User Tag List

Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
274 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah teşekkür ederim, elden geldikçe kurcalıyoruz, iyileştirmeye çalışıyoruz.

Bu gün Tigra ile yollarımızı ayırdık, sıra c2 de. İlana koyduk, giderse yerine farklı ve güzel bir araç gelecek
    Hadi ya.Valla sürpriz oldu.Ben C2 gider Tigra kalır diyordum
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah teşekkür ederim, elden geldikçe kurcalıyoruz, iyileştirmeye çalışıyoruz.

Bu gün Tigra ile yollarımızı ayırdık, sıra c2 de. İlana koyduk, giderse yerine farklı ve güzel bir araç gelecek
    407 SW mi geliyor abi yoksa?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    407 SW mi geliyor abi yoksa?
    Düşünmedim değil ama hala sw kafasına erişemedim, ama radarımda var 1-2 tane. C2 nin satışına bağlı olarak şekillenecek, biraz da bütçeyi çözmem lazım bakalım.

Tek araç ve hacimli olacak sedan 2.0'ı da olabilir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşünmedim değil ama hala sw kafasına erişemedim, ama radarımda var 1-2 tane. C2 nin satışına bağlı olarak şekillenecek, biraz da bütçeyi çözmem lazım bakalım.

Tek araç ve hacimli olacak sedan 2.0'ı da olabilir.
    SW' deki çocuklu aile arabası algısı bence kırılması gerek Ben sedan yerine direk wagonu tercih ederim. Hem daha az yıpranmış oluyolar, hem de cam tavan çok büyük artı.

Şu an ki aracım sedan misal çocuğun akülü arabasını sığdıramıyorum Bundan önce 500C vardı ona tavandan sokuyodum ama şimdi ki aracıma hiç bir türlü girmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SW' deki çocuklu aile arabası algısı bence kırılması gerek Ben sedan yerine direk wagonu tercih ederim. Hem daha az yıpranmış oluyolar, hem de cam tavan çok büyük artı.

Şu an ki aracım sedan misal çocuğun akülü arabasını sığdıramıyorum Bundan önce 500C vardı ona tavandan sokuyodum ama şimdi ki aracıma hiç bir türlü girmiyor
    Can'ı gönülden katılıyorum, hele ki yıpranma konusunda kesinlikle kullanıcı porfili değiştikçe araç yıpranmışlığı da azalıyor.

Bir tane var adapazarında bir test edeyim onu da bakalım. Accord 2.2 dizele sardım ama bakalım, bunların hepsi c2 nin elden çıkmasına bağlı. Çıkmaz ise binmeye devam.

Bu sefer acele de etmeyeceğim, değerini görene satacağım arabayı. Hep uyguna verdim bundan önce.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tigra nın bendeki son fotoğrafı bu oldu, 13.04.2022 de çektim bunu, 14.04.2022 de satışını verdim.

Ben binerken söküp takarken keyif aldım, zaman zaman mutsuz da oldum. Ama üretim yılına göre gerçekten güzel bir araç.

Alan arkadaş 4 gün sonra ilana koydu, bazı sorunlar yaşadı gördüğüm kadarıyla, umarım kısa zamanda çözer.

Tertemiz sağlıklı şekilde teslim etmeme rağmen yaşadığı talihsizliklere üzüldüm açıkçası.

C2 nin farları taktıktan sonra tampon da işlerim kalmıştı, farlı halinin de net bir fotosunu çekmemişim henüz.

Angel'lı sislerden birisi su almıştı, onu yapayım derken sakarlığım sonucu camını kırınca, gittim daha güzel göründüğünü düşündüğüm için c5 sislerini aldım.

Sislerin boyutu biraz ufak kalsa da görüntü bence iyi oldu.

Flaplarda vidalar vardı, epoksi ile flapları dibinden yapıştırıp vidalar ile sıkıp 2-3 gün beklettim.

Flapın tampona tutunduğuna ikna olduktan sonra, vidaları söküp delikleri doldurdum. 2-3 tur zımpara yaptım.

İlk defa tampon gibi kavisli bir nesne de macun astar boya tecrübem oluyor, o yüzden illaki hatalar oldu.

1. si zemini çok süper hazırlayamadım, 2. si astar atarken bazı yerlerde aktı, onları çok iyi zımparalamadım. Çok sabır isteyen iş boya işi, çok bana göre değilmiş açıkçası.

Adaşım @KaanBRS ile bu sabah biraz konuştuk ondan da 1-2 taktik aldım. Akşam 2000 zımpara üzerine vernik atacağım, Cuma gününe kadar pastasını falan bitirip son haline getiririm diye düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar, arka çamurlukta da ufak bir yer var, tampondan beklediğim verimi alırsam oraya da bir el atacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu portakal kabuğu efekti basınç ayarsızlığından oluyor. Farkına varmışsındır belki sprey ilk kat atarken sonuç güzel ama ikinci kata geçince efekt oluştuyor. İşte bu durum tüpün içindeki basıncın azalması ile ilgili. İkinci kata başlamadan önce tüpü sıcak hava ile ısıt öyle başla.
    Yinede portakal kabuğu efekti alırsan bu durumla başa çıkmanında yolları var tabiki. Sprey vernik sonrası sıcak hava tabancası ile vernik yapılan zemine düzleştirme yapabilirsin evet mükemmel bir sonuç çıkmıyor ancak kuruduktan sonra düzleştirme yaparken harcanan zaman ve emekten tasaruf ediyorsun büyük oranda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu portakal kabuğu efekti basınç ayarsızlığından oluyor. Farkına varmışsındır belki sprey ilk kat atarken sonuç güzel ama ikinci kata geçince efekt oluştuyor. İşte bu durum tüpün içindeki basıncın azalması ile ilgili. İkinci kata başlamadan önce tüpü sıcak hava ile ısıt öyle başla.
    Yinede portakal kabuğu efekti alırsan bu durumla başa çıkmanında yolları var tabiki. Sprey vernik sonrası sıcak hava tabancası ile vernik yapılan zemine düzleştirme yapabilirsin evet mükemmel bir sonuç çıkmıyor ancak kuruduktan sonra düzleştirme yaparken harcanan zaman ve emekten tasaruf ediyorsun büyük oranda.
    İşlemi akşam yaptım 19 gibi, hava da serindi, sıcak hava tabancam bozulduğu için tam ısıtamadım boyayı. Fön makinası ile biraz denedim ama çok süper olmadı.

Olsun güzel tecrübe kazanıyoruz, bu akşam zımparasını deneyip vernik atacağım. Ama bu sefer sıcak su içinde bekleteceğim verniği, ben de sonucu merak ediyorum bakalım.

Kaputta da spot bir pasta denemesi yaptım netice iyi. Tüm işlemleri bitirince önceki haline göre daha iyi olacak eminim Bilgiler için teşekkür ettim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyanan yüzey tampon olduğundan çok da kafaya takılan bir yer değil. pasta atınca güzel durursa çok da kafaya takma bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyanan yüzey tampon olduğundan çok da kafaya takılan bir yer değil. pasta atınca güzel durursa çok da kafaya takma bence
    Akşam saçma sapan bir şey oldu, 2000 kum zımpara yaptım sağ tarafa, sileyim dedim bezin üstündeki tüyler ne varsa yapıştı :S

Sonra yıkadım kuruladım 1 daha alelacele boya attım, o da soğuktan pütür pütür düştü :S Bu akşam bir daha zımpara yapıp deneyeceğim bakalım verniği bu sefer atabilecek miyim.

Tampon dediğin gibi kafaya takılacak yer değil ama böyle yaptığım bir şey olmayınca ben sinir oluyorum

Motoru da komşuya vermiştim, sürtmüş bir yere, arka teker üstü sağ grenaj iyi durumda değil, bir de ona sinir oldum

Düzelicez bi ara

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam saçma sapan bir şey oldu, 2000 kum zımpara yaptım sağ tarafa, sileyim dedim bezin üstündeki tüyler ne varsa yapıştı :S

Sonra yıkadım kuruladım 1 daha alelacele boya attım, o da soğuktan pütür pütür düştü :S Bu akşam bir daha zımpara yapıp deneyeceğim bakalım verniği bu sefer atabilecek miyim.

Tampon dediğin gibi kafaya takılacak yer değil ama böyle yaptığım bir şey olmayınca ben sinir oluyorum

Motoru da komşuya vermiştim, sürtmüş bir yere, arka teker üstü sağ grenaj iyi durumda değil, bir de ona sinir oldum

Düzelicez bi ara
    Geçmiş olsun Kaan hocam,düzelir hepsi

Zımparaya kadar herşey iyi gidiyordu,tam kurumadığı için bezdeki havlar yapışmış olabilir. Alelacele attığın boya biraz daha kalın gittiyse 2-3 gün bekleyelim derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Kaan hocam,düzelir hepsi

Zımparaya kadar herşey iyi gidiyordu,tam kurumadığı için bezdeki havlar yapışmış olabilir. Alelacele attığın boya biraz daha kalın gittiyse 2-3 gün bekleyelim derim.
    Ben en temizi bunu bırakayım 2-3 gün kurusun dışarıda, hazır havalar da yarından sonra ısınacak.

Haftaya zımpara vernik yapayım. Ne uzun iş ya boya işi, mekanik işler böyle değil yap geç ne güzel

Hallederiz bi şekilde eş dost araştır derken çözeriz napalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    26.04.2022 Günceli olsun, tampon boyama işi elimde patladı

Flaplar güzel boyandı, ama bant izleri kaldı. Çok da üşendim sökmeye, bir de bayram üstü olunca hiç ellemedim, öyle duruyor.

Araba ilanda olduğu için tampon boya masrafını düşüp vereceğim ya da en kötü boyatır veririm. Elim gitmiyor bu ara arabaya.

Neyse dün komşunun dslr makinasını aldım, bi gazla yıkadım sildim foto çektim, boya çok iyi durumda değil, siyah arabanın laneti.

Vakit bulursam bir pasta yapacağım ama hep uzun vadeli işler, hafta sonlarım da hep dolu bu ara, zamana bıraktım.

Bu arada Cooler'ın faydasını net şekilde gördüm, duman atmıyor araç artık. Sanırım geçmişte zengin çalışıyordu. Yakıt ortalamam da çok iyi,

1 depo ile 950 km civarı yaptım 40 lt civarı yakıt aldım. %90 şehir dışı %10 şehir içi.

Hala foto işini beceremiyorum bu arada, 1-2 kareyi beğendim bakalım siz ne diyeceksiniz.

En beğendiğim foto bu oldu,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün de c2 ile yollarımızı ayırdık, son 2-3 günde çok seviyesiz bir birlikteliğimiz olsa da biz kendisini genel olarak sevdik.

Satılmadan 1 gün önce bana enjektör gol'ü atmasaydı kendisine dair anılarım çok daha sevimli kalabilirdi ama, o enjektörleri bozmayacaktın

Şakası bir yana bol onarımlı ve keyifli bir 9 ay geçirdik kendisiyle. Gittiği yeri mutlu eder umarım. Zaten yapılacak pek bir şeyi de kalmadı.

Enjektörden korkuyordum o da diğer araçlarda olduğu gibi gider ayak son şakasını yaptı Güzel bir rakam sapladı.

Bu arada 50cc den ani bir karar ile 250 cc ye geçtik. Henüz ehliyetimiz yok, biz biraz tersten başladık, motoru aldık sonra ehliyete yazıldık.

Mal.um ülke şartlarında alınmış alınmıştır diyerek, 2 ay sonra bu rakama bulamayız dedik ve Yamaha XMAX 250'yi garaja çektik.

Haziran 15 gibi bir mani olmaz ise ehliyetimizi alacağız.

C2 yerine gelecek binek aracımızı da alalım 2 si için bir konu açarız yine. Konu her zamanki gibi bol bakım onarım içerecek haliyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun....

Sabırsızlıkla bekliyoruz.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Kaan,iki teker hoştur

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende satarım diye 3 tane kuba blueberry aldım biri 80'lik ikisi 50'lik 80'liği satasım gelmiyor motor gercekten cok keyifli geldi. Aşıyı ufak ufak veriyorum hanımada yaz sonuna dogru buyutucem sanırım bende.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende satarım diye 3 tane kuba blueberry aldım biri 80'lik ikisi 50'lik 80'liği satasım gelmiyor motor gercekten cok keyifli geldi. Aşıyı ufak ufak veriyorum hanımada yaz sonuna dogru buyutucem sanırım bende.

Blueberry nin satışı dün verdik. kısa mesafe için güzel alet kesinlikle. Ama yamaha ya bindikten sonra hissiyat acayip değişiyor gerçekten.

Bu gün yeni arabamızı aldık, hatay dan dönüyoruz.

İlk fotosu olsun. hydractive ile basılmış ce beş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blueberry nin satışı dün verdik. kısa mesafe için güzel alet kesinlikle. Ama yamaha ya bindikten sonra hissiyat acayip değişiyor gerçekten.

Bu gün yeni arabamızı aldık, hatay dan dönüyoruz.

İlk fotosu olsun. hydractive ile basılmış ce beş

Hayırlı olsun hocam, konusunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler