User Tag List

Sayfa 23/44 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon
821 sonuçtan 419 ile 437 arası

Konu: Otomobiller & DIY

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane bu kadar sökülmüşken yalıtım gelir mi?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    megane bu kadar sökülmüşken yalıtım gelir mi?
    o konuda kararsızım, gelmeli mi gelmemeli mi diye.

Taban döşemesi altındaki kısımların yalıtımı gayet iyi aslında, yalıtım çamurluk içlerine bi düşündüm, orj zemine bir şey yapıştırmaya kıyamadım açıkçası, bir de spor bir araç çok sessiz olmalı mı, emin değilim.

bi temizlik işini bitireyim ve mayıs ayına geçelim bütçe az rahatlasın net kararımı vereceğim.

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, fabrika ayarlarına dönüyor sayenizde araçlar.Scooterlarda jaso mb kullanılıyor diye biliyorum.Ma lar vitesli motorlar içindi sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Taban döşemesi altındaki kısımların yalıtımı gayet iyi aslında, yalıtım çamurluk içlerine bi düşündüm, orj zemine bir şey yapıştırmaya kıyamadım açıkçası, bir de spor bir araç çok sessiz olmalı mı, emin değilim.

bi temizlik işini bitireyim ve mayıs ayına geçelim bütçe az rahatlasın net kararımı vereceğim.
    Sen duramazsın Kağan, bu kabiliyetle el beceriklğiyle de durmamalısın zaten
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arka koltuk altında hiçbirşey yok. motor tarafına yalıtım yapmayıp tabana iyi bir yalıtım yol sesini kesecektir. bu kadar sökülmüşken bence yapılmalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, fabrika ayarlarına dönüyor sayenizde araçlar.Scooterlarda jaso mb kullanılıyor diye biliyorum.Ma lar vitesli motorlar içindi sanki
    Elimizden geldiğince çabalıyoruz. Scooter'a koyduğum yağ 100 km falan yapacak ama ben yine motul'un 3000 10w40 ürününü aldım onda da jaso ma sertifikasyonu mevcut. Baktım şimdi scooter yağı için ma yı kullanabilirsin diyor, ama ince bir detay daha iyi aratırma yapacağım.

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen duramazsın Kağan, bu kabiliyetle el becerikliğiyle de durmamalısın zaten
    Baya işi var bakma, şu afr saati işini de bi çözersek süper olacak. Ta c2 varken aldığım basınç saatim de duruyor onu rs e takacağım. Göstergeleri de ortaya alacağım muhtemelen.

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka koltuk altında hiçbir şey yok. Motor tarafına yalıtım yapmayıp tabana iyi bir yalıtım yol sesini kesecektir. bu kadar sökülmüşken bence yapılmalı
    Kesinlikle "bu kadar" sökülmüşken kısmına katılıyorum, sökmek gerçekten baya iş. Arka pandizotların neredeyse tüm klipsleri eksik. Orj klipsler plastik, ben oraya kauçuk çerçeveli olanları takarak toplayacağım o bile ses için fark edecektir.

Bir bütçe çıkarayım bakalım yalıtım maliyeti ne oluyor.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spor araçlara, Hot hatchlere yalıtım yapmayın. Ben yaptım pişmanım siz yapmayın. Bu araçlar hafif olmalı sessiz değil.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24.04.2023 Akşam mesaisi günceli olsun,

Akşam atıma atladım rüzgarı hissede hissede eve gittim Hedef arka camlara film çekmekti. Hemen alet edevat ayarladım ve işe giriştim.

Elimde taa clio sport (1.6 16v olanı) dan kalan bir film vardı kenarda duran, 2017 de falan almıştım diye hatırlıyorum. O filmi değerlendirdim.

Arka sol cam da ilk denemeyi yaptım. Filmi cama ıslatıp koyuyorlar ama ben bantlamayı tercih ettim.

Camın çerçevesine göre kesme işinde içeriden bir ışık uygularsanız sınırlar çok net oluyor çok kolay düzgün bir şekilde kesebilirsiniz.

Camın çizgilerine göre kesilmiş film,

Bantları söktükten sonra üzerine camsil sıkarak (Ben camsil kullandım, başkaları sabunlu su vs kullanıyor) ragle + ragle ucuna microfiber bez koyarak cama alıştırıyoruz.

Buradaki en kritik kısım ise folyo 2 parça siyah + şeffaf kısım koruma kısmı. BU şeffaf koruma kısmı bu esnada size doğru bakmalı.

Sıcak hava tabancasını da uzun süreli tutmuyoruz, 5-10 saniye 15-20 cm uzaklıktan 1. kademe de tutup ragle ile sıyırıyoruz. Bu kısım biraz el alışkanlığı gerektiriyor, yapa yapa bu refleks oluşuyor. Benim 6 ya da 7. camım bu.

3-5 dk arası alıştırdıktan sonra folyo üzerindeki şeffaf bandı söküp cama yapışacak kısmı bolca ıslatıyoruz, keza camın iç kısmını da benzer şekilde ıslatıyoruz.

Kenarlarından tutuyoruz ve ortasında camın üzerine koyuyoruz. Zaten 2 yüzey de ıslak olduğu için film hareket ediyor, güzelce ayarladıktan sonra ucu bezli ragle ile ortadan yukarı aşağı ve yanlara doğru içerideki suyu atıyoruz.

Bir kritik nokta daha var camın dışına taşan kısım ne kadar az olursa kıyılarda kalan bombeleri yok etmek o kadar kolay olur.

rs in arka camlarda çok bombe olmadığından uygulama nispeten kolay oldu. Kısaca cam filmi çekme işi budur. Ben pandizotları vs söktüğüm için uygulama aşamasında rahat ettim biraz daha.

sol cam yapıldıktan sonra farkı görmek için güzel bir kare.

İşlemleri aynı sıra ile sağ tarafa da uyguluyoruz. Tabi siz uygulama yaparken içerinde bir bakın yine de film üzerinde bir yazı vs kalmasın.

Zira bende kaldı sağ taraf için 2x uğraşmam gerekti.

Camın iç kısmını da bir sileyim dedim ve karşılaştığım manzara Kontrole etmezsen böyle 2 defa uğraşırsın. Sil baştan başlamak gerek bazen çalarken fonda 2. tur filmi kestim alıştırdım ve uyguladım.

Burada hava biraz daha karardığı için koyu görünüyor filmler.

Daha sonra baktım elimde tam da sunroof un ön kısmına yetecek kadar film kaldı, @mikelazi gökhan abiyle de dün sohbet ederken roof a da film yap bence dedi.

Yapanlar bilir tavana bakan yönlerde çalışmak zordur, neyse bi gazla hava kararmış olmasına rağmen seyyar ışıkla filmi roof a göre kestim.

Zor olsa da cama oturttum ve ayarlayıp sıcak hava tabancası ile bombesini aldım. Sadece roof un arka kısmında perde var ve perdenin altına kadar uzandığı için cam o bölge de 3-4 tane sürüş anında görülmeyecek kadar boşlular kaldı, foto çekemedim akşam olduğu için.

Bu boşluklar için abartısız 1 saat harcadım çoğu gitti. En son daraldım çıktım eve, sabah işe gelirken baktım rahatsız edici bir durum yok ama olmuşken tam olsun istiyorum.

Akşam eve gidince o kısımları da halledeceğim.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU Gerçekten tebrik ederim.Kötü ustalar seni meslek sahibi yaptı
    Eline emeğine sağlık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @KÖROĞLU Gerçekten tebrik ederim.Kötü ustalar seni meslek sahibi yaptı
    Eline emeğine sağlık...
    Öğrenciyiz hala Yaptıkça tecrübe kazanıyoruz, kıra döke de olsa ilerleme devam ediyor. Yer işi sıkıntı, lift koyabilecek bir yerim olsa eğer cidden ustacıklar ile ilişkim net sıfıra iner.

Fren işi için gittim şunu aldım mesela, ustaya gidip uğraşacağıma kendim yaparım mis gibi. Şuan satışta değil ama çok komik bir paraya satın aldım.

DAYUAN Fren havalandırma cihazı, vakum pompası, fren havalandırma seti, otomobil, motosiklet, test cihazı icin, fren havalandırma cihazı, basınc kontrollu, taşıma cantalı : Amazon.com.tr: Otomotiv

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi takipteyim, maşallah çok güzel ilerliyor. Naçizane görüşüm Meg RS gibi bu gazlama araçlarında ki sayıları da oldukça az. Günlük araçlara yaptığımız gibi bardak ya da ambiyans aydınlatma olmasa da olur gibi. Araba senin karar senin tabii ki Kolay gelsin
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi takipteyim, maşallah çok güzel ilerliyor. Naçizane görüşüm Meg RS gibi bu gazlama araçlarında ki sayıları da oldukça az. Günlük araçlara yaptığımız gibi bardak ya da ambiyans aydınlatma olmasa da olur gibi. Araba senin karar senin tabii ki Kolay gelsin
    Öyle pavyon gibi değil yahu, bardaklık için ve kapı açıldığında kapı kolu için. Hayalinde ne canlandı bilmem ama onu unut şuan

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle pavyon gibi değil yahu, bardaklık için ve kapı açıldığında kapı kolu için. Hayalinde ne canlandı bilmem ama onu unut şuan
    Koşarak uzaklaşıyorum ordan abi
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25.04.2023 Günceli,

İş çıkışı eve vardığım gibi roof a baktım ve beklemediğim şekilde bazı yerlerde cam ile film arası açıklık olduğunu gördüm.

Neyse ki güneş altında güzelce kurumuş ve içerideki sıvı çıkmıştı, ragle ve sıcak hava tabancası ile o boşlukları da aldım.

Sürücü gözünden bakıldığında görünen bir kusur kesinlikle yok, sadece perdenin olduğu kısımda kalan bölge de çok ufak alanlar kaldı, o da hiç dert değil.

100 üzerinden 95 civarı not alır iş kesinlikle. Arkayı belki yaparım bilmiyorum şuan, ama önler için aynı film den ( %20 ) sipariş ettim gelsin arabanın koltukları ve göğsü topladıktan sonra montaj yapacağım.

Filmin güzel tarafı dışarıdan istediğim koyuluğu vermesine rağmen içeriden görüşü kısıtlamayacak kadar az karartıyor olması,

Ön ile arka Roof camından net anlaşılıyor durum.

Sonra kapı açma kolu içine yapacağım aydınlatma için (kapı açıldığında yanacak) şerit led + 2 li hazır soketli kablolar aldım.

Bu ledleri tekli çalıştırmak için deneme yaptığımda 2.7 Kohm değerinde direnç ile tek tek çalıştıklarını fark ettim, bu çok işime geldi açıkçası.

Kablo boyunu ayarladım ve lehimleyerek 1 tanesini topladım.

Tek led ile istediğim yere montaj yapabileceğim.

Sadece bardaklık içinde bu led leri parklara bağlı şekilde çalıştıracağım.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakın oturuyor olsak çıraklık yapardım izleyerekte olsa bişeyler öğrenirim herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın oturuyor olsak çıraklık yapardım izleyerekte olsa bişeyler öğrenirim herhalde
    Bazen arkadaşlarım geliyor arabalarına ufak tefek işler yapıyoruz, toplama işini genelde onlara bırakıyorum. Bozarım diye korkmadıktan sonra her türlü yaparak tecrübe ederek el becerisi geliştirilir.

Fikir yürütmek gereken ya da elektronik / elektrik işlerinde ise önceden iyi araştırmak lazım, bir de kablo ekle vs işi yapılıyorsa muhakkak etiketlemek lazım.

Biz de çırağız bakma kendi söküğümüzü dikmeye çalışıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filmleri camın dış kısmına mı yapıştırdınız? İçeriden yapıştırıldığına dair bir bilgi göremedim.
    Okumadan imzalamam.....

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazen arkadaşlarım geliyor arabalarına ufak tefek işler yapıyoruz, toplama işini genelde onlara bırakıyorum. Bozarım diye korkmadıktan sonra her türlü yaparak tecrübe ederek el becerisi geliştirilir.

Fikir yürütmek gereken ya da elektronik / elektrik işlerinde ise önceden iyi araştırmak lazım, bir de kablo ekle vs işi yapılıyorsa muhakkak etiketlemek lazım.

Biz de çırağız bakma kendi söküğümüzü dikmeye çalışıyoruz.
    Valla benimde senin komsun olasım cok var Gecen gun motor için tur camı aldım gaza geldim kendim taktım yapamazsam goturur yaptırırım dedim biraz cesaret ile sorunsuzca taktım. Eline saglık bize gazlamaya devam ediyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filmleri camın dış kısmına mı yapıştırdınız? İçeriden yapıştırıldığına dair bir bilgi göremedim.
    Tabi ki dıştan yapıştırdım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler