User Tag List

Sayfa 29/44 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
821 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: Otomobiller & DIY

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahh ahh şu enjeksiyon hatasından çok çektik Biz pedal vs değiştikten sonrada geçmemişti.Sağlam yağmur yağdıktan sonra falan yanıyordu.En son pes etmiştik
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahh ahh şu enjeksiyon hatasından çok çektik Biz pedal vs değiştikten sonrada geçmemişti.Sağlam yağmur yağdıktan sonra falan yanıyordu.En son pes etmiştik
    Sanırımbi yerlerden upc su veya nem alıyodu.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırımbi yerlerden upc su veya nem alıyodu.
    evet abi muhtemelen.Ama aldıgı yer o kadar gözükmezdi ki neler yaptıysak neler değiştiysek çözüm bulamadık.Şuan da 225 swaplı clio 3 e biniyoruz,şükür onda bir sorun yok henüz
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bizi de ağlatmaz umarım.

Ama bu hata arabayı yıkadıktan sonra oldu, akşam bir silecek altını sökeceğim, umarım bir yerlere su girmemiştir.

Çünkü arabayı çalıştırdım garajdan çıkardım yıkadım yaptığım iş bu. Ertesi sabah marş yaptım ve BUMM

Akşam ak koyun kara koyun belli olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana geç RS aldıran kader utansın, Kağan
    Geç oldu ama güzel oldu, yavaş yavaş yapıyoruz güzel güzel. RS ler kıymetli arabalar, piyasaya bakıyorum yanına yaklaşamayacak arabalar daha pahalı.

Umarım bu konu sayesinde RS ile ilgili bilinirlik ve algı değişir. RS için yeni konu açmadığıma da pişman oldum aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geç oldu ama güzel oldu, yavaş yavaş yapıyoruz güzel güzel. RS ler kıymetli arabalar, piyasaya bakıyorum yanına yaklaşamayacak arabalar daha pahalı.

Umarım bu konu sayesinde RS ile ilgili bilinirlik ve algı değişir. RS için yeni konu açmadığıma da pişman oldum aslında.
    Malı bilen biliyor Kağan. FR ve UK.de kıymet gören arabalar bunlar. Adamlar buralarda gazete kuponuyla duvar saati alır gibi istediği arabayı alıyorlar. Keyifler tıkır. Ama işi bilen adam yine gidip bunları alıyor
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pedalı taktım. Araba şık diye çalıştı ne bir stop etme ne bir sabit devirde takılma vs olmadı.

Pedal orj değil üzerinde bir mais amblemi ya da orj deki gibi bir etiket görmedim.

Zaten RS için aluminyumlu pedal da yok ortalıkta, orj pedal üzerinden söktüğüm parçayı gelen pedala monte ettim.

Perçin tabancam yok şuan, onu alınca bu vidaları söküp perçinle daha orj hale getireceğim.

Şu damla sticker ları aldım. Kaliperleri siyah yapıp bunları takacağım bakalım nasıl olacak.

Sonra bi çıktık dolaştık geldik, tabi yine nazarlardayız 1 gece dışarıda bıraktım, stenin veletleri arka tamponu çizmişler

Çıkmayan nazar yapmışlar

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pedal icin percin sahane fikir. Percini gormeden once "Kaan bunlari neden yildiz vida ile takmis, alyan ile daha guzel olurdu" diyordum, adam zaten nirvanaya goz dikmis

Damla sticker yapma. Yakistiramadim. Elinden is gelen adamsin. Git al brembo sticker, veya istedigin ebatta kendin tasarlayip ciktisini al, boya ve vernik ile duzgun bir netice elde et derim. Brembo sticker icin: link

Dipnot: eger aluminyum pedal orjinal pedal ile beraber geliyorsa ustunde parca no veya damga olmayabilir. Neticede senin degistirdigin parcanin ustunde aluminyumu olani olacagindan boyle bir sey olabilir gibi geldi. RS ustadlari aydinlatir
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedal icin percin sahane fikir. Percini gormeden once "Kaan bunlari neden yildiz vida ile takmis, alyan ile daha guzel olurdu" diyordum, adam zaten nirvanaya goz dikmis

Damla sticker yapma. Yakistiramadim. Elinden is gelen adamsin. Git al brembo sticker, veya istedigin ebatta kendin tasarlayip ciktisini al, boya ve vernik ile duzgun bir netice elde et derim. Brembo sticker icin: link

Dipnot: eger aluminyum pedal orjinal pedal ile beraber geliyorsa ustunde parca no veya damga olmayabilir. Neticede senin degistirdigin parcanin ustunde aluminyumu olani olacagindan boyle bir sey olabilir gibi geldi. RS ustadlari aydinlatir
    Damla sticker için sopayı yedim zaten bu işlerden anlayan bir forumdaştan ben ısıyı hiç dikkate almadım.

2. sert frende eriyecek gidecek. İşin görsel kısmında kalmışım ben.

Sticker ile çözeceğiz gibi duruyor o işi, siyah + truncu çok kafama yattı bir üzerinde göreyim istiyorum.

Pedal işi şöyle aslında, pedalın ayak basma yerine kadar her şeyi aynı, RS pedalında aluminyum parçanın altında 2mm lik bir ince sac plaka var, aluminyum parça bunun üzerine perçinleniyor.

megane2 düz olanda ise plastik ayak basma yeri var. rs in orj pedalındaki bu kısım sökülmüyor maalesef direkt kaynaklı. Ha 2 pedaldan 1 pedal yapılır, bozuk olanı kesersin, sağla olanı da keser oraya kaynatırsın, ama sağlıklı olur mu ? ya da bu kadar emeğe gerek var mı sorusu akla geliyor.

Bence plastik üzerine perçin montajı yeteri kadar iş görecek gibi duruyor.

Erteliyordum ne zamandır şu perçin tabancasını alayım bu gün.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Damla sticker için sopayı yedim zaten bu işlerden anlayan bir forumdaştan ben ısıyı hiç dikkate almadım.

2. sert frende eriyecek gidecek. İşin görsel kısmında kalmışım ben.

Sticker ile çözeceğiz gibi duruyor o işi, siyah + truncu çok kafama yattı bir üzerinde göreyim istiyorum.

Pedal işi şöyle aslında, pedalın ayak basma yerine kadar her şeyi aynı, RS pedalında aluminyum parçanın altında 2mm lik bir ince sac plaka var, aluminyum parça bunun üzerine perçinleniyor.

megane2 düz olanda ise plastik ayak basma yeri var. rs in orj pedalındaki bu kısım sökülmüyor maalesef direkt kaynaklı. Ha 2 pedaldan 1 pedal yapılır, bozuk olanı kesersin, sağla olanı da keser oraya kaynatırsın, ama sağlıklı olur mu ? ya da bu kadar emeğe gerek var mı sorusu akla geliyor.

Bence plastik üzerine perçin montajı yeteri kadar iş görecek gibi duruyor.

Erteliyordum ne zamandır şu perçin tabancasını alayım bu gün.
    Isi benim de aklima gelmedi desem yalan olur, ama ote yandan, ne kadar isinacagindan emin olamadigim icin bir sey demedim. Tamam, diskleri akkor hale getirebiliyoruz da kaliper yuzeyi ne kadar isinir, onu bilemiyorum. Neyse, benim bakis acim bu degildi zaten. Arabasina duskun insanlarin bile erinecegi seyleri leblebi cekirdek misali uygulayan, yapan, beceren insansin, bu onlarin yaninda fazla kolay. O yuzden zaten gorur gormez "nasil yani" oldum. Yahu pedali percinlemekten bahsediyorsun, daha fazla konusmama sanirim gerek yok
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgisini çeken olur diye ekliyorum videoyu.

Arabaya cutout egzoz yapmıştım, sonra şu washer işi çıkınca bu aleti +12v tetik ile çalıştırmak için araç içine kablo çekmem gerekiyordu.

Araç içinde harici bir kablo ve buton istemediğim için bunu cutout un kumandasındaki bagaj düğmesine nasıl bağlarım diye düşünürken aşağıdaki yöntemi buldum.

Biraz kafa yordum ama hem keyif aldım hem de istediğim neticeyi elde ettim.

Kısaca bahsedeyim, hw516 denen alete +12v ile bir tetik verince ayarladığım süre kadar cihaz dan negatif çıkış alabiliyorum.
    Negatif olmasının güzel yanı tüm yük röle üzerinden geçiyor.

Ama işin kötü kısmı, kumandadaki bagaj düğmesine basınca modül den negatif çıkış alıyor olmam.

Biraz uğraştıktan sonra yahu ben negatif çıkış ile pompa çalıştırıyorum zaten diye ufak çaplı bir aydınlanma yaşadım, dedim evlat sen bunun sinyal kısmına +12 gönderecek şekilde ayarlasana.

Lehim di kabloydu sıcak silikondu derken aşağıdaki video çıktı ortaya. Bu işin en güzel tarafı kendimi geliştirmek, negatifi tetik ile +12 çıkışı alıp cihaza bağlayacak bilgi birikimi elde etmek.

hayatımda ilk defa böyle bir zamanlama devresi görüyorum, kurcalarken çözdüm işi Belki birisine faydalı olur diye de video da detaylı şekilde açıklamaya çalıştım.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgisini çeken olur diye ekliyorum videoyu.

Arabaya cutout egzoz yapmıştım, sonra şu washer işi çıkınca bu aleti +12v tetik ile çalıştırmak için araç içine kablo çekmem gerekiyordu.

Araç içinde harici bir kablo ve buton istemediğim için bunu cutout un kumandasındaki bagaj düğmesine nasıl bağlarım diye düşünürken aşağıdaki yöntemi buldum.

Biraz kafa yordum ama hem keyif aldım hem de istediğim neticeyi elde ettim.

Kısaca bahsedeyim, hw516 denen alete +12v ile bir tetik verince ayarladığım süre kadar cihaz dan negatif çıkış alabiliyorum.
    Negatif olmasının güzel yanı tüm yük röle üzerinden geçiyor.

Ama işin kötü kısmı, kumandadaki bagaj düğmesine basınca modül den negatif çıkış alıyor olmam.

Biraz uğraştıktan sonra yahu ben negatif çıkış ile pompa çalıştırıyorum zaten diye ufak çaplı bir aydınlanma yaşadım, dedim evlat sen bunun sinyal kısmına +12 gönderecek şekilde ayarlasana.

Lehim di kabloydu sıcak silikondu derken aşağıdaki video çıktı ortaya. Bu işin en güzel tarafı kendimi geliştirmek, negatifi tetik ile +12 çıkışı alıp cihaza bağlayacak bilgi birikimi elde etmek.

hayatımda ilk defa böyle bir zamanlama devresi görüyorum, kurcalarken çözdüm işi Belki birisine faydalı olur diye de video da detaylı şekilde açıklamaya çalıştım.

okuduklarımdan hiç bir şey anlamadım ama ellerine sağlık Röle diyor negatif diyor bende hiç yok onlar.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuduklarımdan hiç bir şey anlamadım ama ellerine sağlık Röle diyor negatif diyor bende hiç yok onlar.
    Amaç: İntercooler ın üzerine su fışkırtmak.

Hedef: bunu araç içinde kablo + düğme olmadan yapmak.

Ekipman: Eldeki cutout egzozun bagaj açma tetiğini kullanarak zamanlama zımbırtısını çalıştırmak.

Mevzu: SGN bacağıma +12v ver kardeşim, ben de sana - out yazan bacaktan ayarladığın saniye / dakika kadar negatif çıkış vereyim diyor.

Bizde de +12 tetik yok, kumandanın tuşuna basınca merkezi kilit modülü bana babacım sana - tetik gönderiyorum al ne yaparsan yap diyor.

Mantığı anlamak adına elinde bir Led lamba olduğunu düşün, + ve - kabloları var.

Sen + yazan kabloyu akünün + sına değdiriyorsun, sonra - kabloyu da bu kumanda modülünün çıkışına bağlarsan ve tuşuna basarsan sana eksi bağlantıyı veriyor lamban yanıyor.

Mantığı basit ama röle ile bunu kurmak elektronik temeli sıfır olan benim için azıcık uğraştırdı.

Zaten keyfi de bunu kendimin kurcalayarak bulması. Sen al bir tane multimetre, ben sana anlatırım. Ufacık 100 TL lik alet ne arızalar buluyor ne işler görüyor

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam bana göre bir mekanizma aslında.Benim iat 50 yle başlıyo maşallah

Yakın olsak keşke senle yapardık valla aabi
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam bana göre bir mekanizma aslında.Benim iat 50 yle başlıyo maşallah

Yakın olsak keşke senle yapardık valla aabi
    Malzemeleri al ben sana tane tane tarif edeyim. Ya da al gönder yapayım geri göndereyim. Ama Kargo fiyatları can yakıyor yazık kargo ücretine.

İat o kadar yüksekse cooler'ı bir kontrol et mümkünse. 50 çok fazla.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malzemeleri al ben sana tane tane tarif edeyim. Ya da al gönder yapayım geri göndereyim. Ama Kargo fiyatları can yakıyor yazık kargo ücretine.

İat o kadar yüksekse cooler'ı bir kontrol et mümkünse. 50 çok fazla.
    Abi cooler çok küçük ve sol ön sis farının arkasında.Soğutma çok zayıf yani abi.Şimdi düğün telaşı abi sıra gelmiyor bizim kerataya.Sağolasın teklifin için
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatif tetikleme ile paralel evrene açılan portatif bir kapı yapma peşinde. İlk yolcusu da ben olacağım. Güzel ve zamsız bir yer ise haber veririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatif tetikleme ile paralel evrene açılan portatif bir kapı yapma peşinde. İlk yolcusu da ben olacağım. Güzel ve zamsız bir yer ise haber veririm.
    Yav ben de diyorum forumdan kimdi bu youtube da yorum yapan Senmişsin, çok yaşa emi.

Negatif tetik önemli ama cidden ben açıklayıcı şekilde anlatabildiğime inanırken yorumlardan bunu çok becerememiş olduğum hissine kapılıyorum şuan

Tüm elektrik röle üzerinde, bu güvenlik açısında önemli bir ayrıntı, hayatta pozitifiz ama röle de negatif

paralel evren varsa ilk seni çekip kurtarıcam bu hayattan

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç: İntercooler ın üzerine su fışkırtmak.

Hedef: bunu araç içinde kablo + düğme olmadan yapmak.

Ekipman: Eldeki cutout egzozun bagaj açma tetiğini kullanarak zamanlama zımbırtısını çalıştırmak.

Mevzu: SGN bacağıma +12v ver kardeşim, ben de sana - out yazan bacaktan ayarladığın saniye / dakika kadar negatif çıkış vereyim diyor.

Bizde de +12 tetik yok, kumandanın tuşuna basınca merkezi kilit modülü bana babacım sana - tetik gönderiyorum al ne yaparsan yap diyor.

Mantığı anlamak adına elinde bir Led lamba olduğunu düşün, + ve - kabloları var.

Sen + yazan kabloyu akünün + sına değdiriyorsun, sonra - kabloyu da bu kumanda modülünün çıkışına bağlarsan ve tuşuna basarsan sana eksi bağlantıyı veriyor lamban yanıyor.

Mantığı basit ama röle ile bunu kurmak elektronik temeli sıfır olan benim için azıcık uğraştırdı.

Zaten keyfi de bunu kendimin kurcalayarak bulması. Sen al bir tane multimetre, ben sana anlatırım. Ufacık 100 TL lik alet ne arızalar buluyor ne işler görüyor
    @enesy ve ben sıfırın altında oluyoruz bu durumda yine ben de onunla aynı yorumu yapmıştım kendi kafamda, şimdi de oturmadı mevzu

bana mühendis diyolar da diyorum endüstri mühendisi tam mühendis sayılmaz, şu an emin oldum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler