User Tag List

Sayfa 31/44 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
821 sonuçtan 571 ile 589 arası

Konu: Otomobiller & DIY

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmayın geçen zamanda boş durduk, revize geliyor. Çok foto var o yüzden arka arkaya olması için 2-3 flood yapacağım.
    akit gelsin senin konuda "yeni mesaj var" rengini gorunce istemsiz heyecanlaniyorum
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KÖROĞLU sanirim RS'in kaliperleri boyadin, senin 107 konunda da, bu konuda da kacamak fotograflardan gordugum kadariyla. Merakta birakmasan da gorsek soyle
    öyle işte.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @KÖROĞLU sanirim RS'in kaliperleri boyadin, senin 107 konunda da, bu konuda da kacamak fotograflardan gordugum kadariyla. Merakta birakmasan da gorsek soyle
    insta da koroglutamirhanesi adresim var oraya eklemişim kaliperleri ama telefonda bulamadım buraya ekleyemedim.

Bu arada iyi hatırlattın geçen çıktık dolaştık geldik, damla stciker lar bakalım hala yerinde mi

Rs ile pek zaman geçiremiyoruz bu ara, çok fazla işi kalmadı, ben de biraz sallıyorum açıkçası. Delight ve 107 gelince garaja RS in pabucu dama atıldı biraz.

Kaan Koroğlu on Instagram: "Kaliperleri siyah yapıp uzrine damla sticker brembo aldım. Bakalım ne kadar dayanacak damla sticker. Sırf meraktan takıyorum bunları.

#renaultsportturkey #brembo #brembobrakes"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insta da koroglutamirhanesi adresim var oraya eklemişim kaliperleri ama telefonda bulamadım buraya ekleyemedim.

Bu arada iyi hatırlattın geçen çıktık dolaştık geldik, damla stciker lar bakalım hala yerinde mi

Rs ile pek zaman geçiremiyoruz bu ara, çok fazla işi kalmadı, ben de biraz sallıyorum açıkçası. Delight ve 107 gelince garaja RS in pabucu dama atıldı biraz.

Kaan Koroğlu on Instagram: "Kaliperleri siyah yapıp uzrine damla sticker brembo aldım. Bakalım ne kadar dayanacak damla sticker. Sırf meraktan takıyorum bunları.

#renaultsportturkey #brembo #brembobrakes"
    Imzanda da varmis halbuki instagram adresin, ben bu zamana kadar nasil gormedim acaba Neyse, bastim takibi. Damla stickerlar ile alakali fikrimi beyan etmistim, tez zamanda merakini giderip hakkiyla kaliperlerini boyarsin umarim
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O işi yapıcaz tekerleri sökeceğim yeniden, far yükseklik ayarı tamiri için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RS en son cooler washer için dağınık durumdaydı onu topladım güzelce. Coolar washer'ı test ettim ama iat kısmında beklediğim kadar bir düşüş olmadı.

10 saniye su verecek şekilde ayarlı 3 tane nozul ile su püskürtüyorum cooler'a test ortamında sabit hızla ve tempolu olarak denedim, 32 dereceler den 30 lara kadar düşürüyor iat'ı.

Benim beklentim daha fazlaydı açıkçası, olsun hiç yoktan iyidir, öğrenmiş olduk, röle kullanmayı pekişitirdik, timer devresinin mantığını ve bağlantı şekillerini çözdük. Güzel bir çalışma oldu.

Bu arada tabi depoya buz vs atarak da bir deneme yapmak lazım belki o zaman daha iyi bir netice alınır.

Sonrasında plakalardan çok memnun değildim, app bastırdık ürünler geldi. Ben de biraz daha iyileştirip araca taktım.

2 kat vernik sonrasında hoş bir netice çıktı bence ortaya.

Plakalıkları sökünce altında 500 tane delik yoktu, aracın zaten 4. sahibiyim 1 defa plaka değişmiş. Ama bolca silikon ve çift taraflı bant çıktı, temizledik.

Akfix in etiketk sökücüsü çok iş görüyor ben baya memnun kaldım bu tarz işlerde.

Öncesi sonrası yapalım fark ortaya çıksın,

Sonra kırık olan far yükseklik ayarını hallettim. Kenarda duran plakalık önün malzemesini ayar kolu olarak yapıştırdım epoksi ile, 1 gün bekledikten sonra taş gibi oldu.

Burada da 404 ün epoksi si var ondan da oldukça memnunum uygun rakama güzel işler çıkarıyor. (Sayfaya reklam mı alsak ne yapsak )

Kutunun içindeki parça karbüratör muylusu denen bir malzeme ayar kolu ile alt bağlantı arasına monte edeceğim.

Bu ayar zamazingosunun içinde bir şeyler oynuyor pek çalışacağını sanmıyorum ama takınca göreceğiz iş yapacak mı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyacılık desen var , yaratıcılık desen var ...

abi reklam da al, dükkan da aç .. benden söylemesi

dükkanın adı da " yaratıcı fikirler atölyesi "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boyacılık desen var , yaratıcılık desen var ...

abi reklam da al, dükkan da aç .. benden söylemesi

dükkanın adı da " yaratıcı fikirler atölyesi "
    Altyapımı buna göre hazırlıyorum aslında, hedefim de 107 deki gibi al topla ama adam gibi topla, ne yapıldığını alacak adam bilsin şeklinde yap ve sat.

Müşteri ile uğraşamam ben o kadar sabırlı değilim biliyorum kendimi, ama sene de 3-4 aracı hayata döndürüp satsam hem ek gelir olur hem de hobimizi geliştiririz.

İşi profesyonelleştirince beklenti müşteri nezdinde yüksek oluyor, ben kendimi ikna ettiğim kadar iş yaptığımda bana yetiyor. 107 ile bi adım attık bakalım arkası gelecek mi

Kurumsal hayatta şartlarım da iyi, eğer o tarafta sıkıntım olsa dükkan işini denerim ama kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buralar bayadır sakin

Ufak tefek işler var ama diğer konudaki 107 ile çok zaman harcadık, RS ve c5 e çok eğilemedik.

Bu konudaki yeşil Megane 3 satılık, araç benden çıktıktan sonra az km yaptı. Alan zaten arkadaşım güzel de baktı. meg3 arayan olursa değerlendirsin.

Benden sonra yapılan 4 sıfır lastik, iç koltuk sigara yanık tamiri vs yapıldı.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı satışlar olsun kaan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 in yağ bakımı gelmişti, onu aradan çıkardım. Bu gün iki aracı birden yıkadım.

Motorun lastiği iniyordu onu söktüm, sökmüşken tapasını da söktüm yağ kaçırıyordu.

Baktım kenarda iyi durumda aynı ölçü de lastik var, bıraktım motorcuya yarın değiştirecek lastikleri geri alacağım.

Yağ fiyatları saçma sapan bir hal alınca shell in ürününü çok öneren de olunca ap-l olanın PSA sertifikasyonunu görünce sipariş ettim.

Bakalım zamanla yorumlayacağım.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SLK Konusundan buraya da bir şeyler eklenmesi lazım kendi kendizin araç albümü gibi güzel hatıra olur diye düşünüyorum.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SLK Konusundan buraya da bir şeyler eklenmesi lazım kendi kendizin araç albümü gibi güzel hatıra olur diye düşünüyorum.
    DIY konusu çok sayfa oldu aslında, o yüzden SLK için ayrı bir konu açtım. SLK ya özel olarak girip bakabilmek iyi oluyor o açıdan.

Mekanik bir şey yok ama 1-2 foto ekleyeyim.

c5 in son pozu ile başlayalım, koca yürekli bol iç hacimli ve bol konforlu fransız ile yolları ayırdığımız gün. SLK ile takas ettik kendisini.

D sedan verip cabrioaya geçmek nerden baksak fantastik oldu. Değişiklik iyidir insanı canlı tutar, yeni araba yeni macera yeni sök tak demek bizim için.

c5 gidince tabi RS günlük binek haline geldi, günlük binmek için esasında çok uygun bir araç değil, sert bir yapısı var haliyle. c5 den sonra konfor olarak -100 sürüş keyfi olarak +100 diyerek binmeye devam ediyoruz.

RS ciddi manada kullanırken insanı tebessüm ettiren değişik bir alet. Hoş benim ilk defa sahip olduğum ve şuana kadar aldığım en güçlü araba.

Tabi o arada SLK yı sökünce RS ile biraz keyif yapalım dedik. @mikelazi Gökan abi ve eski aracımı alan kardeşim Murat ile mini bir buluşma yaptık.

Rota ağva tarafıydı, sakarya dan giderken yollar harfiyat kamyonları ve tarladan çıkan traktörlerden dolayı çok kötüydü, bu yüzden dönerken yolu uzatıp şile tarafından otobana bağlanıp döndüm.

Şile tarafı yollar çok iyi, tünellerde ufak şımarıklıklar yapmadık değil. Çok keyifli bir gün oldu, arabalar bu işlerin vasıtası olur, sohbet muhabbet yanına kar kalıyor.

Yol pis + hava da zaman zaman yağmurlu olduğu için görsel kalitesi düşük ama rengarenk fotoların olduğu bir buluşma oldu.

Şu fotoyu whatsapp durumuma koymuştum, çok fantastik bir yorum geldi. 2 megane arasında kalan c1 için "akran zorlaması" dedi bir arkadaşım. Çok güldüm bu yoruma.

Yeşil hala bir başka, renk bu kadar mı güzel olur, bu kadar mı yakışır.

Çok keyifli güzel bir gün oldu, dönüşte RS bir arıza yaktı sildim ama gitmedi. Yanımda alet edevat vardı aküyü söktüm taktım sonra pyclip ile bir daha sildim ekrandan arıza düştü.

Cutout egsoz gerçekten müthiş oldu, şehir içinde kesinlikle kötü ama otoban tarzı yerlerde kullanımı 3 te basıp bırakınca gelen o patırdama bizim kafadaki adamlar için narkoz etkisi ayratıyor resmen.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç akıl işimi koskoca gemi gibi arabayı ver kibirit kutusu gibi,şiyi al
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akran zorbalığı o. Resmen kıstırmışsınız garibim arabayı

RS.in dilinden anladın mı evlat olur zaten. Farkında mısın bilmiyorum ama o yolda koşar adım gitmektesin
    Haksız da sayılmazsın
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç akıl işimi koskoca gemi gibi arabayı ver kibirit kutusu gibi,şiyi al
    1 daha mı gelicez ulan diyerek alık abi SLK bitince fazla durmaz zaten, tech ailesinden birine gider. Sen dilekçeyi ver şimdiden hesaplat tazminatı

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akran zorbalığı o. Resmen kıstırmışsınız garibim arabayı

RS.in dilinden anladın mı evlat olur zaten. Farkında mısın bilmiyorum ama o yolda koşar adım gitmektesin
    Haksız da sayılmazsın
    RS ile vakit geçirdikçe, hele şu son istanbul rotasından sonra hani bundan vazgeçsek yerine ne gelmeli, yerine gelecek ve bu keyfi verecek araba x3 rakamlara.

O da rasyonel değil, kendi bütçe çapımızda en keyif verecek alet. Araba da gayet düzgün ekstra bir masrafı yok. Ufak ufak yapıp biniyoruz işte.

Bir quick shifter hediye edenimiz olmadı, olsa denerdik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Quick shifter da ürün gamımızda mevcuttur.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Quick shifter da ürün gamımızda mevcuttur.
    hediyeleşmek sünnettir O değil de, gelecek ay onu alayım senden yahu. SLK biraz içeri attı beni o yarayı kapatınca yeni yaralar açalım bünyeye

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    askı rotundan bahsetmemişsin.

eline emeğine sağlık kaanım çok güzel gündü.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler