum, özellikle önde de Sline panjur varken.

Güzel günlerde kullan kazasız belasız.
    Çok teşekkürler
    Aslında biraz kafası karışık bir araca sahibim. Panjur sline değil, s3 panjur ama sline amblemi var. çıkacak
    arkada s3 egsos ve difizör var ama 35 tfsi yazıyor. o da çıkacak
    egsos sistemi ile çok uğraştım daha da ellemem bir süre. sıkılırsam ama dediğin gibi çifte dönerim belki ileride
    spoiler konusu karışık, siyah zannedenler çıksın diyor. karbon olduğunu gören kalsın diyor. ben bazen çıksın diyorum bazen kalsın diyorum. duruyor şimdilik öyle

1 sene olacak neredeyse daha cila mila bile yapılmadı araca. gidip seramik yaptırıcam bir ara kısmetse. o arada kafası karışıklıklar düzelecek

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet güzel ve keyifli ilerliyor.. iyi bir sporcusun Evren
    yaşlandım yaşlandım
    yaşlanmayaydım ... bile kordum bu sporun

Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audi sound kesmedi sanırım?
    satılık über süper audi orjinal sound upgrade kit
    aslında güzeldi orjinale kıyasla. o maliyete daha farklı bir şey yapmanın da imkanı yoktu. para - köfte eğrisinde iyi bir noktada. 1 çift component parasından daha ucuza toplu bir sistem baktığında.
    sonra rahat batınca değiştirdim tüm sistemi

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hazır ses sistemine girmişken yalıtımda yapılacak mı?
    Şöyle ki;
    kapıları açtık, kapalı sistem kapı çıktı. sadece component arkasına ve etrafına yalıtım malzemesi koyduk. herhangi bir zırıltı vs de yok. dolayısıyla girer miyim, girsem değer mi, farkı hisseder miyim soruları çok muamma bende.
    herşey bir yana, ne kadar yalıtım yaparsam yapayım arkadaki çocuk koltuğunun gacır gucur gürültüsü olduğu sürece yaptığıma da değmeyecek.şu kadarlık birşeyle idare edeceğim gibi duruyor şimdilik.

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zenginlique.

Konu Evrenoz tarafından (26-05-2022 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu 1 kapak 1 hoperlörü sökünce malzemeleri hafif ısıtıp arkaya uygulayıp sonrasında rolller ile bütün kapı içini yapabiliyordun. Uğraşmak istememişsiniz Ben garajda 1 günde yaptım vallahi. Yakışmadı sana ahahahaha.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yahu 1 kapak 1 hoperlörü sökünce malzemeleri hafif ısıtıp arkaya uygulayıp sonrasında rolller ile bütün kapı içini yapabiliyordun. Uğraşmak istememişsiniz Ben garajda 1 günde yaptım vallahi. Yakışmadı sana ahahahaha.
    Gel istanbula yapalım
    yani sen yap, ben yemeğiydi içeceğiydi getireyim iş yaparken yelpaze ile yelleyeyim falan
    şaka maka diyorum ya araçtan çıt çıkmasa arkadaki bebe koltuğu gacır gucur, o yüzden takılmıyorum çok.
    bi de yalıtım maliyeti çıkacak o dediğin gibi yapmaya kalkarsam, şuan eksik kalsın o maliyet. zaten girenin ucu bucağı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Denizde kum sende para sana gomaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Denizde kum sende para sana gomaz
    yidim yidim bitirdim

Ps: 2. el coil var mı uyguna

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para var huzur var
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    italyanlar araç seslendirmede başarılılar,hayırlı olsun abi iyi günlerde kullan.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses sisteminden memnun musunuz? amfi ne kullandınız? subw'ı nereye koydunuz acaba?
    sadece ön kapı mı hertz ck165? ön arka mı acaba?
    Konu Evrenoz tarafından (22-04-2022 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para var huzur var
    bitti bitti para bitti

Alıntı EmreBC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    italyanlar araç seslendirmede başarılılar,hayırlı olsun abi iyi günlerde kullan.
    çok teşekkürler

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses sisteminden memnun musunuz? amfi ne kullandınız? subw'ı nereye koydunuz acaba?
    sadece ön kapı mı hertz ck165? ön arka mı acaba?
    Çok iyi, hatta iyi bir kulağım yoktur. Dolayısıyla profesyonel bir kıyaslama yapmam doğru olmaz. Ancak şuanki setup gerek yüksek seste bozulmama olmaması, gerek netlik olarak çok iyi. baslar da tam tadında.
    2 Takım CK 165 kullandık. Önde de, arkada da. Amfi Musway 8 kanal bir amfi.
    Sub portsuz kabinde duruyor.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok iyi, hatta iyi bir kulağım yoktur. Dolayısıyla profesyonel bir kıyaslama yapmam doğru olmaz. Ancak şuanki setup gerek yüksek seste bozulmama olmaması, gerek netlik olarak çok iyi. baslar da tam tadında.
    2 Takım CK 165 kullandık. Önde de, arkada da. Amfi Musway 8 kanal bir amfi.
    Sub portsuz kabinde duruyor.
    bende de iyi bir kulak yoktur, keyif versin yeter. bu sisteminde kurulumu çok basitmiş, bende düşünüyorum da
    teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    rahat durmuyor bu çocuk...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    E dedik rahat durmuyor bu çocuk diye.. ne yaptık? çok şey yaptık
    Öncelikle, geçen sene taktığımız hız sabitlemeyi çıkardık. Niye çıkardık? Çünkü uzun yolda baya uyuz oldum. Önüme biri çıkıyor, frene bas. önümdeki çekilince veya ben başka şeride geçince yine sabit hıza ayarla falan. e yaş 40'ı geçti, mabad da rahata alışınca dedik yok mu bunun kendi kendine yavaşlayanı, sonra yol müsait olunca hızlananı? varmış, adaptif hız sabitlemeymiş. Yola bakmadığımız anda, pasif konumda iken kaza önleme sisteminin de olması ayrı bir hoşluk oldu. Hanemize hayırlı olsun.

Hız sabitlemenin keyfini yeni yeni çıkarırken bağğzı kıymetli arkadaşların aklıma girmesinden mütevellit bağğğzı adımlar atıldı. Hoş, atacağımız adım farklı bir adımdı ama sonra şartlardan mütevellit benzer ama başka bir şekilde bitti. Neyse, neydi arabanın çirkinliği? Götü yerde, burnu havada. Dedim burnu havada, ukala olmasın. gGtü havada burnu yerde olsun. Olsun, olsun, hanemize hayırlı olsun.

E bunu yapmışken oradan gözüme 3-5 kablo ilişti. Dedim nedir bunlar, dediler çelik fren hortumu. Dinledim, anladım, aldım. Özellikle fren şişmesi diye tabir ettiğimiz pedalın sertleşmesi hadisesi artık yaşanmayacak bu hortumlardan sonra. Bunları da sokuverdik hanemize.

"içimde uhde idi haneme hayırlı olsun pozu, benzin alsam kullanıyorum bu deyimi. yapamadık bir elde anahtar diğer el satıcı ile el sıkışırken arkada arabalı bir poz"

Coiloverlardan sonra ne oldu? Öncelikle aracın duruşunu toparladık. Ön tarafı en dip basık hale getirdik, arka tarafı eski hale nazaran biraz kaldırdık. Dolayısıyla daha agresif bir duruşa sahip oldu. Kullanım esnasında neredeyse orjinal sistem kadar konforlu, rijit, keyifli bir deneyimim oldu. Takırtı, tukurtu hiç yok ve Salınımlar son derece stabil. Yol tutuş testlerini hard olarak yapamasam da denediğim kadarıyla epey başarılı. Tek eksik, araç basılınca ön tekerlekler içeride kaldı. Arkalarda zaten 15mm spacer vardı, önlere de spacer ihtiyacı farz oldu. Bu adımdan sonra yürür aksamda sanırım daha fazla yapacağım veya yapmam gereken bir iyileştirme kalmadı.

Coilover'ın amacı aracı yere kadar basmaktan ziyade yol tutuşu top seviyeye güvenli bir şekilde çıkarmak olduğundan sanırım üreticiler dip basık hali şuankinden daha alçak bir seviyeye getirmiyor. Açıkçası evli, çocuklu, bol bagajlı bir aile babası profili için de bu durum benim için yeterli. 4 kişi kasisi bol ve yüksek yerlerde, dik rampalarda denedik ve herhangi bir sorun yaşamadık.

Peki neye benzedi araç, o da sonraki postta.
    Konu Evrenoz tarafından (26-05-2022 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok iyi duruyor Evren abi gerçekten, kazasız belasız sürüşler. Eksiği kaldı mı merak ediyorum hala Belki hayalet vs oyuncakları eksiktir o kadar herhalde.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B14'leri ben de MiTo'ya ilk taktığımda, özellikle yüksek hız stabilitesindeki değişiklik, verdiği aşırı güven hissi çok çarpıcı gelmişti. Fren hortumları da zaten her araba için olmazsa olmaz denilebilecek bir mod. Hayırlı olsun.

Mevcut kur ve 1 Mayıs'tan sonra yürürlüğe giren gümrük kuralları sebebiyle bu tür işler daha da zorlaşacak malesef.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla güzel olmuş he, duruşu çok kaliteli olmuş arabanın. "Modifiyeciyim ama uslandım" diyor

Spacer farz diyorsun da abi 1 cm takınca sürtmesin orda burada 4 kişi? Bana makul sınırlarda gibi geldi, ölçtünüz mü?

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut kur ve 1 Mayıs'tan sonra yürürlüğe giren gümrük kuralları sebebiyle bu tür işler daha da zorlaşacak malesef.
    Kur tamam ama serbest usül denen şey bireysel kargoları kapsamıyor mu? İthalatçısından alınan ürünü neden etkilesin diye bir soru aklıma geliyor, ben konuyu yanlış anladıysam aydınlatırsan sevinirim

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur tamam ama serbest usül denen şey bireysel kargoları kapsamıyor mu? İthalatçısından alınan ürünü neden etkilesin diye bir soru aklıma geliyor, ben konuyu yanlış anladıysam aydınlatırsan sevinirim
    Yeni kanun ithalatçıyı etkiliyor mu emin değilim doğrusu. Ama ben bu tür malzemeleri yurt dışından hep kendim bireysel olarak getirtirdim, çünkü daha ucuza gelirdi. Bu 1 Mayıs'ta 150€ limit değişikliğinden haberim yoktu ve biraz pahalı bir parçayı yine bireysel olarak DHL'den getirttirdim. %50 vergi + yaklaşk %30 da gümrük hizmet bedeli çıkardılar, nefesimi kestiler diyeyim.

Parça hala ulaşmadı, ulaştığında kendi aracımın konusunda ithalat detaylarını da yazacağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler