User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mitsubishi Outlander 2.0 MT Turbo ( EVOLANDER )

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mitsubishi Outlander 2.0 MT Turbo ( EVOLANDER )

Herkese merhabalar,

Yeni aracım 2006 Mitsubishi Outlander 2.0 MT Turbo,

Düğün sebebi ile Ep3'ü satıp FD6'ya mahkum kalmıştım, güzel konforlu ama çok yavaş geliyordu,
    araçların fiyatlar comolokko oldu ne alsam ne alsam diye kararsız ilanları geziyorum sürekli ben ENP'yi sattım pat diye sanki sektör beni bekliyormuş rakamlar uçmaya başladı , outlander'ın bir kaç youtube videosuna denk gelmiştim Lancer Evolution ile aynı blok olduğundan çok merak ettiğim bir araçtı,
    ilanlara göz gezdirip gözüme bir tane kestirdim araç İzmir'de ilk sahibi diş doktoru 73 yaşında sinirli bir amcada

Neyse eşime daha durumdan bahsetmedim, ben öncesinde arayıp araç hakkında bilgi alıp son olurunu sordum, eşimde içimi okumuş gibi arabamı alsak alıştık olmuyor falan diyince
    direk ilanı gösterdim tabi suv duruşu onu baya etkiledi
    Arayıp konuşuyorum diyip amcamızı aradım fiyatı konuştuk biletimizi alıp İzmir'e beraber atlayıp gittik,
    aracın duruşu güzel ama biraz bakımsızdı farları sararmış, işte polisaj hiç yapılmamış boya matlatmış falan, lakin uğraşmayı sevdiğimden mekanikte birşey çıkmasın diye dua ediyorum.
    Test turuna çıktık amcamız ile araçta duman atma yağ yakma yok çekişi güzel diferansiyelde ötme yok falan, amcamız tabi öğütlüyor aman bak çok hızlı araba arkaya yapıştırıyor insanı dikkat edin falan, bir tek 3.viteste cırtlama var görünürde başka da birşey yok

Exper'e girdik sabırla bekliyoruz ne çıkacak evimizin ilk aracı olacak sonuçta ikimizde çok heyecanlıyız, sonuç geldi 3.vites sadece dediği gibi amcamızın 4 çeker sağlam, diferansiyel motor iyi, araç boyasız bir fakat sağ arka kapıda kaldırım kenarındaki dubaya kapıyı açarken vurmuşlar orayı boyatmış yetkili servis bakımlı oluşuda bir artıydı benim için aldık çıktık.

İzmir,Bursa yaptık dönüşte gezdik falan derken 2 ay sonra şu 3.vitesi bir baktırayım istedim senkromeç diye tahmin ediyorum, ustama teslim ettim aracı sıra bekliyor.
    1 hafta sonra aradı dedi ki bu aracın motorundan ses geliyor, yahu dedim nasıl olur tüm dünyam yıkıldı
    Alttan karteri açıp bakmasını söyledim fakat komple indirmiş açmış, bir bakıyor ana kol yatak sarmış,krank çizilmiş, girdik bu sefer motor yapmaya forged toplamak istedim baktım ciddi pahalı,
    evo krank'ı alıp oem yağ pompası da aldım km'sinden dolayı aynı pompayı veya yan sanayi olanı kullanmak istemedim, yeni subap takımı,lastiği,kol,conta,senkromeç derken çok şükür topladık bitti mi hayııır bitmedi Akü'de zayıflamış birde sıfır akü aldım kestane çizildikçe çiziliyor doların 9'dan 13 14 lere fırladığı döneme denk geldi birde motor yapımı

Biraz uzun bir anlatım oldu ama kusurabakmayın sabredip okuyan herkese teşekkürler. Aşağıda araç resim ve videoları paylaşıyorum iyi forumlar herkese

Fotolar
    İlk bakış

Exper

png file

ikimiz de çok mutluyuz

35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motora başlandı

İlk Marş
    Konu sagi tarafından (11-03-2022 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne açsak piyango çıkıyor, monifold'ta çatlak varmış şimdilik kaynattık

Yağ olarak motor yağınıda şanzıman diferansiyel yağlarınıda full motul kullandım.
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayınçomun elinde indash varmış kenarda duran sağolsun hediye etti bluetooth ve usb olduğu için hemen taktım.

--Tat çıkarma zamanı

34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farları zımpara yaptım güzel göstermesi için,yaza yaklaşıyoruz diye bu ay içerisinde komple polisaj yapılacak tabi kar'ın kalkmasını bekliyorum
    Ses izolasyonu için malzeme siparişlerini verdim gelmesini bekliyorum yaza kadar bitirme planım var.

Akabinde kafamdaki proje 300-350 hp arası yapmak bunun için Intercooler'ı öne alacağım TD05 turbo koyacağım manifoldta bu sebeple kaynatıp devam ettim TD05'te yeni manifold alacağım için.
    HKS mantar filtrem kenarda duruyor, komple eksoz, yazılım,bov'da yaparsam tamamdır,görsel olarakta sadece evo 9 jantı koymak istiyorum umarım projemi gerçekleştirebilirim ve keyif alabilirim.
    Çoook uzun süreler aracımı satmak istemiyorum artık hayırlısı
    Konu sagi tarafından (11-03-2022 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun. Bir Lancer kullanıcısı olarak benim de sahip olmak istediğim araçlardan birisi açıkcası. Hem SUV hem de Evo ruhlu bir araç.Daha ne olsun ki
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayılrı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah
    bizde alacaktık şanzumanı çabuk kırılır falan diye baya gözümüzü korkuttular vazgeçmiştim hala keşke alasamıydım diyorum
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz üzmüş ama kafa rahat gezer insan bu masraflardan sonra. Hayırlı olsun.

Subaru tarafında bir Forester kadar ilgi görmese de bence gayet mantıklı bir seçim, ufak tefek kozmetik işlerle çok daha iyi duracaktır. Evo jantlı halini merak ediyorum.

Maşallah, nazar değmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Bir Lancer kullanıcısı olarak benim de sahip olmak istediğim araçlardan birisi açıkcası. Hem SUV hem de Evo ruhlu bir araç.Daha ne olsun ki
    Teşekkürler, umarım sizde gönlünüzdeki araçlara sahip olursunuz ben memnunum araçtan şuanlık hız olarakta tatmin ediyor, donanımıda güzel koltuk ısıtma 4 cam full otomatik öneririm şahsen

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayılrı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah
    bizde alacaktık şanzumanı çabuk kırılır falan diye baya gözümüzü korkuttular vazgeçmiştim hala keşke alasamıydım diyorum
    Teşekür ederim, şanzuman sanmam çabuk kırılsın w5m51 evo 8 şanzımanı var üzerinde 5 ileri, evo 9 ların bildiğim 6 ileri ve onlarda sorun yaşanıyor 5 ileri şanzımana geçen çok var
    yalnız transfer veya mahruti dişlisinde kırılma yaşanabilir belki
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz üzmüş ama kafa rahat gezer insan bu masraflardan sonra. Hayırlı olsun.

Subaru tarafında bir Forester kadar ilgi görmese de bence gayet mantıklı bir seçim, ufak tefek kozmetik işlerle çok daha iyi duracaktır. Evo jantlı halini merak ediyorum.

Maşallah, nazar değmesin.
    Teşekkürler,

Forester'da baktım ama sanki outlander'ın arka diz mesafesi falan daha geniş gibi geldi, birde boxer motorun indirip kaldırması masrafı daha çok korkuttu beni tek içimde kalan belki sesi olabilir
    Aşağıdaki video'da evo 9 jantlı bir tane var fakat ben gunmetal renk tercih ederim

34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu akaryakıt fiyatlarıyla cesaretiniz ve zevkiniz için tebrik ederim. Kazasız belasız kullanın

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun gule gule kullanin.
    4G63 supriz yapmasaymis daha iyi olurmus tabi, extra bir masraf olmus ama kafan rahat binersin.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu akaryakıt fiyatlarıyla cesaretiniz ve zevkiniz için tebrik ederim. Kazasız belasız kullanın
    Teşekkür ederim, sadece haftasonu kullandığım için çok dert etmedim yakıtı birde bu kadar pahalı değildi tabi aracı aldığımda

Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun gule gule kullanin.
    4G63 supriz yapmasaymis daha iyi olurmus tabi, extra bir masraf olmus ama kafan rahat binersin.
    Teşekürler, evet biraz kötü şans oldu, umarım kafam rahat uzun bir zaman geçiririm
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Talihsiz bir başlangıç olmuş ama sizinde belirttğiniz gibi uzun süreli binme planı olunca en azından kafanız rahat binersiniz

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samet güle güle kullan , evlilik de araba da hayırlı olsun. Tüm talihsizler en başta başına gelmiş en azından artık rahat rahat gazlarsın.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samet güle güle kullan , evlilik de araba da hayırlı olsun. Tüm talihsizler en başta başına gelmiş en azından artık rahat rahat gazlarsın.
    Sağolasın kardo teşekkürler, bi ep3 yada s2k değil tabi ama ilk turbo aracım ve eğleniyorum şuanlık keyifli, aile aracı olarak kullanabilmemde büyük artı
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasın kardo teşekkürler, bi ep3 yada s2k değil tabi ama İlk turbo aracım ve eğleniyorum şuanlık keyifli, aile aracı olarak kullanabilmemde büyük artı
    yaşın genç daha çok ilkleri yaşarsın hayırlı olsun kardeşim tekrardan bol keyifli blowoflu gazlamalar listeyi tamamladıkça dahada güzel hale gelecek.
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşın genç daha çok ilkleri yaşarsın hayırlı olsun kardeşim tekrardan bol keyifli blowoflu gazlamalar listeyi tamamladıkça dahada güzel hale gelecek.
    haha hayat, yaşatır tabii

eyw kanka sağolasın, inşallah
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MT gerçekten güzel araç, outlander bu kasası ve sonraki kasası da bence güzel ve ülke de kıymeti bilinmeyen araçlar. Mitsubishi genel olarak öyle zaten.

Gerçekten talihsiz başlamış, benim de çok heves edip bir türlü alamadığım bir araçtır, forumda konusunu görmek sevindirici. Yolda trim sesi iç gürültüsü ne alemde aletin ?

Ha bir de iç sadeliğini çok seviyorum bu arabanın, 1512 tane düğme yok vag grubu gibi az ve öz. Yapması gerekeni yapıyor gibi hissettiriyor araç bana.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler