User Tag List

Sayfa 35/44 İlkİlk ... 253334353637 ... SonSon
821 sonuçtan 647 ile 665 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana kızarmıyım ben yahu sabah ufak çaplı bir ateş ettim osb de duymuşsundur belki

Şu ıvır kıvır bitsin de afr için bi ist yapcam, denk gelsek ne güzel olur. Var mı ufukta ist planın ?
    Süper olur. Haber vericem olursa
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper olur. Haber vericem olursa
    Lastiklerimiz de gelmiş bayide.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakışır kocaoglana,ayakları saglam bassın yere gülel güle kullan kardeşim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakışır kocaoglana,ayakları saglam bassın yere gülel güle kullan kardeşim
    ıslakta çok dert olmaya başlamıştı abi, iyi bir şey oldu araba için. Yağmurda geçen kalkamadık teker dönüyor araba gitmiyor basınç gelince.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ıslakta çok dert olmaya başlamıştı abi, iyi bir şey oldu araba için. Yağmurda geçen kalkamadık teker dönüyor araba gitmiyor basınç gelince.
    zaten ben bu lastik ve fren işini hiç anlamıyom ,adam habire motoru yüklüyo yüklüyo yokşukadar beygir yok bukadar beygir sonra bi bakıyon ,agaa araba sarıyoo yok kayıyoo yok yanı yattı yok çamura battı beygirler gitmiyo
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten ben bu lastik ve fren işini hiç anlamıyom ,adam habire motoru yüklüyo yüklüyo yokşukadar beygir yok bukadar beygir sonra bi bakıyon ,agaa araba sarıyoo yok kayıyoo yok yanı yattı yok çamura battı beygirler gitmiyo
    Dot lar 2018, lastik dişi var ama tutunmuyor. 250+ hp araba ile son kasa hrv den tokat yedik ben tutunana kadar adam öteki ışıklara vardı

O dediğin polo vs gibi sonradan yüklenen arabalarda araba 100 hp şu bu 200 hp oldu. Frenler hala 100 hp lik arabaya göre.

RS de haliyle böyle bir durum yok, orj brembolarla geliyor ki onlar bile bazen yetmiyor. RS o açıdan bir bütün, üretilirken bu şekilde planlamış. Ha upgrade e açık tabi yürüyen konusunda.

Olsa da powerflex taksak alt üst kule gergisi taksak, paramız olsa da @kalipson kilit taksak mesela

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı satışlar köroğlu galeri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı satışlar köroğlu galeri
    Valla galerici olsak olur muşuz. 3 sene de 10. araba oldu RS,

SLK 11. 12 ler gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazı karakteri hatası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OYNATMAYA AZ KALDI DOKTORUM NEREDE post'u olsun.

Şimdi ***** üstte lastikleri attık, ta geçen pazartesi sipariş etmiştim cumartesi de taktıracaktım.

Titiz insanız ya, dedim kendi kendime bu kapaklar kıymetli. Şimdi sökerken bunları kırmasınlar, lastikçiye gitmeden evde kapakları söktüm.

Gitmeden önce de instaya falan atarım diye bi slk ile pozunu çektim.

Burada ön sol janta dikkat. Fotoyu orj ekledim çünkü az sonra size de lazım olacak.

Sizin de gördüğünüz üzere bu jant gayet düzgün çiziği vuruğu olmayan bir jant.

Lstikleri taktırdım eve geldim, orada da bi kontrol yapmadım, hava da soğuk olunca bekleme salonunda arabanın bitmesini bekledim.

Bir de eski lastiği sökerken eleman 1-2 uğraştı, dedim gözüm görmesin de gönlüm katlansın bari geçtim içeri.

Eve geldim, araba zaten pisti dedim şu kapakları takayım da yıkarım.

Kapakları aldım arabanın yanına geldim, cehemmen kapıları aralandı bi anda benim için sövmekten.

Yukarıda gördüğünüz jantın lastik takıldıktan sonraki hali. Yani bir insanın bunu yapması için dümdüz .... olması lazım.

.... lı kısmı sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Lastikçi amcaoğlunun arkadaşı, dedim olm adamların yediği b.k bu. Atla gel dedi.

Neyse gittik lastikçiye, dedim abicim bak sabah sana gelmeden çektiğim foto (yukarıdaki) bu dedim nedir.

E ama bu jantlar sprey boya dedi. Dedim ne alakası var yahu, senin eleman jantın içinden geçmiş yaralamış jantı.

Tamam dedi pzt bırak arbayı rütuş yaptırırm, dedim şaka mı yapıyorsun ne rütuşu.

Gerginlik artıyor tabi, amcaoğlu girdi araya, abi dedi biz sana eş dost gönderiyoruz dedi bu iş öyle rütuşla falan olmaz bu jantlar boyanacak.

Ben de o arada bi gel dedim şu jantı bi elle, bunla zımpara macun olması lazım.

Hala bana elemanlar böyle şu bu mır mır anlatıyor. Ses etmedim geçtim.

Sonra dedim ulan arabayı bırakıcaz bunlara arabaya da bi zarar verirler, hiç bişi olmadı alır biner bir yere vurur al başına belayı sonra.

Dedim amcaoğluna da ben bunlara araba emanet etmem. Sökerim jantları götürürüm yaptırırlar, tamam dedi sen sök getir ben onları serviste boyatıcam. iyi dedim söktüm jantları.

Arka jantlar ok, boyası çok iyi değildi. Zaten ben de lastik değişimi sonrası önler ile aynı renge boyarım diye bekletiyordum.

Ama bu ayıptır yazıktır, insan bu şekilde zarar verir mi başkasının malına. Yorumu size bırakıyorum.

Sonra dedim bunlar jantları da boyatacak ama düzgün bir iş olsun iç dış yıkadım matkap ucu fırça ile içlerini temizledim.

Hazır lastikleri de söktüm davlumbazları da güzelce yıkayayım istedim.
    Fren bakımı yapacaktım onu da lastikler boyadayken aradan çıkaracağım.

SLK yı da yıkamış oldum güzelce. @mirafiori havlu yu ancak kullanma fırsatım oldu. Kullanmadan önce yıkayın diyordu üzerindeki talimatta.
    Yıkadım ama suyunu sıktıramadım tam olarak. Ama yıkayınca anladım ki havlu cidden aşırı su tutuyor.

velhasıl-ı kelam biz titizlendikçe bu işler başımıza daha çok geliyor gibi düşünüyorum.

Ben bir işletme sahibi olsam ve şu jant bana gelse, adamın da elinde fotoğraf olsa hiç gıkımı çıkarmam, ses etmem kusura bakma der onarımını yaparım.

Ama bizde ticaret ahlakı çok farklı işliyor. Bana jantın spreyle boyanmış gibi absürd bir savunma yapmaya çalışıyor.

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı araba işinden her geçen gün uzaklaşıyorum. RS ile sanayi ye gittiğim her zaman muhakkak bir manasız duru yaşadım.

Neyse biz içimize sinecek gibi yapalım yeni sahibi keyfini sürsün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sanayi artık kerhane benim için
    Ama s.klen daima müşteri oluyor…
    Her girdiğimde çeşitli kurnazlıklar, işten anladığımı göstermek için yaptığı kurnazlığı da yüzüne vurunca aşırı bir rahatsız olma durumu, kaşların çatılma durumu…
    Neyse işte böyle böyle iş öğrendik sağolsunlar…

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant olayına üzüldüm, maalesef bende lastik sektöründeyim benzer bir olay benim yönlendirmem sonucu forumdan bir arkadaşımızın başına geldi, ciddi manada mahçup hissettim, jantını çizmişler. Anlatamıyorum saç jant muamelesi yapılmasını gerçekten çözemiyorum...
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakınan göze odun batarmış allah beterinden saklasın be kardeşim, cana gelmesin sıkma canını
    PROSTOCK GARAGE

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne yapıyorlar çırak berbere traş mı öğretiyorlar anlamıyorum. teneke jantta öğrensin eleman işi alaşımda gelsin ustası baksın. sanki hayrına iş yapıyorlar. birde referansla gidilmiş
    turbocuk istiyoruz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı satarken üzerindeki Sıfır oz ultraleggeraları herkesin öve öve bitiremediği meşhur jantçıya(!) söktürürken bir tanesini çizdiğini farkettim. Çizilmesi neyse bir de haberi yokmuş gibi salağa yatması öylemi olmuş vs diye geçiştirmesi insanı yoruyor. Eski kafa yapım olsa 3 kuruşluk jant için mahkemelik olacak kadar arbede yaşatırdım, güldüm geçtim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sanayi artık kerhane benim için
    Ama s.klen daima müşteri oluyor…
    Her girdiğimde çeşitli kurnazlıklar, işten anladığımı göstermek için yaptığı kurnazlığı da yüzüne vurunca aşırı bir rahatsız olma durumu, kaşların çatılma durumu…
    Neyse işte böyle böyle iş öğrendik sağolsunlar…
    Yıldım ben bu son yaşadığımla gerçekten.

Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jant olayına üzüldüm, maalesef bende lastik sektöründeyim benzer bir olay benim yönlendirmem sonucu forumdan bir arkadaşımızın başına geldi, ciddi manada mahçup hissettim, jantını çizmişler. Anlatamıyorum saç jant muamelesi yapılmasını gerçekten çözemiyorum...
    Can sıkıcı gerçekten, neyse boyanacak güzel olacak diye umut edelim şimdi

sakınan göze odun batarmış allah beterinden saklasın be kardeşim, cana gelmesin sıkma canını
    Sağol amcacım eksik olma

Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yapıyorlar çırak berbere traş mı öğretiyorlar anlamıyorum. teneke jantta öğrensin eleman işi alaşımda gelsin ustası baksın. sanki hayrına iş yapıyorlar. birde referansla gidilmiş
    lastik değişimi sonrası arabayı aynı yerde bilgisayarlı rot a soktum. Arabanın altındaki eleman çay içiyordu, elinde bardak vardı. Bardağın içinde de tahta karıştırıcı.

Eve geldim, o tahta karıştırıcı tamponun alt ızgarasına sıkıştırılmış. Bir de p.'in çayını karıştırdığı çubuğu arabadan çıkarmak zorunda kaldım.

Nerden baksan can sıkıcı.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı satarken üzerindeki Sıfır oz ultraleggeraları herkesin öve öve bitiremediği meşhur jantçıya(!) söktürürken bir tanesini çizdiğini farkettim. Çizilmesi neyse bir de haberi yokmuş gibi salağa yatması öylemi olmuş vs diye geçiştirmesi insanı yoruyor. Eski kafa yapım olsa 3 kuruşluk jant için mahkemelik olacak kadar arbede yaşatırdım, güldüm geçtim
    Ben bu tür durumlarda çok geriliyorum son söylenecek şeyi ilk söylüyorum direkt kavga çıkıyor.

Tam o noktaya giderken amcaoğlu araya girdi yumuşattı. Rütuş yaparız biz onlara dedi güler misin ağlar mısın.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani, -sozumona- is yapiyorsun, ustune para aliyorsun, bir de zarar veriyorsun. Anlamak mumkun degil. Isin utanma sikilma kismini da gectim, yahu icin hic mi acimaz? Bindigim taksi cukura dusunce icim ciz ediyor benim, bu yapilanlari aklim hayalim almiyor. Daha cok sey soylenir de neyse. Umarim netice guzel olur da vesile oldu jantlar boyandi der gecersin.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani, -sozumona- is yapiyorsun, ustune para aliyorsun, bir de zarar veriyorsun. Anlamak mumkun degil. Isin utanma sikilma kismini da gectim, yahu icin hic mi acimaz? Bindigim taksi cukura dusunce icim ciz ediyor benim, bu yapilanlari aklim hayalim almiyor. Daha cok sey soylenir de neyse. Umarim netice guzel olur da vesile oldu jantlar boyandi der gecersin.
    Lastik + jant gönderdim. Bizimki lastikleri taktırdığım yere göndermiş sökün diye.

Sökmüşler ama kazmayla sanırım. Sıçtılar sıvıyorlar şuan bakalım daha neler olacak. Jantlar bitince ya sizin lastikleri kaybettik biz demezler umarım.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun @KÖROĞLU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 konuk)

Bu Konudaki Etiketler