User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW F30 318d M Plus / Köz Paket

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW F30 318d M Plus / Köz Paket

Herkese selamlar,

Uzun uzun okumak istemeyenler için özet: Uzun yıllar hatta sadece ve sadece opel kullandıktan sonra hem değişiklik planı hem de içimde hala ölmeyen apaçilik nedeni ile ''Köz paket'' bir f30 aldım.

Marka değişikliği benim açımdan iddialı bir değişiklik oldu biraz da onun hikayesini anlatmak için konuyu açıyorum.

Değişikliğin esas çıkış noktası insigniada kronik olan bazı arızaları yaşamam (çok sorun değil sonuçta mekanik yapılar her zaman her şey olabilir) ve opel tr' nin bu süreçlere yaklaşımı oldu. (Aslında hiç yaklaşmayışı bile desem yeridir)

Hatta geçmiş opellerin eski konusunu şöyle bırakayım

http://www.techturkey.com/forum/otom...en_14_yil.html

Durum böyle olunca alternatif bir şeyler bakayım derken ilk çıkış noktam baba olma sıfatı ve görece sürüş keyfi konularını birleştirebildiğim renault motorlu w205 amg oldu, fakat araştırdığımda gördüğüm kronikler nedeni ile benzinliye hedefi çevirdim. Fakat aynı şehirde yaşayan bir arkadaşımın ortalamasının 9,5-10lt/100km olduğu öğrenmem ile acaba 320d mi alsam yoksa hiç rahatımı bozmasam mı gibi daldan dala gezdiğim bir dönem oldu. Bütçe ile 320d' yi aynı planda tutmak çok mümkün olmuyordu, donanım-km-b47 başlıklarından bir veya bir kaçından vazgeçmem gerekiyordu. Techno/Prestige/Premium baktım, hatta xdrive baktım aldıktan sonra iç ve dış olarak yapboz gibi değiştirir/doldururum diye. Açıkcası ona da o kadar vakit ayıramayabilirim ve özellikle bu paketlerdeki koltukları hiç beğenmiyordum. Tabi bu düşüncelerin olduğu dönemde piyasanın durumu ise hepimizin bildiği gibi.

Piyasadaki değişikler nedeni ile sarı sitedeki arama kriterlerim her gün değişiyordu, derken 318dler mantıklı gelmeye başladı, hatta başka bir gray editiona 3 defa niyetlendim ama olmadı.
    Onun hikayesi de kısaca; Deneme-1 : iş için bursaya gittiğim bir cuma günü fırsat yaratıp sahibi ile buluşup baktım, beğendim ve zaten kaç aydır satılık piyasa durgun ptesiye kadar bekler diye kapora vermeden döndüm ama aynı gün gelip başkası almış. Deneme-2 : bursadaki arabayı alan kişi alsatçıymış ve 2 gün sonra satılığa çıkardı. 2 günde çok güzel bir kâr etmesine tamam dedirtecek bir rakama anlaştık, aradaki rakam bana ders olsun dedim ve tamam diyip kapora gönderdim. O hafta içi ailece covid olduk, adam kaporayı geri gönderdi.
    Deneme-3 : Insignia' ya kapora aldım ve eşimin tüm itirazlarına rağmen yine aradım yarın almaya geliyorum diye öğleden önce arasan anlaştığımız fiyata verirdim ama arabayı galeriye bıraktım dedi

tüm bu süreç sonunda aşağıda fotoları bulunan arkadaş için satıcı ile anlaşıp biraz heyecanlı bir yolculuk (karlı ankara-bolu tünelleri arası yazlık lastik ve arkadan itiş) ile Yalova' ya getirip olmazsa olmaz plaka ve plakalığımı taktım. Bu arada adettendir app ve plakalık için @Melih-Ö teşekkürler
    318d tercih etme sebebim ise zf şanzımandan bahsetmeye gerek yok, b47 kodlu motorlar ile ilgili genel yorumlar, ve tabi bu araç özelinde ise tüm işlemlerinin yetkili serviste yapılmış olması ki buna bazı kronikleri de dahil (Egr soğutucu, direksiyon kolonu, fitillerdeki gıcırtı) iç ve dış donanım olarak makul bir seviyede olması, performans ise şuan gayet yeterli seviyede özellikle tork aralığı çok iyi zaten yetmediği noktada yazılım güncellemesiyle çok daha iyi seviyelere getirilebilir. (Bildiğim kadarı ile 18dlerin çoğu B47D20U kodlu motora sahip ve 190lık B47C20O a kıyasla daha küçük turbo ve enjektöre sahip olduğu için sadece yazılım ile birebir 190lık kadar olmuyor ama 180-185 bandına geliyor) yakıt tüketimi ise hacmine rağmen şaşırtıcı seviyede iyi şehir içi kullanımım insignia ile aynı ortalamada, uzun yol ise 0,5-0,7lt/100km daha düşük.

İşten kalan zamanları da genelde aile ile geçirmeyi tercih ettiğim için fazla vaktim olmuyor ve ilgilenemiyorum. Daha zaman olmasına rağmen yine adettendir diyip yetkili serviste bir miktar yıpranarak genel bakım yaptırdım. Mevcut ses sisteminden çok memnun değilim, şuan üzerinde NBT ekran ve harman kardon tweeterlar var ama hifi veya hk dönüşümüne girebilirim. Anahtarsız giriş olmamasından çok rahatsızım ama pek yaygın bir uygulama değil gördüğüm kadarı ile ve yüksek rakamlara yapılıyor gibi. @wolkanku da görüp beğendiğim pedal setini sipariş geçtim. Bu tip ufak tefek değişiklikler ve bazı retrofitler ile muhtemelen devam ederim.

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun artık zf+arkadan itiş zehirlenmesine yakalandığınıza göre önden çekiş hiç bir araç mutlu etmez. şaka bir yana çok güzelmiş bende 2012 model 320d technology' yi sattıktan sonra unutamadığım eski sevgili gibi tekrar tekrar bakıyorum fotolarına. bu haliyle ses sistemi, detailing ve orijinal parça desteğiyle keyfine varırsınız. tekerine taş değmesin.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle çok mantıklı bir tercih
    maaşallah güzel günlerde kullanın
    zf + 18d olayı hakkaten çok güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence hiç köz paket değil yahu, en güzel rengi f30'un mineral gri. Makyajlı olduğu için de farlar stoplar iyice belirgin duruyor mineral gride.. mis gibi binilecek araba almışsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kulanın, bence en güzel renklerden biri f30daki.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk layına ben de katılıyorum.Çizgilerini en güzel gösteren renklerden biri.Lci olması ise ayrı güzel bence.Hayırlı uğurlu olsun.Maşallah
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah en sevdiğim rengi harika görünüyor aracınız, hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f30 gibisi varmı maşallah iyi günlerde kullanın.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah harika görünüyor.

Rengi ve lci olması zaten en büyük artısı.

Bundan sonra bmw dışında bir arabaya binmek zor
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkür ederim, rengi aslında tam nargileci rengi beyaz aramıştım başta çünkü son 2 arabadır beyaz istiyorum kısmet olmadı. Bunun rengine de alışıyorum bir miktar apaçilikten ayrışıyor gibi bu sayede.
    Bu arada hifi veya parça parça hk satan, bilen varsa ilgilenebilirim.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah rengiyle duruşuyla gerçekten çok güzelmiş. Konu başlığına bakınca estoril ya da beyaz çıkacak diye bekledim ama ters köşe oldu, renk efsaneymiş.

Nazar değmesin.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi, kazasız belasız sürüşler. Opelden sonra farklı bi marka seçmen ilginç gelse de bence gayet güzel bi karar olmuş kazası belasız
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F30 daki en güzel renklerden biri, kazasız,güzel günlerde kullanın.

Ben kendi f30 uma Harman kardon tweeter (Kapı Direkleri) ve Center (NBT Arkası) uygulaması yaptım.

Ses kalitesi baya farketti tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah abi, kazasız belasız sürüşler. Opelden sonra farklı bi marka seçmen ilginç gelse de bence gayet güzel bi karar olmuş kazası belasız
    Bahsettiğim gibi opel tr ile problem yaşamasam belki şu ekonomi ortamında böyle bir değişikliği bir süre daha erteleyebilirdim. Tabi opel dışında bir markaya geçişim yakından tanıyanlara da oldukça ilginç geldi

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız.
    Ama ben olsam TR'de ara model olarak değerlendirilen bir arabayı almazdım.
    Sarışın sitedeki ilan sayıları (318d vs 320d) bunu doğruluyor zaten.
    Okumadan imzalamam.....

alpertunaunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, rengiyle donanımıyla çok güzel araç almışsınız.
    Piyasadaki 4 çıkış akrapoviclerden sonra orijinal bi 328 egzozu görmek çok mutlu etti. Spor görünümünü çok güzel tamamlamış.
    Kazasız belasız, güle güle kullanın. Didim'den selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız.
    Ama ben olsam TR'de ara model olarak değerlendirilen bir arabayı almazdım.
    Sarışın sitedeki ilan sayıları (318d vs 320d) bunu doğruluyor zaten.
    teşekkürler, ''ara motor bmw alınmaz'' konusu almadan önce aklıma gelmişti tabii, sonuçta bu kasada sadece 2017 yılında ülkemizde satışa sunulan bir motor. Halkımızın genelinden ayrıştığım nokta şu absürt bir marka/model olmadıktan sonra ikinci elde değer kaybına veya satış hızına pek bakmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu canlandırmak için ufak tefek gelişmeleri paylaşayım,

bir anlık gaza gelip çift tırnaklı m panjur aldım, ama sonra uzak doğu dönüşüm m paketlerde bol miktarda karşılaştığım ve f30 imajı nedeni ile takmaktan vazgeçtiğim panjurumuz depoda yerini aldı ve hiçbir zaman takmayı düşünmüyorum.

daha sonra @wolkanku da görüp eksikliğini hissettiğim aliexpress pedal seti yerini aldı, bunlardan memnunum açıkcası.

sonra base audio sisteminin yetersizliği, kesip biçmeye olan karşıt görüşüm(geçmişte kasap tecrübem var) nedeni ile UK ve USA forumlarda çok övülen upgrade vibe pnp amfimiz, ben bunu takarım yeaa ne olacak diye aldım. Ama tabi üniteyi sökünce arka tarafta amfi koyacak yer bulamadım ve tüm planlar şimdilik iptal oldu. o da şimdilik depoda yerini alan bir parça oldu. belki ilerleyen dönemde zaman bulabilirsem tekrar deneyebilirim, sonrasında duruma göre koltuk altı bassları değiştirmeyi planlıyordum ama şimdilik beklemedeyim.

ve son olarak bonusumuz aşağıdaki yavrucak 80-100 km/h aralığında sadece benim duyduğum eşimin ise hiç birşey yok senin takıntın dediği bir ses nedeni ile ufak can acıtan bir operasyon ile aşağıdaki arkadaş görevi devraldı. dif. yağında bmw group yağ ısrarım nedeni ile süreç biraz zorlu olsa da hallettik, forumdan bir arkadaşın tavsiye ettiği serviste yapıldı. yine forumdan birkaç kişi ile de benzer durumun olduğunu duydum belki kroniktir(bir marka/modelde kronik ne varsa genelde beni bulur) belki de servis geçmişinde dif.te yağ kaçağı nedeni ile keçelerin değiştiğini görüyorum burada oluşmuş olan bir durumdu ama artar mı ne zaman artar diye şüphede kalmaktansa onu da aradan çıkarmış oldum.

fotoları karıştırırken buldum unutmuşum, m.alum enflasyonist bir dönemden geçiyoruz öyle olunca yaz başında goodyear ultragrip performance kışlıkları aldım onlar da depoda yerini aldı, bakalım bu sene kışlıklarım yok diye kar kış bereketli geçti, bendeki potansiyelle muhtemelen kışlıklarım hazır olduğu için önümüzdeki kış bunlara ihtiyaç bile olmayacaktır zaten kar yağsa arkadan itişle garajdan bile çıkamam ama olsun yere basan bir avuç yüzey önemli dedim.
    Konu R.I.P tarafından (20-06-2022 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler