User Tag List

Sayfa 10/15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
274 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok imreniyorum abi sana çoook , kolay gelsin günlük dozumu aldım gidiyorum
    %90 keyif alıyorum ama bazen sıkıyor, bitsin istediğim için aralıksız çalışıyorum o zaman da daral geliyor. Ben gibi kendini kaptırmadan yapınca iyi olabilir.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasta ciladan sonra araba kendine gelmiş resmen, eline sağlık abi cidden çok güzel işler yapıyosun
    Benim de beklentimin üzerinde oldu açıkçası son hali. biraz daha rütuşluk yeri var onları da tamamlasam güzel olacak.

Aramızda fiber yapan oldu mu daha önce ? Marşpiyel kapaklarında bir şey deneyeceğim fikir lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Captiva gittikten sonra evdekilere otomatik daha az yakan ve valide hanım'ın acemiliğini atabilecek bir araç lazımdı.

İlanlarda dolaşırken bunu gördük ve aldık. c2 nin VTR olan modeli yani yarı otomatik ve içinde tu5jp4 var.

hdi ile en büyük farkı digital klima, yağmur sensörü ve koltukları. Evet koltuklarına aşık oldum resmen. Bir gece bir opereyşın yapabilirim

Dün gece garajda misafirim oldu, biraz yağ kaçakları var, karteri sıvı conta ile kapatmışlar oradan geliyor.

Klasik yağ-su-triger vs bakımı yapılacak.

Bir de v kayış yanından yukarı giden bir tesisat vardı onun soketlerinde kopukluk vardı onları revize ettim ve yerine taktım.

İlk defa vtr kullanıyorum, daha önce uzun km ler yarı otomatik (colt cz3) kullandığım için robotize şanzımana aşinayım.

Otomatik modda ayağı ayarladıktan sonra geçişler gayet net ve sarsıntısız. Manuel modda da durum gayet iyi.

Sadece ilk kalkışlarda biraz titreşim var ve biraz nazlı bir yapısı var. Makinası istekli yürüyor ama şanzıman oranları çok uzun değil sürekli devirli gitmek lazım.

Süspansiyonu benim c2 den çok daha iyi, 16 jantlarla bile benim şuan 14 lü jantlı halimden daha konforlu ve daha tok bir araba.

Benim de süspansiyon olarak orj dönmem ya da en kötü ihimalle amortisörleri değiştirip spor yay'a geçmem lazım.

Tadımlık bir akşam fotosu olsun, daha iyilerini çekince eklerim artık.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadanda fıhansız bir aile

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam yok mu gelişme? Sıkıntı yoktur inşallah.
    Sen 1 ay ellemeden duramazsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yok mu gelişme? Sıkıntı yoktur inşallah.
    Sen 1 ay ellemeden duramazsın
    Selam, Elledik ama eskisi kadar değil, bu ara bir ev tadilatı işimiz vardı onunla zaman harcadık oludukça. O yüzden arabalara sıra pek gelmedi.

Ufak tefek bişiler var, mevcut ekonomi işleri vs derken araba işi artık keyifli olmaktan çıkmaya başladı, keyfi 2-3 malzeme alıyosun ödediğin rakam aldığın keyfe değmiyor.

Mecburi bakımlar haricinde çok kurcalamak gelmiyor açıkçası içimden, hatta konuyu da güncellemeyecektim ama sorduğun için boş geçmek istemiyorum

Öncelikle tigrayı babam kullandı 1-2 gün bakmış benim yıkatacağım yok, sevabına yıkatmış. Böyle görünce bi hoşuma gitti 2-3 kare çektim.

c2 grubunda birisi far satıyordu ben de çeşitli fantazilerimi gerçekleştirmek için farları aldım. Aslında bunları far camı nasıl sökülüyor, beceremezsem kırsam da zararı yok kafasıyla aldım.

Ama camı sökmeyi başardım 2 saat falan sürse de Üstteki far tek far ama içini açınca bereketi arttı 3 parça oldu

Farı açmak zormuş ama, bir de bunlar daha önce de açılmış falan, yaradana sığının basmışlar mastiği.

Merceğin öncesi yok ama ciddi tozluydu güzelce camsil ile sildim, sonrası güzel oldu.

Bu foto benim kanayan yaram Zira farlar bana 300 TL gibi komik bir rakama geldi, dedim ya arge parçası.

***** söktükçe söken bir yapım var, tasları da sileyim dedim (daha önce mk3 mondeo da yapmıştım benzer işlemi) ve manzara bu.

İşin garip tarafı 2 tane tas'ı kaplamak için 300 TL istiyorlar, o parayı vermek gelmiyor içimden, alternatif arıyorum.

Dgn Kaplama firmasının çıkacak bir ürünü var görüştüm firma ile çıkarsa (makul bir fiyatla elbette) alıp deneyceğim.

Far camları da oldukça sarıydı, iç dış zımpara yaptım. Kloroform makinam bozulmuştu bir tane de makina almak zorunda kaldım.

Sonrasını çekmemişim ama fark muazzam, sadece cam üzerinde kılcak çatlak görünümlü yerler var ona bir çözüm bulamadım.

Sonra farların içindeki floresan angel eye's lar ölmüştü, söktüm. Yerine ne yapabilirim derken şu kayar led li gündüz farlı sinyalli selamlamalı dıdısının dıdısı ürünü aldım.

1 far için gelen malzeme yanlış ölçmedi isem tek fardaki 2 halkaya da yatır.

Deneme aşamasında çektiğim 1-2 videoyu birleştirdim, benim hoşuma gitti. Sadece ömrünü kestirememek kötü.

Far denemesi faciayla da sonuçlanabilir şuan sonucu kestiremiyorum. Ama cooler takmak için paneli tamponu söktüğümde bu farları da takacağım.

Ha bir de karteri söküp hem adam gibi (olması gerektiği gibi yani) monte edip bir de sensör takıp yağ sıcaklığını görmek istiyorum. Daha çok elleyeceğiz yani c2 yi.

Sonra malzeme almaya gittiğimde şu pprc plastik ek parçasını gördüm, dedim bundan şahane catch can olur, hemen aldım tabi.

Foto da görünen pnömatik lerin yerine 16mm prinç rakor taktım sonra ama fotosu yok, mantık aynı giriş çıkış.

Olmazsa olmaz esnaf catch can'inin bulaşık teli

Bu da araç üzerindeki fotosu,

Turbo ile külbütör arasındaki hortumu kesmeden doğrudan rakorlardan birine bağladım, diğer kısımda da

turbo hortumuna 90 derece 16mm dirsek kullanıp aşağıs aldım hortumu. Gayet iyi oldu bence.

Tabi eski 2 araç sahibi olunca dertler tasalar bitmiyor, bizim da amacımız yürüsün ama arada sorun çıkarsın ki ellerimizi kirletelim olduğundan, tigra nın yüksek devirde yığılma tekleme gibi bir derdine çare olsun diye bobin aldım.

Bobini almışken kondenser denen gereksiz aleti ( illa faydası vardır da) söktüm rafa koydum.

Araca ***** kapak yapıldı yakın zamanda. Gel gelelim aracı çalıştırdığımda böyle bi şıkırtı var araç sibop vuruyor gibi, ya diyorum bu araba yeni yapıldı olamaz.

Neyse dedim şunun yağı suyu bir kontrol edeyim. İyiki de etmişim, arabadan 1-1.5 lt arası yağ çıktı çıkmadı. Hemen 10W40 yağımızı aldık ve yağı yeniledik.

Burada çözemediğim şu, bu araba yağ yaksa yağ değişeli 1000 Km olmadı, 1000 km de 2+ lt yağ yakamaz.

2. si yağ akıtsa diyeceğim zaten arabaya hafta da 1 gün belki biniyorum hep aynı yerde akar kokar belli eder, o da yok.

3. sü yağ koymadılar desem üst kapak sökülünce yağ bu kadar eksilir mi ?

Şimdi kontrol ediyorum bakalım yağ eksilecek mi, eğer 1000 km sonra yağ yine eksilir ise (duman da atmıyor alet bu arada) yeni bir çocuğumuz oldu demektir.

Aracın soğutma sistemiyle ilgili işleri ***** ben yapmıştım. Radyatör vs değiştirdim. Sıkışık trafikte araç 100 leri görmeye başladı tabi beni bir kaşıntı tuttu,

acaba gösterge mi hatalı.

Dedim şuna bir digital gösterge takayım, termostat üzerine m8 dişli ntc taktım, göstergeyi geçici olarak içeri aldım. 2-3 derece fark var o da tolare edilebilir.

Daha sonra @mikelazi Gökhan abimin verdiği fikirle (sağolsun) Termostata 6 lık matkapla 2x delik açtım.

Bunun faydasını net bir şekilde gördüm, termostat yok gibi de değil var gibi de değil. İyi bir şey yani.

Gül gibi m8 ntc miz, ileride aurdunio öğrenince kendi ekranlarımı yapacağım orj sensörlerden veri okuyacağım ama henüz aurdunio konusunda emekleme aşamasında oluğum için net bir tarih veremiyorum.

Akıllandık artık eskisi gibi denemeden hiçbir şeyi içeri taşımıyorum. Önce test ettim, status: OK

Ve veda ederken son foto, gösterge stabil çalışıyor, fanlarımız stabil çalışıyor. Rolanti de 100 leri görüyoruz, düz yolda 90-95 arası.

araştırdığım kadarıyla düz yolda 90-95 olması iyi bir şey. Ha bir de gazladığım da ısı düşüyor, o da radyatörün işini iyi yaptığını ve devirdaim in sağlıklı çalıştığını düşündürüyor.

Yapılacak listemde çok işi var, hatta eşim video işlerini teşvik etmek için,

yaka mikrofonu , uzaktan kaydı başaltıp bitiren bir butonlu zımbırtı bir de yuarlak telefon tutuculu ışıklı bir malzeme almış sağolsun.

İlk yapılacak işim c2 nin arka sol dingil takozunu ve amortisörünü değiştirmek, malzemelerim hazır ama zamanım yok.

Bu işi yaparken video çekmeye çalışacağım bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak ben de merak ediyorum.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yapmadan tebriklerimi ileteyim. Astra F kullanıyorum. Aracım geldiğinde arızalı termostat vardı üzerinde. Açık kalmış. Sonra gidip sıfır termostat aldım. (Orjinali 500-600 olunca yan sanayi tabi.) O da arızalı çıktı. Başka marka yan sanayi aldım. Krallar gibi çalışıyor. 45 liraya almıştım. Uzun yolda 90-92 civarı geziyor. Şehiriçi hiç 98 derece üzerine çıkmadı. Bu Opel soğutma sistemi olarak garip bir alet. Tamamen mekanik ama çok hassas ve stabil bana göre. Sağlıklı çalışan bir araç zaten kolay kolay hararet yapmıyor. Bu arada mercekli far işini ben de yapmak isterim ama benim aracıma göre düz cam yok.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far hazır kapatılmamışken şu kayan led hatta angel işinden geçseniz mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapmadan tebriklerimi ileteyim. Astra F kullanıyorum. Aracım geldiğinde arızalı termostat vardı üzerinde. Açık kalmış. Sonra gidip sıfır termostat aldım. (Orjinali 500-600 olunca yan sanayi tabi.) O da arızalı çıktı. Başka marka yan sanayi aldım. Krallar gibi çalışıyor. 45 liraya almıştım. Uzun yolda 90-92 civarı geziyor. Şehiriçi hiç 98 derece üzerine çıkmadı. Bu Opel soğutma sistemi olarak garip bir alet. Tamamen mekanik ama çok hassas ve stabil bana göre. Sağlıklı çalışan bir araç zaten kolay kolay hararet yapmıyor. Bu arada mercekli far işini ben de yapmak isterim ama benim aracıma göre düz cam yok.
    Ben Topran marka aldım termostatı, araç triger koparmadan önce hararet sorunum yoktu. Muhtemelen kapak silinince içerideki basınç da arttı ve araç 1 tık daha fazla ısınıyor.

Sonra termostat üzeri 2 delik açınca işin rengi iyice değişti ve güzel oldu

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far hazır kapatılmamışken şu kayan led hatta angel işinden geçseniz mi
    Farın orjinalinde de angel var bu arada.

Hedefim kendi üzerindeki farları mercek yapmak, onun için bu farlar geçici süre üzerinde kalacak.

Sonrasında da satarım zaten. Ama az da olsa tasları düzeltemem lazım aydınlatması iyi olsun.

Sinyali deneyeceğim yine de bakalım nasıl olacak bitince. Tabi 2-3 aya anca bitiririm ben bunları.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline sağlık kaan

dediğim gibi sen aç kalmazsın kardeşim benim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burayı biraz hareketlendirelim, Tigra nın (Corsa B ile aynı *****) içindeki ekran kronik sorunlu bir ekran, çıkmasını 400 TL civarında ve benim ihtiyacım olan hiç bir şeyi göstermiyor.

Böyle olunca ekranı ve kep'ini söktüm. Kepin içine elimde kalmış olan pleksi parça dan bir kapak kestim.

Sırf bu iş için ve benzeri işleri yapabilmek için gravür seti aldım, gravür 10 dk kadar çalıştı ve hayata gözlerini yumdu

Neyse ki koçtaş dan almıştım da götürdüm şimdi garantiye gitti onarılacak ya da değiştirilecek geri gelecek. 21 gün kadar azami bekleme süresi haricinde bir kaybım yok gibi duruyor an itibariyle.

İşte bu arkadaş bizim çalışmayan ekranımız,

Motor suyu sıcaklığı göstergesi ortada olsun istedim. Sol taraftaki de voltaj göstergesi olacak.

Parçanın dikine kesik yerleri kep içine oturması için,

Olacak olacak,

Kısa bir mola, klima panelini de söktüm, bu alet de kronik sorunlu. Ama o sorunu minik bir müdahale ile çözeceğim. Böyle pisti bastım suyu temzledim.

Temizlerken,

Şurada sol tarafta görünen bir switch var, sıcaklık ayar tuşunu geri çekince bu swtich devreyi tamamlıyor. Yani sıcaklık ayar tuşunu geriye çekince git diyor klima kompresörünü çalıştır. Bu parça ucunda kürdan ucu gibi bir plastik kısım var, zamanla aç kapa aç kapa derken erimiş gitmiş. Ben bunu panel üzerinden aç kapak yapacak şekilde değiştireceğim. Ama bu değişim göze de hoş gelecek.

Dışarı da bir deneme,

Kepin içine attık göstergeleri,

NTC bağlı olmadığı için yeşil ekran da derece göremiyoruz.

Panelin içini de led şerit ile araya direnç koyarak ışıklandırdım, araba simgesi olan yerleri bu akşam mantar led ile kırmızı yapacağım.

Bu arada sıcaklık ayar tuşu kısmını da tamir ettim allahtan kırılan parçalar panelin içinde kalmış.

Ve şunu da çok net söyleyebilirim, KA yı da dağıttım, ka ile tigra arasında kalite arasında inanılmaz fark var.

ikisi de 98 model ama tigra nın teknolojisi ve malzeme kalitesi fersah fersah üstte.

Tabi kıyaslamak da doğru mu bilmem ama, tigra da nereyi söksem altından iyi bir şey çıkıyor, değinmeden geçemedim buna.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ikisi de 98 model ama tigra nın teknolojisi ve malzeme kalitesi fersah fersah üstte.

Tabi kıyaslamak da doğru mu bilmem ama, tigra da nereyi söksem altından iyi bir şey çıkıyor, değinmeden geçemedim buna.
    sınıf farkı da var onun etkisidir muhtemelen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sınıf farkı da var onun etkisidir muhtemelen
    Muhtemelen dediğin gibi, ama fark cidden muazzam, biri tel maşa diğeri baya baya araba yani

Neyse flood olmadan senin mesajla devam edelim, akşamki çalışmayı sana ithaf ediyorum

Paneli aslında ışıklandırmıştım ama çok yalap şap yaptığımı hissettim, tüm yaptıklarımı söktüm.

Daha sonra şerit ledden kestiğim 3 er li grupları kendi içinde birbirine yakınlaştırıp çift taraflı bantla sabitledim. (Sonra sıcak silikon sıktım üzerlerine)

Havanın nereden geldiğini gösteren simgelerin yeşil olmasını istedim, çünkü motor suyu göstergesi de yeşil, tamamlar diye düşündüm birbirini.

Görüntü tam istediğim gibi oldu,

Tigra nın kliması sıcaklık ayar tuşunu geri çektiğinizde çalışıyor. Burada tam olarak aşağıdakinin bir benzeri olan bir switch bulunuyor.
    (Üstteki tekerlekli metal parça yok tigra da)

Bu switch yıllara yenik düşmüş ve ucundaki plastik kısım erimiş, haliyle görevini yerine getirmiyor.

Bir de sıcaklık ayar tuşunun geçmeli parçası kırıldığı için geriye çektiğimde çıkıyor. Ben bunu daha uzun vadeli bir çözüme kavuşturmak istediğim için panele bir on/off buton ekledim.

Aldığım malzeme tam olarak budur,

Sökülebilir olması için de çıkarılabilir bir soket kullandım.

Bitmiş halin aşağıdaki gibi oldu, ışığı geçiren kısımlardaki renk farklılıkları malzemenin sararması ile alakalı maalesef oraya bir şey yapamadım.

switch tam istediğim gibi durdu, gözü tırmalamıyor ve sanki hep oradaymış zaten gibi bir görüntü oldu.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eline sağlık. Böyle çalışmaları imrenerek takip ediyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık. O iç sirkülasyon sembollerine kırmızı led koyup eklediğin butona bağla. Aktif olup olmadığı belli olsun iç sirkülasyonun.

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, kolay gelsin. Son taktığınız butonun yerine, yine aynı boyutlarda mini ledli on-off anahtarlar bulunabiliyor piyasada. O tarz bir şey takarsanız klima açıkken lambada yanar daha güzel durabilir bence. Mini bir AC ON/OFF stickerı ile de görselleştirebilirsiniz. Kolay gelsin tekrardan
    2011-2019-- W124 E200
    2019-202x-- C4 1.6 e-hdi
    2023-202x-- C5 AirCross

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eline sağlık. Böyle çalışmaları imrenerek takip ediyorum.
    Teşekkür ederim, eğleniyoruz öğreniyoruz kendimize de fayda sağlıyoruz manayla.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık. O iç sirkülasyon sembollerine kırmızı led koyup eklediğin butona bağla. Aktif olup olmadığı belli olsun iç sirkülasyonun.
    Buton klimayı aktif ediyor aslında, tam mantığı çözemedim, biraz detaylandırır mısın ?

Alıntı cihant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, kolay gelsin. Son taktığınız butonun yerine, yine aynı boyutlarda mini ledli on-off anahtarlar bulunabiliyor piyasada. O tarz bir şey takarsanız klima açıkken lambada yanar daha güzel durabilir bence. Mini bir AC ON/OFF stickerı ile de görselleştirebilirsiniz. Kolay gelsin tekrardan

O tarz bir ürün baktım aslında ama bulamadım. Ama şöyle bir durum var, sıcak soğuk düğmesinin orta kısmını aydınlatan bir lamba var hali hazırda,

Yani orj sistemde tuşu geri çekip klimayı aktif edince o lamba yanıyor, şimdi ben sadece butonun yerini değiştirdim, o lamba yine yanacak ve ayar tuşunun ortasındaki kısım ışıklanacağı için klima nın çalıştığını anlayabileceğim.

Bu malzeme 1cmx1.5cm falan anca bir parça, ışıklısı varsa eğer link vs atarsan onu da alabilirim.

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sizin orda Elpim var bilirsin zaten. Bundan 3-4 yıl önce bir demo set hazırlarken Elpim de bulmuştum o tarz mini switcleri. Müsait zamanında bakabilirsin belki.
    2011-2019-- W124 E200
    2019-202x-- C4 1.6 e-hdi
    2023-202x-- C5 AirCross

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamışım ama şöyle yapabilrsin. Yaptığın tuş klimayı aktif ediyormuş. Klima ayar butonunun ortasındaki led klimayı aktif edince yanıyorsa sorun yok.
    Yok çalışmıyorsa o ayar düğmesinin ortasındaki kısma led koyarsın. Onu da yaptığın butona bağlarsın, klima aktif olunca yanar.
    (Ben ilk başta o yaptığın buton iç sirkülasyonu aktif ediyor sanmıştım.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cihant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sizin orda Elpim var bilirsin zaten. Bundan 3-4 yıl önce bir demo set hazırlarken Elpim de bulmuştum o tarz mini switcleri. Müsait zamanında bakabilirsin belki.
    Elpim den sık alışveriş yaparım, ama bu tarz ufak elektronik parçalar çok denk gelmedi, Alkaya va çilingiroğlu var bu işler için oralardan alıyorum bu tür şeyleri.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamışım ama şöyle yapabilrsin. Yaptığın tuş klimayı aktif ediyormuş. Klima ayar butonunun ortasındaki led klimayı aktif edince yanıyorsa sorun yok.
    Yok çalışmıyorsa o ayar düğmesinin ortasındaki kısma led koyarsın. Onu da yaptığın butona bağlarsın, klima aktif olunca yanar.
    (Ben ilk başta o yaptığın buton iç sirkülasyonu aktif ediyor sanmıştım.)
    İç sirkülasyon olayı tigra da manuel, sağa sola çekince oluyor, o kadar akıllı bir alet değil.

Klima açma kısmı enteresan, ayar tuşunu geri çekince buton üzerindeki baskı kalkıyor ve devre tamamlanıyor. O da yıpranınca yapacak bir şey kalmadı, buton yaptım dışarı aldım.

Araca takıp deneyeceğim bakalım klima ışığı yanacak mı, şuan sistemde gaz yok zaten muhtemelen çalışmayacak. Yaza doğru klimaya baktırınca o iş çözülecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler