User Tag List

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
274 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke malzemenin dışı turuncu olmasaydı dedim bende aslında.

Film var elimde bir deneyeyim ama üzerinde yapışık şekilde durur mu emin olamadım, farı kapadıktan sonra çıkarsa film iş rezil olur gibi geliyor.
    Haklısın, o zaman çare transparan boya Stopları karartmak için kullanırdık. 1-2 kat yeterli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sonra montajı yaptım.

eline sağlık kesene bereket bu kısımda soğutucu pasta olan yere ince bir alüminyum soğutucu koymanda fayda var uzun ömür kullanım açısından.
    imkanlar dahilinde yapılan her iş mükemmeldir eline sağlık.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline sağlık kesene bereket bu kısımda soğutucu pasta olan yere ince bir alüminyum soğutucu koymanda fayda var uzun ömür kullanım açısından.
    imkanlar dahilinde yapılan her iş mükemmeldir eline sağlık.
    Elimde termal macun ve oraya yapıştırabileceğim aluminyum var aslında, ama bu kısım sadece fren ile çalışacağı için o kadar ısınmaz diye düşündüm, biraz da üşendim aslında yalan yok

Katkı için teşekkür ederim.

Ben ufak tefek işlerler bir şeyler yapmayı seviyorum onu fark ettim, daha iyisi , çook daha iyisi yapılır. Verirsin stopları prof bir firmaya istediğin tasarımı yaptırırsın ama o tarz uygulamalar beni cezbetmiyor. Benim kurcalamam, icat çıkarmam lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıradan değil bence abi birşey var psa grubu kendine çekiyor estetik olarak iyi araçlar tabiki bir wv değildir ama fiyat performans diyelim kimi sevmez hayatta almam der ama 206 dedinmi mesela gözüm başka arabayı görmüyor son güncellemelerde iyi olmuş amerikada kendi garajında aracını tamir eden kişiler gibisin abi maşallah ustalık var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor için 1 sayfa önce yaptığım baga işi elimde patladı

Bagaları zaten ters oturtmuşum, o yüzden kapak kapanmadı. Baktım beceremedim orj bagaları takım.

Sonra motoru güya topladım, marş yaptım garajdan çıktım 30 metre gitmeden motor çalışmaya devam etti ama arka teker dönmemeye başladı.

Döndüm söktüm bir de ne göreyim varyatörü düzgün oturtmamışım, vidayı düzgün sıkmamışım (elle sıktım) havalandırma fanını bozmuşuz.

Bir de ayak marşı çalışmıyordu, onu da netten aldım. Monte ettim. Şuan sorunsuz çalışıyor. Perf. bagaları da taktım, teste çıktım sorun gözükmüyor.

Şuraya bir video bırakıyorum, çok sakin konuşmuşum 1.25x de izleyin bayılmamak için

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi baştan sona okudum, bayıldım. Böyle DIY konuları okumaktan çok keyif alıyorum, tüm araçlar için emeklerinize sağlık. Eski bir C2 sahibi olarak ben de kendi aracımı keyif alır hale getirene kadar (sizin yaptıklarınızın yanından bile geçmeyecek işler tabi ama ) bir miktar uğraşmıştım.
    Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yaptığın işlerin hepsi için ellerine kollarına emeğin sağlık. Önce ki Mondeo konusuna ve bu konuya ara ara girip baştan sona okuyorum. Resmen her okuduğumda hayallerimi tekrardan depreştiriyorsun. En güzeli de herkesin bakmayacağı arabaları yapıp onlara sahip çıkman. Tekrardan eline emeğine sağlık.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi baştan sona okudum, bayıldım. Böyle DIY konuları okumaktan çok keyif alıyorum, tüm araçlar için emeklerinize sağlık. Eski bir C2 sahibi olarak ben de kendi aracımı keyif alır hale getirene kadar (sizin yaptıklarınızın yanından bile geçmeyecek işler tabi ama ) bir miktar uğraşmıştım.
    Teşekkür ederim, konuda da bir kaç defa yazdım, ben bu işleri yaparken dünya dertlerinden sıyrılıyorum, müthiş bir motive ile söküp takıyorum.

Bizim de hobimiz bu, hem el becerimizi geliştiriyoruz hem de her seferinde farklı araçlar üzerinde bir şeyler yapıp tecrübe kazanıyoruz.

Tecrübe çok kıymetli bir şey.

Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yaptığın işlerin hepsi için ellerine kollarına emeğin sağlık. Önce ki Mondeo konusuna ve bu konuya ara ara girip baştan sona okuyorum. Resmen her okuduğumda hayallerimi tekrardan depreştiriyorsun. En güzeli de herkesin bakmayacağı arabaları yapıp onlara sahip çıkman. Tekrardan eline emeğine sağlık.
    Mondeo da da oldukça emeğim var gerçekten. Onun elektrik ve mekanik işlerinde ciddi tecrübeler kazandım. Benzinli araçlar sök tak daha basit ve sorunsuz geliyor.

Turbo ve dizel araçlar da özellikle turbo kaynaklı sağda solda yağ akması görünce çok sinir oluyorum. Tigra mesela gram yağ yok sağında solunda, c2 nin kaput içi, sanki birisi eline yağ kabını almış özellikle sağa sola döküp gitmiş gibi. Mondeo niş bir araçtı ama güzel bir araçtı, yeni sahibi umarım sorunsuz kullanıyordur.

Tüm bu işler butik garajım için emekleme adımları, bir yandan yeni tecrübeler bir yandan yeni ekipmanlar derken yavaş yavaş hobim farklı bir yere doğru evrilmeye başladı.

Kira ödemeden 2 araç + ufak da olsa ofis olarak kullanabileceğim bir alan ortaya çıktı.

Bu sene olur mu bilmem ama olmazsa seneye garajı oraya taşımayı ve hafta sonları eş dost aracıyla başlayıp daha profesyonel işler yapmayı planlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın içinde bir süredir anlam veremediğim bir uğultu vardı, gün geçtikçe arttı. Garajda aracı kaldırdım ve tahmin ettiğim gibi arka teker rulmanlarının ömrünü tamamladığını gördüm.

Rulmanları sipariş ettim, kodlar dursun bir gün birinin işine lazım olabilir.

SNR marka olarak kodu: Snr Fc 12025 S09 Oem: 3748.39

Nette 130 TL ye kadar var ama ben sanırım burada biraz fazla ödeyerek çiftine 500 TL ye sahip oldum.

Bunları kendim değiştirecektim ama o ara çok yol yaptığım ve uğultu arttığı için hem vakitsizlikten hem de kitlenme durumuna karşı yolda kalıp rezil olmamak için sanayi de değiştirdim.

Arka balatalar kötü durumda değil, usta temizledim dedi ama açıkçası ihtimal vermiyorum, umarım temizemiştir.

Çıkan rulmanlar gerçekten kötü durumdaydı. Bu rulmanları sipariş ettiğimde araç davlumbaz ve bagaj zemini için dbfloor'un şu ürünlerini de aldım, ama henüz montaj yapma fırsatım olmadı. Rulman montajı sonrası arabadaki uğultu kesildi ama sağdan soldan gelen sesler arttı haliyle.

Gönül isterdi komple yalıtım yapayım ama malzeme fiyatları gerçekten can yakar konumda. Bir de az sonra bahsedeceğim bir durumdan dolayı yalıtımx2 kadar süspansiyon'a para harcadım.

dBrubber Teker Davlumbaz Oto ses yalıtımı firex sunger db rubber Fiyatları ve Ozellikleri

dBfloor Bagaj Zemin Kaplama (arac oto ses yalıtımı) db floor Fiyatları ve Ozellikleri

Araç lifte kaldırılınca dedim şunun altına sağına soluna bakayım. Ön tarafa gelince coilleri bir elleyeyim dedim, coiller'in alt kısmında 2 tane punto kaynağı yapılmış yer var.

Bu 2 nokta dan 2 coil'in de kaynaklarının attığını fark ettim. Süspansiyon da custom işlere zaten genel olarak karşı bir insanım, ama bu aracı aldığımda coiller üzerindeydi, arka yaylar da presliydi.

Evet bu alete 16" jant + basıklık cidden yakışıyor. Ama benim kullanım şeklimde bu şekilde yürütmek gerçekten zor. 5 ay olmuş alalı 10 bin + km yapmışım.

Ülkede yolların durumu da *****. Dükkan önünde duracak etiket arabası olsa basardık ama bu basıklık zaten beni yoruyordu, coillerin de durumunu görünce bi gazla ön takım süspansiyon parçalarını sipariş ettim. Parçaları doğrudan b2b üzerinden amcaoğlunun dükkana giriş fiyatından aldım, o kadar da faydası olsun

Şu coillere bi bakalım,

işaretlediğim alanlarda punto şekilde kaynak yapılmış. Ben de biraz sert dönüyorum virajları kırılmasında katkım illaki vardır.

Gelen ürünlerin fotosunu kodlarını ekliyorum, yine alacak olan olur kod vs aramakla uğraşmasın.

ARKA HELEZON :ST 106043R
    ÖN HELEZON :ST 106043F
    SAĞ/SOL TABLA SET :5031.F2
    AMORT. YATAK TAKOZU :MEHA MH13401
    TOZ KÖRÜKLERİ :5254.35
    ÖN AMORT. SAĞ :SACHS 315 336
    ÖN AMORT. SOL :SACHS 312 420

Tabi bunların montajı için istenen rakam bana çok geldi, biraz da kendimiz yapsak mı diye düşünürken, akşam garajda elimde somun sökme ile amortisör kulesindeki cıvatayı / amortisörün teker tarafındaki cıvatalarını sökmeyi denerken buldum.

Deneme başarıyla sonuçlanınca yay ları amortisöre geçirmek için lazım olan yay çektirmeyi almak farz oldu. Verecek olduğum işçiliğe acıyorum ama garaja dahil olan bir ekipmana pek acımıyorum. Atla deve bir para da değil zaten.

Ürün dün teslim oldu,

Tabi malzeme gelmiş hemen denemek lazım, akşam iş çıkışı daha eve girmeden tezgahı kurdum Benim rakı balık masam da bu sanırım

Arabanın altına girip çıkmak için custom ofis sandalyesi tekerli zımbırtımın üzerine malları koydum

Çektirmeler işini gayet güzel yapıyor, yayın açık hali ile sıkılmış hali arasında 15 cm far var neredeyse. Bu işi yaparken çektirme 1-2 defa kayar gibi oldu, bi tırsmadım değil.

Dikkat etmek lazım bu tarz işlerde.

İlk amortisörü başarıyla topladım. Toplam 4 somun sökülüyor bu işlem için.

1. kule üzerinde görünen, 2. takoz üstünde, 3. poryaya bağlı olan , 4. Z rot'a bağlı olan. Yarın toz körüklerini de alıp montajı yapacağım.

Cupra lip almıştım onu da aradan çıkartırım. Davlumbaz içlerini de temizleyip pas / boya atan yer varsa oralara da antipas boya süreceğim.

Bir de paçalık aldım heves edip onlar da bu gün gelirse takabilirim. Hafta sonu full terapi var kısacası

Yarın aracı yapacağım için toz körükleri acil lazımdı, öğle arası 1 tanesini buldum ÜÇEL marka,

1 tane de servisten sipariş ettim akşama alacağım. Yarın için bir eksik görünmüyor şimdilik.

üçel olan 50 TL servis malı 91 TL (rakamları ileride konuya baktığımda parça fiyatlarını karşılaştırmak için yazıyorum)

Detay foto video haftaya ekleyeceğim...

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla helal olsun

etc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık.

Bir de paçalık aldım heves edip onlar da bu gün gelirse takabilirim. Hafta sonu full terapi var kısacası

Detay foto video haftaya ekleyeceğim...
    C2'de 15" teneke jant, plastik Citroën jant göbekleri ve paçalık kırmızı çizgimiz.

Origins
    Since1919
    Citroën Heritage

2011 X7 Citroën C5 2.0 HDi 163 Hydractive3+

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tamirat Tadilat KÖROĞLU
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bir başarısızlık hikayesidir Ama bol tecrübe içerir.

En son 4 üst mesaj da tırtıklı bir kauçuk vardı toz körüğü içeren. Cuma akşam saat 20 gibi daldım garaja, arabayı kaldırdım eşeklere bindirip tekerleri söktüm.

Ben sanıyorum ki kuleyi sök, porya üzerindeki ve z rot üzerindeki somunu sök amortisör hop kucağında, kazın ayağı öyle değilmiş. En azından bende durum bu kadar kolay olmadı.

Gece 11 e kadar falan bam güm vura vura ittire kaktıra sağ amortisörü söktüm. Dedim sabah servisten gidip şu bulamadığım körüğü alayım, davlumbaz takmak için 1 tl lik klips yerine şaseyi delen yampeçlerin hatalarını düzeltelim klipsleri de alayım diye sanayiye gittim.

Ha bu arada sağ amortisörü sökünce (tecrübesizlik) orayı öyle bıraktım solu sökmek için uğraşırken bir de ne göreyim arabanın altı ful yağ, meğer aks şanzıman tarafından boşlayınca yağı salmış.

Böylece 2 LT kadar Motul'un motylgear 75w90'ı hanemize hayırlı oldu, manayla şanzıman yağı nasıl değiştirilir onu da öğrendik.

Bir şey yaparken olmadığında ve ekstra şeyler de çıktığında ciddi geriliyorum. Bu yüzden cumartesi apar topar arabayı topladım sanayiye götürdüm.

Ekstra yapacaklarım da vardı zamansızlıktan yapamamıştım onları da yapacak şekilde anlaştım usta ile, cuma akşamı alacağım arabayı.

Yapılacaklar, yağ bakımı ve yağ filtre değişimi. Ön amortisörler arka yayların değişimi.

Kaput altında ciddi yağlanma mevcut, yağ eksiltecek kadar yağ atıyor bir yerlerden onlar için külbütör kapak contası, emme manifoldu o ring leri, enjektör keçe pul o ring leri değişecek.

Karter sökülecek yeniden sıvı conta ile montaj yapılacak. Gerekli ise söküldüğünde yapılması gereken şeyler yapılacak.

Davlumbazları da sökmüştüm, sağ marşpiyel içinin çamur dolduğunu gördüm, onu temizlerken maşpiyelin de maalesef çürümüş olduğunu fark ettim, bu tür esktraları hiç sevmiyorum.

Bu çürüğe ve çamur dolmasına sebep olan şey 1 TL büyüklüğünde bir deliğin açık bırakılması, aynı delik sürücü tarafında var ve kapalı. İçi tertemiz....

biraz sökülmüş coil fotosu,

30 DK boyunca çekiçle dövülmüş ama 3 mm den fazla çıkmamış coil fotosu,

Şuradan şunu sökemedim ya, nasıl söküyorlar bunu merak ediyorum, pratik bir yolunu bilen varsa bir zahmet yazsın.

Yapı gereği pes etmeyi pek seven biri değilim ama bu sefer pes ettik. Yüklendim ne varsa doğru sanayiye.

Pes etmeden önceki son foto,

c2 için şanzıman yağı dolum ağzı tam akü nün altında kalıyor.

Bunun için aküyü ecu yu ve akü tutucu plastiği sökmek gerekiyor.

İçinin 15 mm çapında olduğunu tahmin ettiğim bir dolum borusu var üzerinde bir plastik kapak duruyor. Kapağı söküp yağı koyabiliyoruz. Yağ hacmi 2 LT

Marşpiyelden çıkanlar can sıkıcı detaylar. Şu deliği kapatmamışlar ve içerisi full çamur dolmuş ve marşpiyeli çürütmüş çamurları çıkarmak için marşpiyeli delmek zorunda kaldım. Nasıl olsa parça kaynatılacak bari içeride ıslak çamur kalmasın dedim.

Hiç dikkatimi çekmemişti, arabanın altına girince fark ettim sisler de hayata küsmüş. Led far takacağım diye iptal edilen kapaktan içeriye giren su tasların içini mahvetmiş.

Arabayı sanayiye bırakmadan önce sisleri söktüm. Sisleri 1 tane 10MM cıvata tutuyor. Bu arada kopan tampon altı dili de çıkardım.

Asıl amacım sisleri kurutmak ve kapak yapmaktı, daha önce sis camını sökmeye çalışırken kıranlar oldu. Sökme yöntemi (c2 Depo sis farı için) şöyle,

Sis camının plastik kapakla birleştiği yerden falçatayı içeri sokup 3-4 defa çeviriyoruz, içerideki silikon böyle ce kesiliyor. Sıcak hava tabancasıyla da ısıtıp camı çekiyoruz ve çıkıyor, gerçekten basitmiş.

Bir şey yazmıyorum buna, görüntü ortada.

Kapak ne uydururum buna derken rafta duran spray boya kapakları gözüme çarptı, ufak ittir kaktır dan sonra tam oturdu yerine.

Vidalamanın ucuna tel fırçayı taktım iç dış temizledim. Aydınlatma beklentim olmadığı için nikelaj vs bakmadan spray boya ile içini dışını boyadım.

Camları da iç dış pasta ile temizledim parlattım. Ufak taş izleri ıvır zıvır izler var ama ilk duruma göre daha iyi oldular.

Şurada o ıvır zıvır izler az da olsa belli oluyor.

DIY Angel da koyalım bunun içine nasıl olacak derken, neon led'in kesim noktası yukarıdan bakıldığında belli olmayacak şekilde denk gelince hadi dedim yapayım.

Yanarken böyle duruyor,

Daha sonra ikisini de topladım, tas'ın oluğunu tam dolduracak şekilde silikon sürdüm, falçata ucu ile düzelttim ve camları üstüne oturttum. Üzerine de bir ağırlık koydum kurumaya bıraktım. Arabayı cuma akşamı alacağım sis leri en erken 2 hafta sonra cumartesi monte edebileceğim.

Sonra aylardır kenarda duran açılmayı bekleyen diğer farı da açayım dedim, merceğinin ayaklarını yaptım (foto çekemmişim)

Farları da astarladım ve içlerini siyaha boyadım. Kromlu bir kısmı kalmadı, bence güzel olacak ama olmayabilir de tam kestiremiyorum şuan

Far normalde bu,

Astarlamaya başladığım zamandan 1 kare,

Renk mat siyah olacak, ama boyayı ilk attığımda çıkan renk böyle ıslak gibi duruyor. Kuruyunca gelir kendine.

Son olarak arabayı götürürken davlumbazları takmadım, onları da güzelce iç dış yıkadım.

Elimde bagaj zemini ve davlumbaz için yalıtım malzemesi var, onları da müsait zamanda takacağım.

Bu arada bir 407 hevesi aldı gidiyor, daha önce takas yapıp araba aldığım düzgün bir galeri esnafı arkadaş da 407 var kafamı kurcalıyor.

Eğer istediğim rakama c2 yi alırsa verip geçebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bir başarısızlık hikayesidir Ama bol tecrübe içerir.
    Para verilerek vakıf olunamayacak bilgiler öğrenilmiş. Evet efor ve maddiyat olarak zorlanmış olabilir ancak bu bilgiye ulaşmanın başka bir yoluda yok maalesef.
    Gelecek planları arasında bir garaj açmak varsa çok işe yarayacak ve pek kıymetli bir bilgidir bu.
    İşin içinden yüzünün akı ile çıkacağına eminim ki gidişatta onu gösteriyor. Zaman imkan kısıtlığında yapılan her iş değerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para verilerek vakıf olunamayacak bilgiler öğrenilmiş. Evet efor ve maddiyat olarak zorlanmış olabilir ancak bu bilgiye ulaşmanın başka bir yoluda yok maalesef.
    Gelecek planları arasında bir garaj açmak varsa çok işe yarayacak ve pek kıymetli bir bilgidir bu.
    İşin içinden yüzünün akı ile çıkacağına eminim ki gidişatta onu gösteriyor. Zaman imkan kısıtlığında yapılan her iş değerlidir.
    Kesinlikle para ile satın alınamayacak şeyler kazandık. Daha sonra araştırdığımda bunu sökmek için porya dahil aşağı alıyorlar ve zeminde ittir kaktır çıkarıyorlar.

Ben de alabilirdim poryayı aşağı ama aklıma gelmedi açıkçası. Bir de lift gerçekten büyük nimet, ne kadar kaldırsan da ayaktaki gibi çalışma imkanın olmuyor.

Ne güzel söylemiş atalarımız "Alet işler el övünür" diye. Kira maliyeti olmayan bir yerim var artık L şeklinde, Yaklaşık 50 M2 falan,

Tavan yükseliği sedan bir aracı 80-100 cm arası kaldırmaya müsade edecek kadar yüksek.

Mekanik bakım vs yapılabilir, detay işleri yapılabilir, ufak tefek elektrik işleri yapılabilir. İçeri 2 araç rahat sığıyor. Durumu netleştirirsem oraya yatırım yapmaya başlayabilirim açıkçası.

Biraz daha zamana ihtiyacım var bu konuda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kira maliyeti olmayan bir yerim var artık L şeklinde, Yaklaşık 50 M2 falan,

Tavan yükseliği sedan bir aracı 80-100 cm arası kaldırmaya müsade edecek kadar yüksek.

Mekanik bakım vs yapılabilir, detay işleri yapılabilir, ufak tefek elektrik işleri yapılabilir. İçeri 2 araç rahat sığıyor. Durumu netleştirirsem oraya yatırım yapmaya başlayabilirim açıkçası.

Biraz daha zamana ihtiyacım var bu konuda.
    büyük nimet 50m2 yerler 6000 liradan başlıyor kira olarak burada.
    Lifti falan geçtim ben birşekilde ayarlanır ama kiralık yer bulmak çok çok zorlaştı fiyatlardan dolayı.
    Allah herkesin gönde yatan aslanı ona nasip etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük nimet 50m2 yerler 6000 liradan başlıyor kira olarak burada.
    Lifti falan geçtim ben birşekilde ayarlanır ama kiralık yer bulmak çok çok zorlaştı fiyatlardan dolayı.
    Allah herkesin gönde yatan aslanı ona nasip etsin.
    Az önce sanayi den geldim, şase ile ekrandan bakıp sipariş ettiğimiz kod ile gelen parça hatalı. Şimdi takoz bilya setlerini yeniden sipariş ettik, 100 TL farkla büyük seçim yaptık.

Amortisör getleri de lazımmış onları aldık 200 TL de ona verdik, ha bir de avuç içi kadar bir pul var ona da 180 verdik

Sol salıncak rotili bozukmuş, onu da aldık. Bitmedi amortisör işi, işin değişik tarafı da usta yağ kaçakları için bunlar gitmez muhtemelen dedi hiç masraf etme yıkatsan 15-20 güne yine aynı olacak dedi. O iş de kaldı öyle

Bir bahtsızlıktır gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin değişik tarafı da usta yağ kaçakları için bunlar gitmez muhtemelen dedi hiç masraf etme yıkatsan 15-20 güne yine aynı olacak dedi.
    o nasil cevap ya?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o nasil cevap ya?
    Garaja gir kendi işini kendin yap cevabı, usta milleti ya biz doğru ustalara gidemiyoruz ya da bizde bir sıkıntı var.

Alıyım arabayı kendim söküp takacağım contalarını, dedim elleme sen hiç. Yağ bakımını da yapma. Amortisörleri değiştir kafi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler