User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 98' Honda Prelude G5 | 02' 156 SW | 01' VW Lupo

dmr50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

98' Honda Prelude G5 | 02' 156 SW | 01' VW Lupo

Naçizane evimizin araçları ile herkese selamlar.
    Araç hikayemiz ekteki gibidir; umarım fazla sıkmadan gününüz güzelleşir.
    Kısaca serüvenimiz; 2009 yılında sıfır Hyundai Accent Era ile resmi olarak başlıyor. ( Öncesinde kayıtsız, ehliyetsiz, plakasız EG Si-R, EK Vti vs. geçmişi saymazsak ) Aile aracı olarak 6 ay kullandıktan sonra apaçi ruhu ile oynamalar başlıyor. Yıllar ilerledikçe aşağıdaki nihai halini almış oluyor. Sonra ani bir kararla - mini depresif ataklar - arabayı komple söküp, ne var ne yok satıp orijinal haline getiriyoruz. 6 ocak 21' tarihinde kötü bir kaza ile taçlandırıyoruz. Sonrasında onarım vs faaliyetlerinden sonra soğuyoruz ve satıyoruz.

2019 yılında bir ABD geçmişimiz oluyor. Biraz birikim ile henüz bu kazadan 7-8 ay kadar önce hayal otomobilimizi almak nasip oluyor.

Tabii bunun yerine "şunu al, bunu al, son sahibi olursun vs " diyenleri düşünmedik, en kötü keser eve dekor yaparız dedik.
    Arabanın altyapısı iyi fakat eski bakımsızlıkları ve yanlış kullanım vs sebebiyle sevgiye ihtiyacı vardı. Yakın ve uzak çevreden ( burdan tüm G5 kullanıcı dostlara selam olsun hakları ödenmez ) gereken sevgiyi ve parçaları temin ederek kullanıma uygun hale getirdik.
    Lpg sistemini söktük, ciğerlerini AEM ile rahatlattık, karbon trimler ile renk kattık, büyük ve hava kanallı disk ile duruşunu tescilledik, gözlerini güncelledik, arka görünüşünü değiştirdik vs vs derken az çok imkanlar dahilinde binerken keyif aldığımız araca çevirdik.

***** kazadan sonra soğuduğumuz Era satışının ardından bir station sevdası sardı bizi. Neler neler bakılmadı ki... 3 günlük dünya dedik, bari keyif alacağımız bi'şey olsun dedik. Yine "2009 arabadan inip 200x arabaya mı binilir" laflarını da kulak kapatarak geçirdikten sonra, 2002 Alfa Romeo 156 2.0 JTS SS ile yollarımız kesişti. Başka bir araba için gittiğimiz İstanbul'dan maddi limitlerimizi bi' miktar aşarak bu arkadaşa sahip olduk şükür.

Ee tabii bu kadar araç sürecinden sonra ablamız boş durmadı, öğrensin-parçalasın diye 98 Corsa almıştık, dedi ki ben sıkıldım bundan uğraşamıyorum, değiştirelim. Abla candır, aracı satmaya koyulduk; bu arada piyasa muazzam ivmelenerek yükselişte, acil araç bulmamız lazım. Bakıyoruz ediyoruz, şeytan yine bir dürttü, dedik bu da aykırı olsun bari VW Lupo arıyoruz. Haftalar sürüyor, para elde ama eriyor, almamız gerek. Yine rota oluşturuldu : İstanbul. Can kardeşim Murat ile bi' o yaka bi' bu yaka geziyoruz. Sözleştiğimiz arabaya gidiyoruz ( Murat'cım öncesinde gitmiş, beni aramış bu yaramaz diye ama ben inanmamışımdır ) dedik nasibimiz bu değil, çok uğraşırız. Umutlar tükenirken yolda ilana denk geliyorum, fiyat düşündüğümüzden bi' iki tık fazla. Diyoruz bakalım. Bakıyoruz, hasta oluyoruz araca; abimiz ile anlaşıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lupolar yapılınca iyi yürür

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel araçlarınız var eski bir lupo kullanıcısı olarak, bakımlı ve yorulmamış lupo sizi çok mutlu eder
    What's yours will find you..

dmr50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JOSEFGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lupolar yapılınca iyi yürür
    Evet, örneklerini iştahla izledik lakin ablam kullandığı için sadece bakımdan bakıma sürebiliyoruz aracı...

Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel araçlarınız var eski bir lupo kullanıcısı olarak, bakımlı ve yorulmamış lupo sizi çok mutlu eder
    Bakımlı bulmaya özen gösterdik ki getirdiğimiz gün neredeyse değiştirmediğimiz parçası kalmadı. Ailede en sevilen bu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler