User Tag List

Sayfa 37/44 İlkİlk ... 273536373839 ... SonSon
821 sonuçtan 685 ile 703 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim takıldığım kısım diske porya takıp maliyet yükselteceğine soğutmalı olarak üretseydi diskleri keşke.
    Diskin üzerinde sadece rulman var Porya arka dingil üzerinde sabit duruyor aslında. Tabi şu sorgulanabilir, sabit porya yapsaydın öndeki gibi fena olmazmış.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Disk balata değiştirme eğitici postu olmuş bu ellerine sağlık süper

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Disk balata değiştirme eğitici postu olmuş bu ellerine sağlık süper
    Hatalar olabilir, doğrusu tam budur diye bir iddiam yok, ama en azından makul sınırlar içinde olması gereken bence bu

Böyle bir işlem için baya alet edevat lazım, bakma ben garaja ekipman almayı da ayrıca seviyorum.

Düz bir araç kullanıcısı bu kadar ekipmanı edinmekte zorlanır maddi olarak, gerek var mı ? Gerekte yok bir bakıma.

Birilerine faydası olur umarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son fren bakımı yapmıştık *****. Sonra hem binmedik hem temizlemedik öyle durdu araba Günlük olarak SLK daha konforlu bir seçenek olunca RS in pabucu dama atıldı biraz.

Neyse baktım yakıt filtresi değiştirmedim ben bu arabada, sipariş etmiştim hafta içinden geldi ve cumartesi günü değiştirdim.

Filtre için sökme pensesi de aldım, zira bu pense olmadan soketlere zarar verme ihtimali yüksek. 1 Defa kullandık ama garaja ekipman katmış olduk.

Cumartesi gününe şöyle başladık,

Filtre oldukça kolay bir yerde, 5 dk falan sürdü değiştirmek.

Çıkan filtreyi içindeki benzin aksın diye bir şişeye boşalttım, baya temiz çıktı. Daha önce başka bir araçta müthiş bir tortu gözlemlemiştim.

Sonra @wolkanku nun önerisi ile aldığım motor içi temizleyici ile motor içini ve kaput altını temizledim.

Ben fısfıs şişe ile sıkıp detay fırça ile fırçalayıp bez ile siliyorum. Volkan yıkıyorum dedi ama bana motor içi ile su ilişkisi makul gelmiyor o yüzden siliyorum.

Ürün şu, muazzam temizliyor bu tür işler için benim şuana kadar kullandığım en iyi ürün. Asperox falan yanında halt etmiş.

İtalyan ATAS For Est Forclean 2,5kg Motor Mekanik Ve Jant Deterjanı Konsantre Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kaput altında da yılların verdiği islenme vs mevcuttu onu da hazır elim değimişken aradan çıkartayım dedim.

Final böyle oldu, ışık biraz arkadan geldiği için iyi çıkmadı ama kaputun altı da tertemiz oldu.

Bunun keçesini de buldum alıp takacağım.

Sonra geçtik yıkama işlerine.

Dışarıda araba yıkatmıyorum, yıkama yapan yerler yaşadığım yere uzak. Kendim de keyif alıyorum zaten bu işlerden.

Bayadır ekipman topluyordum, karcher k3 aldım önce, sonra köpük yapan tabanca aldım. Sonra eldiven / silmek için havlu vs derken kendime yetecek kadar bir ekosistem kurdum.

Şampuan olarak Divortex WashBerry Ph Nötr önermişlerdi onu aldım. Köpük makinasının da ayarını 3. yıkamadan sonra çözünce gayet keyifle araç yıkamaya başladım.

Yine forumdan bu işler sayesinde @mirafiori Arda ile sohbetimiz ilerledi sağolsun güzel bigliler verdi. Onun yönlendirmesi ile kurulama havlusu aldım.

Havlu için yorumum " aman tanrım böyle bir şey yok" 5 dk da koca arabayı %95 kuruladım. İnanılmaz kolaylık.

Hatta havlunun fiyatını görünce içimden ulan ben evde bu kadar pahalı havlu ile kendimi kurulamıyorum demiştim ama parasını sonuna kadar hak etti havlu.

Ufak da bir reklam gireyim araya Arda için. Kendisi bir online mağaza açtı, ben ilk alışverişimi yaptım. Tam benim kafamdaki satıcı profili "özenli kargo, anlaşılır ilan açıklamaları"

Mağaza linkini bırakıyorum, Hepsiburada.com | Guvenlik

Yakın zaman da da bir kampanya olacakmış 200 TL üzeri 50 TL indirim, faydalanın derim

Şimdi gelelim yıkama sonrası fotoğraflara.

Pek içini koymamışım buralara, Şura da ATAM sanki ayakları var gibi çıksa da, telefon tutucu ile ayna askısı üst üste binmiş biraz da komik olmuş

Sürücü koltuğunda henüz ilgilenemediğim bir ayrılma var, kumaş ile derinin birleşim yeri sorunlu. Çözeceğim onu da.

Havuzlu paspaslar bu arada şahane iş gördü.

Araba yapısı itibariyle arka koltukları çok kullanılan bir araç değil. Ön koltuklara göre durum daha da iyi.

En sevdiğim yönü tabiki Sunroof lu olması.

Bu kareyi de sevdim,

Karışık fotolar, fotoları komşu nun 14 promax i ile çektim. Baya güzel çekiyor benim samsung a24e göre.

Jantlara ilkten şeftali baharı grisi gibi olmuştu ama sonradan mı artık bilmiyorum gri gibi görünmeye başladı gözüme

Herhangi bir cila vs uygulamadım, sadece son yıkamayı cilalı şampuan ile yaptım.

Ön cam filmi bence çok güzel oldu.

Jantlar için güzel bir kare,

Günün en beğendiğim karesi bu 2 kare oldu.

https://blogger.googleusercontent.co....38%20(4).jpeg

Bu da sinsi esnaf pozu olsun @kalipson

Fotoğrafı çektiğim yer 2 bina arası, güneş bir yerden sızıp şöyle bir görsel oluşturdu

Abicim araba da sadece parça boya var diyorum, rahat ol sen pozu.

Sis farlarını sipariş etmiştim onlar geldi, bu gün takarım.

Tamponu geçen bir ağaç köküne taktırdım yerinden oynadı bi söküp ayar yapıp takıcam.

Ufak tefek kendimizi oyalayacak işler çıkarttım yine.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok iyi duruyor Desteğin için çok teşekkür ederim
    Konu mirafiori tarafından (26-02-2024 Saat 10:26 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kurulama havlusu linki varmı?

Bende haftasonu meguiars watermagnet bezimi yıkamacıda unuttum. Çok geç farkettim dönüp gitmedim tekrar.

Şuan acil ihtiyaç listemde Bezden memnun kaldıysan link verirmisin veya Arda nın iletişimini
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende haftasonu meguiars watermagnet bezimi yıkamacıda unuttum. Çok geç farkettim dönüp gitmedim tekrar.

Şuan acil ihtiyaç listemde Bezden memnun kaldıysan link verirmisin veya Arda nın iletişimini
    Kaan'ın aldığı havlu bu;

Benzer havlular işinizi görebilir, 1000 gsm ve üzeri olması işi daha keyifli hale getirir, ben Mjjc nin kurulama havlusu ve Wizard Of Gloss 1100 GSM kullanıyorum epey memnunum, Kaan'ın havlu ile aynı gibi marka farkı vardır belki

Hakan abi diğer konuda bunu önermiş güzel havludur bende tavsiye ederim.

PURESTAR DUPLEX TWIST TOWEL 45X75 CM | SuperClean Mikrofiber
    Konu mirafiori tarafından (26-02-2024 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaan eline emegine saglik, arac da muazzam, yapilan isler de muazzam, haliyle fotograflara yansiyor

Gercek halini bilemeyecegim, ama jantlar fotolarda hala seftali grisi. Arac turuncu oldugu icin arac ustunde gri duruyor, yoksa en son arac ustundeki fotolardaki renk ile gectigimiz sayfalarda jantlar boyaninca sadece jantlarin oldugu fotograftaki ile ayni, degisim yok.

Edit: Jantlarin basina gelenleri bir kenara birakirsak, bence jantlarin rengi hos oldu. Aracin ustunde hic siritmiyor. Daha pimpiriklenmene bence gerek yok
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok iyi duruyor Desteğin için çok teşekkür ederim
    Ne demek biz memnun kaldık başkaları da memnun kalsın.

Geçmiş olsun :S ben aşırı memnun kaldım havludan, RS i cidden 5dk falan sürmedi kurulamam. Müthiş.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan eline emegine saglik, arac da muazzam, yapilan isler de muazzam, haliyle fotograflara yansiyor

Gercek halini bilemeyecegim, ama jantlar fotolarda hala seftali grisi.
    Arac turuncu oldugu icin arac ustunde gri duruyor, yoksa en son arac ustundeki fotolardaki renk ile gectigimiz sayfalarda jantlar boyaninca sadece jantlarin oldugu fotograftaki ile ayni, degisim yok.

Edit: Jantlarin basina gelenleri bir kenara birakirsak, bence jantlarin rengi hos oldu. Aracin ustunde hic siritmiyor. Daha pimpiriklenmene bence gerek yok
    Psikoojik olarak gri görmeye meyil etmişim demek ki Bende beğenmeye başladım (Boyamak zor geliyor)

Yıka pakla işi güzel oldu, baya yol kat ediyorum bu işlerde. Arda sağ olsun takıldığım yerde öneri veriyor.

Dün tampon vs sökecektim ama yıkama işi çok yormuş sökemedim, gezdim slk yı yıkayıp

Bir daha 2 si de yan yana bu kadar temiz denk gelir mi bilemedim

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan'ın aldığı havlu bu;

Benzer havlular işinizi görebilir, 1000 gsm ve üzeri olması işi daha keyifli hale getirir, ben Mjjc nin kurulama havlusu ve Wizard Of Gloss 1100 GSM kullanıyorum epey memnunum, Kaan'ın havlu ile aynı gibi marka farkı vardır belki

Hakan abi diğer konuda bunu önermiş güzel havludur bende tavsiye ederim.

PURESTAR DUPLEX TWIST TOWEL 45X75 CM | SuperClean Mikrofiber
    Konuyu çok baltalamak istemiyorum ama bu purestar'ın 40X40 işimizi görürmü ? Yoksa 45X75 mi almak mantıklı
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu çok baltalamak istemiyorum ama bu purestar'ın 40X40 işimizi görürmü ? Yoksa 45X75 mi almak mantıklı
    45x75 yada 50x80 daha mantıklı olacaktır.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla son hali çok çok güzel geldi gözüme hee maşallahh Ellerine sağlık

Da 2.5 kg motor temizleyiciyi napacaksın ufağı yok muydu onun, bir de sulandırıyosundur onu 100 sene kullanırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla son hali çok çok güzel geldi gözüme hee maşallahh Ellerine sağlık

Da 2.5 kg motor temizleyiciyi napacaksın ufağı yok muydu onun, bir de sulandırıyosundur onu 100 sene kullanırsın
    "alınmış alınmıştır" diyerek daldım davlumbaz jant vs temizlerken de baya iş görüyor, bitene kadar kullanırız.

Bırak onu bir de bu hafta alınanlar var.

Kaput altı keçesi, bagaj havuzu, ön sis farları. Gelecek hafta da deri bakımı için boya yaptıracağım koltukları falan güzel bir elden geçireyim düzgün olsun.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantların rengi kötü değil, İphone ile çekilen fotoğraflar aracın kaşesini arttırır çok güzel kareler.
    Benimde bu hafta sonu davlumbaz operasyonum olacak gibi belirttiğin ürüne bi bakayım güzel diyosan alayım, gerçi yetişmez ben asperox sarı güç ile girişirim gibi duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantların rengi kötü değil, İphone ile çekilen fotoğraflar aracın kaşesini arttırır çok güzel kareler.
    Benimde bu hafta sonu davlumbaz operasyonum olacak gibi belirttiğin ürüne bi bakayım güzel diyosan alayım, gerçi yetişmez ben asperox sarı güç ile girişirim gibi duruyor
    Tarık ın dediği gibi bana 100 sene falan yeter, bir yerlerden denk gelsek sana bi şişe ayarlardım ben, baya götürürdü seni. Bu taraflara uğrayan birileri varsa sana ulaştırabilecek haber et.

Baya iyi temizliyor, fiyatına göre. 1/10 sulandırınca 25 lt total de temizleyici oluyor 350 tl falan fiyatı. 1LT si çok komik rakamlara geliyor.

Ben de aldım klipsleri falan bu hafta sonu olmasa da haftaya tamponu falan söküp girişeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaput altı keçesi yoktu, temizlikten sonra dedim şunu alayım. Megane2 ile aynı olunca fiyatı da ona göre uygun oldu tabi

Malzeme de güzel geldi, klipsleri falan içinde. 5dk sürmedi takmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapıyosun bu sporu haa
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapıyosun bu sporu haa
    hahahah bir şort şiftim bile yok anlıyor musun hadi gülümse

daha dur bagaj havuzumuz da gelecek spor bizim işimiz. hahahahah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    09.03.2024 günceli olsun. Hiç hesapta yokken DS3 sahibi olduk. Forumdan @arenel ciryatan ın aracını almış olduk.

Kendisine buradan da ayrıca teşekkür etmek isterim, müthiş bir adam. Hgs yi ben rahat geleyim diye iptal etmeyecek kadar naif, sibop kapağına kadar araç ile birlikte verecek kadar da bol gönüllü. Kendisi de sıfır bir araç alacak, hayrını görsün kazasız belasız binsin diyelim.

Neyse çoğu arkadaşın bildiği gibi evde 2 tane araç var biri coupe biri roadster. Bu da 3. coupe oldu.

SLK yı satacak olduğum için geçici bir süre 3 araç ile yola devam edeceğiz.

Gelelim DS3 e, aslında SLK ya da RS i sattıktan sonra alırım diye suv / mpv tarzı araçlar bakıyordum.

RS i ilana koyduğum süre zarfında satılmadı. Ben de satmaktan vazgeçtim ve SLK yı satmaya ikna oldum kendi içimde.

Sonra forumda konuları okurken ds3 için Aranel ile konuşurken bulduk kendimizi, adını koyduk bu gün de aldık geldik.

DS'e güzel işler yapmış kendisinde kaldığı süre boyunca emeğine sağlık kesesine bereket. Ben de elden geldiğince her araçta olduğu gibi iyileştirmeye çalışacağım.

DS'i ticaret düşünerek almıştım ama bir süre bizimle olacak gibi duruyor.

Araçta büyük turbo / yazılım / krom ve silikon boost boruları var. Geçmişi belli bir araç, güzel de bakımlar görmüş temiz bir şekilde de muhafaza edilmiş.

1 tam 1 lokal boyası var, eve geldikten sonra fark ettiğim ufak tefek gamze / göçük yerler var onlar da yaşına göre dert edilmemesi gereken şeyler.

Güzel de yürüyor ist dönüşü biraz tmepolu geldim gayet keyifli bir sürüşü var.

Ayrıca ses siteminde de iyileştirmeler yapılmış, amfi + subwoofer ve kapı kolonları değiştirilmiş.

2017 den kalan bir fotoğrafı ile başlayalım,

Sonrasında krom parçalar bulunup takılmış.

Bu kare de hazır ist gelmişken dostları ziyaret edelim karesi. @mikelazi Gökhan abinin yanına uğradım.

Artık benim için bir klasik olan ilk garaj önü fotosu.

Bilindiği üzere garaja gelen sökülür, kurcalanır bizde.

Arka jantları söktüm, görsel olarak benim tarzım olmayan kırmızı paçalık eklentilerini çıkardım.

Bilstein amortisörler,

Sevmediğim bir şey var, davlumbazlar keçe gibi bir malzeme. İnanılmaz toz toprak tutmuş. Bir tanesini yıkayayım dedim ama istediğim gibi olmadı.

Bunları daha sonra kampanaları boyarken söküp yıkayacağım.

Jantlar 8j 4x108 ve et20 söktüğümde fark ettim 205 45 17 lastikler kavun gibi duruyor. Acil olarak et25 7j jant lastiklere geçmem lazım.

Çok ağır geldi jantlar bana, sonraki söktüğümde tartarım. Bu jant modelini beğenen varsa takas edebiliriz uygun ölçüde jant ile.

Lastikler de diş var ama tarihler 2017 , jant işi netleşince onları da değiştireceğim.

Jantlar sanıyorum ki replika. Bunları nasıl teyit edebiliriz ?

Daha sonra güzelce bir yıkadım hatlarını göreyim diye. Sağ park lambası da kopmuş, onu da değiştirdim.

Model yüksek olunca tabi içi de güzelleşiyor. Göstergeleri ben çok beğendim.

Diğer fotolar.

Egsoz ucu baya kararmıştı, güzelce temizledim. @mirafiori Arda dan aldığım jant temizleyici fırça muazzam bir iş gördü.

Fransız elçiliği

Vakit darlığı sebebiyle yeteri kadar kurcalayamadım, zamanla artık.

Araba genel olarak iyi durumda.

Ben yağ filtre bakımı yapacağım, cooler tarafında bir kaçak var gibi duruyor oradaki silikon hortumları bir revize edeceğim.

Teyp için bluetooth eklentisi yapmak istiyorum. Yolcu koltuğu sırt ayar kolunun bağlandığı kısım arızalı, bir yaşanmışlık var, onu halledeceğim.

Boya bakımı istiyor biraz, kılcal çizikler bol hareler mevcut. Yazın eğlenecek araç çıktı işte kısacası

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler