User Tag List

Sayfa 11/44 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
821 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Bu araca neler yapılacak bakalım Merakla bekliyoruz.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun şimdiden before-after kısmında yaşayacağımız şok gözümde canlanmaya başladı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirlara vesile olsun, guzel bir alisveris olmus. Farlar sanirim retrofit, bir de adini koyamadigim bir durum var arka tampon altindaki siyah kisimda. Eminim elinde sahane hale gelecektir, keyifle izliyoruz
    Farlar normalde halojenmiş içine far yuvasına oturtulup sıkılan çin işi merceklerden işlem yapılmış. Öncelik mekanik bakım olduğu için farları bir süre ellemeyeceğim, sonrasında ise led mercek ya da 3" bi-xenon merceklere terfi ettirebilirim. C5 de orj mercek ve afl var, gece görüşü mutlu ediyor. Bu hali bile muhtemelen iyidir, zira bu akşam bakacağız nasıl aydınlatıyor.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bro mantıklı ticaret valla. Senin yolundan giderim ben de motor bakımları anlamında
    Sana da hayırlı olsun, kozmetikten sorun olmaz ama mekanik çekici üstünde gezdirir, bu da en sevmediğim durumlardan birisi.

Bakım sarf malzemelerini sipariş ettim, elim ererse hafta sonu işlemleri tamamlarım.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun abi.Çok mantıklı tercih olmuş.Motor ve yürüyen anlamında hayatta üzmez.Orj süspansiyonu da çok konforludur.Senin elinde daha güzel bir hale getirecektir.Bence bu arabayı seveceksin.Uzun süre kullanırsın.
    Şuan yorum yapmak için çok erken. Ama izlenimim olumlu. Ben clio 1.6 16v sport umu bile özlüyorum arada, bu ondan iyidir diye düşünüyorum.
    Bir sürpriz olmazsa zaten buna min 1 sene binmem lazım, çok araba aldık verdik bu ara biraz ara verelim.

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Bu araca neler yapılacak bakalım Merakla bekliyoruz.
    Zamanlar tamamlarız, hemen bitince işleri sıkılıyor insan, hadi bunu verelim başka bir araba alalıma dönüyor. Aklımda bir plan var eğer c5 istediğim rakama giderse ufak çaplı bir restorasyon işi denemeyi düşünüyorum, al topla sat hem kar edip hem de tecrübemi geliştirmek istiyorum.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden before-after kısmında yaşayacağımız şok gözümde canlanmaya başladı
    Emsal megane lar da sis çerçevesi var o hoşuma gitti mesela onu alıp takabilirim.

Lastikler orj ebat 205 50 17 205 55 17 geliyormuş, üzerinde 225 45 17 var şuan, onlara bir el atabiliriz belki. Jantlarını sevdim muhtemelen değiştirmem.

Yan camlarda film yok, ona film yaptıracağım mecbur. Bagaj yazısı yoktu onu sipariş ettim mesela onu hemen takarım.

Bir de sport sticker'ı bulursam arka bagaj kapağı sağ köşesine onu ekleyebilirim.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kaan

gitti cebir,geldi megane

kazasız,belasız,cezasız günlerde bin kardeşim.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Emsal megane lar da sis çerçevesi var o hoşuma gitti mesela onu alıp takabilirim.

Lastikler orj ebat 205 50 17 205 55 17 geliyormuş, üzerinde 225 45 17 var şuan, onlara bir el atabiliriz belki. Jantlarını sevdim muhtemelen değiştirmem.

Yan camlarda film yok, ona film yaptıracağım mecbur. Bagaj yazısı yoktu onu sipariş ettim mesela onu hemen takarım.

Bir de sport sticker'ı bulursam arka bagaj kapağı sağ köşesine onu ekleyebilirim.
    Proje kafada şekillenmiş bile çoktan

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi. Ben de mavişi yolcu edip 2010 megane 3 sporttourer'a geçiş yaptım Standart binmeye söz verdim ama bizdeki kaşıntı bitmez sanırım
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Renk şahane gerçekten. Maşallah
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi kazasız belasız kullanın ilk çıktığından bu yana çok sevdiğim bir modeldir severek takip ediyordum güncelemelerini artık dahada severek takiplicem
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan abi ilk defa normal bir araba aldığına şahitlik etmek güzel hahaha
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kaan

gitti cebir,geldi megane

kazasız,belasız,cezasız günlerde bin kardeşim.
    Sağol abicim eksik olma

Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Ben de mavişi yolcu edip 2010 megane 3 sporttourer'a geçiş yaptım Standart binmeye söz verdim ama bizdeki kaşıntı bitmez sanırım
    Zafer çok sağol, senin meg de güzelmiş gerçekten Lancerın da rengine bayılıyordum, değişiklik iyidir.

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Renk şahane gerçekten. Maşallah
    meg2rs alamadım ama meg3 oldu şansımıza Keyifli aletmiş megane izlenim olumlu, hele ki 5cm yükselttim arbanın ruhu değişti resmen.

Orj süsp + yay ile çok daha iyi olacak diye umut ediyorum.

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi kazasız belasız kullanın ilk çıktığından bu yana çok sevdiğim bir modeldir severek takip ediyordum güncelemelerini artık dahada severek takiplicem
    Can sıkıntısından bile söker takarım ben bunu, akşam yine alır almaz ufaktan parçalayıp geri topladım.

Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan abi ilk defa normal bir araba aldığına şahitlik etmek güzel hahaha

k4m ve al4 lü clio almadığım için üzgünüm çiçeğim Ama bu yorumu yapan tek kişi değlsin, "normal" araba konusunda farklı arkadaşlardan da tebrik topladım

Araba işte bana göre normali anormali yok, söküp parçalayabileyim 4 tekeri olsun ben okeyim.

31.01.2023 Günceli olsun, day1 :P deneysel çalışma gibi oldu.

c1 e takmaya aldığı plakalıklar buna nasipmiş,

Aracın elektronik aksamına müdahaleyi sevmiyorum, hakkıyla yapanı da görmedim desem yeri, ya da benim standardım da yapan görmedim neyse,

amerikan park vardı onu söktüm attım, sinyal kablolarını kesmişler, onları tamir ettim güzelce orj e döndüm. Amerikan park'ı kullanırım diyen varsa özel den adres yazsın hemen kargolayayım,

Dola bantla = montaj, böyle montaj her zaman risk bana göre.

Artık ne görsem şaşırırım diyordum araç üzerinde aşağıdaki fotodaki tampona nya kablo ile bağlantı yapmak çok fantastik olmuş.

Şimdilik ellemedim o şekilde duruyor, illaki tampon ayarlanırken bunları da çözeceğim.

Basıklıktan dolayı ön sağ teker davlumbazı aşınmış, bir de üst kısımda 1 tl büyüklüğünde bir delik var, o delikten giren çamur far'a gidiyor.

Farlara mercek yaparken mütjhiş bir işçilik ile sinyal kablosunu sinyalin oturduğu yuvadan geçirmişler, işçilikte çığır açmışlar.

Far'ı söktüğümde sinyalin yarısı dışarıdaydı, gelen çamur farın içine gidiyordu. Sinyali hızlıca revize ettim, anlık geçiçi bir çözüm ürettim, orj haline getireceğim daha sonra.

Arabanın farları çok kolay sökülüyor bu özelliği çok güzel.

Yaptıkça bir şeyler paylaşacağım.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, megane değil ama fluence ile güzel geçmişim var benimde, yeni konu gelecek mi buradan mı devam ediyorsunuz ?
    #eksikpazar

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun, bu maceraları severek takip ediyoruz aracın rengi orijinal değildir sanırım di mi? Birde naçizane megane coupe çok kalıplı duran bi araba orijinal ölçü lastiklere dönmektense 225 altında daha dolu daha güzel durur.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane'a yeni konu aç haksızlık etme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, megane değil ama fluence ile güzel geçmişim var benimde, yeni konu gelecek mi buradan mı devam ediyorsunuz ?
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun, bu maceraları severek takip ediyoruz aracın rengi orijinal değildir sanırım di mi? Birde naçizane megane coupe çok kalıplı duran bi araba orijinal ölçü lastiklere dönmektense 225 altında daha dolu daha güzel durur.
    Farklı konu açmayı düşünmüyorum esasen ama adminlerden biri okursa eğer rica ederiz konu başlığını değiştiririz diye düşünüyorum.

Tek konu dan gitmek daha kolay geliyor bana.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı konu açmayı düşünmüyorum esasen ama adminlerden biri okursa eğer rica ederiz konu başlığını değiştiririz diye düşünüyorum.

Tek konu dan gitmek daha kolay geliyor bana.
    Bence de, kitap gibi iste, bolum bolum gidiyor
    öyle işte.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    h.o genco. çok hızlısın maşallah

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle piyasaya baktım da mazot fiyatlarından piyasa allak bullak olmuş anlaşılan eskiden dizeller pahalıydı şimdi benzinliler daha pahalı.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kralsın vesselam
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    h.o genco. çok hızlısın maşallah
    Arayış içindeydik zaten, şartlar olgunlaştı al gülüm ver gülüm yaptık. Bu gün 3. gün 100km kadar bir tecrübe ettim arabayı. Direksiyon tepkileri gayet güzel.

Şekli de kendine baktırıyor kesinlikle sıradan bir tarzı yok. c5 le yan yana koyunca neredeyse c5 kadar olduğunu görünce bi şaşırmadım deği.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle piyasaya baktım da mazot fiyatlarından piyasa allak bullak olmuş anlaşılan eskiden dizeller pahalıydı şimdi benzinliler daha pahalı.
    megane öncesi c1 ilandayken favorimde hep 206 cc ler vardı, 1 aylık ilan süresince baktıklarımın tamamı ilandan kalktı, diğerleri de üzerine 20-50 arası fark koydu.

Rakamlar hep yukarı yönlü gidiyor maalesef. C1 i zaten yatırım olsun diye almıştım hedefim de 200k olduğunda satmaktı takasta 210 a saydırınca ver ver ver dedim

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kralsın vesselam
    Bi ek civic değil Gökhan...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler