User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
134 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Efsane Kasalardan E46 330ci :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım perşembe günü nişantaşında gördüm çok güzel duruyordu kazasız belasız kullanın

TolgaKaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurcii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım perşembe günü nişantaşında gördüm çok güzel duruyordu kazasız belasız kullanın
    Evet doğrudur ofisim beşiktaşta nişantaşından iniyorum aşağa genelde

Amin inşallah teşekkür ederim. Benim gözümde daha çoook eksiği var ama zaman bulup yaptıramıyorum. İnşallah daha güzel olucak
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadaşlar açıklacası zaman ayırıp bir türlü kendimi sanayiye atamadım. Atamadığım içinde arabayı yaklaşık 1 haftaya yakın yatırıyorum (gözüme hoş gelene kadar binmeyi tercih etmiyorum pek. Madem gidemiyorum dedim bilgisayar başında arabanın bir kaç eksiğini önceliklerimi yazıp plan program yaptım. Eksikler sipariş edildi.

Türkiye'de asla bulamadığım e46 facelift far camı'nı yurt dışında sipariş etmek zorunda kaldım ki hızlı bir şekilde elime ulaştı.

Sıfır motor yaptırdığım için aşağı yukarı 1000 km yol yaptım yağ değişimi yapayım dedim Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5w30 yağ siparişi verdim.

Arka amortisörlerim patlamış ve genelde tamir edilmiyormuş sıfır iki tane alacakken letsgo'da ve sahibinden'de şansımı bir denemek istedim. Lestgo'da buldum Boge marka sorunsuz ve temiz arka 2 amortisör aldım.

Ayna katlama,ayar tuşum bozuktu hatta kırıktı. Yedek parçacımdan sipariş verdim onuda deneyeceğim. Ayna ayar tuşunun altında renk varmış o renge almak lazım bakalım inşallah aynı renktir.

Sol katlanır aynamın motoru değişmesi gerekti. Katlanırken sorun yoktu fakat açma tuşuna basınca aşağıya düşmüyordu. Bu yüzden motorunu değiştirdim ama bu seferde ayar yapılmadığı için ayarsız katlanıyorlar onları da hazır gitmişken yaptıracağım.

Klimam ısıtmıyordu. Onu da temizleme işlemiyle hallettik şükürler olsun ısınıyorum arabada seyir halindeyken

Tabi daha kaput boyanıcak, daha sonrasında seramik yapılıcak, emil abide komple egzoz sistemi gözden geçirilicek. Önlere lastik alınacak spor yay alınacak bunlar biraz daha sonra ki işlerim.

Nasipse pazartesi günü sanayide olacağım yapılanları sizlerle paylaşırım. Herkese hayırlı akşamlar.
    Konu TolgaKaraman tarafından (13-01-2022 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar. Sonunda bugün yolum sanayiye düştü ve sabahtan akşama kadar sanayideydim açıkcası özlemişim sanayiyi Öncelikle maslak far'a gidip arabanın farlarını bıraktım 5-6 saatlik bir işi vardı. Ordan direk ustamın yanına geçtim, şansıma kendisi müsaitti ve arabayla ilgilenmemiz için benim açımdan güzel bir gündü valla. Sağolsun hemen arabayı lifte kaldırdık. Fakat beklenmedik bir durumla karşılaştık farlar sökülünce sol far yıkama motorunu macunlamışlar resmen saçma sapan bir şekilde hortumlarını bukup birleştirmişler resmen gereksiz anlamsız salakça bir iş yapmışlar. Neyse yedek parçacıdan yağ filtresi hava akışmetresi alıcaktık zaten onların yanına far yıkama motorunu da ekledik. Ustanın ellerine sağlık düzgünce bir şekilde yaptı orijinal oldu o saçma sapan salakça yöntemden kurtulmuş olduk. Hazır araba lifte kaldırılmışken arka orijinal amortisörleri mi tamire gönderdim. Yağlanması gerekiyordu takozları değişmesi gerekiyordu onu da yaptırmış olduk aynı zamanda. Daha sonrasında aldığım bobin ve hava akışmetresini takıp motor yağını,yağ filtresini değiştirdik. Ön ve arka viraj demir lastiklerini, şanzıman takozlarınıda değiştirdik.

Arabayı çalıştırıp rölantide yağlanmasını beklerken çok garip bir şekilde araba boğulmaya başladı dengesiz çalışmaya başladı motor. Neyden olabilir acaba buji mi diye konuşurken bobin testi yaptık gayet sağlık ki zaten sıfır almıştım. Hava akışmetresinide test ettik oda gayet çalışır durumda ki oda sıfırdı. Düşün düşün aklıma birşey gelmedi, acaba dedim gaz kelebeğimi diye ustam hayır ondan değil motorda bir yerde hava girişi var dedi ki haklıydı. Hava akışmetresini fişten çıkarınca rölantide gayet güzel bir şekilde çalışırıyordu fişi takınca aptala bağlıyordu. Neyse ki bulduk emme bölümümün oradan hava girişi vardı hem de akışmetreden girince araba hava dengesini ayarlayamıyordu. Orinklerini değiştirdik (Hava kaçıran yerin Tam ismini hatırlayamadığım için yanlış bilgi vermek istemiyorum) şükürler olsun sorunsuz oldu. Orinkleri senelerdir değiştirilmediği için işlevini kaybetmiş ve ufakta olsa hava alınca bütün denge bozuluyordu arabada.

Açık konuşmak gerekirse stres yaptım sinirimde bozuldu neyden kaynaklandığını bulana kadar fakat sorunu çözünce oh be çektim şuan için şükürler olsun herhangi bir sorun yok maşallah. Daha sonra maslak far'dan aradılar farların hazır diye heh dedim tamam modumun yükselmesi için çok güzel bir neden Açıkcası inanılmaz merak ediyordum nasıl durucak far camları birebir uyumlu oldu mu tamamen oturdu vs diye sorularım vardı kafamda. Birde farların gövde rengi değişikliği yaptım. Mat siyaha boyattım ve bence gayet şık ve güzel oldu sizlerin düşüncesinide merak ediyorum tabi ki. Bu sırada böbrekleride değiştirdim sıfır aldım. Arabanın üzerinde ki böbreklerin dişleri kırıktı ve bunu bildiğin silikonla falan tutturmuşlar yani ne desem bilemedim. Harbiden yazık. Neyse onları da değiştirdik şuan için ufak bir egzoz'u elden geçirmek kaldı. Ekran almak kaldı kaput boyatma kaldı vs ufak tefek şeyleri kaldı onlarıda yavaştan halletmeye başlayacağım zaman buldukça. Resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Herkese iyi akşamlar.

Farın önceki hali

Farın son hali camları değişti içi boyandı

Böbrekler

Bakım parçları

Konu TolgaKaraman tarafından (20-01-2022 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir.
    2000 E39 530d Sedan

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah gittikçe güzelleşiyor, Fırat ustanın eline sağlık farlar 5 sene atmış direk kaputu hallettiğinde bi 5 daha atar çiçek olur

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakım görünmeyen farlar da görünen yüzünü çok değiştirmiş bence.Çok iyi yaptınız far camlarınıo değişerek.Kesenize bereket
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katarakt ameliyatı olmuş güzel olmuş kesene bereket.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah gittikçe güzelleşiyor, Fırat ustanın eline sağlık farlar 5 sene atmış direk kaputu hallettiğinde bi 5 daha atar çiçek olur
    Sağolasın beko Gerçekten elleri dert görmesin fırat ustanın çok ince bir yerden yakaladı işlemi, başka birisi olsa onu al bunu al onu sök bunu sok diye diye ocak sondururdu

Normalde kaputu dün boyaya vericektim ama boya ustası korona olmuş dükkan kapalıydı diğer ay boyatıcam inşallah
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakım görünmeyen farlar da görünen yüzünü çok değiştirmiş bence.Çok iyi yaptınız far camlarınıo değişerek.Kesenize bereket
    Teşekkürler. Evet inanın bende bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katarakt ameliyatı olmuş güzel olmuş kesene bereket.
    Teşekkürler volkan sağol.
    2000 E39 530d Sedan

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yas gençleşmiş resmen, harika olmus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yas gençleşmiş resmen, harika olmus
    Teşekkürler..
    2000 E39 530d Sedan

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, gençleşmiş araç

Böbrekler komple krom olsa daha da genç durur, ama shadow da zevk meselesi tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, gençleşmiş araç

Böbrekler komple krom olsa daha da genç durur, ama shadow da zevk meselesi tabi
    Teşekkür ederim. Kesinlike evet krom böbrek olsaydı daha şık dururdu fakat çok aradım ama bulamadım. Bulduğum bir kaç yer vardı onlarda feci rakamlar verince dedim kalsın daha sonra bakarım. Arabanın fabrika çıkışında siyah böbrek varmış zaten bende orjinal de kalayım dedim bulamayınca
    Konu TolgaKaraman tarafından (02-02-2022 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.
    2000 E39 530d Sedan

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız kardeşim
    satmayı düşünürmüsün
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız kardeşim
    satmayı düşünürmüsün
    Amin eyvallah. Hayır satmayı düşünmüyorum.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 haftadır sanayide araba o yüzden istediklerimi yapmam konusunda ki zaman süreci biraz uzadı. Bende hazır arabanın sorunu çözülürken yeni parçalar aldım. Orjinal style 67 18 inç buldum bir tane nasipse salı günü taktırıcam. Bir tek eski sahibi siyaha boyatmış bence jantın bütün o güzel görselliği gitmiş sorun değil bir kaç hafta sonra boyaya vereceğim zaten. Üstüne eibach yay arıyordum uzun zamandır bulamıyordum. Bulsam da döviz kurlarından dolayı fiyatlar çok yüksekti için onu biraz erteleme kararı almıştım ki ilanlarda karşıma e46 6 silindire uyumlu 1-2 ay kullanmış kullanmamış eibach yay buldum 5x2.5 tamda benim istediğim. Hemen aradım konuştum fiyatta orta yolu bulduk ve dün aldım. Daha sonra hızımı alamadım bmw depo'dan ön ve arka cam'a orjinal cam fitili aldım. Araba inşallah salı günü çıkıyor. Çıktıktan sonra ilk işim kesinlikle önce kaput boyama oluyor cidden boyatamadım içimde kaldı İnşallah kısa süre sonra da kafama yakan güzel bir ekran bulurum oda çıkar aradan. Artık yavaş yavaş kendi zevkime göre yapmaya başlamak istiyorum. Aklımda bir başka fikirde iç döşemeleri taba yapmak ama şuan tam karar veremedim..

Sizlere jantların ve yayların resimlerini aşağıda paylaşıyorum. Cam fitilleri gelince onlarında resimleri atacağım. İşlemler sırasında da öncesi sonrası yapacağım.

Umarım bu saatten sonra arabamla daha çok zaman geçiririm ve istediklerim yarıda kalmaz zaman buldukça yaparım diyip güzel dileklerimide burada paylaşmış olayım..
    Konu TolgaKaraman tarafından (13-02-2022 Saat 18:38 ) değiştirilmiştir.
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam çok şükür arabanın sorununu bulduk ve hallettik inşallah ağız tadıyla binicem bu saatten sonra. Lastik değiştirme kararı aldım ve siparişini verdim hafta içi bana ulaşınca ilk işim eibach yayları takıp önce arabanın gözüme hoş gelmesini sağlayacağım. Daha sonrasında artık daha fazla güzelleşmesi için emek ve zaman harcayacağım geç bile kaldım ama vardır bundada bir hayır diyelim. Herkese sağlıklı günler dilerim.
    2000 E39 530d Sedan

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yavaş yavaş olması daha iyi oluyor bence.Ayrıca hem maddi hem manevi olarak birden bişey yapmak zor artık hocam.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler