User Tag List

Sayfa 8/44 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
823 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar temizlense,
    Kapı kollarındaki kromlar gitse,
    Ön lip sökülse,
    Bi çıtır basılsa,
    Ön cam dahil bi film yapılsa mermi gibi olucak. İlk haline göre çok çok tatlı olmuş abi elinde. Keyigle takipteyim

Far öncesi sonrası,

Kapı kolu kromlara ben de uyuz oluyorum, ilk fırsatta gidecekler.

Yan camlara film yaptım ama çok koyu oldu, ön 2 camı 1 ton açabilirim. Ön cama film polis vs uğraşmak istemediğim için hiç düşünmedim, yaptırmam muhtemelen.

Ben lip'i çok sevdim aslında, ama beğeni herkes sevmeyebilir.

Yay işi istedim ama araca uygun yay maliyeti benim ödemek istediğim rakamın üzerinde. Çok kalıcı olarak düşünmediğim için ek masraf yapmaktan yana değilim.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far öncesi sonrası,

Kapı kolu kromlara ben de uyuz oluyorum, ilk fırsatta gidecekler.

Yan camlara film yaptım ama çok koyu oldu, ön 2 camı 1 ton açabilirim. Ön cama film polis vs uğraşmak istemediğim için hiç düşünmedim, yaptırmam muhtemelen.

Ben lip'i çok sevdim aslında, ama beğeni herkes sevmeyebilir.

Yay işi istedim ama araca uygun yay maliyeti benim ödemek istediğim rakamın üzerinde. Çok kalıcı olarak düşünmediğim için ek masraf yapmaktan yana değilim.
    ikinci fotografta sanki on cam atermik gibi cikmis. Eger oyleyse zaten on cama film yaptirmak renk disinda hic bir sey katmaz arabaya.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.10.2022 Günceli olsun c5 i yıkadım biraz da fotoğrafını çektim ilana koyacağım için.

Beğendiğim karelerden 3-5 tane ekleyeyim.

Tampon altı ek'i en kıs sürede boyamam lazım çok göze batıyor. Orada biraz macunluk iş de var ama elim gitmedi bir türlü.

Basık sevdamızı alt modda gideriyoruz, ama sürekli basık araba kullanamıyorum, park ederken alt konuma alıyorum görsel çok güzel oluyor böyle.

alt konum max 10 km/h

sürüş konumu

suv konumu max 40 km/h alt ve üst konumda ilgili hızları aştıktan sonra otomatik olarak sürüş yüksekliğine dönüyor.

devasa bagajımız,

Arabayı alma sebeplerimden birisi bej iç döşeme.C1 ne kadar sıkıcı boğucu ise bu o kadar ferah. Koltuklar genel olarak iyi durumda kapı kollarında biraz boya badana isteyen yerler var, kalırsa oralara da el atarım müsait zamanda.

Bir süredir c1 e sadece biniyorduk, 185 bin de bize gelmişti, bakım evrakına göre 184 binde bakımları yapılmıştı, 190 bin olduk.

Erken ve iyi bakım çok belayı def eder diyerekten polen / hava / mazot filtrelerini değiştirdim. Yağ / antifiriz ve distile suyumuz yolda kargo geldiğinde onları da değiştireceğim. c2 den elimde kalan mazot ve yağ filtresi ekstra harcamanın önüne geçtiği için memnunum.

Fil e filtron'u da www.filtrepazari.com dan forumdan Arda kardeşimin tavsiyesi ile aldım. Firma ciddi ve düzgün iş yapıyor tavsiye ederim.

noname bir filtre çıktı arabadan, filtre içindeki mazotu temiz bir kaba boşalttım ve bir sürü toz pis gördüm içinde hoşuma gitmedi bu durum.

Bosch'un ürünlerinden genel olarak memnunum ama mann da tercih ediyorum.

Küçük arabada çalışmak gerçekten dert, ustaların bu aletleri sevmemesi de norma. c2 de 5 dk da değiştirdiğim mazot filtresini c1 de 25 dk da ancak değiştirebildim. Değişim için aküyü dışarı alıp sigorta kutusunun cıvatalarını sökmek esnetmek gerekiyor.

c1 ve c5 in güzel tarafı ön tarafları ellenmemiş daha önce, ya da elleyenler orj sadık kalarak yapmışlar işlemleri. Bu yüzden söküp takarken keyif alıyorum uydurma kaydırma iş yok. Akışmetre sanırım daha önce hiç temizlenmemiş, kirli halini çekmemişim, mazot ve suluboya fırçası ile telli parçayı esnetmeden temizledim. Akünün tablasını ve alt kısımları da temizledim. Tabi eller kirlenmeden bu işler olmuyor.

Turbo borusunun dışı da çok kirliydi bunu da önce mazotla yumuşatıp sonra her derde deva asperox ile temizledim kuruladım ve taktım.

c1 ve c2 de korna kronik bir sorun, röle ve 2 ad. yeni korna takmışlar araca. Tahmin edeceğiniz üzere bağlantıları leş bir şekilde yapmışlar.
    Röleyi üstüne atıp kaçmışlar, ama enteresan şekilde sigorta bağlamayı da ihmal etmemiş yapan, 10 / 1 olacakken işçilik sigorta hatırına 10 /3 verelim. Klasik şekilde lehim + makaron ve yeni (araca uygun ) kablolama ile düzelttim. Yarıklı hortum içinden de kablolarını geçirerek korumaya aldım. Basit gibi görünse de bu iş takribi 25-30 dk arası sürüyor.

Polen filtresi beklediğimden kötü çıktı, sanırım son bakımda değişmemiş.

Kaputun altını temizleyip yalıtım yapacağım diye söktüm. Kaput sol çamurluk ve 1 kapı değişen var araçta. Zaten ufacık araç bi tıklasan hop bir çok parça hasar alıyor. O yüzden dert etmedim sökme takma işini, zira benle de mezara gelecek değil takılmıyorum bu tür işlere.

Baya kir çıktı alt kısımdan,

Elde kalan yanmaz malzeme ile (araca takmadan önce denedim alev almıyor ) yalıtımı yaptım. Arka kısma yaptığım yalıtımdan ciddi fark hissetmiştim. Ama bundan o farkı alamadım. Zaten ufacık alan, benim beklentim fazla olmuş olabilir.

Temizlerken hasar alan ilk kaput sanırım bizimki oldu Satarken eee ama abi burası hasarlı, kardeş valla ben bunu söktüm temizlerken elimden kaydı nazarlık deriz ama alıcı ne düşünür bilemedim. Görsel olması bu tür durumlar açısından iyidir. Galiba bir leon vardı bir ara temizlerken ıslak terlikle debrj. kaçırıp duvara giren bizimki de o hesap

Şimdilik bu kadar, c1 e bir detay temizlik ve pasta yapmak istiyorum ama vakit işleri dert bu aralar.

c5 giderse yerine çoook fantastik bir araba gelebilir, şuan içsel olarak alınır mı alınmaz mı, o arabaya o kadar para bağlanır mı, cidden evlat olur mu olmaz mı karmaşası yaşıyorum.

çok niş bir model, ama beni tanıyan az çok biliyor "kafamda kalacağına kapımda dursun" diyip bir çılgınlık yapabilirim, c5 ile vedalaşınca netleşecek her şey.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gurup söyle tahmin yapalım, alman, amerikan, japon vs
    group b ___

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niş araç. Maserati :P

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sizin elinizde resmen yeniden canlanmış , ufak detaylar çok güzel olmuş..

Beğenerek takip ediyoruz

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlardan kaana is cikmazki, ona bi ingiliz lazim dişine göre. Mesela MG
    e60 535d & THE A45 AMG

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek ihtimalle Alfa Romeo Spider :P

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    v.s. var orda yahu
    ben jaguar diyorum, ama yaşlı bir jaguar
    Konu sekizsilindir tarafından (25-10-2022 Saat 05:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: edit
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harikasınız sabah sabah müthiş güldüm ya, eksik olmayın valla neşeyle başlattınız sabaha.

İngiliz ya da italyan. Sorunsuz japonla ne işimiz olur diyecekken yakın zamanda ilana giren bir CZT var neden olmasın diyorum.

İşin gerçeği son 1 senedir yaşadıklarım bana hayata 1 daha gelmeyeceğimiz ve anı yaşamak keyif aldığımız şeyleri yapmamız gerektiğini öğretti.

Bu yüzden de bir cabrio istiyoruz açıkçası eşimle birlikte, biraz keyif işi olsun evde zaten c1 var ekonomi bakanı ve masrafsız bir araç genel olarak.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niş araç. Maserati :P
    Gönlü geniş kardeşim önce sana nasip olsun diyelim ama maserati alırsak (ki alamayız öyle bi bütçe yok) ancak 2 far 4 jant ile başlarız 20 sene içinde kalanı tamamlarız.

Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç sizin elinizde resmen yeniden canlanmış , ufak detaylar çok güzel olmuş.. Beğenerek takip ediyoruz
    Teşekkür ederim, c5 yazısı altındaki ufak sticker bence aracın en güzel ufak detayı oldu, tabi bir 3 harfli velet sökmeye çalışmasa daha iyiydi

Jant kapağımız düştü o biraz üzdü açıkçası, bulunca alıp tamamlayacağız.

Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla MG F var bir tane, ilanda bütçesi de bana çok uyuyor aslında araba. İlan şu hatta.

Tek sıkıntı şu ben biraz virajları hızlı dönmeyi seviyorum (3-5 spinim var ) hatun dan veto yedik, ama ikna edilebilir.

İlanı attım dönüş şöyle oldu "bunu alamayız bu arkadan itişli, senin kullanımınla sürekli uçarız bir yere" Haksız mı, Bence değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44925565/detay

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimalle Alfa Romeo Spider :P
    Gerçekten spider'a karşı müthiş bir sempatimiz var, ciddi de istiyoruz. Hatta ankara da ilanda olan 175 den 150 ye düştü, sahibiyle de görüştüm ama içime sinmeyen bir şey var, alfa camiasında bu araba şimdiye çoktan satılırdı o rakamlara, satılmıyorsa bir bit yeni vardır diye geçiyor içimden.

Bir de ankara uzak geldi git gel, az daha yakında olsa çoktan incelemiştim, belki de sözleşmiştim.

v.s. var orda yahu
    ben jaguar diyorum, ama yaşlı bir jaguar
    İlanlara bakarken type-s olan jaguarlar gözüme çarptı 230'a kadar alınabilitesi yüksek araçlar olsa da beni ürkütüyor o grup açıkçası.

Almak mesele değil yürütmek mesele tamam ufak tefek işleri yapıyoruz ama bir de parça gerçeği var. Kasko desen prim aşırı yüksek çıkar.

Hadi yaptın parça bulma ve parça maliyeti sıkıntı, 2 ay bu ülke de 2001 model mondeonun tamponunu bulamadık, jaguarı düşününce, hayal etmesi güzel diyorum.

Ha mg f / spider bundan farklı mı olacak belki değil, ama en azından sıradan binekler değiller, keyif odaklı araçlar. Sedan istemiyorum artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baya zaman olmuş burada yazmayalı, o süreçte çok fazla iş yapmadık açıkçası. Kafamda araçlarla ilgili maymun iştahlı olmamın verdiği karışıklıkla 2 arabayı teke düşürüp daha premium bir araç mı alsak diye düşündüm bu yüzden a6 / w203 c230 komp. / e90 320d / e60 520d vs bakındım.

@KoramiraL kardeşim Emin'in çok başını ağrıttım. @mikelazi Gökhan abiyi bıktırdım her gün 3-5 tane ilan atarak.

Netice de geldiğimiz nokta eldeki c5 in donanım konfor ve gücüne bakarak 1 arabadan feragat etmemize gerek kalmadığı yönünde oldu.

Marka algısını bir yana bırakırsak (Bence arabanım amblemi çok da mesele değil) örneğin e90 bakıyorsun adam sunroof / mercek ve hız sabitlemeyi çok büyük bir özellikmiş gibi anlatıyor ilanında. E zaten benim mevcut aracımda bunlar var.

İşte son karar c5 için yatırım yapmak yönünde olunca onun için kolları sıvadım. Hoş yapılacak işler şurada piste gir çık yapan adamın 1 takım lastiğe ödeyeceği tutar kadar.

Öncelikle kozmetik olarak göze çarpan işleri düzeltmek istiyorum, bu yüzden ilk olarak düşen jant göbeğimizi aldım, 1 tane de yedek edindim. Krom cam çıtaları hoş durabilir diye düşündüm onları alıp taktım, ben beğendim sizin yorumlarınızı da alsam memnun olurum.

Sırasıyla aşağıdaki yapacaklarım için bol bol malzeme vs aldım.

Bunların tamamını kendim yapıyorum her zamanki gibi profesyonel bir destek yok içinde, hem kendimize katma değer oluşturuyoruz hem elimizdeki malın değerini artırıyoruz, hem de el becerilerimizi geliştiriyoruz.

1- Araç alt kısımdaki siyah kısımların boyanması ve hasarlı kısımların onarılması.
    2- Jantların sökülerek boyanması / aynaların boyanması ve aynanın kırık iç çerçevesinin düzelmesi.
    3- Sis kapaklarının ve uydurma sensör tutucunun revize edilmesi
    4- Direksiyon boyaması
    5- Koltukların ve kapı pandizotlarının sökülerek boyanması, kapı kollarının boynaması.
    6- Koltuk boyama için söküldüğünde araç zemini halısının yıkanması
    7- Araç içi yalıtım
    8- Sis farlarının değişmesi ve sis lambalarının led e dönmesi ( Burada ufak bir apaçilik yaptım, sisleri çok nadir kullanırım gittim mavi aldım deneyeceğim hoş olmazsa değiştireceğim)
    9- D1S xenon ların tonları farklı birisi sarı birisi beyaza yakın yanıyor. F/P ürünü bulup bunların değiştirilmesi.
    10- Turbodan geldiğini düşündüğüm bir ıslık var hibrid turbo yapılacak / enjektörler sökülüp kontrol edilecek kafamız rahat olsun / yazılım yenilenecek.

Şimdi yaptığımız işlerin görsellerine geçelim.

Krom çıtalar:

Arkadaki etiket sitedeki veletler tarafından saldırıya uğrayınca aynısını bulamadım farklısını aldım.

Bagaj kapağı yeni boyanmıştı (Mayıs 2022) orada spor bir pasta denemesi yaptım, malzeme 3m'in fast cut diye geçen ürünü.

Elimde farecla'nın da meşhur esnaf işi g3 ü var. Ama 3m ile farecla arasında uygulama ve işin çıktısı açısından ciddi fark var. Gerçekten iyi sonuç için iyi ürün kullanmak gerekliymiş.

Cam çıtalarının hemen altında kalan kısımlarda damla gibi kararmalar renk değişiklikleri vardı, kamera ile yakalayamadım bunları,

Pasta şu direkteki siyah kısımda çok fayda sağladı,

Boya öncesi hazırlık için tamponda önceden kabarma yapan macunları temizleyeyim dedim ama bu sefer sis ler takıldı gözüme, hadi onları sökeyim dedim, bu sefer de park sensörü yuvasında uydurma bir iş yapılmış onu düzelteyim dedim, sonra sislerin camları hayata veda etmiş e hadi sis alalım oldu, e sis aldık madem led de alalım derken işler karıştı

Bu kısmım aracın önünden arka tampona kadar gidiyor, komple mat siyah yapıp üzerine mat vernik atacağım.

Sis ve sensör kapakları aynı yerde, söküp yıkadım.

Üstteki kapak olması gerektiği gibi, alttaki ise bir plastik parçadan kesilip delik açılmış ve içine sensör yapıştırılmış, ama açısı hatalı olduğu için doğru okumuyor mesafeyi.

Elimde kalan bir miktar sunfix vardı onunla sensör çevresi kavisi vermek için kabaca bir hat oluşturdum. Ve parçanın kenarlarında kalan boşlukları sunfix ile doldurdum.

Son hali değil ama oldukça sona yaklaştık, bunun üzerine plastik için olan macun kullanıp son halini vereceğim.

Biraz da c1 den bahsedelim, bu aletlerde korna işi sıkıntı, daha önce c2 de de benzer sorun yaşamıştım.

Aracı aldığımda korna değişmiş röle ile bağlanmıştı, netice de çalışıyordu çok da dert etmedim. Sadece bağlantılarını daha güvenilir bir hale getirip akünün yanına koymuştum.

Dün fark ettim ki korna yine çalışmıyor. Bu sefer daha kalıcı bir çözüm üretmek ve kaput altında o röleyi görmek istemediğim için röleyi komple söktüm.

Daha sonra kornaya ulaşmak için tekeri ve daclumbazı da sökmek zorunda kaldım. Araçta rolantide ve 1500 devire kadar çok manasız bir titreşim ve ses sorunu vardı davlumbazı söktüğüm anda anladım ki sorun korna montajıyla alakalı.

2 tane korna 1 adet 10 mm ile sökülen cıvata ile ön panele sabitlenmiş. Kornaların 2 si 400 gramdan fazla gelir tartsak, haliyle montaj ayağı eğilmiş ve araç belli devri geçene kadar panele çarpıp ekstra gürültü yapıyor.

Kornaları ayırdım ve üzerindeki ayaklar ile üstteki kornayı 2 yerden sabitledim. Sonra diğer kornayı da kendi gömülü cıvatası ile metal panele sabitledim.

2 si de taş gibi oldu hareket titreşim olma imkanı kalmadı. Kablolarını da yeni fiş + makaron ve doğru kablolar ile revize ettim. Motor içinde sprial hortum ile sadece + kutup bağına 1 adet kablo gidiyor, onu da artık orj tesisattan ayırma imkanı yok.

Ve sabah araçla işe geldiğimde tahmin ettiğim gibi o titreşim ve ses tamamen yok olmuştu. Gayet güzel bir iş oldu bu açıdan.

Röle de tampon ile davlumbaz arasında kalıyor su vs görme imkanı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda yazdığım maddelere başladım sıralama yazdığım gibi olmadı ama olsun zamanla hepsini tamamlayacağım.

Koltuklar için kafalık gönderip döşemeye uygun renk yaptırmıştım.

Daha önce deri boyama tecrübem yok, koltuk işi de oldukça büyük bir iş o yüzden önce direksiyon ile başladım.
    Onun için de ayrıca direksiyon boyama kiti aldım.

Direksiyon boya öncesinde parlak duruyordu ve aşağıdaki gibi sürücüye bakan tarafta soyulmalar vardı.

Boya sonrası mat bir görüntüsü oldu, ilk boya denemesi için fena olmadı.

El freni körüğü gri ve solmuş bir şekildeydi el freni körüğü ile birlikte bunları da boyadım. Her işlem aynı olmasına rağmen daha parlak duruyorlar.

Öncesi

Sonrası

Vites körüğü,

Hem temizlik hem de boya için koltukları ve pandizot ları söktüm. Koltukların altı çok kötü durumdaydı.

Sonrası

Kolaj

Garaj doldu resmen koltuk ve pandizotlar ile.

Özelikle ön kapı kenarları çok kötü durumdaydı onu hallettik.

Boya sonrası şahane oldu.

Sürücü tarafı İlk hali

Boya sonrası sürücü tarafı,

Yolcu tarafı

Sürücü koltuğunda daha sonra detaylarını paylaşacağım ufak tefek deforme ler vardı. Onları macun ile doldurdum 1-2 tur daha zımpara macun yapıp boya aşamasına geçeceğim.

Sol öncesi sağ macunlu hali.

Cmt pazar garajda geçti ama temzilik ve boya sonrası güzel olmaya başladı. Bittiğinde eminim eski haline göre çok daha güzel olacak.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeklerine sağlık abi.İç mekan kalitesini artıracak adımlar atılmış.

Aynı işlemleri ben de yapmak istiyorum ama havalar sıcakken elim değmedi bi türlü.Benim de Şoför koltuğu sol kısımda çatlaklar var.Aynı tamir kitini alıp tamir etmek istiyorum.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerine sağlık abi.İç mekan kalitesini artıracak adımlar atılmış.

Aynı işlemleri ben de yapmak istiyorum ama havalar sıcakken elim değmedi bi türlü.Benim de Şoför koltuğu sol kısımda çatlaklar var.Aynı tamir kitini alıp tamir etmek istiyorum.
    Benim deri boyama konusunda ilk tecrübem, su bazlı olduğu için hatayı düzeltmesi daha kolay.

Çatlaklar için macun efsane gerçekten. sadece hava soğuk olduğu için kuruması zaman alıyor.

İç alanı gerçekten iyi hale getirecek, özellikle zemin çok kötüydü inanılmaz kir çıktı. 17 yaşında araba belki daha önce hiç temizlik görmedi böyle.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim deri boyama konusunda ilk tecrübem, su bazlı olduğu için hatayı düzeltmesi daha kolay.

Çatlaklar için macun efsane gerçekten. sadece hava soğuk olduğu için kuruması zaman alıyor.

İç alanı gerçekten iyi hale getirecek, özellikle zemin çok kötüydü inanılmaz kir çıktı. 17 yaşında araba belki daha önce hiç temizlik görmedi böyle.
    Yaşına göre bence derileri gayet iyi abi.Demek ki kaliteli bir malzeme diyebiliriz.Bu kadar deforme de normal bence hiç bakım yapılmamasına rağmen.Benim allahtan ortalar kumaş yanlar deri.Boya için hazır renk kodu var mıydı yoksa koltuk başlığı vs bi parça gönderdin mi abi?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşına göre bence derileri gayet iyi abi.Demek ki kaliteli bir malzeme diyebiliriz.Bu kadar deforme de normal bence hiç bakım yapılmamasına rağmen.Benim allahtan ortalar kumaş yanlar deri.Boya için hazır renk kodu var mıydı yoksa koltuk başlığı vs bi parça gönderdin mi abi?
    Neden bilmiyorum bir aracın iç durumu bana genel kullanımı için fikir veriyor. Bunu alırken de içinin kondüsyonu iyi gelmişti, eskper de de genel kondüsyonu iyi çıktı. Yanılıyor olabilirim ama düzgün kullanan adam mekanik vs olarak da bakımını yapıyor diye düşünüyorum.

O dönemim derileri gerçekten iyi, 317 bin civarında şuan arkalar çok iyi önler de sürücü koltuğunda ufak deformeler harici iyi.

Ben aracın kafalığını temizleyip kargo ile firmaya gönderdim, onlar renk çalıştı ve bir set oluşturdular, set içeriğini de yazayım düşünen olursa faydası olur.

1 LT Araca özel hazırlanan deri boyası
    1 LT Boya öncesi deri temzileme sıvısı
    0.5 LT Sabitleme cilası
    1 Ad deri bakım spreyi
    1 Adet deri tamir macunu (araca özel hazırlanmış renkte)
    2 adet zımpara
    2 Adet sünger (fazlasıyla yeterli)
    2 Adet Eldiven.

Firmaya başlığı gönderdim, ürünler geldi tüm kargo süreci ücretsiz oldu. Ben sadece 900 TL ödedim her şey için.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle direksiyonu çok beğendim, eline sağlık abi. Direksiyonun kenar kısımları da boyansa 0 gibi olur

Pasta işide çok iyi olmuş. Severek takipteyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle direksiyonu çok beğendim, eline sağlık abi. Direksiyonun kenar kısımları da boyansa 0 gibi olur

Pasta işide çok iyi olmuş. Severek takipteyiz
    Kenar kısımlar benim de gözüme batıyor, direksiyonu bu hafta sonu komple söküp o alanı mat siyah boyayacağım. Mat vernik ile de işi bitireceğim. Airbag'i sökemedim, sonradan öğrendim yöntemini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    26.12.2022 Günceli olsun, Akşam sürücü koltuğundaki macunlar kurumuştur macun yaparım boyarım niyeti ile garaja indim.

Sürücü koltuğunun yan kısmındaki plastik parçayı sökeyim hem temizler hem altında kalan deriyi boyarım dedim.

Tabi ki tahmin edeceğiniz üzere öyle olmadı, koltuğun sol kısmı ***** binme inme esnasında en çok deforme olan yer. Buradaki sünger de eprimiş gitmiş.

Hızlı bir çözüm olarak derileri boyamak için aldığım süngeri altına destek yaptım. Üstten bakınca da potluk olmaması için elinde altı yapışkanlı yalıtım malzemesi vardı, üzerine de onu yapıştırdım.

İşaretlediğim kısım görüldüğü gibi altı boş kalmış.

Biraz derine inelim,

Yapışkanlı yalıtım malzemesi süper oldu buraya, altını güzel kapattı üstten dolgu yapabildim.

Atıl süngerler işe yaradı,

Sonra bir kat da en üste düz bir satıh oluştursun diye yapıştırdım, kenarlarını da falçata ile kestim.

Herhangi bir potluk vs olmadı,

Haliyle kırışıklıklar var ama bu bölge baya güzel doldu,

Bitmiş hali de böyle oldu, boya sonrası çok daha iyi duracak.

Koltuğun macun zımpara işi devam ediyor, bu tarz bir iş yapacak olan varsa macunu az az sürsün, zımparası çok zor.

Koltuk altı çekmece tutamaklar yan parça ve koltuk ayar düğmelerini de temizledim, oldukça iyi oldu. Tutamakları gri boyayacağım. Kapı açma kolları gri onlar ile kombin olacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler