User Tag List

Sayfa 38/44 İlkİlk ... 283637383940 ... SonSon
821 sonuçtan 704 ile 722 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ds hayırlı olsun. Dediğin gibi yazın uğraşacak iş çıkarttın kendine kolay gelsin şimdiden

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oo hayırlı olsun
    fransız iyidir ama davlumbazı görünce ow shit we are again oldum
    güzel bakılmış bir arabaydı sende keyifle binersin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köroğlu garaj iftiharla sunar. Maşallah kazasız belasız sürüşler

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun alana da satanada. güzel araç. ama jantları yakıştıramadım ben. zaten değiştireceğim muhtemelen demişsin. güzel işler görürüz diye tahmin ediyorum takipteyiz.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ds hayırlı olsun. Dediğin gibi yazın uğraşacak iş çıkarttın kendine kolay gelsin şimdiden
    Teşekkürler, eğleniriz işte ufak ufak.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oo hayırlı olsun
    fransız iyidir ama davlumbazı görünce ow shit we are again oldum
    güzel bakılmış bir arabaydı sende keyifle binersin
    Sorma Fatih, ben de davlumbazı görünce sinir oldum. Su tuttum 5 dk, kir pis gitmedi. Onları söküp bi basınçlı yıkamak lazım sanırım.

Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köroğlu garaj iftiharla sunar. Maşallah kazasız belasız sürüşler
    Eyvallah Deniz, sağ olasın. Eğlencelik işler işte.

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun alana da satana da. Güzel araç. ama jantları yakıştıramadım ben. Zaten değiştireceğim muhtemelen demişsin.
    Güzel işler görürüz diye tahmin ediyorum takipteyiz.
    Teşekkürler, jant işi zevk işi, üzerinde gelenler benim de tercih edeceğim bir jant değil. 8j de bana kalsa ds için oldukça geniş bir jant.
    SLK yı verdikten sonra jant ve lastik işine bakacağız. Lastik dişleri güzel ama dot lar eski, RS ile benzer senaryo oldu.

Önce kafamdaki uygun maliyetli ve el emeği ile çözülecek kısımları haledeyim, yavaş yavaş ilerleyeceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garajda 1 tane BT alıcı modül ve voltaj düşürücü vardı. Bunu arabaya takarım diye lehim vs işlerini hallettim.

Arabaya taktım çalışmadı, dışarıda test ettim ok idi. Bir şeyi yanlış yaptık sanırım.

Teybi sökünce ardındaki manzara yine şaşırtmadı açıkçası. Açmışken oraları bi düzelttim.

BT alınca bağlantısını el freni altındaki aux girişi ve 12v çakmaklıktan yapacağım. Bir daha teybi sökmek istemiyorum.

Teyp ve avaneleri,

Burada da piano black kısımlar kötü çıkmış, sonra temizledim.

Teypte RCA çıkışı olmayınca RCA dönüştürücü takmışlar, takarken klasik dola bırak yapıp geçmişler.

Hayata gözlerini yuman modül.

Coller dan çıkan boruların etrafında bi yağlanma vardı. Onları bi söktüm. Krom boru işleri gerçekten güzel olmuş, kaynaklar falan çok iyi.

Cooler dan çıkan ve kelebeğe giden boru yırtılmış. çap 50mm. Tesadüf elimde RS den kalan bir boru vardı, onu taktım diğerini kestim derken sistemi düzelttim.

Tabi öncesinde çıkan tüm parçaları güzelce yağdan arındırdım. Turbo milinde bir oynama yok, muhtemelen külbütör kapağından gelen yağ buharı bu duruma sebep oldu. Oraya bir catchcan yapmam lazım. Emme ve cooler hattı temiz olsun.

RS den kalan silikon hortum. Aracın üzerindekileri beğenmedim, bir daha yırtılana kadar kullanırız, sonrasında daha iyileri ile değiştiririz.

Temiz temiz takalım.

Sonra kaputta spot bir pasta cila denemesi yaptım, spot alan güzel cevap verdi uygulamaya. Demir tozu temizleyicimiz gelsin sonrasında boya koruma işine başlayacağım.

Aracın içinde çok bir iş yok, koltuk mekanizmasını nasıl bu kadar karışık yapabilmişler hayret ettim. Onu bi çözmem lazım.

Araca dair izlenimim:

İçi çok güzel, kadranı okunaklı, tasarımı çok beğendim, beyaz olmasını da sevdim.

Koltukları gerçekten rahat, Tavan yüksek (RS ve SLK ya göre) ferah hissettiriyor.

Aynalar tasarım kaynaklı olarak sürücüye yakın bunu sevmedim.

Ama aynaların gösterdiği alan gayet yeterli. Özellikle RS den sonra baya iyi.

Direksiyon tepkileri sürüşü törpülemiyor, itaatkar bir yapısı var, direksiyon biraz daha sert olsa daha iyi olabilirmiş.

Baskı balata değişirken daha sert bir baskı takılmış araca, kalkışlarda bronz varmış gibi bir titreme var bunu sevmedim.
    Yarım debriyaj gidilmesi gereken yerlerde kabin içinde hoş olmayan vibrasyon oluyor.

Motor sesi içeriye tahmin ettiğimden daha az geliyor. Arka kısım yalıtımı zayıf, tipik fransız.

HR yaylar ile arka taraf çok sert olmuş, önler yine kabul edilebilir seviyede. Hoş basık araçtan aile arabası konforu beklememek lazım.

Konfor olarak RS ile SLK arasında bir yerde. İç tavanı siyah, krem olsa daha ferah hissederdim muhtemelen.

En güzel tarafı tabi ki tüketim. 2x 10+ lt tüketen arabadan sonra insanın yüzünü güldüren cinsten.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dokunuşlar başlamış. eline sağlık. tarzı olan bir araba. ama bu devirde arka frenleri kampana olan arabalar bana çok acayip geliyor. disk fren maliyeti bu kadar da farkettirmese gerek. elde kalan kampanaları varmışta bitirmek için mi kullanmışlar acaba.

6 ileri olsaymış ayıca çok daha güzel olurmuş fransızları anlamak gerçekten zor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dokunuşlar başlamış. eline sağlık. tarzı olan bir araba. ama bu devirde arka frenleri kampana olan arabalar bana çok acayip geliyor. disk fren maliyeti bu kadar da farkettirmese gerek. elde kalan kampanaları varmışta bitirmek için mi kullanmışlar acaba.

6 ileri olsaymış ayıca çok daha güzel olurmuş fransızları anlamak gerçekten zor
    92 hp lik araba std olarak. 1080 kg da ağırlığı var. 2010 model, belli ki yeterli durma mesafesini en ekonomik olarak bu sistem sağlamış.

SLK 98 model 4 tekeri de disk, RS 2005 model o da 4 teker disk.

Araba üretim süreci çok komplike bir süreç bu arabadan 100 bin tane üretince bi anda 200 bin disk, 200 bin kaliper 400 bin tane balata lazım oluyor.

Üretim maliyeti haliyle yukarı çıkıyor, e kıyasıya da rekabet çok. Bence de disk olsa daha güzel olurmuş.

Bu arada araba da ön frenler ds4 kaliper + diskleri olacak şekilde yenilenmiş, frenlemesinden ben baya memnun kaldım.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooo hayirlara vesile olsun, cok cok guzel bir arac almissin Araci kullanacaksan arkalari diske cevirme projesi gelir mi
    öyle işte.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo hayirlara vesile olsun, cok cok guzel bir arac almissin Araci kullanacaksan arkalari diske cevirme projesi gelir mi
    Adamı borca sokma, komple dolu salıncak mı aldıracaksın komple adama

Hayırlı olsun, böyle bir şey gördüm, ilk defa gördüm, o yüzden tavsiye etsem mi bilemedim, OEM ama BBS Italy - China yazıyor

Just a moment...

Şu da çok güzel ama replikasını çok gördüm, içini görmedem almazdım

Just a moment...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Net bilgi: Gelmez Çok detaylı bir süreç o. Mehmet zaten ön frenleri yükseltmiş, gerçekten iyi de duruyor araba. Fantazi olur. Oraya aktarılacak kaynağı başka yerlere aktarırız Yalıtım yaparız mesela arkası çok gürültülü tipik bir fransız

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamı borca sokma, komple dolu salıncak mı aldıracaksın komple adama

Hayırlı olsun, böyle bir şey gördüm, ilk defa gördüm, o yüzden tavsiye etsem mi bilemedim, OEM ama BBS Italy - China yazıyor

Just a moment...

Şu da çok güzel ama replikasını çok gördüm, içini görmedem almazdım

Just a moment...
    Eyvallah Sabah ESP arızası ile ilk marşı yaptık. Çıktım yola araba 2k devri geçmiyor. Neyse geldim eve obd yi aldım,arıza kodu yok.

Aküyü söktüm taktım esp düzeldi. Bu sefer de basınç yok, 0.7 bar peak yapıyor.

İst dan 1.5 bar çatır çatır gelen araba şuan tospa gibi gidiyor

Dün soketleri temizlemiştim sanırım oralarda bir şeyler yaşandı.

Öğlen bi servise uğruycam plakalık almaya o ara denk getirisem lexiaya bağlatırım.

İlk jant çok güzelmiş.

Ben de şunu beğendim çok, rakam da çok güzel. Ama jant işi SLK gidene kadar bekleyecek, fazla açıldık bu ara

Just a moment...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun abi
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun abi Medusa DS3 vardı bu da Medine DS3

Plaka fontları biraz göz tırmalıyor, yeni bir plaka bastırılsa güzel olur Kazasız belasız sürüşler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun abi
    Eyvallah Daha güzelleri hepimizin olsun.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun abi Medusa DS3 vardı bu da Medine DS3

Plaka fontları biraz göz tırmalıyor, yeni bir plaka bastırılsa güzel olur Kazasız belasız sürüşler.
    Öğlen servisten plakalı almaya gidicem. Önelikli işleri çözelim sonra APP işine bakarız, ya da cemiyette yeniden bastırırız.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolu dolu arabaya bile yapıcak birşeyler buluyorsun ya pess

ne yalan söyleyeyim suv almanı istemiyordum.Allah gönlüne göre demiyeyimde,gönlüme göre verdi.uuuuaaa

kazasız,cezasız,sorunsuz gazlamalar kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dolu dolu arabaya bile yapıcak birşeyler buluyorsun ya pess

ne yalan söyleyeyim suv almanı istemiyordum.Allah gönlüne göre demiyeyimde,gönlüme göre verdi.uuuuaaa

kazasız,cezasız,sorunsuz gazlamalar kardeşim
    Abi uğraşsız araba bana göre değil İlla kurcalamam sökmem dağıtmam lazım.

Serviste arkadaşım vardı gittim plakalık aldım geldim. App yaptıracaktım ama 750 tl istediler höh dedim, kalsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net bilgi: Gelmez Çok detaylı bir süreç o. Mehmet zaten ön frenleri yükseltmiş, gerçekten iyi de duruyor araba. Fantazi olur. Oraya aktarılacak kaynağı başka yerlere aktarırız Yalıtım yaparız mesela arkası çok gürültülü tipik bir fransız

Eyvallah Sabah ESP arızası ile ilk marşı yaptık. Çıktım yola araba 2k devri geçmiyor. Neyse geldim eve obd yi aldım,arıza kodu yok.

Aküyü söktüm taktım esp düzeldi. Bu sefer de basınç yok, 0.7 bar peak yapıyor.

İst dan 1.5 bar çatır çatır gelen araba şuan tospa gibi gidiyor

Dün soketleri temizlemiştim sanırım oralarda bir şeyler yaşandı.

Öğlen bi servise uğruycam plakalık almaya o ara denk getirisem lexiaya bağlatırım.

İlk jant çok güzelmiş.

Ben de şunu beğendim çok, rakam da çok güzel. Ama jant işi SLK gidene kadar bekleyecek, fazla açıldık bu ara

Just a moment...
    kampanalar, arkasi cok gorunen jantlarda sanki hic fren yokmus goruntusu veriyor, oldum olasi sevemedim o goruntuyu. Hatta veletken kampana gordugumde fren yok zannederdim. Hatta 4 teker kampana araba gordugumde babama "baba bu arabada neden fren yok" diye sordugumu hatirliyorum Neyse, her zaman gonulden gecenler olmuyor, ya da mantikli olmuyor diyeyim

Alper'in ilk attigi jantlar gercekten hosmus. Ben ki yonlu jant sevmem, bunlari begendim gercekten.

Kaan senin attigin jantlar da cok guzel. Aracin ustunde de bence cok guzel durur. At fava bekle, SLK satilinca hala duruyor olur belki C3 XTR jantlarina benzettim, ama degil. Hangi aracin jantiydi acaba bunlar?
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kampanalar, arkasi cok gorunen jantlarda sanki hic fren yokmus goruntusu veriyor, oldum olasi sevemedim o goruntuyu. Hatta veletken kampana gordugumde fren yok zannederdim. Hatta 4 teker kampana araba gordugumde babama "baba bu arabada neden fren yok" diye sordugumu hatirliyorum Neyse, her zaman gonulden gecenler olmuyor, ya da mantikli olmuyor diyeyim

Alper'in ilk attigi jantlar gercekten hosmus. Ben ki yonlu jant sevmem, bunlari begendim gercekten.

Kaan senin attigin jantlar da cok guzel. Aracin ustunde de bence cok guzel durur. At fava bekle, SLK satilinca hala duruyor olur belki C3 XTR jantlarina benzettim, ama degil. Hangi aracin jantiydi acaba bunlar?
    Şuan hissedilen = Çalışıyorsa kurcalama Arka kısmın fren bakımı da yeni bu arada. Merkezleri balataları falan değişmiş, Tas'ı da torna yapılmış.

Mekanik bakım için yağ / filtre aldım. Astra H lip aldım ama çok alçak olacak gibi geliyor bakalım takınca göreceğiz.

Sabahki basınç kaybı kendi kendine düzeldi. Gittim servisten citroen plakalıkları aldım, sahibine söz verdim zira üzerindeki plakalıkları geri göndereceğim.

Sonrasına bakıcaz. Birader den galeri açalım teklifi geldi, fena fikir değil gibi 4 araç var şuan. Başlangıç için sanırım iş görür. Sıcak bakıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan hissedilen = Çalışıyorsa kurcalama Arka kısmın fren bakımı da yeni bu arada. Merkezleri balataları falan değişmiş, Tas'ı da torna yapılmış.

Mekanik bakım için yağ / filtre aldım. Astra H lip aldım ama çok alçak olacak gibi geliyor bakalım takınca göreceğiz.

Sabahki basınç kaybı kendi kendine düzeldi. Gittim servisten citroen plakalıkları aldım, sahibine söz verdim zira üzerindeki plakalıkları geri göndereceğim.

Sonrasına bakıcaz. Birader den galeri açalım teklifi geldi, fena fikir değil gibi 4 araç var şuan. Başlangıç için sanırım iş görür. Sıcak bakıyorum
    Bence de calisiyorsa elleme. Sonu yok bu islerin, ki eminim sen bunu benden de iyi biliyorsun

Galeri acma fikri fena degilmis bak
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler