User Tag List

Sayfa 30/44 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
821 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @enesy ve ben sıfırın altında oluyoruz bu durumda yine ben de onunla aynı yorumu yapmıştım kendi kafamda, şimdi de oturmadı mevzu

bana mühendis diyolar da diyorum endüstri mühendisi tam mühendis sayılmaz, şu an emin oldum
    Tekrar basitçe yazmaya çalışayım, önce basit olarak bu m.kilit modülünden çıkan tetik ne işe yarıyor, 1. görsel bunu anlatıyor.

Düğmeye basınca bu lamba yanıp sönecektir.

2. görselde ise modülün negatif tetiğini kullanarak 2x röle vasıtasıyla istediğimiz süre kadar +12v çıkışı elde ediyoruz.

Ben tuşa bastım M.kilit in tetiğinden çıkan mor kablodan (-) sinyal röle 1 in 85 bacağına "ben geldim kardeş sen 87 bacağından +12V çıkar" dedi.

Röle 1 in 87 bacağından dan +12 yi çıkardı (aslında 1 saniye kadar +12 gönderdi) ve timer modülünün SGN kısmına gönderdi.

SGN=Sinyal kısmı oo kardeş +12v gelmiş hoş gelmiş diyerek, gideyim modülün - OUT yazan bacağından, kullanıcının ayarladığı süre kadar negatif bir sinyali 2. rölenin 85 bacağına göndereyim dedi.

Bu sinyal 2. rölenin 85 bacağına geldiği sürece röle 87 bacağından +12v çıkış verecek.

O da bizim alıcımızı (Lamba / silecek motoru) çalıştırıyor.

Siyahlar (-)
    Kesik Kırmızı (+) 12v
    Mor (-) Tetik
    Düz kırmızı +12V Çıkışlar (Röle 87 bacağı)

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bizi de ağlatmaz umarım.

Ama bu hata arabayı yıkadıktan sonra oldu, akşam bir silecek altını sökeceğim, umarım bir yerlere su girmemiştir.

Çünkü arabayı çalıştırdım garajdan çıkardım yıkadım yaptığım iş bu. Ertesi sabah marş yaptım ve BUMM

Akşam ak koyun kara koyun belli olacak
    abi yeni görüyorum mesajı,düzeldi mi sorun?
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi yeni görüyorum mesajı,düzeldi mi sorun?
    Eveeet pedalı taktım ve sorunsuz çalıştı.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bari abi hadi gözün aydın
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pedalı takmadan hemen önce çalıştırmayı denemiş miydin?

Bu arada videodaki anahtar Mondeo anahtarı ile birebir aynı neredeyse. Nereden almıştın?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedalı takmadan hemen önce çalıştırmayı denemiş miydin?

Bu arada videodaki anahtar Mondeo anahtarı ile birebir aynı neredeyse. Nereden almıştın?
    Şöyle, pedalı söktüm ben zaten içinde ne var diye, bir film var. Söktüm onu temizledim ettim ama gel gelelim filmin üst yüzeyi çok aşınmış ömrünü tamamlamış.

Pedalsız çalıştırmadım, ama pedal üzerinde çeşitli onarımlar denedim nafile. Araba ya çalıştı stop etti ya da çalıştı 2500 dd da sabit kaldı.

Aldığım pedal geldi, direkt taktım ve marş yaptım sorunsuz şekilde çalıştı. Sonra da işte aluminyum vs kısmını hallettim.

Anahtarı ben almadım aslında cutout yaptığımda egzozcu bu modülü taktı, tamamen şans eseri. Saçma sapan bir anahtarı da olabilirdi, bunun görseli güzel gerçekten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle, pedalı söktüm ben zaten içinde ne var diye, bir film var. Söktüm onu temizledim ettim ama gel gelelim filmin üst yüzeyi çok aşınmış ömrünü tamamlamış.

Pedalsız çalıştırmadım, ama pedal üzerinde çeşitli onarımlar denedim nafile. Araba ya çalıştı stop etti ya da çalıştı 2500 dd da sabit kaldı.

Aldığım pedal geldi, direkt taktım ve marş yaptım sorunsuz şekilde çalıştı. Sonra da işte aluminyum vs kısmını hallettim.

Anahtarı ben almadım aslında cutout yaptığımda egzozcu bu modülü taktı, tamamen şans eseri. Saçma sapan bir anahtarı da olabilirdi, bunun görseli güzel gerçekten.
    Senin gibi titiz bi kullanıcıyı, RS gibi bi şaheserle çok daha önceden tanıştırmayan kader utansun, Kağan.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    22.07.2023 günceli olsun,

Ne zamandır şu bagaj kapağındaki verniksiz kısım dikkatimi çekiyordu.

Bagajın yapısı gereği çok fazla güneş alıyor o kısım.

Hızlı bir operasyon ile önce polisaj arından vernik atarak durumu 8/10 olarak kurtardım.

Öncesi durumu gösteren bir foto buldum,

Sonrası da bu şekilde oldu, aracın rengi ruhsatta kırmızı geçiyor ama bende NET TRUNCU, ve biraz alacalı bulacalı baktığın açıya göre değişiyor. Bence güzel ama kimisi beğenmeyebilir.

Yapım aşaması ve detaylar.

Şurada görüldüğü üzere bagajın kenarında aslında vernik ufaktan kalmış. Normalde bu vernikleri de sökmek daha iyi olurdu ama ben sökmeden devam ettim.
    Çok fazla göze gelmiyor bana kalsa.

Panelin durumu polisaj öncesi oldukça matlaşmış halde,

Spot bir deneme yapıyorum,

Spot deneme güzel netice veriyor,

Biraz daha uzaktan bir kare,

Maskeleme için büyük boy çöp poşeti kullanıyorum, güzel oluyor böyle bir iş yapacak olan varsa tavsiye ederim.

Garajın içinden dışarı doğru çektiğim için fotoların bazıları çok iyi çıkmadı.

Arabanın sürekli bir yeri çiziliyor, nazar mı desem özellikle mi yapıyorlar desem, ne desem bilemedim.

İlk aldım sanayiye bıraktım sağ çamurluğu sürtüp farı çizdiler, abi geldiğinde böyleydi oldu, tamam dedim geçtim.

hep garajda duran arabayı yıkadım 1 gün dışarıda bıraktım bi geldim arka tampon sol kısmı çizik, arka çamurluk ve kapı çizik.

Veletlerden şüpheleniyorum bakalım yakalarsam bir tanesini çekicem kulaklarını

Arka tamponun bu çizik kısmını yaparken ufak bir bölge de pasta denemesi yaptım, netice güzel oldu. Vakit buldukça komple girişeceğim.

Ufak bir yansıma, arka sol cam tarafı.

peace

ilk haline göre bence geçerli derecede güzel oldu ne dersiniz ?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafta farklı renk gibi duruyor orası, bagaj metal de o kısım plastik mi acaba?

Canlı gözle muhtemelen daha iyi duruyordur, deneme yaptığın fotolarda fark barizken mesajın başında "sonrası böyle oldu" dediğin yerde bir şey değişmemiş gibi duruyordu, sonra ikna oldum Arkaplan çok parlak olduğundan da fotoğraflar yanıltmış olabilir

Eline sağlık gün sonunda yorumlarından içine sindiğini anlıyorum, güle güle kullan

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık başkan. Biz lift olsamı diye düşünürken sen boyutu boyahane de olsa ya taşıyosun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafta farklı renk gibi duruyor orası, bagaj metal de o kısım plastik mi acaba?

Canlı gözle muhtemelen daha iyi duruyordur, deneme yaptığın fotolarda fark barizken mesajın başında "sonrası böyle oldu" dediğin yerde bir şey değişmemiş gibi duruyordu, sonra ikna oldum Arkaplan çok parlak olduğundan da fotoğraflar yanıltmış olabilir

Eline sağlık gün sonunda yorumlarından içine sindiğini anlıyorum, güle güle kullan
    ilk haline göre çıplak gözle net iyileşme var. Ama arabanın rengi gereği sanırım güneş gören yerler açık turuncu, tamponlar daha koyu.

Bir de bu rengi tutturan pek olmamış bu güne kadar, muhtemelen tamponlar falan boyalı o yüzden böyle bir durum yaşıyoruz.

Benim vernik attığım alan plastik, üst kısmı açık renk turuncu görünen yer metal. Biraz alacalı bulacalı dedim ya işte bundan dolayıydı

Eskisinden iyi oldu o açıdan içime sindi. Komple bir pasta yapabilirsem ton farkı geçmese de parlaklık falan iyileşeceği için bence daha diri duracak.

kıyısında köşesinde kozmetik kusurlar var arabanın ama dert edilecek işler değil. Elletmeye gerek yok bence. sol çamurluk sol kapı ve sağ arka çamurluk çıta altı boyalı sadece.

Kalanı boyatmak RS için hata olur. Milleti biliyosun "aa boyalı kesin pert" vs vs gibi manasız yorumlar yapmayı seviyorlar.

Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık başkan. Biz lift olsamı diye düşünürken sen boyutu boyahane de olsa ya taşıyosun
    Hedef 100m2 bir alan. 2 ye bölüp 1 kısmı mekanik bir kısmı boyahane yapmak. Sonra işi ticarete döküp sene de 3-4 aracı hakkıyla düzeltip satıp beyaz yakalı kölelikten ufak ufak uzaklaşmak, ama biraz zamanı var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba sıfır bile olsa plastik tampon ve metal paneller arasında renk tonu kesinlikle ve illa ki olur Kağan.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk haline göre çıplak gözle net iyileşme var. Ama arabanın rengi gereği sanırım güneş gören yerler açık turuncu, tamponlar daha koyu.

Bir de bu rengi tutturan pek olmamış bu güne kadar, muhtemelen tamponlar falan boyalı o yüzden böyle bir durum yaşıyoruz.

Benim vernik attığım alan plastik, üst kısmı açık renk turuncu görünen yer metal. Biraz alacalı bulacalı dedim ya işte bundan dolayıydı

Eskisinden iyi oldu o açıdan içime sindi. Komple bir pasta yapabilirsem ton farkı geçmese de parlaklık falan iyileşeceği için bence daha diri duracak.

kıyısında köşesinde kozmetik kusurlar var arabanın ama dert edilecek işler değil. Elletmeye gerek yok bence. sol çamurluk sol kapı ve sağ arka çamurluk çıta altı boyalı sadece.

Kalanı boyatmak RS için hata olur. Milleti biliyosun "aa boyalı kesin pert" vs vs gibi manasız yorumlar yapmayı seviyorlar.

Hedef 100m2 bir alan. 2 ye bölüp 1 kısmı mekanik bir kısmı boyahane yapmak. Sonra işi ticarete döküp sene de 3-4 aracı hakkıyla düzeltip satıp beyaz yakalı kölelikten ufak ufak uzaklaşmak, ama biraz zamanı var.
    1haftadır yine hanımı kandırıp hobi bahçesi adı altında kendime atolye bakıyorum. Ama en son planı anladı hanım. Hobi bahçesi dağda denizde havadar yerde olur sen evin yakınlarında bakıyorsun olmaz o iş dedi.

Geçen sene senelik kirası 5000 liraya bir araçlık müstakil kapalı garaj vardı kiralık. Tutsammı derken 1 gün içinde tutuldu ilandan kalktı. Keşke ama keşke tutsaydım orayı.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1haftadır yine hanımı kandırıp hobi bahçesi adı altında kendime atolye bakıyorum. Ama en son planı anladı hanım. Hobi bahçesi dağda denizde havadar yerde olur sen evin yakınlarında bakıyorsun olmaz o iş dedi.

Geçen sene senelik kirası 5000 liraya bir araçlık müstakil kapalı garaj vardı kiralık. Tutsammı derken 1 gün içinde tutuldu ilandan kalktı. Keşke ama keşke tutsaydım orayı.
    ah be çok iyiymiş vallahi, senelik 5k 10k civarı bulsam bir yer şuan atlarım üzerine gerçekten.

Garajda baya iş kotarıyorum ama ticari mantığa uyacak işleri yapamıyorum maalesef. Özellikle boya işi dert, çok kokuyor maske ile garajı kapatıp boyuyorum genel olarak ama yine de arıza çıksa çıkar yani.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, çok güzel olmuş

Stickerı sök derim; benzer yerde arkadaşımın aracında var, önceki sahibinde uygulanmış; maalesef hangi detailing garaja götürdüysek vernik yanmış boyanması lazım diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, çok güzel olmuş

Stickerı sök derim; benzer yerde arkadaşımın aracında var, önceki sahibinde uygulanmış; maalesef hangi detailing garaja götürdüysek vernik yanmış boyanması lazım diyor
    Şu fotoları çekerken ben de sticker dan hevesimi aldığımı hissettim biliyor musun Akşam sökeyim onu, ufak bir polisaj ile altını da düzeltiriz güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle tricity yi anlık olarak tricity için bir ilan atan @TLH Talha kardeşime çiçeğim gel ben sana vereyim bizdekini dememle o da tamam abi aldım demesiyle en hızlı satılan tricity ünvanını alarak tek imza ile uğurladık.

Hayrını görsün, kazasız belasız güzel günlerde binsin.

Sonra tabi eldeki motor gidince havalar da güzel olunca ne alalım ne alalım diye aramaya başladık.

Tricity yi verdiğimiz anda Talha nın 50 cc lik wing i de kardeşime almış olduk, tam al gülüm ver gülüm oldu.

Zaten anlaşmamız ben motor alana kadar 50cc bende kalacaktı. Neyse 50 cc ile geçen 2 huzursuz günden sonra, aşağıdaki yamaha delight'ı 20 km mesafe de ve güzel sayılabilecek bir rakama denk getirince satın aldık. Muayenesi yoktu motorun onun için 1 hafta kadar rötarlı alım işlemi oldu, muayene açısından da uğraşmayacağız bu güzel oldu.

Satıcıdan gelen 2 foto,

Noter sonrası pozu. Daha aleti görür görmez ben elleri ovuşturdum bununla güzel mesai yaparız diye

Hemen aynaları söktüm. Sol aynaı sökmek zulüm oldu 30 dk kadar uğraştım ama netice de söktüm.

Yapacağım işler için önden malzemeleri almıştım.

Aynanın 1 tanesini de bozdum, mekanik aynayı bozan tek insan olabilirim.

Sanırım gri ayna fetişim var. (Hanımın koyduğu teşhis, her arabanın aynasını gri yaptın dedi)

Sonra hemen ön taraftan sökmeye başladım, ön grenajı ve far üstü kapağı vs söktüm. Km göstergesini parlattım, etrafını da polisaj yaptım olabildiğince.

Ön tarafı sökünce sinyaller elime geldi, dedim bunlar az yanıyor bunlara bir katkı yapmam lazım.

Sinyallerin ayakları kırıktı bol sıcak silikon vardı onlardan kurtardım. Ben de geri monte ederken sıcak silikon yaptım ama çok daha makul şekilde.

Camlar kötü durumdaydı onlara 1500 - 2000 kum zımpara sonra polisaj.

Şu foto da tamam dedim bunlar oldu,

Ufak tefek kılcallar var ama çok da dert etmiyorum açıkçası.

Sonra eldeki malzemelerden kenarda duran led leri monte ettim.

Sonra far camını zımparaladım,

Ön cam polisaj sonrası.

park lambasını ve kısa uzun farı led ile değiştirdim. Her arabadan 1-2 parça artırmanın güzellikleri. Elimi nereye atsam bişi çıkıyor.

Sonra dedim sökmüşken derine daha derine in, göstergeyi de söktüm. İçindeki sarı 12v normal lambaları (bozuktu çoğu) değiştirdim led yaptım.

Taktığım led ler değişik bir tip olduğundan aydınlatma çok homojen olmadı. Kötünün iyisi.

Sonra verdim 2000 kum zımparayı verdim pasta yı.

Araya bir "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" de ekleyelim, şanlı bayrağımız da görünsün

2000 kum zımparaya devam,

Arka kuyruğu da boyadım zımpara yapıp. Güzel oldu.

Siperliği de taktım,

Dağınık bir RS in yanında toplanmaya az kalmış bir delight,

Seleye kılıf almıştım onu takmak için seleyi söktüm.

Dedim yağ bakımı yapayım, demez olaydım Ustalık eseri. Karter tapasına da hızlı yapıştırıcı basmak çok kral hareket.

Elimde fren yağı çekmek için aldığım bir zamazingo vardı, onla yağı yağ konan yerden çektim.

Noter sonrası eşim hemen gezmeye gitmiş sticker lar almış, dedim pasta yapayım sonra yapıştırırız.

Bu da bitti artık boya parlatması yağ bakımı tamam. Lambalar değişti. Diferansiyel yağı değişti.

orj siperlik 3k+ bu alet 379 TL

Orj gibi olur mu bilmem ama fonksiyonel olarak çok iyi çalışıyor. Sadece montaj ayakları ince, onları daha kalın bir malzeme den bükünce daha sağlam olacak.

Evet motorla işimiz bitti, şimdi biniyoruz güzel güzel. Alet 2014 model 115 cc gayet bize yetecek kadar hızlı.

Özellikle 2 günlük 50cc faciasından sonra ilaç. Dengesi de gerçekten çok iyi, frenleri vs de güzel.

Tricity den sonra yoldaki çizgilerden geçerken biraz korkutsa da sanırım alışacağım.
    Konu KÖROĞLU tarafından (03-08-2023 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: deneme 2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rs i parçaladıkça parçaladık *****,

şu arkadaşlar paslanmış içime sinmedi.

sonra amerikan park tan kalan far kablo tesisatının içinden geçme hadisesini düzelttim.

Şu amerikan park'ı bulana sevgiler !!!

Sonra silecek deposunun üzerindeki motorların kablolamasını da düzelttim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    revize 222222

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler