User Tag List

Sayfa 25/44 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
821 sonuçtan 457 ile 475 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ekşi sözlük temalı "büyük başarısızlıklar söz konusu" isimli çalışmaya hoş geldiniz.

Boya işi bitmiyor, gerçekten bitmiyor sürekli bir sorun çıkıyor ya bir toz yapışıyor ya bir sinek yapışıyor, ya boya akıyor, ya altı kabarıyor.

İsyan postudur bu bir parçayı 5 defa zımpara 5 defa boya yapar mı bi insan ya off.

Neyse ki düzgün boyanan kısımlara attığım mat vernik sonrası elde ettiğim görüntü şahane, onun yüzü suyu hürmetinde zımpara boya devam

Bu parça mat siyah boyalı olan parça,

Aynı parçanın mat vernik sonrası hali, doku ve görsel canlı ortam da müthiş.

Mat vernik polisan'ın ürünü, gayet güzel bir ürün bunu da tavsiye ediyorum. (Maske kullanıp açık alanda yapın)

Madem yapıyoruz dedik düzgün olacak dedik ayrıntılar önemli, ızgaraların yön ayar zımbırtılarını da söktüm, boyadım. Kapı kolları ile aynı renge.

Veee evet hasan can kaya nın programına katılırsak bizim de bir hikayemiz var artık.

Parçaya vernik atmadan önce üzerini bir temizleyeyim diyerek gittim yanlış spreyi sıktım, sıktığım sprey de yüzey temizleyici tiner vardı.

Netice "büyük başarısızlıklar söz konusu" oldu.

yok artık dediğinizi duyar gibiyim, ben de hay spor gazetesi şeklinde bir tepki verdim zaten.

Makro ile çekince böyle büyük görünüyor ama aslında 2x2cm kadar bir alan.

Netice de görseli bozuyor. Teyp ve 4 lü düğmelerinin olduğu panel burası.

Bu da klima paneli, beni en yoran parça her seferinde bir sorun çıktı, bakalım akşam sorunsuz tamamlayabilecek miyim.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya işi ya herro ya merro olarak devam ediyor. Ben başaracağınıza inanıyorum. Boya işi biraz kas hafızası gerektiriyor sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya işi ya herro ya merro olarak devam ediyor. Ben başaracağınıza inanıyorum. Boya işi biraz kas hafızası gerektiriyor sadece.
    bir çok arabamda bir çok parça boyadım, ilk defa bu kadar altından kabaran üstüne düşen tozlar vb saçma sapan işler oldu. Normalde diğer boyadığım parçalar ip gibi çıktı.

2-3 parça inatla arıza çıkarıyor. Akma işi benim hatam akşam vakti loş ışıktan boya atayım iş hızlı bitsin dersen böyle oluyor. Acele etmemek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13-14.05.2023 günceli olsun, 2 gün full tempo çalışıp bitirdim arabayı.

Bitirdim derken en azından çıkıp dolaşacak kadar bitirdim tek kişilik oldu şuan, sadece sürücü koltuğu takılı

Şu aslan parçası yedekte dursun 14t nin mahle üretimi olanı, aracın turbosunda gözle görülür bir sorun yok.

Rakam revize ürün fiyatının altına olunca ihtiyaç dışı olsa da, kenarda dursun diyerek aldım.

Sigorta panelini sökmüşken yıkamadan takmak istemedim.

Beni baya uğraştıran parçalar sonunda montaja hazır, mat vernikleri atılmış ve kurumuş halde.

Üstteki fotoları çektim montaja başlayacağım derken sağ ve sol havalandırmalar takıldı gözüme, bunları böyle bırakmak içime sinmedi.

Orta ızgara, mazgalları yön ayar parçaları vs boyandı.

Sökmüşken sökülenlere kadran da eklendi.

Daha sonra içini temizledim,

içi yılların verdiği şekilde pisti,

Ses sistemi çok kurcalanmıştı sökülen bantlanan kablolar falan derken şunu bir düzelteyim dedim.

Arabanın aküsü bitmesin diye dışarıdan güç kaynağı bağladım.

Bu da daraldığım bir an da dinlenirken, "bitmiyor du" temalı bir fotoğraf çekmişim.

Sonra direksiyon kumandası işini hallettim, biraz karışık oldu ama en azından ses açma / ses kısma / mute ve ana ekrana dönme bağlantılarını araç kumandası ile yapabilecek şekilde bağlayabildim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonra içini az da olsa topladım,

Double'ı takmak biraz zorladı ama tabi ki takılacaksa bir şekilde takılmıştır

Sevdiğim karelerden biri oldu bu,

Double din almamın tek sebebi olan iş, torque üzerinden veri görmek. Cihaz bu işi güzelce yapıyor.

Ama 1gb ram pişmanlıkmış belirtmeden geçmeyeceğim. Benim multimedya ile çok işim yok o yüzden cihaz bana yeter, ama tepkileri falan çok yavaş tavsiye etmiyorum bu yüzden . ifrego marka ürün.

Ürün linki: https://amzn.eu/d/hWRw6bU = Almayın, aldırmayın.

Afr saati bozuktu onu tamir ettirmiştim, bağlantılarını kontrol edip biraz da sadeleştirip daha sağlıklı olacak şekilde montajını yaptım.

Çok az kablo olacak şekilde montajladım.

double dini takarken çerçeveyi kırdım, onu alıp değiştireceğim.

Sul transfer karbonlardan kurtulmak çok güzel oldu.

Böyle tek koltuk şahane, arabanın arka koltuklar inanılmaz ağır.

Sırada aşağıda görüleceği üzere koltuk yırtığı var oradan devam edeceğim. Sırf çıkıp gazlayayım diye ön koltuğu taktım, hevesimizi aldık geri sökeceğim

Her şey sağlıklı şekilde çalışıyor, mat siyah güzel bir tercih oldu bence, eski haline göre aracın içi baya toplardı.

Şu video da tüm çalışmaların ödülü olarak şurada dursun. Arabanın içini bir süre toplamak istemiyorum, sökük çok keyifli

Koltuk airbag soketleri takılı değil o yüzden airbag ışığı yanıyor. Asr de gazlarken kapatıyorum o yüzden ekranda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla TRde tek olucaksın hee

Maşallah × 41K
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de geçen parçalanan direksiyon topuzunu değiştirdim. Kendimle gurur duyuyorum
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mest oldum be

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21.05.2023 Günceli olsun,

bu hafta pek yoğun geçti hep arabalarla ilgilenirken evi ihmal ettik biraz. 19 Mayısta banyo da tadilat yaptım o yüzden arabaya zaman ayıramadım.

20 sin de de hadi gezelim derken gün bitti.

21 i oldu bi boşlukta önce sürücü tarafı cam üzerinde kalan yapışkanları söktüm.

Yapışkanları sökmek için akfix in c104 ürününü kullandım işi bayağı kolaylaştırdı.

Sonra sağ kapının pandizotu söktüm ve ardından cam filmini söktüm, sol cama nazaran çok daha az yapışkan kaldı camda. Bunu da yazdığım ürünle temizledim güzelce.

İncelerken gördüm ki camlar kolayca sökülebilecek şekilde monte edilmiş, film için camları sökeyim dedim, zira böyle iş daha güzel oluyor.

filmli ve filmsiz cam farkı,

Ön sağ cam filmi söküldü ve yapışkanları çıkarıldı.

Camı dışarı aldım, elimdeki sepetin üzerindeki ayaklara yalıtım süngeri yapıştırdım hem cam kaymadı hem çizilmedi.

Sonra 2-3 tur güzelce sildim ettim bu hale geldi.

Filmi kesim, ama ilk kestiğim filmi ters kesmişim o yüzden açık kaldı, bir miktar israf etmiş olduk.

Sonra ısı tabancası ve ucuna bez takılmış ragle ile alıştırdım bir süre, en sonunda da cama montajını yaptım.

İsraf olan filmi c5 in arka camına yapayım dedim , ama araç üzerindeki tecrübem buna yetmediği için yarımyamalak oldu, onu tekrar daha itinalı şekilde halledeceğim.

Film olarak numgard'ın %20 olan ürününü kullandım. Ben bu üründen memnun kaldığım için 2. defa aldım. Filmin kalitesi elbette etkili ama asıl mevzu işçilik.

Sırada şu yerdeki malzemeleri arbaya monte etmek kaldı. Yalıtım konusunda arafta kalmıştım ama sökük bindiğimde gelen gıcırtı tıkırtı gibi sesler hoşuma gitmedi.

c5 e yapıp memnun kaldığım uygulamayı RS e de yapayım dedim. 9mm sünger + bitüself. Gönül ister bu iş için özel üretilmiş malzemeler kullanalım ama rakamlar çok fantastik yerlere gidiyor o ürünlerde o yüzden daha esnaf işi ürünler ile işi bitireceğim. Bitüself i az aldım sanırım 2 top daha gidecek.

Dedikten sonra ulan 1 kere söktün diyip 2x daha sipariş ettim.

Benim aracın ağırlığıyla vs ile bir derdim yok, süre vs de kasmadığım için 10kg + ağırlık çok mesele değil benim açımdan.

Kapı içlerine sadece sünger zemine ve arka çamurluk üstlerine bitüsefl+ sünger düşünüyorum önce zeminden başlayacağım yapmaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet 27.28.05.2023 Günceli olsun, bol kas ağrılı ve yara bere içindeki eller ile bu postu yazıyorum

En son yalıtım işinde kalmıştık, ben yetmeyecek diye 2 Adet 15 Cm X10 Metre bitüself daha almıştım ki o da yetmedi. Komşumda biraz vardı ondan aldım, tahminen 1m2 falan da ondan kullandım.

Yalıtımla ilgili görsellere geçelim hemen. Bitüself'in 15cm eninde olması güzel oldu, uygulama açısından kolaylık sağladı. Malzeme belki biraz fazla harcandı ama zaten amaç paneli ağırlaştırmak ve vibrasyonu engellemek.

Ulaşabildiğim her yere, arka çamurluk içleri de dahil uygulama yaptım.

RS'in arka çamurluk içleri uygulama için oldukça müsait, hem çamurluğun içine bakan aşağıdaki yüzeye hem de sağ tarafta kalan çamurluğun üst kısmına ayrıca araç tarafında kalan panelin çamurluk içine bakan kısmına hem bitüself hem de sünger uyguladım.

Arka koltuk önünden başlayan kısımdaki yalıtım fena sayılmaz RS için oldukça kalın bir sünger var.

Ulaşabildiğim yerlere de bu şekilde sünger dolgusu yaptım,

Sonra arkadan önde doğru toplamaya başladım, öncelikle arka pandizotları taktım. Sürücü arkasında kalan biraz uğraştırsa da yerine oturttum.

Arka zemin üzerinde içine tahta olan bir yer var, bunu renault yapmış olamaz diye düşünüyorum.

Sonra sıra ön kapı içlerine geldi, önce yıkadık sildik yalıtım için hazır hale getirdik.

Kapı içlerinde çalışmak zor, panellerin birleşim yerleri çok ince ve el girmiyor, şuan elimde belki irili ufaklı 10 dan fazla kesik ve sayısız çizik var.

Ulaşabildiğim her yere yine bitüself + sünger yaptım.

Sonra egsoz uclarının içleri simsiyahtı, dedim şunları temizleyebilir miyiz acaba. Matkap ucuna takılan fırça çok iş gördü burada. Temizledikten sonra biraz da pasta cila ve dremel keçesi ile uygulama yaptım.

Arka koltukların durumu gerçekten aşırı iyi, aracın ben 4. sahibiyim, elden ele gezmemiş olması ve arka koltuğu az kullanmalarından dolayı sanırım durumlar güzel.

Son tur içini bir daha süpürdüm tabi ki,

Ön koltukların deri kısımlarını şimdilik erteledim, zira üst üste tüm zamanını arabaya harcar oldum. Azıcık binelim sonra sökeriz yaparız ya da yaptırırız.

Ön koltuk oturma yeri hem kumaşı hem de kenarı yırtık maalesef, elimde c2 den kalan bir örtü vardı geçici olarak onu koydum. O yırtık çok göz yoruyor.

Şu fotoğraf (koltuk hariç) tam istediğim görsel oldu araç için. Paneller mat siyah, göz yoran detaylar yok.

Kapı kolu aydınlatması güzel durdu bence. Bu arada kapı pandizotlarını takmak biraz uğraştırıyormuş RS için.

Kadran ve km videomuz şurada dursun Araba yattığı için yakıt almamışım, gösterge de yanan uyarı ışıklarına alerjim var.

Şu çakmaklığın ışığını da yenilemiştim o da güzel oldu,

Son olarak şu yansıma hoşuma gitti, tam karanlıkta kapı kolları güzel aydınlanıyor.

Rs'in içinde artık sürücü koltuğu haricinde bir işim kalmadı. Bundan sonrası korumak. Ha bir de direksiyon pul pul elime geliyor bu çok rahatsız etti onu güzelce bir kaplatmam lazım.

Kafama yatan rakamlarla direksiyon ve koltuğu yapan yer bulursam doğrudan yaptırabilirim, zira döşeme işi ayrı bir zanaatkarlık ve tecrübe gerektiriyor.

Sırada

1-) yağ bakımı var, malzemelerimizden filtre anahtarı eksikti onu edindim ilk fırsatta yağ bakımını yapacağım.

2-) Jantları söküp boyayacağım, kaliperleri sarı yapasım var ama nasıl durur emin olamadım. Jantlar orj jant rengi olacak aynalardaki renk gibi yani.

3-) Boya koruma pasta cila işleri bunlar da sanırım haziran sonuna kadar ancak biter.

uzun vadeli hedef de bütçe ayarlayabilirsek z3 & z4 den birine geçmek, çok ayrı sınıf araçlar farkındayım.

RS sahibi olup bindikten sonra bu kadar hızlı bir aracın benim için gereksiz olduğunu fark ettim. Tabi sahip olmadan bu hissi bilemek imkansızdı.

Hayatımda ilk defa 210+ km hız yaptım ve korkutucu geldi açıkçası. O yüzden daha yavaş ama göze hitap eden bir cabrio fikri oluştu, bakalım zaman.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ellerine sağlık.Yalıtım işi gerçekten geri dönüşü 10/10 olan bir iş kullanıcı için.Ben bitüself yaparken iş eldiveni giyiyorum.Ona rağmen bile kesiyor ama en azından çok daha az oluyor.Yoksa bir hafta elleri kullanamıyosun
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağın 2.5 Z4 bile bunun kadar belki daha hızlı hissettirecek ama makyajlı 2.0 bulabilirsin benzer rakamlara manuel vites keyifli ve bi tık daha uygun olabilir. 4 silindir olur ama olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacağın 2.5 Z4 bile bunun kadar belki daha hızlı hissettirecek ama makyajlı 2.0 bulabilirsin benzer rakamlara manuel vites keyifli ve bi tık daha uygun olabilir. 4 silindir olur ama olsun
    Fakkir bemeve si diyosun 4 silindir olsun bizim olsun yahu. Hız ile işimiz yok, rs (bana göre) zaten fazla hızlı ya da biz yaşlandık bilemiyorum.

bakınıyorum öyle tek kısıt manuel olması işte, araştıralım şimdiden nedir ne değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fakkir bemeve si diyosun 4 silindir olsun bizim olsun yahu. Hız ile işimiz yok, rs (bana göre) zaten fazla hızlı ya da biz yaşlandık bilemiyorum.

bakınıyorum öyle tek kısıt manuel olması işte, araştıralım şimdiden nedir ne değildir.
    RS hızlı zaten

Mevzu şu ki artık beygiler havada uçuşuyor. Ama popo dynosu için RS yeterli ve makul bi araç. Zaten uzun yıllardır da f/p şampiyonu.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitüself yalıtım bir süre sonra koku yapıyor, umarım sorun yaşamazsınız
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitüself yalıtım bir süre sonra koku yapıyor, umarım sorun yaşamazsınız
    Diğer arabama da yaptım uzun süredir biniyorum bir koku sorunu yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşçilik harika, ellerinize sağlık.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri senin elinden trim sökme aparatlarını alsın
    maşallah harika dokunuşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri senin elinden trim sökme aparatlarını alsın
    maşallah harika dokunuşlar.
    Harbi harbi beceriyo da haaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler