User Tag List

Sayfa 28/44 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon
821 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gene nelerr yapıyorsun koca reisss

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben yapmamıştım ki senin de yapacağını pek düşünmüyorum ama motor içi sıcaklık için kaputun menteşe tarafını 1 parmak yukarı kaldırıyorlardı. Bu şekilde sıcaklığın bir miktar azaldığını söylüyordu yapan arkadaşlar.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gene nelerr yapıyorsun koca reisss
    Can sıkıntısı, garajda vakit geçirmek için türlü bahaneler işte, kendimizi eğlendirmenin yolunu arıyoruz.

Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yapmamıştım ki senin de yapacağını pek düşünmüyorum ama motor içi sıcaklık için kaputun menteşe tarafını 1 parmak yukarı kaldırıyorlardı. Bu şekilde sıcaklığın bir miktar azaldığını söylüyordu yapan arkadaşlar.
    Arabanın kafası fabrikadan çıktığı gibi ellenmemiş kurcalanmamış, o kaputu kaldırma fikri bende de oluştu ama ülkenin durumu *****,

Abi kaput menteşe cıvatası darbeli, araba kesin pertten dönme yaftasını yiyeceği için ve bir de o görüntü hoşuma gitmediği için yapmam.

Ama keşke kaputta bi scoop olsaymış ne güzel soğu hava girermiş turbonun oraya, hatta godless_comie Hakan abi mx5'ine hareketli bir mekanizma yapmıştı.

Daha fazla detay,

Mazda MX-5 + BW R2S Progressive Twin Turbo... Bir an gözüm kararmış Hakim Bey... - Sayfa 6

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. Rs'imde yapmıştım kesinlikle işe yarıyor fakat kaputu açarken gıcırdaması tam açılmaması vs... değer mi ya da şuan alacak olsam yapar mıyım tekrar bilemiyorum

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can sıkıntısı, garajda vakit geçirmek için türlü bahaneler işte, kendimizi eğlendirmenin yolunu arıyoruz.

Arabanın kafası fabrikadan çıktığı gibi ellenmemiş kurcalanmamış, o kaputu kaldırma fikri bende de oluştu ama ülkenin durumu *****,

Abi kaput menteşe cıvatası darbeli, araba kesin pertten dönme yaftasını yiyeceği için ve bir de o görüntü hoşuma gitmediği için yapmam.

Ama keşke kaputta bi scoop olsaymış ne güzel soğu hava girermiş turbonun oraya, hatta godless_comie Hakan abi mx5'ine hareketli bir mekanizma yapmıştı.

Daha fazla detay,

Mazda MX-5 + BW R2S Progressive Twin Turbo... Bir an gözüm kararmış Hakim Bey... - Sayfa 6
    Kaputun arkasını kaldırmaktansa havalandırma kesinlikle daha güzel fikir. Ama ister istemez macun çatlağı vs. olmasına karşın güzel bir işçilik yapılması lazım Hakan abinin fikirler ve icraat zaten 10 numara, bence düşünülebilir.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. Rs'imde yapmıştım kesinlikle işe yarıyor fakat kaputu açarken gıcırdaması tam açılmaması vs... değer mi ya da şuan alacak olsam yapar mıyım tekrar bilemiyorum
    Aynen dezavantajları var ölçüp biçmek gerekiyor

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu suya alkol gibi bir kimyasal karıstırmak daha fazla sogumaya yardımcı olur mu sizce? alınan riske değer mi?
    Konu punto_multijet tarafından (11-07-2023 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su dolaşımındaki parçalar(kauçuk,plastik vb su hortumları) alkolden zarar görebilir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu suya alkol gibi bir kimyasal karıstırmak daha fazla sogumaya yardımcı olur mu sizce? alınan riske değer mi?
    Bu sistemin aynısını başka bir RS sahibi arkadaşa yapacağız, o başka bir depo alıp (ağzı geniş) içinde buz dolduracak mesela.

Ben yaptıktan sonra sistemin sıcaklığı düşürecek mi düşürecek ise ne kadar düşürecek merak ediyorum, İAT ile ilgili sorun yaşamıyorum aslında ben, aracım iatı yükselecek kadar yüklü bir araç değil. Stage1 denebilir kabaca.

Ama subaru gibi bir firma bunu yaptıysa, bunun kit'i ni ticari olarak üretip satıyorlarsa bence katkısı illaki olacaktır.

Uyumlu materyaller ile kurulan bir sistemde soğutma etkisi farklı sıvılar da basılabilir bence.

Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su dolaşımındaki parçalar(kauçuk,plastik vb su hortumları) alkolden zarar görebilir diye düşünüyorum.
    Evet bu risk bence de var, o yüzden uygun ekipmanları bulup onunla kurgulamak lazım sistemi.

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    01.07.2023 günceli olsun, ne zamandır jantları boyamak istiyordum. Öncelikle ön jantları söktüm ve boyadım.

Sıralama şöyle

sök yıka temizle,

180 kum zımpara ile aşındır, dolgu gereken yerlere macun yap zımparala

astar at

boya at

vernik at

Şu makina ile ilk jantı hemen hemen hallettim, ama elimde cırtlı zımpara kalmadığı için 2. janta elle devam ettim.
    Çok iyi iş çıkmış abi, eline sağlık
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kalipson bu gün yine nazarlardayız, akşam o kadar hevesle yıkadım sildim pakladım. Sabah bi marş yaptım ve "enjeksiyonu kontrol ettirin" yazdı.

Sildim yola çıktım 100 metre sonra hata tekrarladı ve 1000 deviri geçmiyor araba. Arıza okudum potansiyometre hatası veriyor.

Biraz araştırma ile gaz pedalı hatası olduğunu anladım. Neyse ki RS ci bi kardeşimiz pedalı kargoladı alır yarın takarız, bizdekini de tamir ederiz. Lazım olur birine biz de ona göndeririz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nazar nazar. Oluyo be Kağan, engelleyemiyosun :/
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    salı akşamı güzelce yıkadım pakladım sildim garaja koydum.

Çarşamba sabahı çalıştırdım ve 10 saniye sonra "enjeksiyonu kontrol ettirin" uyarısı aldım.

pyclip uygulaması ile (Renault sahibi olan bu uygulamayı mutlaka kullansın) arızayı sildim ama 100 metre sonra geri geldi.

Araba 1000 dd da takılı kaldı, rolanti de eve döndüm diğer arabayı alıp işe gittim.

Arızaları araştırdığımda RS ci arkadaşlara da sordum "kronik" bir sorun olduğunu söylediler. Neyse ki çözümü çok külfetli bir şey değil.

Cruise controllü pedal alıp, RS in pedalının üzerindeki aluminyum u buna monte ediyoruz ve iş bitiyor.

Birisine lazım olur belki pedal referansı: 8200153270 dir. Haziran 2023 maliyet 2k+ farklı rakamlar var nette.

Pedalı haliyle söktüm neymiş derdi diye, şu sarı parça olan yerdeki pin ler bir film deki yüzeye temas ediyor. Temas konusunda sorun var gibi hissettim.

Araya makaron sıkıştırdım ve denedim bu sefer araç ilk marşta stop etti, 2. marş ta 2500 dd da kaldı.

Sistem basit aslında, ve pedalın film kısmı haricindeki mekanik kısmı cidden fazlaca sağlam yapılmış. Ufacık bir film yüzünden komple değiştirmek boşuna israf bana kalsa.

pedala basınca foto da görünen pinler film üzerinde aşağı doğru kayarak sinyal oluşturuyor. Bunun direncini multimetre ile ölçemedim bu arada. (Ben becerememiş olabilirim)

pedala basınca kelebeği açan kapatan şey bu işte ufacık bir film.

Pedal dan ümidi kesince aluminyum kısmını söktüm tel fırça ile fırçaladım. Gelecek pedalın üzerine monte edeceğim artık.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne salak salak sorunları var.

soğutma amaçlı tamponun üst kısmına boylu boyunca delik delince acaba faydası olur mu bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne salak salak sorunları var.

soğutma amaçlı tamponun üst kısmına boylu boyunca delik delince acaba faydası olur mu bilemedim.
    Her arabanın farklı kronikleri var, bunun da buymuş. Neyse ki uygun yollu çözülebiliyor bu durum.

Sabaha kadar ısınsın asla tamponu öyle delmem

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar fazla hareketli ve hassas bir parçanın zamanla aşınacak tarzda bir film katmanı ile tasarlanması çok garip geldi bana.

Daha sağlam bir metaryel seçilebilirmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar fazla hareketli ve hassas bir parçanın zamanla aşınacak tarzda bir film katmanı ile tasarlanması çok garip geldi bana.

Daha sağlam bir metaryel seçilebilirmiş.
    Ben de söktüğümde böyle bir tasarım beklemiyordum açıkçası. İşin komik yanı bu film hariç kalan kısım o kadar sağlam ki, sadece filmde meydana gelen aşınma için komple parçayı değiştirmek ciddi ciddi israf benim gözümde.

Bu filmi de sanırım ayrıca bulma şansımız yok, çıkma alsak onun da kaç km kullanıldığı belli değil. Riske atmadım sipariş ettim doğrudan.

Ülkemiz esnafı da çok güzel bu arada, bir yerde ürün 1500+ rakamaydı satıcıya şase attım 20 dk sonra dönü ürün bir anda 2400 TL oldu.

Bu ülkemizin maalesef olumsuz bir esnaflık göstergesi

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de söktüğümde böyle bir tasarım beklemiyordum açıkçası. İşin komik yanı bu film hariç kalan kısım o kadar sağlam ki, sadece filmde meydana gelen aşınma için komple parçayı değiştirmek ciddi ciddi israf benim gözümde.

Bu filmi de sanırım ayrıca bulma şansımız yok, çıkma alsak onun da kaç km kullanıldığı belli değil. Riske atmadım sipariş ettim doğrudan.

Ülkemiz esnafı da çok güzel bu arada, bir yerde ürün 1500+ rakamaydı satıcıya şase attım 20 dk sonra dönü ürün bir anda 2400 TL oldu.

Bu ülkemizin maalesef olumsuz bir esnaflık göstergesi
    Bu gibi durumlar icin sana bir dizel hatchback Megane 2 sase numarasi mi bulsak
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gibi durumlar icin sana bir dizel hatchback Megane 2 sase numarasi mi bulsak
    Ben referans ile buldum ürünü ama site online ödeme kısmında takıldı.

Online destek kutusu çıkıyor ya sayfalarında, dedim şu ürünü almak istiyorum. Şase istedi.

Attım yazdı sildi, o arada sitedeki fiyatı güncelledi 20 dk sonra lütfedip cevap yazdı, ürün 2440 tl dir orj mais dedi

Tmm tşk dedim. N11 de bir satıcıdan 1881 tl ye aldım geçtim.

Haksızlık da etmeyelim belki adamın stoğunda yoktur, netice de bana o fiyattan satmak zoruna değil, ama ben de tüketici olarak orada gördüğüm rakamdan almak isterim ***** piyasa da aynı mala 10 farklı fiyattan alabiliyorsun.

Garanti olsun diye fren üzerindeki müşürü de aldım Onun da referansı bu: 8200168238

Pedalı taktım eğer bunda arıza çıkarsa direkt değiştiririm, olmadı kenarda yedek durur.

Garaj zaten yedek parça deposu gibi oldu, 4 takım disk + 4 takım balata, sıfır yedek turbo vs. Aldıkça alıyoruz sonumuz hayır olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sana geç RS aldıran kader utansın, Kağan
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler