User Tag List

Sayfa 5/44 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
818 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Otomobiller & DIY

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parazit hiç yok bt ile. Gayet iyi ses alıyorum.
    Ben snaırım yazarken hatalı aktardım. Kullanılan bt alıcı sinilink e ait değil. Aliexpres den toplu alınmış bir ürün. Xy-abt Bluetooth bağlantı adı. Sinilink app i ni kullanabiliyorsun sadece.

Ürün basit ama iş görüyor. Verdiğim parada da değilim ama üretmek ile montaj yapmak çok ayrı şeyler bence.
    sizin cihazda kullanılan ürün bu
    Sinilink WIFI mobil kontrol APP Bluetooth 5.0 ses alıcısı kurulu mp3 kayıpsız dekoder kablosuz Stereo muzik modulu|Entegre Devreler| - AliExpress

dikkat ederseniz xy-bt ürününden farklı bir boardı var. yoksa aynı işi yapan basit ürünler.

bu arada ben türkiyede şimdiye kadar elektronik işinde icat yapmış kimseyi görmedim. genelde yapılanlar combo sistemler üretmek örneğin anfi kartına ton kontrol devresi eklemek gibi gibi...
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin cihazda kullanılan ürün bu
    Sinilink WIFI mobil kontrol APP Bluetooth 5.0 ses alıcısı kurulu mp3 kayıpsız dekoder kablosuz Stereo muzik modulu|Entegre Devreler| - AliExpress

dikkat ederseniz xy-bt ürününden farklı bir boardı var. yoksa aynı işi yapan basit ürünler.

bu arada ben türkiyede şimdiye kadar elektronik işinde icat yapmış kimseyi görmedim. genelde yapılanlar combo sistemler üretmek örneğin anfi kartına ton kontrol devresi eklemek gibi gibi...
    Elektronik işi pek görüldüğü gibi değil. İcatı da iyi tanımlamak gerek.

Bir sürü firma board unu tasarlayıp yazılımını kendi yapıyor. CAD CAM çizip son ürün haline getiriyor.
    Üzerindeki işlemciyi kendi mi üretiyor? Hayır
    RAM i kendi mi üretiyor? Hayır
    Ama ürün kendinin.

Asus da anakart yaparken aynısını yapıyor. Yonga üreticilerinden alıp birleştiriyor. Ama önüne gelen entegreyi birleştirince ortaya bir ürün çıkmıyor. Düzgün birleştirsen bu sefer yazılım kısmı önem kazanıyor.... vs vs.

Basit bir BT modülü için bu dediklerim geçerli olmayabilir ama çok sayıda logic board u üreten firma mevcut.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vag grubu için bluetooth adaptör üretiyorum
    Bluetooth modül kısmını tabiki hazır alıyoruz ama aux simulatör olan kartı kendim tasarlayıp, Çinde pcb ürettiyor ve komponentleri ediniyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RCD 310 için bluetooth aparat varmı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vag grubu için bluetooth adaptör üretiyorum
    Bluetooth modül kısmını tabiki hazır alıyoruz ama aux simulatör olan kartı kendim tasarlayıp, Çinde pcb ürettiyor ve komponentleri ediniyoruz.
    Buna hiç lafım olmaz, ama ürünün ilk halinin fotosunu çekmedim çeksem görüntü buradaki herkesi mutsuz ederdi.

Ta ne zaman alıp kenara koyup varlığını unuttuğum şu alet varmış evde mesela, şimdi bunu takacağım araca ilgili modülü söküp en azından bt telefon konuşması da yaparım.

Hepsiburada.com | Guvenlik

Hedefim daha iyi bir şeyler yapmak ama şu ara vaktim yok maalesef.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedir bu köroğlu
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedir bu köroğlu
    Cihaz bir BT alıcısı. USB ile enerjisi veriliyor.
    3,5mm jack ile de sesi aracın aux una aktarıyorsunuz.
    Telefondan müzik dinleme görüşme yapma işini bu aletle hallediyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RCD 310 için bluetooth aparat varmı
    Şu ana kadar RCD310’da denemedim. O yüzden kesin emin değilim. Gelişme olursa paylaşırım mutkala.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman konuyu güncelleyelim birazcık,

c5 ile hayatımıza mutlu mesut devam ediyoruz. MG remaps sakarya da araca yazılım yapıldı, sonrasında da downpipe yapılıp 2. kat. iptal edildi.

Şöyle ufak bir video çekebildim.

80-120 km arasını 5.81 sec koştuk.

Bu da ailemizin yeni minik arkadaşı, bununla çok işimiz var. Bu gün bursa dan aldık. Alım sürecinde Burak Kaya kardeşim sağ olsun çok destek oldu.

187 Bin km de C1 1.4 HDİ olur kendileri. Alış amacımız @mikelazi gökhan abimle pistte roll yapmak

İlk foto daha marş bile yapmamışız,

Ana ünite,

Mekanik olarak iyi durumda gerçekten.

Çalışmayan aksamı vs yok ama kozmetik işimiz çok.

Olabildiğince kişiselleştirip ortaya güzel bir araç çıkarmaya çalışacağım zamanla, başlarız yavaş yavaş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hi. yavaş yavaş deme herseferinde aynısını yapıp 2-3 ay sonra yolları ayırıyorsun. En güzeli aslında yeni heyecanlar yeni tadlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hi. yavaş yavaş deme herseferinde aynısını yapıp 2-3 ay sonra yolları ayırıyorsun. En güzeli aslında yeni heyecanlar yeni tadlar
    Bu ara arabaya gömülüp kafamı kaldırmadan bir şeyler yapmaya çok ihtiyacım var mental olarak, ama hayat bırakmıyor maalesef.

Bunu açıkçası yatırım amaçlı aldım 5-6 ay biner satarım o arada da iyileştirmeler yapar hem kendimi geliştirir hem de daha güzel bir araca döndürürüm diye istiyorum.

Ama sanırım bu kalacak ve c5 gidecek, iç işleri bakanı çok sevmiş bu pamuk şekeri, Ka dan aldığım keyfi ilk defa başka bir araçta aldım dedi. Ka yı da satınca çok üzülmüştü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'ya gel bana haber verme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa'ya gel bana haber verme
    Çok hızlı oldu her şey. Yarım günlük Bursa ya geldik resmen.

Sabah 5 otobüsüne bindik 10.30 gibi satış işi bitti ve döndük hızlıca. Öğleden sonra da mesaiye devam ��

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun
    sana C1-107 aldırmasam bir yerim şişerdi zaten )

çok yalnız hissediyordum kendimi aslında iyi oldu.inş eylülde ist.park buluşmasında yanyana geliriz.

kapının önünde C1 ve czt durduğunu düşünsene.öff :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok şeker gözüküyor bekliyoruz gelişmeleri c1 için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun
    sana C1-107 aldırmasam bir yerim şişerdi zaten )

çok yalnız hissediyordum kendimi aslında iyi oldu.inş eylülde ist.park buluşmasında yanyana geliriz.

kapının önünde C1 ve czt durduğunu düşünsene.öff :P
    Öyle bi çalışma var kafamızda bakalım eğer uydurabilirsek birader czt alacak o arada ben de c5 i satarsam czt + c1 yapabiliriz.

Pist işini ben de çok istiyorum, o deneyimi kesinlikle yaşamalıyım.

Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok şeker gözüküyor bekliyoruz gelişmeleri c1 için
    O zaman ufak tefek fotolar gelsin.

Bir daha ne zaman bir araya gelirler bilinmez o yüzden şurada kalsın citroen C ailesi olduk.

c6 ve c8 harici c serisinde binmediğim kalmadı. C6 motorundan ve parça sorunundan dolayı almak istemem, c8 hiç tarzım değil.

Yeni araba almanın ve o alım sürecini çok seviyorum çünkü bir heyecan içeriyor, yapılacakları kafanda kuruyorsun falan güzel bir his.

Bu da ilk yıkama sonrası fotoğrafımız. Bu arada Arabanın lakabı bir anda PATATES oldu.

Aldık geldik, kızım bak yeni araba aldık geldik dedim "baba bu patatesi nerden buldunuz" dedi, güldürdü bizi.

Aldıktan 1 gün sonra patates için yapılanları kısaca paylaşayım.

Öncelikle sapsarı olmuş farları temizledim. 800 - 1000 - 1500 zıpmara + kloroform ile. Farlar baya kendine geldi.

Bu gün planım şu tampon ortasındaki solmuş alanı boyamak ön ve arka olarak.

Filmsiz araba sevmiyorum, arabayı eşim de kullanıyor o yüzden de film iyi oluyor.

Film yapıldı geldim, ortadaki direk gözüme battı, taaa mondeo dan kalma folyo vardı kenarda biraz uğraş ile hem direği men de coupe görüntüsünü tamamlasın diye kapı içinde kalan ana direği kapladım. O da yetmedi, kelebek camların arasını da kapladım. Böylece aşağıdaki görüntüyü yakalamış oldum.

Film bence çok yakıştı, akşamları için biraz koyu oldu ama çok fazla gece binmiyoruz zaten.

Arabanın jantları çok kötü durumda, rengi zaten saçma sapan ama jantların kenarları kaldırımlar ile akraba olmuş. Bunlara da bu gün macun yapacağım, jantların boyası hazır std jant rengine boyayacağım.

İç kısmı da biraz hareketlendirmek için ufak tefek çalışmalar yaptım. Öncelikle aşınmış kapı tutamaklarını elimde olan gri renge boyadım, üzerine vernik attım.

Sonra devir göstergesi va havalandırma göstergelerini yine elimde kalmış olan efekt boya ile boyadım.

Bu gün kurumuş olurlar ve takıp fotoğraflarını çekerim.

Bu gün yapabilirsem ayak aydınlatması yapıp içinin temizliğini yapmayı planlıyorum.

Hafta içi de dp + yazılım için bırakacağım, bu uygulama sonrası aracın gidişini çok merak ediyorum.

Zira yazılım + dp lı + cooler lı c5 den sonra c1 çok hantal kaldı. Tabi apayrı dünyaların araçları kıyas doğru değil ama o ivmeye alışmışız c1 yavaş kaldı çok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28.08.2022 Günceli olsun. Dün istediklerimin bir kısmını yapabildim.

Çeki demiri kapağı 190 TL, ben o malzemeye o parayı vermem. Elimde dremel + eski plaka ön kısmı + yapıştırıcı + macun olunca, ben bunu yaparım dedim ve yaptım.

Önce 2 parça kesip yerinde sağa sola dremelle aşındıra aşındıra oturttum. Üzerine bir parça yapıştırdım ve kabaca hattı oluştu.

Tabi benim parçam düz, ama tampon bombeli. Bı parçanın üzerine plastik malzeme de çalışan macunu kabaca attım 1 gün bekledim kurusun diye.

Biraz zımpara ile (220 / 320 kum) bu hali aldı. Bunun üzerine 500 kum zımpara yaptım bitmiş halinde ufak tefek kılcallar kaldı çok irdelemedim.

Sonra tamponu maskeledim ve mat siyah ile boyadım (Best'in eltite serisi mat siyahı çok güzel, tavsyie ederim.

Boya öncesi;

Boya sonrası,

Tamponun foto da görünen sağ alt kısmında ufak kırık vardı macunladım. Zımpara boya yapacağım.

Farklı açıdan,

Ayak aydınlatma için tavan lambasından multimetre ile ölçüm yaptım, hani yapacak olan olur kolaylık olsun. Sol direğin içinde spiral hortum ile geçiyor.

Elde kalan malzemeleri tüketmeye devam,

Cam kumandalarının etrafını da boyadım, araba lego gibi çektiğin geliyor, tabi bu kolaylık size iç trim sesi olarak geri dönüyor. hydractive c5 den sonra c1 net şekilde at arabası. Ama enteresan bir sürüş keyfi var, sadece şuan çok güçsüz, nefesi yetmiyor ufak iyileştirmelerden sonra eminim daha keyifli olacak. Ha bir de yalıtım yok, ciddi ciddi yok bagajı açınca doğrudan taban sacını görebiliyorsun. Neyseki elimde c2 için aldığım pütür ve bagajı kaplayacak kadar yalıtım malzemesi var. c1 e nasipmiş

Bu arada bu renk boyayı denemek için a101 den aldım 19 TL benzeri bir boya 400 ml olarak şuan 40+ TL civarı her yerde.

Kapı tutamaklarını dün boyamıştım, bunların üzerinde ufak tefek darbeler var zımpara macun uğraşmak istemedim boya + vernik yaptım.

Cam kumanda tutucusu boyanınca daha güzel oldu kapı içi.

Arka tamponun da görüntüsü çok soluktu, maskeledim boyadım. Plaka aydınlatmalarını hızlı yapıştırıcı ile yapıştırmışlar onları da söktüm, birinin şeffaf plastik kısmı bozuktu onu da yeniden yaptım. Dremel bu işler için müthiş bir alet, garaja aldığım en iyi ekipmanlar içinde ilk 3 te.

Ha bir de plakayı sağa yanaşık takan arkadaşı da andım, onu da ortaladım taktım. Plaka yaptıracağım ya da citroen servis plakası ayarlarsam onu takacağım.

İç mekandan renkli görüntüler de ekleyelim. Ayak aydınlatmasını yukarıda gösterdim. Bir de yine elde kalan dar açılı led lerden bir tanesini teyp altına monte ettim bardaklıkları aydınlatsın diye, açıyı tam oturtamamışım şuan bozuk para yerini aydınlatıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun hocam

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun maşallah döktürüyosun yine emeğine sağlık
    Barış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler