User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: The YIKIK '94 Corsa GSI

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adım adım sıfırlanmış araba, o tekleme bende de vardı, gidip bobin almıştım ben de ama oradan değildi tekleme.

Termostat yuvasının arkasında 2 tane müşir var 1 tanes tek fiş diğer 2 fiş. 2 fişli olanın soketi kırıktı, o kırık olduğundan temassızlık oluyor araba aptal çalışıyordu.

Onun soketi halledince durum düzelmişti. Tapalar çok ters yerde, gerçekten ne çektiğini net anlayabiliyorum, acı verici bir durum.

Bobin için araya bir somun koyup blok yüzeyinden uzaklaştırmak çok basit iş, yapmışsındır diye düşünüyorum. o aradan geçen hava zaten ısınmasını engeller.

Ha en temizi bir yer bulup bobini taşımak ama öyle bir yer yok gibi, kondenser yok zaten, direksiyon yağ kutusunun önünde ayak yapılabilecek somunlar var oradan bişiler çıkabilir.

Külbüttör'ü dayson yaptım demişsin ama, ısı dayanımı yeterli olmayabilir, keşke RTV 300' lik bir conta (Ben victor reinz kullandım) kullansaydın. Umarım yine kaçırmaz.

x16 güzel keyifli alet ama başladığında derdi de pek bitmiyor gibi
    Dediğin gibi çok keyifli ama yılların yorgunluğu var bi yeri yapsan bi yer bozuluyor

Bobinin yerini değiştirmek istemedim ama dediğin gibi altına somun koymak çok mantıklı bi hareket.

Külbütör kapağında zaten victor reinz conta kullandım ama kıvrım yerlerini daysonladım kaçırmasın diye. Kaçırırsa yine yaparız alıştık nasıl olsa

Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimi gördüm resmen ama bu kadar uğraşma sabrı herkeste olmaz helal olsun, çok güzel ilerliyor proje kazasız belasız
    Teşekkür ederim ben de kendi sabrıma hayran kaldım valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz yaşını almış arabaların eksik aksak hususlarını (varsa) hallederken sabır çok önemli. Israrla ve bütçe el verdiğince üzerine gidildiğinde galibiyet kaçınılmaz
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaldığımız yerden devam edelim. Güneşlik aydınlatmalarının 1 tanesi cortlamıştı. Çalışanı sökeyim de gidip alayım derken onu da cortlattık Üstelik bir de hiçbir hırdavatçı klipsçide bulamadım. İnternette buldum. GM adı altında adamlar aliexpressten aldığı ampulleri 70 liraya itelediler bana helal olsun. Başka çarem yoktu mecbur aldım

Sonrasında yalıtım maceramın devamı başladı. Haydin sökelim arabayı

Bu arada takıntı oldu, söktüğüm her parçayı temizliyorum. Kendimi bundan alamıyorum

Bebeğim gümrük girişli diyorum inanmıyorsun

Yine eve böyle gidip gelmeye başladım. Roll spec

Eski lpg tankının hortumlarının geçtiği delikler. Üstünü deriyle kapatmışlar.

Sonra aramızdan zeki biri lan pürmüzle yapsak ya bu işi dedi. O kadar eziyetten sonra pürmüzle devam ettik. Aydınlandım yeminle

Size sökünce dayanamadığımı söylemiştim. Stopları sökünce aracın orijinal stoplarının içini dışını güzelce temizledim kuruttum. Stopta çatlaklar var ufak tefek ama sıfırdan beri arabayla beraber oldukları için kıyamadım

Arka tarafta kısım kısım çürükler vardı. Oralara güzelce sac kestirdim. Yapmışken temiz olsun dedim. Fotoğraflarda belli oluyor kaynak yapılan kısımlar. lpg tankının altında da vardı bi ufaktan orayı da güzelce yaptırdım.

Arka tarafta gözüken ne kadar yer varsa temizledim Gerçekten tutamıyorum kendimi Mottomuz bu "temiz olsun"

Sonra yavaştan antipas astarı fırçayla sürmeye başladım. Ulaşabildiğim her yere sürdüm Çamurluk içleri stop içleri, panel vs. Tabi bu arada tesisat kablolarının bantlarını yeniledim ihtiyacı olan kısımların.

Şimdilik bu kadar olsun kalan kısmı da yakında paylaşacağım.

İyi kötü dilekleriniz için teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz yaşını almış arabaların eksik aksak hususlarını (varsa) hallederken sabır çok önemli. Israrla ve bütçe el verdiğince üzerine gidildiğinde galibiyet kaçınılmaz
    Sabır var gerçekten bu tarz işlerde ama artık bütçe yetmiyor maalesef...

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz temizlik işleri gerçekten şart.Hem temizlik , hem koruma amaçlı.Kendiniz yapmanız gerçekten paha biçilemez.Emeklerinize sağlık.

Yalıtım için hangi malzemeyi kullanacaksınız karar verdiniz mi?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel işler, bittiğinde içinde ne olup bittiğini sen bileceksin. Bir gün satarsan da maalesef e 50 ye de gsi var neden seninki 75 dediklerinde açar burayı gösterirsin.

Ben tech'in yaptığım paylaşımlarımdan ötürü ekmeğini çok yedim bu konuda.

Ha olanı söylüyoruz ama alacak adam açıp konuyu okuyunca ulan arabayı sıfırlamışlar diyor ve gelip arabayı alıyor.

x16xe güzel alet ama sürekli elin üzerinde olacak. Tigrayı bazen özlemiyor değilim o açıdan, sürekli sök tak yapacak bir yeri oluyordu illaki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz temizlik işleri gerçekten şart.Hem temizlik , hem koruma amaçlı.Kendiniz yapmanız gerçekten paha biçilemez.Emeklerinize sağlık.

Yalıtım için hangi malzemeyi kullanacaksınız karar verdiniz mi?
    Çok teşekkür ederim. Yalıtım için bitüself kullandım. Direk antipas astar kuruyunca üstüne yapıştırdım. Başka birşey kullanıp kalınlaştırmak istemedim halının altını

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel işler, bittiğinde içinde ne olup bittiğini sen bileceksin. Bir gün satarsan da maalesef e 50 ye de gsi var neden seninki 75 dediklerinde açar burayı gösterirsin.

Ben tech'in yaptığım paylaşımlarımdan ötürü ekmeğini çok yedim bu konuda.

Ha olanı söylüyoruz ama alacak adam açıp konuyu okuyunca ulan arabayı sıfırlamışlar diyor ve gelip arabayı alıyor.

x16xe güzel alet ama sürekli elin üzerinde olacak. Tigrayı bazen özlemiyor değilim o açıdan, sürekli sök tak yapacak bir yeri oluyordu illaki.
    Uğraşmak keyif veriyor gerçekten.

Ben de yaptıklarım yazıya geçsin istedim hem de bir nevi yedeklemiş oluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takibe devam. Elinize sağlık, harika yürüyor
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerine sağlık , gözün görmeyeceği yerlerin kirden ve pastan korunuyor olması ancak işi bilene kıymetli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takibe devam. Elinize sağlık, harika yürüyor
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık , gözün görmeyeceği yerlerin kirden ve pastan korunuyor olması ancak işi bilene kıymetli
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Antipas astar sürmeye devam edelim Taban sacındaki bütün tapaları da yeniledik. Boyumun uzun olmasından dolayı içerde çalışırken çok zorlandım gerçekten

Havalar soğuk olduğu için kuruma kısmı biraz zahmetli oldu

Bitüselfi sipariş ettim kargo geldi bi açtım yüzeyi tırtıklı olan yerine düz olanı göndermişler. Ama ben ön tarafın yalıtımını yüzeyi tırtıklı olanla yapmıştım. Neyse dedim iadeyle uğraşmayım düz olanla yapayım dedim. Nedense bunun uygulaması daha zor oldu ve kıvrım yerleri hiç istediğim gibi olmadı. Görüntüsünü de hiç beğenmedim. Neyse ki işlevini yerine getiriyor. Sonuç olarak içime sinmedi ama yapacak bir şey yok. O kadar bel ağrısını tekrar çekemezdim

Arka çamurluk içlerine ve teker üst kısımlarına da yaptım. Nedense çok fotoğraf çekmemişim. Bir an önce bitsin diye sanırım

Lpg tankını istemesem de tekrar yerine oturtup bağlantısını yaptık. Bu ara bağlantı parçalarını vs. yeniledik

Arabaların karlı görüntülerini hep sevmişimdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aracın kaporta işleri vardı onları aradan çıkarttık. Dodikleri falan hallettik. Onun dışında boyanması gereken yerler vardı.

Kafa ayarını da yaptık bu vesileyle

Bunlar da boya sonrası ütüyle çekilmiş fotoğraflar

Bunu da niye yükledim bilmiyorum ama çok sevdiğim irmscher vites topuzu

İnşallah en kısa zamanda daha güzel daha artist, tam bir ARABACIII gibi fotoğraflar çekip yüklerim

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vites topuzu güzelmiş nerden aldın
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites topuzu güzelmiş nerden aldın
    abi üstünde vardı ben almadım ama değerli bişey

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nargilemi, biramı aldım ilk posttan son posta kadar soluksuz okudum yemin ederim. Emeklerinize sağlık, kesenize bereket. Keşke sizin elinizden gelenin %1 ' i benim elimden gelse, aşırı yeteneksiz ve bilgisiz hissettim kendimi bu konu ile Sıfır Corsa GSi hayal etsem herhalde bu sizin araç olurdu. Konuyu takipteyim, görüşmek dileğiyle, kazasız belasız sürüşler.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ütü fotoları iyiymiş
    ütüye rağmen canavar görünüyor taze boya
    maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nargilemi, biramı aldım ilk posttan son posta kadar soluksuz okudum yemin ederim. Emeklerinize sağlık, kesenize bereket. Keşke sizin elinizden gelenin %1 ' i benim elimden gelse, aşırı yeteneksiz ve bilgisiz hissettim kendimi bu konu ile Sıfır Corsa GSi hayal etsem herhalde bu sizin araç olurdu. Konuyu takipteyim, görüşmek dileğiyle, kazasız belasız sürüşler.
    Çok teşekkür ederim. Birazı elimden geliyor birazında arkadaşlar destek çıkıyor. Kimini beceremeyip ustaya götürüyoruz Sıfır olmasına daha çok var maalesef. Eski araba ve özellikle bu araba opelse bir yeri yaptığınızda mutlaka başka bir yer arızalanıyor. Aracın arızalarına yetişemiyorum
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ütü fotoları iyiymiş
    ütüye rağmen canavar görünüyor taze boya
    maaşallah
    Hahahah sağolasın abi güzel bi foto çekicem inşallah

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklın kalmasın..
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaldığımız yerden devam edelim.

Bu arka sileceğin altındaki plastik kauçuk malzemeler yılların yorgunluğuna dayanamıyor maalesef, ufak çatlamalar var. Çıkarttığım gibi yerine taktım çünkü yenisini bulamadım

Sonra aracın kontak kısmında bir sorun oldu, araba çalışmıyor. Vurdurarak çalıştığında da stop etmiyor Neyse onu da yaptırdık. Tabi bu sırada ben direksiyon bakalitlerini falan söktüm, airbag kapağını söktüm, oraları temizledim.

Kadrandan çıtır çıtır sesler geliyordu, hazır bakalitler sökülmüşken kadranı da sökeyim hem temizlerim hem de km teline bakarım diye düşündüm. Açtım söktüm temizledim. Km teli biraz hışır olmuş tabi

Km teli sizlere ömür

Uzun süredir gözüme takılan emmeyi boyamam gerekliydi. Onu da söktüm temizlik zımpara boya derken güzel oldu gibi

Geçen sene sıfır takıp boyadığım kampanalar tekrar kardan kıştan nasibini almıştı. Onların da bi üstünden geçtik

Kampanalar sökülmüşken jantlar da temizlenmeden olmazdı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler