User Tag List

Sayfa 49/52 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon
986 sonuçtan 913 ile 931 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gule gule kullana hakikaten citroenin en guzel 2-3 arabasindan biri olabilir bence bu.

fonksiyonel de olsa ben sanirim filmleri begenmedim, filmsiz hali daha guzel duruyormus, hafif bir mavimsi mercedes cami havasi varmis

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi ne güzel bir şey sayende biz de öğrendik.

Çok da mantıklı aslında. Yazılımdan kapattım dedi arkadaş.

Onu ben komple alayım dışarı. Bu vakum vs hattına bağlı değil mi? Bir map sensörüne bağlı sanırım doğru mu düşünüyorum?
    Mudurum ne demek her zaman, aynen öyle o borular vakum hattina bagli degi. ikiside tek bir sensore giriyor o sensore de tesisattan bir soket giriyor. Sensorle birlikte borulari al dpf in uzerine tak berbaber dursunlar, soketide guzelce izole ediver tamamdir.
    Konu Omak tarafından (13-06-2024 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gule gule kullana hakikaten citroenin en guzel 2-3 arabasindan biri olabilir bence bu.

fonksiyonel de olsa ben sanirim filmleri begenmedim, filmsiz hali daha guzel duruyormus, hafif bir mavimsi mercedes cami havasi varmis
    Maalesef gözlerim aşırı hassas, şöyle izah edeyim siyah vizörlü motor kaskı içinde camları koyulaştırılmış bir güneş gözlüğü ile motor kullandığımda ancak rahat ediyorum.

Görsel olarak bence de 1 tık koyu oldu ama yaptığı iş ve sağladığı rahatlık müthiş.

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mudurum ne demek her zaman, aynen öyle o borular vakum hattina bagli degi. ikiside tek bir sensore giriyor o sensore de tesisattan bir soket giriyor. Sensorle birlikte borulari al dpf in uzerine tak berbaber dursunlar, soketide guzelce izole ediver tamamdir.
    Müthiş bir bilgi teşekkür ederim. İçim çok rahatladı şuan, ilk fırsatta dalıyoruz ve Dp ımızı takıyoruz.

Yazılım ile arbaya biraz da olsa can geldi gerçekten. Tork arttığı için daha rahat ivmeleniyor, sadece vitesleri çok düşük hızlarda attığından henüz alışamadık birbirimize.

Ya manuel ya spor otomatik modda kullanıyorum, bir zaman sonra çözerim artık. 400 km uzun yol / istanbul akıcı ve sakarya yoğun akıcı trafikte ortalamamız 6 litre oldu.

Benim tahminim 6.5 larda falan genel ortalamayla dolaşırız. Aracı ilk aldığımda 9999 km ortalaması 6.8 idi.

İlk kalkışlarda 1.5 tonluk cüsseyi hareketlendirmek için anlık tüketim 15 leri falan buluyor. Yakıtı da memnun edecek gibi duruyor şimdilik.

Tabi yaşadığım bir talihizliği de anlatayım, cam kenarı kromları yapıştırırken kağıt bant geçmiştim üzerine, nerden bulup aldıysam o bant iz bırakan tipteymiş.

Dün akşam 2 saat o bantların yapışkanlarını sökmeye çalıştım bırak bir de silerken parmağı kestik kan revan oldu her yer.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun abi. El emeğinin hakkını vermiş bedeli ödemişsin

DP bende takmak istiyorum Schumi söyledi egr iptal olmadan DP takılıyormuş bizim arabalara.

Bende düşünüyorum. Motorlarımız aynı sanıyorum takınca detaylı paylaşırsan bana da yol göstermiş olursun.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abi. El emeğinin hakkını vermiş bedeli ödemişsin

DP bende takmak istiyorum Schumi söyledi egr iptal olmadan DP takılıyormuş bizim arabalara.

Bende düşünüyorum. Motorlarımız aynı sanıyorum takınca detaylı paylaşırsan bana da yol göstermiş olursun.
    schumi %99 benden daha iyi biliyordur konuyu. O yüzden onun söylediğine itimat edelim.

EGR ye bakıcam daha önce 2.0 hdi de körlemiştim ama şuan 1.6 hdi de tecrübem yok araştırıyım ben de şimdi.

off baktım şimdi de sök sök sök bitmedi, bir de takması var. Ellemesek daha iyi gibi

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    schumi %99 benden daha iyi biliyordur konuyu. O yüzden onun söylediğine itimat edelim.

EGR ye bakıcam daha önce 2.0 hdi de körlemiştim ama şuan 1.6 hdi de tecrübem yok araştırıyım ben de şimdi.

off baktım şimdi de sök sök sök bitmedi, bir de takması var. Ellemesek daha iyi gibi
    biz bu işe sökme takma zevki için girmedik mi
    turbocuk istiyoruz

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 HDi da EGR arka. Valla senin C5 kaput altı büyük ama baya eziyetmiş sökmesi.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz bu işe sökme takma zevki için girmedik mi
    Kesinlikle öyle ama bi video izledim, ruhum daraldı inan Onun yerine pasta falan yaparım

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 HDi da EGR arka. Valla senin C5 kaput altı büyük ama baya eziyetmiş sökmesi.
    Evet evet kesinlikle öyle duruyor. Bi çılgınlık yapmazsam sökmem gibi duruyor. Ruh halime bağlı Ha dersen ki yazılımdan iptal ok. Hayatta ellemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle öyle ama bi video izledim, ruhum daraldı inan Onun yerine pasta falan yaparım

Evet evet kesinlikle öyle duruyor. Bi çılgınlık yapmazsam sökmem gibi duruyor. Ruh halime bağlı Ha dersen ki yazılımdan iptal ok. Hayatta ellemem
    Hahahahhah Kaanim sana yanlis video izletmisler, o kadar sokmeden de olur gibim

Senin motor yamulmuyorsam dv6 C kodlu. Bunda da yine yamulmuyorsam egr si elektrik motorlu, yani elektrik motoru egr valfini aciyor yay geri kapatiyor.

Boyleyse cok kolay hava filtresi kutusunu sokuyorsun altindaki elektrik motorunun kapagini acip ortadaki disliyi aliyorsun istesede egr valfini acamiyor olmadi valfi acan disliye 3d printte bir tane sabitleyici yap garanti olsun

Ahada resimleri;

Şu french abi den aldim resimleri videosu da bu
    https://youtu.be/fbP0Bfha4j4?si=_nZu4cPWRZ9HwyIt%5B

(Ps: Ha yazilimdan kapatincada egr motoruna komut vermezse zaten acilmayacak, acilmamasi lazim ama yaptim diyip yapamayan cok var bildigim.)
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak 1-2 iş yaptık onları da paylaşmadan olmaz.

Yazılım sonrası fayda sağlayacağını düşündüğüm için downpipe almıştım. Bunun sargısı da gelince kalan tek iş iki ürünü birleştirmek oldu.

Sargı ile 2 kelepçe geldi ama bana yeterli gelmediği için gittim 5 tane dah aldım

Sonrası aşağıda deli bağlar gibi bağlanan bir downpipe'ımız var artık.

Sonra, bu dönemin psa grubu anahtarları daha güzel görseli olan bir anahtara çok komik maliyetler ile çevrilebiliyor, ben de anahtarı daha güzel olacağını düşündüğüm için revize ettim.

Ürünü netten 330 tl ye aldım 250 tl de uç yaptırmaya verdim, kalan sök tak kısmı zaten 10 dk lık iş.

Sipariş verirken ilanı tam okumamışım ve peugeot sipariş etmişim. Oraya güzel bir damla logo vs bir şey yapacağım. Bulamazsam aynı kabın citroen olanını alacağım.

toplu bi foto,

Bu tarz bir iş yapacak olan varsa anahtar için 2 kısıt var 1. si pil yataklı mı yataksız mı 2. si metal ucun şekli. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Ha bir de sevmediğim kısım, orj de far açan düğme şuan bagaj açma olarak görünüyor.

hokus pokus ile citoren i peugeot yaptım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa günün kar'ı araya bir de ufak boya işi sıkıştırdım Kaşla göz arası bi boşlukta hallettim.

ızgaranın sağ sol kısmında boşluklar var, bunları dedim gri yapayım.

Elimde mxs marka jant boyası vardı, güzel bir tonu var. Hemen bununla boyadım.

Siyah hali çok kaybolmuş gibi, gri hali modeli çok ortaya çıkarıyor.

Gri yi seviyoruz.

Güzel bantlama maskeleme = güzel netice.

Son hali böyle oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa günün kar'ı araya bir de ufak boya işi sıkıştırdım Kaşla göz arası bi boşlukta hallettim.

ızgaranın sağ sol kısmında boşluklar var, bunları dedim gri yapayım.

Elimde mxs marka jant boyası vardı, güzel bir tonu var. Hemen bununla boyadım.

Siyah hali çok kaybolmuş gibi, gri hali modeli çok ortaya çıkarıyor.

Gri yi seviyoruz.

Güzel bantlama maskeleme = güzel netice.

Son hali böyle oldu.
    Eline saglik renk cok guzelmis, fakat ic kisimdaki petekli yer siyah mi kalsaydi acaba.

Aslinda oralari kesip frenlere hava kalani yapilan bir episode gelsemi ki
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline saglik renk cok guzelmis, fakat ic kisimdaki petekli yer siyah mi kalsaydi acaba.

Aslinda oralari kesip frenlere hava kalani yapilan bir episode gelsemi ki
    onu düşündüm cidden, sonra arabanın ne kadar hantal olduğunu da düşündüm diğer yandan kesinlikle gerek yok

Ama fren bakımı geliyor, malzemeler yolda. Geldiği gibi hızlıca değişimini yapacağım. Bu gri ye boyadığım yerler ayrılmıyor panjurdan ayrılsa çok güzel olur.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerine sağlık başkanım. Çerçeveye ince bir maskeleme yapıp iç kısım mat siyah olursa tadından yenmez. Amyant sargı içinde haber et birdahakine.
    Frenlere hava kanalıda efsane güzel olur yer çok müsait görünüyor.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dönüyor dolaşıyor soruyor yine Fransız alıyor. Dönüyor dolaşıyor yine Fransız alıyor. Hayırlı olsun
    Şunun fransız sevgisini köreltemedim. Sabah başlıyoruz, öğlen devam ediyoruz. Yetmiyor gece mesajlaşıyoruz, sabah bir mesaj yeni arabayı aldım bak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevdanın son vuruşu adlı çalışmayı 19.06.2024 tarihinde yaptım. Yorucu bir gün oldu ama baya iş bitirdim. Uzun bir yazı ve görsel içeren mesaj olacak.

Öncelikle efendim tatili fırsat bilip sabahın 9 unda yine garajdaki yerimizi en ön sıradan aldık. Tek kişilik dev kadro olarak yapacaklarım az buçuk kafamda şekillenmişti zaten.

Ha bir de insta dan yazı beni darlayanlara da ayrıca selam iletiyorum bana bu gün boya yaptırdınız 2. ye. Ama iyi ki yaptırdınız zira çok güzel oldu son hali.

Şimdi gelelim bu gün neler yaptık detaylı bakalım.

Öncelikle çalışma tazgahımızı kuruyoruz. Sonra arabanın ağzı burnu leke yağ çizik olmasın diye çöp poşetini kesip bantlıyoruz.

Son son DPF i görmeyelim mi.

Söktüğüm tüm boru hortum bağlanan yerlere böyle bir önlem aldım, bu tarz bir iş yapacak olanlara şiddetle öneririm.

Bu mereti elle açtırıp araya downpipe ı sokma işkence. İş bu girdi de downpipe bundan sonra dp olarak anılacaktır.

Söke söke bir yere kadar geldim, ama taaa ki dpf in 13mm somununu sökene kadar.

Bendeki lokmalar hep kısa, bir tanesi müsait olduğu için 13mm kısa lokma ile söktüm. Diğeri elimde patladı.

Atladım motora adapazarında satabilecek tüm yerleri 1 saat kadar dolaştım.

Ve bingo, evime 3 km mesafede malzemeleri buldum aldım.

Lokmaya güzel para verdik ama garaja demirbaş olarak kaydettik.

Rahat çalışmak ve biraz da durumlarını göreyim diye turbo borularını vs alayını söktüm.

c5 in güzel tarafı çalışması çok kolay, alan geniş.

Bu taktik çok işime yaradı açıkçası fıtı fıtı sök tak yapabildim.

dp ı taktıktan sonra aradan egsoz gazı kaçmasın diye altına ve üstüne egsoz pastası uyguladım.

Dp al tak olduğu için dpf i söktükten sonrası kolay oldu.

Dp ı takmaya devam,

Tabi dpf 'i sökünce 2 tane soket boşta kaldı. Onlara da güzel bir çözüm buldum.

Kondom'a benzedi biraz hem fonksiyonel hem görsel eldivenin ucunu kestim soketi korumaya aldım. İleride orj e dönecek olursak yağmur çamur su yağ görmemiş olacaklar.

dp tamam lambda tamam,

O arada hazır araba kriko üzerindeyken taşırma kabını söktüm, taşırma kabına gelen boruya bastım suyu tertemiz çıkana kadar.

Bir de çırak aldık ama çok işe yaramadı öyle uzaktan baktı kerata sadece

Bunun öncesini çekmeyi unutmuşum, üstü full yağlıydı güzelce alt üst temizledim misler gibi.

Tabi bu arada bloğun turbo arkasında kalan kısmı da baya kötü yağ vs olmuştu. 1 kutu balata spreyi diş fırçası bolca bez derken oldukça temiz oldu.

Turbo hattını da güzelce temizledim. Ufaktan bir yağlanma var, turbo milinde de belli belirsiz bir oynaklık var ama çoook çok az. Ellemeye gerek yok şimdilik.

Malzemem yoktu yoksa c5 e de mama kabından bir catch can yapacaktım. İlerde artık.

En sevdiğim tertemiz,

Sonra aracı aldığımda sipariş ettiğim karter muhafazayı taktım.

Sonra da şı dün gri ye boyadıklarımın içini siyaha boyadım.

Sonra da direksiyon ortasındaki parçaları söktüm önce zımparaladım.

Sonra da boyadım üzerine vernik attım. 1 hafta kadar bekleteceğim zira yerine oturtmak için baya bastırmak gerek, beklemezsek iş çöp olacak.

Hep yapacak değiliz biraz da gezelim dedim dp ı takmışım hadi bi basalım dedim. Her şey güzel giderken bir yerde hata veriyor. Yazılımı yapan arkadaşla görüştüm bakacağız ilk müsait zamanda. 1500 + kg otomatik bir araç için yeteri kadar gidiyor sanki.

next episode' da aluminyum pedal seti aldım, bagaj çıtası aldım onları takacağım.

next next episode' da ise air brush ile ufak tefek rütuş denemeleri yapacağım o işi öğrenmek istiyorum.

Şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla ben biraz dinleneyim

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerine sağlık başkanım. Bende tam gaz operasyondayım. Çay molalrında kardeş garajı takip ediyorum. havalandırma kapakları ve diğer boya işlemleri efsane olmuş. Dp cuk oturmuş. Temizlikte cabası.
    Maşallah

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine gıpta ile izliyorum, eline emeğine sağlık üstad

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kelepçeleri bol bulmuşsun

Kelepçeler de ağırlık yapmıştır 0.1sn hızlanmanı düşürmüştür

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler