User Tag List

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
274 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu güncellemiştim ama forum bi gitti geldi, bir daha güncelleyelim

En son farlarda kalmışız, farın 1 tanesini bitirdim, içini siyaha boyayarak güzel bir şey yapmışım bence.

Far camları için farklı şeyler denedim, kloroform / pasta vs, ama farın kendi yapısı içinde zamanla oluşan kılcal deformeler var onlara bir çözüm bulamadım. Far camı harici satılmıyor, satılsa alırdık aslında.

Mercekleri ayarlamadım ama garajı kapatım tamamen karanlık ortamda yaptığım denemede sonuç güzeldi. Araç üzerindeki halojen lere göre iyi en azından. Mercekler auristen çıkma valeo, tasları gayet iyi durumda.

Kapaklar yoktu, elimde bir sürü sprey boya olunca kapakları denedim, tam oldu.

Bagaj düğmesi aldığımda modifik edilmişti, ben de benzer işlemi yapıpbas bırak yaylı bir buton taktım. Sadece buton üzerine kauçk bir muhafaza yaptım ve su dan etkilenmesinin önüne geçtim.

Somunu da yapıştırdım, gayet güzel oldu.

SÜspansiyonu yapınca arka sağ amortisörün de bozuk olduğu ortaya çıktı, almıştım ama değiştiremedim yine. Amorisör burcu saplamaya kaynamış.

Arka tarafı temizleyip izolasyon yapıp kapattım. Usta yolu göründü yine.

Baya toz pislik çıktı yine,

2-3 tur temizledim iyi oldu.

Sonra arka rulmanlarımızı değiştirmiştik. Genelde bu rulmanları kapatan kapaktan su aldığı için zaten bozuluyor rulmanlar.
    Orayı da düzelttim.

Sıvı conta ile etrafını sıvadım yerine taktım.

Sonra kampanayı boyadım.

Çamuruk içinde bu bölge de temizlik sonrası matkap ucuna takılan fırça ile temizlik yaptım.

Sonra temizlediğim kısımlara dayson sürdüm ve sıvama yoluyla paslı alanların üzerini kapattım. Burada hammerite boya ya da pütür de kullanabilirdim ama üzerine yalıtım kaplayacağım için pütür vs uygulamadım.

Forumda Aykut kardeşimden arka hoparlör almıştım onları da taktım.

Hoparlör etrafına kauçuk pencere bandı yapıştırdım öyle taktım. Klipsleri yeniledim, ses yapan yerlere sünger uyguladım, trim sesi oldukça azaldı.
    İleride komple iç yalıtım yaparsam daha iyi olacak.

Elimde davlumbaz ve bagaj zemini için yalıtım vardı, arka sağ davlumbaz içini yapınca o gazla hadi bagajı da yapayım dedim.

Sonra uzun zamandır temizlik görmemişti, iç dış temizledim. Bir de tripod almıştım onunla da foto çekme isteği bu temizlik için ek katkı sağladı.

İstediğim kareleri hala yakalayamıyorum, o görüş açısı yok bende muhtemelen.

Angel sis ler bence güzel oldu, cupra lip'i 3 cm kadar yamuk takmasam daha iyi olurdu.

Flaplar kanayan yara onları tammponu söktüğümde boyayacağım, o kısım yaz aylarını bekliyor.

Şuradaki sanat eseri gibi duran 2 tane akıllı !!! vidamız var onları da çıkartacağız. Tampon braketlerini tamir edeceğim.

Koltuğun sol kısmı çok iyi durumda değil, döşemeci işimiz var biraz da olsa.

Daha yapılacak çok işimiz var, havalar biraz düzelse tamponu söküp davlumbazları söküp altına pütür atacağım.

Cooler'ı takıp külbütör kapak contasını, karter contasını ( conta yok, sıvı conta olacak) çıkarsa eğer enjektör pul ve keçelerini değiştirip yağ bakımını yapacağım.

Şimdilik bu kadar, işimiz çok. Aracı satıp 407 alma kararım vardı ama yakıt fiyatları sonrası servis kullanmaya başlayacağım için, bildiğim arabayı verip üstüne para verip üstüne yeni masarfalara katlanmak istemiyorum.

C2 yi tamir etmeye devam edeceğim. Tigra ile ilgili kafam karışık satabilirim de durabilir de netleşmedim kendi içimde o konuda.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    farları merakla bekliyorum, yapılan işler süper

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu dışı ama şu video da birsürü hurda tigra var.Şoför abide otomobil camiasından galiba ralli videoları fana var.belki işine yarayacak birşeyler bulunur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dışı ama şu video da birsürü hurda tigra var.Şoför abide otomobil camiasından galiba ralli videoları fana var.belki işine yarayacak birşeyler bulunur.

Bu arkadaş opel tigra camiasında baya ünlü ve bilgili bir arkadaş, profesyonel olarak zaten garajı da var. Unicorn servis ti diye hatırlıyorum garajın adını. Baya baya tr nin farklı illerinden arabalar gönderilir yaptırılır, gördüğüm işinin ehli bir arkadaş, yaptığı işleri de beğenirim hakkını vererek yapıyor ama üslubunu sevmediğim için çok zorlanıyorum izlerken.

Zira kötü üslup güzel sözün katili olabiliyor. Yedek parça / çıkma parça da satıyor ama fiyatları bana hitap etmiyor, 1-2 ilanında gördüğüm rakamlar benim bütçemin üzerindeydi.

İlgi için tşk ederim. Bu arada küçük bir ekleme olsun konuya, farları bitirdim, camları kapama işi ve elektrik işleri kaldı ufak ufak yapacağım onları da.

Nisan sonuna doğru diğer işlerle birlikte arabanın üstünde yerini almış olacaklar.

Far camlarında zımpara kloroform vs çok işe yaramadı, çok da takılmadım zira artık araçla olan münasebetim "lazım oldukça" binmek seviyesinde olduğu için, yatan arabaya da masraf etmek istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu biraz hareketlensin, buraya foto eklemekten çok yazmayı sevdiğimi fark ettim bu gün. Fotoları blog'a yüklerken yazacak olduğum cümleleri kafamda tasarlıyorum

2 teker işini çok sevdim ben, geçen hafta sonu cumartesi günü lastikleri anlaş torunee ile değiştirdim.

İlk defa motor sahibi oluyor ve ilk defa motor lastiği değiştiriyorum bu yüzden fark konusunda yapacağım yorum çok muteber olmayabilir

ama daha yumuşak lastikler ve frenler daha iyi gibi geldi. Tamamen uyduruyor da olabilirim tecrübeli arkadaşlar yazar bkz: mikelazi,

lastikleri araştırıp aldım ürünün iyi olduğuna dair güzel yorumlar vardı.

Üzerinden çıkanlar 2000 km de çıktı, her işi kendimiz deniyoruz, dedim dur, lastikleri de değiştirirsin sen bi gazla söktüm.

Sibopları da söktüm ama gel gelelim çap ufaldıkça lastiğin jant'a oturan kenarı çok daha sert oluyormuş. Böyle bir değişimi evde yapmanın imkanı yok.

Attım arabaya gittim lastikçiye, zar zor değiştirdi, onun da ekipmanı normal jantlar için olunca uğraştık biraz. Jantları sonra yıkadım temizledim, güzelce anti seize sürdüm ve taktım.

Bu arada somunları elle çıkarmak zor, somun sökme makinası hayat kurtarıyor bu işlerde.

Sonra eşim bisikletle göl turu yapıcam gelir misin dedi, dedim olur onlar bisikletle ben motorlar sakarya e5 den izmit, oradan da sapanca tarafından dönüp yaklaşık 70 km yol yaptık.

Onlar pedallarken ben de 1-2 foto çektim.

Sonra vakit bulunca bu hafta da bakımını yaptım, elimde ölçü kabı yoktu. Hatun'un gözden çıkardığı bir kap varmış ona çöktüm Yağ bakımını da çıkardım aradan.

Sonra c2 den çıkan coilleri söktüm dağıttım temizledim, bir yanım sat diyor, diğer yanım dursun.

Sonra arabayı babama verdim, geri geldiğinde lip ve plakalık kırıktı, manayla plakalıkları değiştireceğim.

Uzun zamandır tamponu boyamak istiyordum bu durum vesilesi oldu.

Bu arada arabanın karter contasını yenilemek için bir hışımla karteri söktüm, karteri sökünce yağ süzgecini de söktüm.

Karterin yüzeyinde yamulmalar vardı bir miktar çekiç darbesi ile o işi hallettim. Yüzeyini düz yüzeyde test ettim sıvı contalarını ve karter içini temizledim arabaya taktım.

Yağ süzgecinin içinden içinden çıkanlar pek hoşuma gitmese de süzgeci temizlemiş olmam kesinlikle iyi oldu.

2 bakım sonra süzgeci ve karteri komple değiştirebilirim duruma göre.

Filtre seti yedekte dursun diye aldım, hava fltresini kullandım sadece.

Sağdaki mann üzerinde bir sünger katman var, yeni olan bosch onda bu katman yok.

Farlar ile birlikte artık şu cooler'ı da takayım diyorum 5 aydır garajda yatıyor cooler.

Onun kauçukları geldi,

En son junyan farların soketlerini araç üzerinden gelen bağlantılara göre ayarladım, uçlarına / dişi erkek terminaller bağlayıp izole ettim.

2 far da araca takılacak durumda, sadece soketi tak çıkar yapılacak.

Deneme işleminde sonuç gayet başarılı, hava aydınlık olduğu için çizgi vs fotosu çekemedim.

Mevcut far ve mercek far aydınlatma farkı için 1-2 foto çekmeyi planlıyorum.

Eskisi kadar çok binmiyorum ***** yakıt fiyatları psikolojik sınırları aştı. Ama eldeki alınmış malzemeleri de bir yandan takıyorum.

Sırada cooler montajı, tampon boyaması far montajı ve külbütör kapak conta değişimi kaldı, 3 vakte onları da yaparım artık.
    Konu KÖROĞLU tarafından (04-04-2022 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: revize

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017de boşanıp mal paylaşımı sonrası clkdan artan parayla işe gidip gelmelik aldığım bi c2 vardı.O ara ounun satılmasını beklemeden sebring cabrioyu aldım.Kasko ucuz çıksın diye babama satmıştım.3. - 4. ayında babanın ticari durumlar karışınca yakalama-satışa engel geldi O yıl bu yıl düzgün km yapamadı semt içi hariç.Geçen hafta borç kapanıp araba temize çıktı.Muayene yapıldı.Herhangi bi ekleme yok , plastik tampondan sac üzeri kapak jantlara kadar zır stock Bi süriym dedim.Bendeki eos 1.4 tsi dan daha yumuşak , kullanımı daha rahat , daha seri 199k larda almıştım.208k da hafızadan silmiştim 220k km civarı şuan.Bugün boyaya verdim.Bu arada aynı iç dış renk kombinimiz.Bu pazar koltukları bi kutu kosla oxi action la , su izi bırakmayacak şekilde yoğun püskürtüp komple bezle sildim.Ciddi kir çıkarıyor aklında bulunsun.Zaten kir dediğimizin çoğu lokal dökülüp kuruyan su lekeleri.Ağzı burnu toplansın , paylaşıcam resimlerini.
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (04-04-2022 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017de boşanıp mal paylaşımı sonrası clkdan artan parayla işe gidip gelmelik aldığım bi c2 vardı.O ara ounun satılmasını beklemeden sebring cabrioyu aldım.Kasko ucuz çıksın diye babama satmıştım.3. - 4. ayında babanın ticari durumlar karışınca yakalama-satışa engel geldi O yıl bu yıl düzgün km yapamadı semt içi hariç.Geçen hafta borç kapanıp araba temize çıktı.Muayene yapıldı.Herhangi bi ekleme yok , plastik tampondan sac üzeri kapak jantlara kadar zır stock Bi süriym dedim.Bendeki eos 1.4 tsi dan daha yumuşak , kullanımı daha rahat , daha seri 199k larda almıştım.208k da hafızadan silmiştim 220k km civarı şuan.Bugün boyaya verdim.Bu arada aynı iç dış renk kombinimiz.Bu pazar koltukları bi kutu kosla oxi action la , su izi bırakmayacak şekilde yoğun püskürtüp komple bezle sildim.Ciddi kir çıkarıyor aklında bulunsun.Zaten kir dediğimizin çoğu lokal dökülüp kuruyan su lekeleri.Ağzı burnu toplansın , paylaşıcam resimlerini.
    Benzer süreçleri yaşamışız, ben de boşandıktan sonra c4 ü satıp clio sport almak zorunda kalmıştım c2 de şuan evin ekonomi bakanı olarak hayatını sürdürüyor.

Basık + 16" jantlı c2 göz nuru olsa da beni çok yoruyor kullanırken. Şuan orj süspansiyona döndüm ve gerçekten memnun etti beni.

c2 şu ara çok çok mantıklı bir araba gerçekten. Ben hep lacivert - gri ya da bordo istedim ama, istemeye istemeye siyah aldım

Fotoları bekleriz, ihtiyaç yoksa satma sakın dursun

İç temizliğini üstten bi yapmıştım, koltuklar çok kötü durumda değil ama yırtık var onu yapamıyorum can sıkıyor.

Sadece tavanı yıkamam lazım o da sarkar diye tırsıyorum ama öneri varsa dinlerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline sağlık farların bitmiş halini bekliyorum artık yeter.
    Son olarak intercoolerdaki yamuk finleri ince tornavida ile düzeltirsen daha çok verim alırsın. Fotolar aldatıyor olabilir ama yamuk finler ben burdayım diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reis coilleri satma bence dursun kenarda, satıp tekrardan sattığın paraya alamazsın ileride ihtiyaç olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline sağlık farların bitmiş halini bekliyorum artık yeter.
    Son olarak intercoolerdaki yamuk finleri ince tornavida ile düzeltirsen daha çok verim alırsın. Fotolar aldatıyor olabilir ama yamuk finler ben burdayım diyor.
    Cooler'ın hikayesi enteresan, wh grubunda bir arkadaşın "sorunsuz" kullandığı aracından orj. döndüğü için satılıktı güya.

Cooler geldi bastım içine deterjanı su giriyor diğer taraftan azıcık çıkıyor. Kuruttum sildim vs baktım hava da geçmiyor, bi söktüm, manzara bu.

O kütleyi sökerken baya zorlandım, iyi tarafı cooler'ın içinde kanallarda falan yok bu tortu dan.

Muhtemelen arkadaşın arabası turbo dan yağ basıyordu o yüzden cooler doldu ve basınç kaybı olup araç yürümemeye başladı, o da cooler'ı satayı dedi.

Montaj öncesi fin leri olabildiğince bir daha elden geçireceğim kesinlikle.

@göktürk doğru diyorsun aslında, ileri de satarken coilleri geri takıp basıp satabilirim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

@göktürk doğru diyorsun aslında, ileri de satarken coilleri geri takıp basıp satabilirim.
    Net. Coil ve 16 bi jant takıp satıyosun. etrafta çok görüyorum incecik yanaklı C2'ler, bakarken belim ağrıyor ama tip olarak cazip olduğu için genç bir arkadaş atlar arabaya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net. Coil ve 16 bi jant takıp satıyosun. etrafta çok görüyorum incecik yanaklı C2'ler, bakarken belim ağrıyor ama tip olarak cazip olduğu için genç bir arkadaş atlar arabaya
    Ya sorma 17" jant 35 yanak lastik koyuyorlar arabaya, arabaya binmek için değil fotoğraf çekip atmak için kullanıyorlar.

45 yanak lastik ile ben lanet etmiştim, 35 yanakla 1 hafta da araba çöp olurdu sanırım. Bırak adamlar bir de z rot falan söküyorlar, şaka gibi.

Coil'in yapısını da inceledim gayet güvensiz bir malzeme, bendekilerin alt kısımlarının kaynağı kırılmıştı mesela, tüm yük yandaki z rotun üst bağlantı ayağına biniyordu.

Süspansiyon işinde custom işten kaçınmak lazım, ya vericen parayı kaliteli malzeme alacaksın ya da orjinal süspansiyon dan devam edeceksin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şuan 195/45/15 yanak lastik kullanıyorum corsa c aracımda, dip basık değiliz ama çamurluk lastik arası 1,5 parmak kadarız soğuk pressle yakınlaştırdık, yere yakın araç sürmeye alışkın insanlar için çok rahatsız edici bir durum değil aileyle kullanılmadığı müddet

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer süreçleri yaşamışız, ben de boşandıktan sonra c4 ü satıp clio sport almak zorunda kalmıştım c2 de şuan evin ekonomi bakanı olarak hayatını sürdürüyor.

Basık + 16" jantlı c2 göz nuru olsa da beni çok yoruyor kullanırken. Şuan orj süspansiyona döndüm ve gerçekten memnun etti beni.

c2 şu ara çok çok mantıklı bir araba gerçekten. Ben hep lacivert - gri ya da bordo istedim ama, istemeye istemeye siyah aldım

Fotoları bekleriz, ihtiyaç yoksa satma sakın dursun

İç temizliğini üstten bi yapmıştım, koltuklar çok kötü durumda değil ama yırtık var onu yapamıyorum can sıkıyor.

Sadece tavanı yıkamam lazım o da sarkar diye tırsıyorum ama öneri varsa dinlerim
    niyetim satıp , üzerine 50 60 daha ekleyip mito - ds3 yada o ayar bi küçük dizelle yaş gençleştirmek ama bakalım , acelesi yok.Renk tercih meselesi gerçi ama ben de lacivertine ısımamamıştım bi türlü , o sıra hep iç kırmızı olsun diye siyahlara bakmıştım 3. C2'm bu arada bu.İlk ikisi de VTR dı , onların koltuklar bi tık daha destekli ve şık.Ama o şanzuman tek kavrama tüm yarı otomatiklerden soğuttu beni.Tecrübeli sürücüyü acemi yapıyo trafikte
    Yırtık yok bende koltuklarda , ama aldığımdan bu yana hatırladığım izler-lekeler vardı.Neredeyse tamamını aldı çok şaşırdım.

Bu arada tavan demişsin , asıl o dram bende...Benden önceki akıl zengini sahibi ; güneşlikler menteşeden sarkma yapıyor diye iki güneşliği de çift taraflı bant-bali ikilisiyle yapıştırmış güneşliği de tavanı da rezil etmiş.İkisi de kullanılmaz halde.Tavanı tekrardan kaplatıcam , boya yapılan yerde bi usta bulduk.Bide iki adet güneşlik lazım olucak.C3 C2 C4 kullandım geçmişte.Hepsinin aynıydı diye hatırlıyorum.Onun için 3 model için de arıycam nette-çıkmacılarda.İnşallah yanılmıyorumdur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şuan 195/45/15 yanak lastik kullanıyorum corsa c aracımda, dip basık değiliz ama çamurluk lastik arası 1,5 parmak kadarız soğuk pressle yakınlaştırdık, yere yakın araç sürmeye alışkın insanlar için çok rahatsız edici bir durum değil aileyle kullanılmadığı müddet
    Kesinlikle bana göre değil gerçekten, görsel olarak ciddi fark olsa da, ben hem şehir içi hem şehirlerarası çok yol yapıyorum. Coil ile 1-2 defa araç köprü bağlantısında zıplayınca korumaya aldı kendini.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niyetim satıp , üzerine 50 60 daha ekleyip mito - ds3 yada o ayar bi küçük dizelle yaş gençleştirmek ama bakalım , acelesi yok.Renk tercih meselesi gerçi ama ben de lacivertine ısımamamıştım bi türlü , o sıra hep iç kırmızı olsun diye siyahlara bakmıştım 3. C2'm bu arada bu.İlk ikisi de VTR dı , onların koltuklar bi tık daha destekli ve şık.Ama o şanzuman tek kavrama tüm yarı otomatiklerden soğuttu beni.Tecrübeli sürücüyü acemi yapıyo trafikte
    Yırtık yok bende koltuklarda , ama aldığımdan bu yana hatırladığım izler-lekeler vardı.Neredeyse tamamını aldı çok şaşırdım.

Bu arada tavan demişsin , asıl o dram bende...Benden önceki akıl zengini sahibi ; güneşlikler menteşeden sarkma yapıyor diye iki güneşliği de çift taraflı bant-bali ikilisiyle yapıştırmış güneşliği de tavanı da rezil etmiş.İkisi de kullanılmaz halde.Tavanı tekrardan kaplatıcam , boya yapılan yerde bi usta bulduk.Bide iki adet güneşlik lazım olucak.C3 C2 C4 kullandım geçmişte.Hepsinin aynıydı diye hatırlıyorum.Onun için 3 model için de arıycam nette-çıkmacılarda.İnşallah yanılmıyorumdur
    Ben aracı aldığımda güneşlik yoktu arabada, ağustos ayında güneşlik olmadan geldim istanbuldan.

Neyse ki senin şanslı yönün benim zamanında güneşlik için arge yapmış olmam Hemen gidiyorsun çıkmacı dan, c-elysee ya da 301 güneşliği alıyorsun ve takıyorsun.

C2 / C3 ararsan göreceğin rakamlar çok yüksek olacak. Ben 250 TL ye aldım bursa da birinden, geçen gün bir arkadaş aldı takımını 500'e.

Sen de 500 den fazla verme derim.

__________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________________

05.04.2022 Günceli olsun.

Motorun kısa farı çalıştığında sürekli yanıyordu, buna bir aç kapa yapmamışlar. Bana da gündüz yanıyor olması gereksiz geliyor, malzemenin ömrü yok yere tükeniyor.

Zaten aklımda şu kartal göz denen küçük led lerden takmak vardı, bunu yaparken kısa far'a da bir anahtar bağlarım diyerek malzemeleri almıştım.

Toplam 6 tane vida sökülüyor bu iş için 1 de soket var onun kablolamasından deneyerek hangi kablo nereyi çalıştırıyor diye buldum, gerekli ekleri yaptım.

Kısa far'a anahtar girmek için mecburen bir kabloyu kesmem gerekti.

Led + aracın kendi gündüz farları böyle yanıyor, kendi gündüz farını da ben oldukça beğeniyorum bu arada. Far'ı da şaşırtıcı şekilde aydınlatıyor.

Sonra aleti topladım, bu işi yapmam toplamda 1 saat kadar sürdü sürmedi. Kısa zamanda faydalı bir iş çıktı ortaya.

Şöyle karşıdan bir fotomuz olmasın mı

Grenajın üzerinde de sırıtmadı bence malzeme.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısaların yanması Avrupa standardı görülmeyi arttırmak için. bende de kısalar sürekli açık akşam olursa uzunları yakıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman 9-10.04.2022 günceli olsun. Sonunda havalar ısındı, süper 2 gün geçirdim garajda. Biraz yordu ama sonuçlar güzel.

Neler yaptım biraz bahsedeyim.

1-) Külbütör kapak contasını söktüm, bunun için akü- ecu- akü alt tablası- turbo hortumları vs oldukça malzeme sökmek gerekiyor.

Tabi sökünce motorun arka tarafında kalan tesisatı görünce buraları da düzeltmeden geçemedim. O kısımlar için foto çekmedim zira 1 kova kadar bant sökünce eller yapış yapış oluyor telefonu ellemek istemedim.

Kenarda malzemem de yoktu gittim muhtelif ebatlarda yarıklı spiral hortum aldım. Rakamlar ciddi uçmuş ya da sağlam kazık yedim bilmiyorum, 5 tl ye aldığım malzemenin metresi 15 tl olmuş. yuh dedim 1 cıvata 6 metre hortuma 120 TL verip çıktım.

Söktüğüm yıkanabilir tüm plastik parçaları yıkadım, bu iş için netten bir motor temizleyici ve pompa almıştım ama pek iş görmedi. Sarı su tabir edilen asperox hepsinden iyi çıkarıyor yağı.

Biraz toplandık,

Ve en sonunda artık, farları takmak için tamponu sökme zamanı geldi.

Şuraya bir 6 kişi den dayak yedikten sonra yok ya ben iyiyim temalı bir poz bırakayım.

çıtır hasarlı.

Tamponu güneşlendirdim biraz,

tamponu sökmek sandığımdan daha basitmiş, braketlerin üzerinde bolca akıllı vidayı ve tamponun yanından far'a 3 cm lik akıllı vida atan usta ve sülalesi hakkında hala iyi şeyler düşünmüyorum.

Alt kısım haliyle pis, ön kısımdan minnoş bir darbe almış, tampon demiri biraz yamulmuş, çok mesele değil. Crash box lar ve şase kolları tertemiz.

Klima radyatörünün alt kısmındaki fin'ler pek iyi durumda değil, ama klima sorunsuz çalıştığı için şimdilik ellemedim. Radyatörü alsak değişim için gaz vs uğraşacağız ayrıca o da işime gelmedi. Durduk yere 2k masraf etmenin alemi yok. Burada japonları dinledik "çalışıyorsa kurcalama"

Ama 2-3 sırayı ince uçlu bir malzeme ile düzelttim. İlk haline göre daha iyi oldu.

Sonra verdim deterjanı, verdim sarı suyu,

Cooler'ı artık takalım o kadar söktük.

Ölç biç işleri için minik yardımcım, paneli öne doğru tutması için kızımın ufak topunu kullandım

Panel çok sallanıyordu, meğer sürücü tarafında kalan ayak kırılmış, oraya bir şey yapmamışlar bırakmışlar. o kısmı da hallettik.

Cooler'ı sök tak dene yaparken bir foto. Cooler'ı bana direkt al tak şeklinde satan arkadaşa da selamlarımı iletiyorum, zira ayakları oturmadı ek delik açtım.

Üst kısmı da oturmadı oraya da ek delik açtım. Ve panelin içinde de çok yeri kes biç yapmam gerekti.

Sonunda cooler'ın borularını da monte ettim. Bunun için orj hortumun bir kısmını kesmek zorunda kaldım, keşke kesmeden çözebilseydim.

Geçici olarak paneli sabitlemek için yıldız başlı cıvatayı pul kullanarak taktım, ama orj cıvatasını alacağım.

Bu kısımda şu L parça öylece duruyordu, ben bunu panele yandan vidaladım üstünü de deldim doğrudan orj gibi oldu.

Beşik gibi sallanan panel şuan hiç hareket etmiyor.

Sonra farları yerine oturtmaya başladım, neden başladım diyorum çünkü yolcu tarafı far'ın hiçbir ayağı yoktu.

Elimde Ford Ka için aldığım sac kalmıştı, ondan uydur kaydır ayak yaptım, sac azıcık daha kalın olsa çok daha iyi olacaktı ama bu da gayet yeterli oldu.

En son böyle bıraktım, yarın tampon için boya vs alacağım, braketleri epoksi ile yapıştıracağım onlara cıvata alacağım vs. Biraz çarşı pazar işimiz var.

Sonra boya işlerini eğer yetiştirebilirsem bu hafta olmadı gelecek hafta içinde bitirmeyi planlıyorum.

Ve o an geldi, aydınlatma nasıl olacak diye çok merak ediyordum, gece olunca bir deneme yaptım. Henüz hiçbir ayar yapmadım, mevcut haline göre aydınlatma çağ atladı gerçekten.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeklerine sağlık abi.Yine parayla yaptırılamayacak işler yapılmış.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerine sağlık abi.Yine parayla yaptırılamayacak işler yapılmış.
    Eyvallah teşekkür ederim, elden geldikçe kurcalıyoruz, iyileştirmeye çalışıyoruz.

Bu gün Tigra ile yollarımızı ayırdık, sıra c2 de. İlana koyduk, giderse yerine farklı ve güzel bir araç gelecek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler