User Tag List

Sayfa 49/49 İlkİlk ... 39474849
921 sonuçtan 913 ile 921 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gule gule kullana hakikaten citroenin en guzel 2-3 arabasindan biri olabilir bence bu.

fonksiyonel de olsa ben sanirim filmleri begenmedim, filmsiz hali daha guzel duruyormus, hafif bir mavimsi mercedes cami havasi varmis

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi ne güzel bir şey sayende biz de öğrendik.

Çok da mantıklı aslında. Yazılımdan kapattım dedi arkadaş.

Onu ben komple alayım dışarı. Bu vakum vs hattına bağlı değil mi? Bir map sensörüne bağlı sanırım doğru mu düşünüyorum?
    Mudurum ne demek her zaman, aynen öyle o borular vakum hattina bagli degi. ikiside tek bir sensore giriyor o sensore de tesisattan bir soket giriyor. Sensorle birlikte borulari al dpf in uzerine tak berbaber dursunlar, soketide guzelce izole ediver tamamdir.
    Konu Omak tarafından (13-06-2024 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gule gule kullana hakikaten citroenin en guzel 2-3 arabasindan biri olabilir bence bu.

fonksiyonel de olsa ben sanirim filmleri begenmedim, filmsiz hali daha guzel duruyormus, hafif bir mavimsi mercedes cami havasi varmis
    Maalesef gözlerim aşırı hassas, şöyle izah edeyim siyah vizörlü motor kaskı içinde camları koyulaştırılmış bir güneş gözlüğü ile motor kullandığımda ancak rahat ediyorum.

Görsel olarak bence de 1 tık koyu oldu ama yaptığı iş ve sağladığı rahatlık müthiş.

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mudurum ne demek her zaman, aynen öyle o borular vakum hattina bagli degi. ikiside tek bir sensore giriyor o sensore de tesisattan bir soket giriyor. Sensorle birlikte borulari al dpf in uzerine tak berbaber dursunlar, soketide guzelce izole ediver tamamdir.
    Müthiş bir bilgi teşekkür ederim. İçim çok rahatladı şuan, ilk fırsatta dalıyoruz ve Dp ımızı takıyoruz.

Yazılım ile arbaya biraz da olsa can geldi gerçekten. Tork arttığı için daha rahat ivmeleniyor, sadece vitesleri çok düşük hızlarda attığından henüz alışamadık birbirimize.

Ya manuel ya spor otomatik modda kullanıyorum, bir zaman sonra çözerim artık. 400 km uzun yol / istanbul akıcı ve sakarya yoğun akıcı trafikte ortalamamız 6 litre oldu.

Benim tahminim 6.5 larda falan genel ortalamayla dolaşırız. Aracı ilk aldığımda 9999 km ortalaması 6.8 idi.

İlk kalkışlarda 1.5 tonluk cüsseyi hareketlendirmek için anlık tüketim 15 leri falan buluyor. Yakıtı da memnun edecek gibi duruyor şimdilik.

Tabi yaşadığım bir talihizliği de anlatayım, cam kenarı kromları yapıştırırken kağıt bant geçmiştim üzerine, nerden bulup aldıysam o bant iz bırakan tipteymiş.

Dün akşam 2 saat o bantların yapışkanlarını sökmeye çalıştım bırak bir de silerken parmağı kestik kan revan oldu her yer.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun abi. El emeğinin hakkını vermiş bedeli ödemişsin

DP bende takmak istiyorum Schumi söyledi egr iptal olmadan DP takılıyormuş bizim arabalara.

Bende düşünüyorum. Motorlarımız aynı sanıyorum takınca detaylı paylaşırsan bana da yol göstermiş olursun.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abi. El emeğinin hakkını vermiş bedeli ödemişsin

DP bende takmak istiyorum Schumi söyledi egr iptal olmadan DP takılıyormuş bizim arabalara.

Bende düşünüyorum. Motorlarımız aynı sanıyorum takınca detaylı paylaşırsan bana da yol göstermiş olursun.
    schumi %99 benden daha iyi biliyordur konuyu. O yüzden onun söylediğine itimat edelim.

EGR ye bakıcam daha önce 2.0 hdi de körlemiştim ama şuan 1.6 hdi de tecrübem yok araştırıyım ben de şimdi.

off baktım şimdi de sök sök sök bitmedi, bir de takması var. Ellemesek daha iyi gibi

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    schumi %99 benden daha iyi biliyordur konuyu. O yüzden onun söylediğine itimat edelim.

EGR ye bakıcam daha önce 2.0 hdi de körlemiştim ama şuan 1.6 hdi de tecrübem yok araştırıyım ben de şimdi.

off baktım şimdi de sök sök sök bitmedi, bir de takması var. Ellemesek daha iyi gibi
    biz bu işe sökme takma zevki için girmedik mi
    turbocuk istiyoruz

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 HDi da EGR arka. Valla senin C5 kaput altı büyük ama baya eziyetmiş sökmesi.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz bu işe sökme takma zevki için girmedik mi
    Kesinlikle öyle ama bi video izledim, ruhum daraldı inan Onun yerine pasta falan yaparım

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 HDi da EGR arka. Valla senin C5 kaput altı büyük ama baya eziyetmiş sökmesi.
    Evet evet kesinlikle öyle duruyor. Bi çılgınlık yapmazsam sökmem gibi duruyor. Ruh halime bağlı Ha dersen ki yazılımdan iptal ok. Hayatta ellemem

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle öyle ama bi video izledim, ruhum daraldı inan Onun yerine pasta falan yaparım

Evet evet kesinlikle öyle duruyor. Bi çılgınlık yapmazsam sökmem gibi duruyor. Ruh halime bağlı Ha dersen ki yazılımdan iptal ok. Hayatta ellemem
    Hahahahhah Kaanim sana yanlis video izletmisler, o kadar sokmeden de olur gibim

Senin motor yamulmuyorsam dv6 C kodlu. Bunda da yine yamulmuyorsam egr si elektrik motorlu, yani elektrik motoru egr valfini aciyor yay geri kapatiyor.

Boyleyse cok kolay hava filtresi kutusunu sokuyorsun altindaki elektrik motorunun kapagini acip ortadaki disliyi aliyorsun istesede egr valfini acamiyor olmadi valfi acan disliye 3d printte bir tane sabitleyici yap garanti olsun

Ahada resimleri;

Şu french abi den aldim resimleri videosu da bu
    https://youtu.be/fbP0Bfha4j4?si=_nZu4cPWRZ9HwyIt%5B

(Ps: Ha yazilimdan kapatincada egr motoruna komut vermezse zaten acilmayacak, acilmamasi lazim ama yaptim diyip yapamayan cok var bildigim.)
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler