User Tag List

Sayfa 13/42 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
787 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Otomobiller & DIY

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Listenin maşallahı var emeğinize sağlık bekliyoruz gelişmeleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane hayırlı olsun. Çeyiz resmini görünce eyvah dedim ama bahsettiğiniz sorun bu değilmiş. Aldığınız yazı ve paçalık yazıları megane 2'ye ait bilginiz olsun.
    Bakım listeniz de mis gibi eğer araçta PTC ek ısıtıcı varsa soğuk günlerde ayrı bir rahatlık olur. İyi günlerde kazasız belasız binin.
    Hanım klimayı kapat sollamaya çıkıyorum...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fixel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane hayırlı olsun. Çeyiz resmini görünce eyvah dedim ama bahsettiğiniz sorun bu değilmiş. Aldığınız yazı ve paçalık yazıları megane 2'ye ait bilginiz olsun.
    Bakım listeniz de mis gibi eğer araçta PTC ek ısıtıcı varsa soğuk günlerde ayrı bir rahatlık olur. İyi günlerde kazasız belasız binin.
    Yazı çok mesele değil de, Paçalıklar uymadı maalesef can sıktı. PTC olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Araç içi çabuk ısınıyor bunu fark ettim ama sebebini çözemedim.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazı çok mesele değil de, Paçalıklar uymadı maalesef can sıktı. PTC olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Araç içi çabuk ısınıyor bunu fark ettim ama sebebini çözemedim.
    Megane 3 - Fluence PTC Ek Isıtıcı Aktivasyonu Nasıl Yapılır? DDT4ALL - Gizli Ozellik! - YouTube
    ÖRN Kadjar
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakayım buna bi, ddt4all alacağız gibi gidiyor bu gidişle. Bu arkadaşı zaten takip ediyorum, çok muazzam işler yapıyor helal olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz kafamız dağılsın, deprem felaketi çok derinden yaraladı beni. Haberleri izleyip yaşananları gördükçe hem kızdım hem çok üzüldüm.

Manevi anlamda iyi dilekleri maddi anlamda elden geldiğince desteği esirgememeye özen gösterdik, haberlerden biraz olsun uzaklaşmak için arabayla ilgili biraz sök tak yaptım.

Sök tak işleri oldukça dertli geçti, çözümler bulduk, detaylar aşağıda ve sonraki mesajda olacak.

En son halt edip megane yazısını yekten yapıştırınca hem bagajdaki boyayı bozdum hem de kendime ekstra iş çıkardım.

Birine gareziniz varsa arasına çift taraflı bant yapıştırın (yapmayın tabi) böyle bir eziyet yok. Çıkarması tam zulüm.

Bagajı önce temizledim güzelce,

ölçü vs ayarlayıp bir çerçeve belirledim yamuk yapıştırmamak için.

Harflerin etrafındaki çift taraflı bantları bu sefer söktüm ve netice böyle oldu.

Tesadüfen bursa dan megane sayfası yöneticisi bir arkadaş ile tanıştık, tampon ek çerçevesinin plastik olarak elinde olduğunu gördüm.

Konuştuk ettik fotolar attı, ürünleri aldım. Zira bu meretlerin fiber olanları da var, asla alıp takmam. c2 den tövbeliyim araca fiber bir malzeme takmaya.

Ürünler 10 / 8 alır, boyasıyla ilgili ufak bir dert var, onu da görmezden geldim ben boyarım diye.

İnce detaylar seviyorum böyle antin kuntin malzemeleri, kapaklı vida başşıkları.

Alttan kimse bakmaz ama ben o vidanın orada açıkta olduğunu bilmekten rahatsızlık duyarım. Elde malzeme varken kullanmamak da olmaz.

Malzemeler güzel oturdu yerine, alt kısımlara çift taraflı bant desteği ile montaj yaptım.

Siyah kısımları havalar biraz ısındığında boyayacağım.

öncesi sonrası yapalım. Olabildiğince tripod ile açı kaydırmadan çekmeye çalıştım.

Plakalık lambalarımız yanmıyordu, onları bir elden geçirdim.

içi dışı kötü durumdaydı temizledim.

Elimde toplu aldığım beyaz led ler vardı onları kullandım, Aracın her yerinde beyaz led kullandım neredeyse.

Plakalık çok iyi bir malzeme değil ama kızım eşim ve benim isimlerimizin baş harflerinden oluşuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın amortisörlerini değiştireceğim için cam önünde kalan plastik parçayı sökmem gerekti. Bunun için de haliyle silecekleri sökmem gerekti.

Silecekleri sökmek için şöyle bir aparat yaptım, gayet güzel iş gördü. Kaynak için prof. bir destek aldım.

Ayna kapakları fluence ile aynı diyerek kapakları aldım, zira sağ kapağımda hoş olmayan bir deformasyon var. Ama kapakların ayna içinde kalan tırnak yerleri uymadı, Ben bir şekilde bunları oturturum diyerek geri göndermedim.

Araçta zaman zaman katlanır bisiklet taşıyorum ya da bagaja sıvı malzeme koyuyorum, bu 3d paspaslar çok güzel icatlar.

Bir tane edindim, gayet güzel oldu.

İç aydınlatmalardan memnun değildim, ayak kısmında parklara bağlı (evet evet parklara bağlı) sürekli yanan turuncu lambalar vardı ilk iş onların kablosunu kestim. Sonra da önde ve arkadaki tavan lambalarına müdahale edip içindeki normal lambaları led ile değiştirdim.

Araç için kadran klima teyp ışıkları hep beyaz, bu yüzden beyaz daha iyi olur diye düşündüm.

insan şunu söküp 1 kere nasıl temizlemez anlayamıyorum.

Temiz hali,

Biraz da polisaj ile lamba güzel bir hal aldı.

Fotolar garajda kapısı kapalıyken yani dışarıdan hiçbir ışık girmezken çekildi.

Şimdi geldik beni yoran asıl mekanik bakım kısmına.

@KoramiraL pek sayın kuma'm Emin kardeşi ve Görkem in tavsiyesi ile "abi bunlarda kronik soğutucu patlar" demesi üzerine soğutucuyu mahle olarak temin ettim.

Çünkü araca yağ su bakımı yapacaktım, o soğutucu bu bakımdan sonra patlarsa çok iş + masraf çıkaracaktı.

Daha önce c2 de ve c5 de de kendim değiştirdiğim için ne kadar zor olabilir ki dedim ve lanetlendim.

Gerçekten zormuş, zira en son alternatörü sökerken buldum kendimi. Megane'ın ön çalışma alanı çok dar. Bir yere ulaşabilmek için etrafından 3-5 parça sökmeniz lazım geliyor.

Tatlı tatlı işe başlarken.

Sanırım benim en kötü huyum sökmeden duramamak, bir hata noksan gördüğümde dibine kadar sökmem düzeltmem geri toplamam lazım.

Bu minvalde önce tamponla vedalaştık.

Günün ilerleyen saatlerinde, önce cooler sonra radyatör sonra panel sonra alternatör derken neredeyse araç üzerinde sadece motor kalacak kadar söktüm.

Sebebini birazdan izah edeceğim.

Zor da olsa yağ soğutucuyu dışarı aldım, dışarı alırken üzerine montajlandığı plastik parçanın bir girişi ile hoş olmayan şeyler yaşadık.

Bir takım tatsız olaylar bu parçayı sökmemden sonra yaşandı.

Hadi dedim parçayı kırdık, ki zaten kırılacağı da varmış. Gittik yenisini aldık, sağolsun amcaoğlu sanayi de parçacı olunca direk depo dan sipariş geçti 30 dk içinde parçaya ulaşabildim.

Bu tür durumlarda 2. araç olması çok büyük avantaj oluyor.

Parça blok üzerinde şuraya bağlanıyor, aslında bağlanmakta değil etrafındaki conta ile bu deliğe sıkı geçiyor. Benim aldığım sagem marka ürün, üzerinden çıkan renault logolu.

Parçaları kumpasla ölçüyorum alıp geldiğim parça 2 mm civarı daha geniş olmasına rağmen. Panel dahil aracı 4 defa topladım ve hepsinde su kaçırdı.

Sinir olmuş bir şekilde bıraktım bir yandan da açlık vurunca şiddetli bir bağ ağrısı eşliğinde topladım garajı çıktım.

Ertesi gün oldu bunu bir şekilde yerine oturtmam ve su akmamasını sağlamam lazım. ELimde victor reinz in bir sıvı contası vardı.

Önce parçanın conta takılan kısmını komple conta ile doldurdum sonra contayı yerine taktım. Dışarı taşan kısımları lastik contanın etrafına dolgu olacak şekilde sıvadım.

Araçta kalan suyu da tahliye edip o deliği güzelce kuru kalacak hale getirdim.

Sonra sıvı conta biraz kürleşsin ve sıkılaşsın diye saç kurutma makinası ile 15-20 dk ısı uyguladım etraftaki ince conta katmanları tamam ben oldum sinyalini verdikten sonra yerine yerleştirdim.

Sonrasında başka işlere bakarken 3-4 saat geçti su koydum ve mutlu sona ulaştım. Sıfır sızdırma.

Merak eden olur mu bilmem ama yağ soğutucusu şuraya bağlanıyor. Burada birbirine bağlanan 2 tane yuvarlak içi boş parça var. Bu parçalardan yağ soğutucuyu sabitleyen 32 mm anahtar le sökülüyor, yağ filtresini sıkan parça ise 19mm anahtar ile sökülüyor.

Tabi ki talihsizlikler peşimizi bırakmayacaktı. Alternatörü sökerken haliyle gergiyi boşaltıp kayışı söküyoruz, öyle ters bir yerde ki 16mm anahtar ile gergi geriliyor kayışı takarken resmen can çekiştim.

Sanayiye şu kırılan soğutucu montajlanan parçayı almaya giderken dedim iş yaptık tam olsun kayışı da alayım. Aldım geldim şase den verdi amcaoğlu sorsan ama kayış kısa geldi.

Dedim tamam neyse araba su akıtmıyor kayışı da taktım gergiyi de ayarladım bundan sonra güzelce tane tane toplarım. Sıra geldi yağ filtresini takmaya, siparişle gelen filtreyi taktım ve ne göreyim filtre yanlış.

Neyse azıcık kafam dağılsın biraz da mola vereyim diye çıktım gittim sanayiye, oto pazarı var eve yakın bir yerde yanında da sanayi var (zirai aletler) orada bazı dükkanlar açık oluyor.

Gittim elimdeki numune filtre ile bir yerde buldum aldım çıktım. Aldım ama içime sinmedi (başka ürün ile değiştireceğim)

Alttaki araçtan çıkan çok delikli, parçacının verdiğinde ise 4 delik var. Dedim bu yağlama da dert tasa oluşturur belki hiç takmayayım.

Tesadüfen başka büyük bir filtre yağ satan yer buldum oradan filtron denk gelince aldım direkt.

Filtron da 6 tahliye deliği var,

Kısacası 3 filtre den 1 tanesini araca takabildim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amortisör takozları 3 vidalı meg3 de. 1 cıvatası cam ile kaput arasında kalan plastik parçanın altında kalıyor. O yüzden bu kısmı da sökmek gerekiyor.

Sökmeden önce sileceklerin yerlerini kağıt bant ile sabitledim.

Yaptığım aparat çok güzel iş yaptı burada, sileceği itip kaktırmadan tık diye aldım dışarı.

3. takoz cıvatası,

Pas sökücü sıktım sökmek istediğim tüm somunlara cıvatalara, çok rahat ettim. Bu tarz işler için bir wd40 ya da muadili ürün mutlaka olmalı kıyıda köşede.

Coil alerjim var *****, yürüyen aksamda bu tür işleri sevmiyorum. Sachs marka amortisör + snr marka takozlar ve bilyalarımız ile Eibach 35mm yaylar ile kombine ettik. Yürüyen anlamında iyi bir revizyon oldu diye düşünüyorum.

Şu coilleri c2 de sökememiştim, megane da çok kolay söküldü gerçekten.

Ölmeye yüz tutmuş Z rotları da aradan çıkardım, yeniledim.

Amortisörsüz ve pis çamurluk içleri.

Arabayı o kadar basmışlar ki tamponu esnetip tekere sürttürüp davlumbazı koparmışlar.

Meg3 de (en azıdnan coupe de) davlumbaz 2 parça, ön sağ'ın ön'ü olarak satılıyor.

Coiller artık olması gerektiği yerde, dışarıda. Bunları satacaktım ama satış rakamları 2. el olarak çok düşük geldi, dursun yarın bir gün satarken arabayı yanında hediye ederiz.

Klasik sanayi işi tampon braketlerine atılan akıllı vidalar ve cırtlar.

Davlumbazın arka köşesinden içeri giren çamur bu kısımda tortu olarak kalmış. Bu aracı çok güzel çürütür uzun vadede.

O yüzden burayı da temizledim güzelce. Davlumbazını da onarıp takacağım. Hasarlı olan davlumbazdan buraya parça kesip koyacağım, ufak bir alan olduğu için yenisini almak istemedim.

Araç ön kısmı olabildiğince düzgün, şase üst kollarında panelde vs sorun yok. Ama alt kısımda şasenin aşağıya doğru uzanan kollarında ezikler var maalesef.

Bunu görmek hoşuma gitmese de, paneli söküp taktığımda tık diye yerine oturması ve şase ana kollarında frangartlarda vs bir eksik olmaması sevindirdi.

Bu arabaları arizona kertenkelesi gibi basıp altını vura vura gitmek gerçekten anlaşılır bir modifiye tutkusu değil. Yazık gerçekten.

Şuraya dağınık bir meg3 bırakalım.

Tampon gruptan ayrıldı adlı çalışma.

Foto da sağda görünen plastikler tamponun bir kısmının ve farların oturduğu plastikler. Sağ far tarafında kırık var o yüzden tampon aşağı düşük duruyor görüntüyü bozuyor.

Bu kırıkları tamir etmek ve tampon kulaklarını yeniden yapmak için plastik kaynak elektrotu aldım bakalım ilk denemem olacak başarabilecek miyim.

Sanayide yaparken bir iki izledim çok da zor gelmedi.

Burada da far + silecek suyu tesisatı ile sis tesisatı ayrı gidiyor onları bir düzenledim. Müthiş buluş CIRT ile sabitledim ömürlük oldu.

Sis tesisatında sağ tarafın soketi yoktu, o soketi de satın aldım geldiğinde sislerimiz orj olacak. Led olarak (sis kullanmasam da) h11 ürünleri de aldım dekor olarak dursun.

Bu eibach yay lardan çok umtluyum neden bilmiyorum tek kalemde aldığım en pahalı modifik parçası olabilir bu güne kadar.

Bu amortisör montaj işinin yay'ı amortisör e geçirme kısmı tam bir zulüm. O yüzden bu tür bir işi evde yapmanızı önermiyorum. Bende çektirme olmasına rağmen inanılmaz yordu ve uğraştırdı.

Temizlenmiş davlumbaz + çamurluk içi

Şu klipsler için 50-60 TL den kaçan ustalara kötü sözler sarf ediyorum. Neyse ki Megane da akıllı vida ile sağı solu delmemişler.

Tüm klipsleri aldım gayet düzgün olacak bitmiş hali.

Cooler radyatör ve klima radyatörü için sök tak işleri kolay. Özellikle cooler soket gibi geçmeli yapılmış bu detay hoşuma gitti.

Cooler boru bağlantılarında kelepçe vs yok, direkt geçmeli ve üzerine tel ile sabitlemeli. Bir taraf neredeyse çıkacak gibiydi, oradan basınç kaybı var mıydı emin olamadım. En kısa zamanda bir buhar cihazı yapmam lazım kendime.

Yavaş yavaş toplanmaya başladı. Tabi bu arada radyatör ve cooler defalarca temizlendi. Radyatör de tahmin edileceği üzere bolca pas renginde sıvı çıktı.

Cooler dan da bolva yağ çıktı, turbo ufaktan el sallıyor gibi geliyor. Cooler'ı mazot ile temizledim bu arada çok iyi söktü attı yağları.

Cüzdan içi biraz hareketlendiğinde turboyu hibritleyip yazılımı tekrar yazdıracağım.

Kornası gerçekten çok saçma bir araç, o yüzden seger marka 2 salyangozlu (c1 de vardı) korna aldım.

Arabayı ancak bu hafta sonuna kadar toplarım diye düşünüyorum, o arada kornayı da takarım.

Şuan sorunsuz bir şekilde işler devam ediyor. Plastik parça onarımlarını da yapıp tampon kulaklarını hallettiğimde sanırım kafadan daha düzgün bir görüntü elde edeceğim.

Taşırma kabını da değiştirdim. Öncelikle içinde berrak su görene kadar suyu 3-5 tur değiştiririm muhtemelen. Sonra antifiriz koyacağım.

Tabi bunlar ile işimiz bitti mi bitmedi ama hem yoruldum hem de bütçe olarak biraz hedefin dışına çıktım.

Bu yaptıklarım olmasa da bu araç yürüyor muydu diyecekler olacaktır. Evet yürüyordu ama hem hobiyi geliştirmek hem de bindiğim araca değer katmak için bu işleri yapıyorum.

Zaman zaman gerilsem de günün sonunda kafamı dağıtıp neresinde ne olduğunu bildiğim bir araca biniyorum.

İşimiz çok zamanla onları da tamamlayacağım. Sağlık elverdikçe diyelim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öncelikle eline sağlık gerçekten DIY olarak yapman ve doğru adımları atman her aracındaki gibi takdire şayan benim böle bir yeteneğim yok mesela ha yerim de yok o ayrı

Ancak ufak bir yapıcı eliştirim olucak. Belki daha önceki araçlarda yan sanayi ürünler kullanmada sorun olmuyordu ancak artık bu segment araçlara geçince yan sanayi özellikle OE olmayan yan sanayi yarardan çok zarar yol açacak sana ki açıyor da hem araç hem işçilik olarak. Mümkün mertebe kendi işçiliğin için OE kullan amblemsiz.

Bir de şuna takıldım, abi neden inatla ikincide de gittin Megane 2 yazısı taktın?

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle eline sağlık gerçekten DIY olarak yapman ve doğru adımları atman her aracındaki gibi takdire şayan benim böle bir yeteneğim yok mesela ha yerim de yok o ayrı

Ancak ufak bir yapıcı eliştirim olucak. Belki daha önceki araçlarda yan sanayi ürünler kullanmada sorun olmuyordu ancak artık bu segment araçlara geçince yan sanayi özellikle OE olmayan yan sanayi yarardan çok zarar yol açacak sana ki açıyor da hem araç hem işçilik olarak. Mümkün mertebe kendi işçiliğin için OE kullan amblemsiz.

Bir de şuna takıldım, abi neden inatla ikincide de gittin Megane 2 yazısı taktın?

Dürüst olmam gerekirse megane 2 ile 3 yazısının farkını bilmediğim için Ben parça işinde belli başlı yerlerde oe olması ya da yan sanayi olmasına çok takılmıyorum açıkçası.

(Bu mesajı yazdıktan sonra baktım gerçekten bunu atlamam fantastik olmuş 2 nere 3 nere. Neyse 3 ü de alayım dursun kenarda sıkılınca söker değiştiririm.)

Çünkü bu parçalar üretilirken belli kalite standartlarına göre üretiliyor. Plastik parça için oe kovalamam. (Örn. davlumbaz)

Ama yağ soğutucu mazot filtresi vs oe aldım.

İşçilik kısmında şöyle bir sorun oldu tecrübesizlik kaynaklı biraz. Yoksa kumpas ile 2 parçanın da contalı ve contasız çaplarını ölçtüm contasız 1 mm den az fark varken, contalı sagem olan 2mm kadar daha büyük,

Yerine oturturken ittir kaktır esnasında conta hep geri kaçmış, geriye doğru çekip sökerken de yerine geçmiş.

Neyse ki çözüldü kafam rahatladı

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fakat megane 2 fontunun 3'ten güzel olması

Maşallah çok güzel ilerliyor, renk de efsane

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakat megane 2 fontunun 3'ten güzel olması
    Megane 2 tasarımsal olarak zamanında çok uğraşılmış bir arabaydı sebebi bu. 3. jenerasyon öle değil.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane 2 tasarımsal olarak zamanında çok uğraşılmış bir arabaydı sebebi bu. 3. jenerasyon öle değil.
    Megane2 sedan'ı ilk belediyenin bahçesinde canlı görmüştüm, yaşım kaçtı hatırlamıyorum ama o dönemde görsel olarak beni bu kadar etkileyen çok az araba olmuştu.

Cins araba sever birisi olarak HB'nin arka tasarımı muazzam gelmişti bana ki hala da beğenirim. Gün gelir belki meg3 yanına 2rs koyarız kim bilir

Kurtulamadım fransızlardan, bi alman bi japon bi italyan da olsun hayatımızda dedikçe fransızlara bulaşıyoruz sürekli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane2 sedan'ı ilk belediyenin bahçesinde canlı görmüştüm, yaşım kaçtı hatırlamıyorum ama o dönemde görsel olarak beni bu kadar etkileyen çok az araba olmuştu.

Cins araba sever birisi olarak HB'nin arka tasarımı muazzam gelmişti bana ki hala da beğenirim. Gün gelir belki meg3 yanına 2rs koyarız kim bilir

Kurtulamadım fransızlardan, bi alman bi japon bi italyan da olsun hayatımızda dedikçe fransızlara bulaşıyoruz sürekli
    İstesen o zamanlamayı tutturamazsın.. Şahane bi mrs2 satılası oldu ama o esnada bu yeşil kobra alınmış meğersem. Kısmet
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstesen o zamanlamayı tutturamazsın.. Şahane bi mrs2 satılası oldu ama o esnada bu yeşil kobra alınmış meğersem. Kısmet
    Takasla gelince megane işime geldi açıkçası. Eksikleri kendim gideririm diyerek aldım. Bir de günlük meg2rs çok külfetli olurdu bana.

Bunu c1 yerine günlük binek olarak kullanıp ileride meg2rs için çalışmalar yapabilirim.

C5 i ay sonu gibi ilana koyacağım sonrasında elde kalan + bütçe verilerimi bir analiz edip hareket edeceğim.

Nasip işi kesinlikle doğru bence, hiç meg3 ile işim yoktu c5'e günlük biner biraz hızlı bir araçla c1 i değiştiririm derken iş nerelere geldi.

Böyle tesadüfi işler de heyecanlı oluyor bakma Kapını tekrar bir gün çalacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takasla gelince megane işime geldi açıkçası. Eksikleri kendim gideririm diyerek aldım. Bir de günlük meg2rs çok külfetli olurdu bana.

Bunu c1 yerine günlük binek olarak kullanıp ileride meg2rs için çalışmalar yapabilirim.

C5 i ay sonu gibi ilana koyacağım sonrasında elde kalan + bütçe verilerimi bir analiz edip hareket edeceğim.

Nasip işi kesinlikle doğru bence, hiç meg3 ile işim yoktu c5'e günlük biner biraz hızlı bir araçla c1 i değiştiririm derken iş nerelere geldi.

Böyle tesadüfi işler de heyecanlı oluyor bakma Kapını tekrar bir gün çalacağım
    Elimden ne gelirse esirgemiyeceğimden emin olabilirsin; sadece çıtırdan bi sabır isteyebilirim. İlan dışı rs satışlarında sahiplerini ikna etmek az(cık) zaman alabiliyor. Ama sonrası için değer yani.

Şansına bu yeşili aldığın günlerde bi kardeşim satası olduydu ama yetişemedik. Kimse de ona rs arayan var, satar mısın demediydi. Araç da duruyo ama sen nakiti bu kobraya aktarmış oldun doğal olarak.

Enteresan kısmet olayları işte

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimden ne gelirse esirgemiyeceğimden emin olabilirsin; sadece çıtırdan bi sabır isteyebilirim. İlan dışı rs satışlarında sahiplerini ikna etmek az(cık) zaman alabiliyor. Ama sonrası için değer yani.

Şansına bu yeşili aldığın günlerde bi kardeşim satası olduydu ama yetişemedik. Kimse de ona rs arayan var, satar mısın demediydi. Araç da duruyo ama sen nakiti bu kobraya aktarmış oldun doğal olarak.

Enteresan kısmet olayları işte
    o rs hakkında ben bilgi rica etsem mümkünse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o rs hakkında ben bilgi rica etsem mümkünse
    KÖROĞLU pas geçeyim ben diyosa neden olmasın.

Satan arkadaşa da tekrar sorar, gerekirse özelden yazarım numarasını; konuşursunuz siz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KÖROĞLU pas geçeyim ben diyosa neden olmasın.

Satan arkadaşa da tekrar sorar, gerekirse özelden yazarım numarasını; konuşursunuz siz.
    Alana verene hayırlı olsun, ben şu ara 2 arabayı sağlıklı yürüteyim o bana yetecek Bizden birine gitsin RS olmadı kendi aramızda değişiriz sonra

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler