User Tag List

Sayfa 41/44 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
821 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: Otomobiller & DIY

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Referans ile kontrol ederek sipariş ettim, hatta araç üzerinde de parçayı gözle kontrol ettim. alet zaten 8v valf fakiri.

Ama kapak yapısı değişiyor, bu valf değişimi ile pcv den geçen yağ buharını kontrol altına alırsak çok güzel olacak.

Mercek görüntüsü kesinlikle çok güzel. Kendi orj farları var mercekli ama 30K / Adet çok pahalı bana kalsa.

Hahahah tampon öngörüne güldüm
    8V olmasi epey garibime gitti. 2006 C4 sahibi idim, HDi110 motor, 16v idi. Ondan once de 2007 C3'um vardi, 1.6 HDi92 motor, o da 16v idi. Sendeki aracin motoru ile hacimleri ayni, ust kapagi degistirmisler sanirim. Konu fransizlar olunca "bir bildikleri vardir" da diyemiyorum. Subap sayisinin azalmasindaki sebebi cok merak ettim.
    öyle işte.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8V olmasi epey garibime gitti. 2006 C4 sahibi idim, HDi110 motor, 16v idi. Ondan once de 2007 C3'um vardi, 1.6 HDi92 motor, o da 16v idi. Sendeki aracin motoru ile hacimleri ayni, ust kapagi degistirmisler sanirim. Konu fransizlar olunca "bir bildikleri vardir" da diyemiyorum. Subap sayisinin azalmasindaki sebebi cok merak ettim.
    yamulmuyorsam 92 lik c3 1.6 hdi leri pek seven yok. Çok duydum olumsuz yorumunu. Hep 1.4 70 lik al diyorlardı.

emisyon normu 5 oluyor 1.6 e-hdi de bir de bunlar da 9hf / 9hj mevzusu var partikül olan olmayan diye.

Seviyoz fransız arabalarını ama kabul etmek lazım almanlar bu işi daha iyi yapıyor. Japonlar sorunsuz ama diyet bisküvi gibiler bu sınıfta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yamulmuyorsam 92 lik c3 1.6 hdi leri pek seven yok. Çok duydum olumsuz yorumunu. Hep 1.4 70 lik al diyorlardı.

emisyon normu 5 oluyor 1.6 e-hdi de bir de bunlar da 9hf / 9hj mevzusu var partikül olan olmayan diye.

Seviyoz fransız arabalarını ama kabul etmek lazım almanlar bu işi daha iyi yapıyor. Japonlar sorunsuz ama diyet bisküvi gibiler bu sınıfta
    92'lik 1.6 HDi motor aslinda motor olarak en sorunsuzu olmali. 110'luk 1.6 HDi ile aralarinda degisken geometrili turbo disinda mekanik fark yoktu. O donem kullandiklari VGT de kolay bozulan bir turboydu, ekseri hepsinde islik sesi vardi, ki bendeki C4 benim elime 29 bin km'de gecti, aldigim gunden itibaren islik sesi vardi. 92'lik olan motora bir cogu da bilincsiz olmak uzere epey sey yaptim, ozellikle turboya. Ama motora veya turboya zarar vermeyi beceremedim. Araba da sans eseri bir tanidiga satildi, o da huzur icinde yillarca kullandi, motordan/turbodan yana sorun yasamadan.

Sunu da kabul ederim, ben geneli yansitmiyor olabilirim. Sansli azinliktan da olabilirim, hic sorun yasamamis. Ama iste bir araca sahip oldugunda o arac ister istemez daha cok dikkatini cekmeye basliyor ya sagda solda, ya da kullanicilarinin oldugu ortamlara giriyorsun ya, kullanirken de sorun duymamistim etraftan, kullananlardan. Neyse, cok da onemli degil, ustunden 10 yildan fazla zaman gecmis, eminim benim o donem bilmedigim ne dertleri de peydah olmustur bu zamanda.

Dipnot olsun, 1.4 70'lik dizellerin onunu acmak icin yapilmasi gerekenler listesi cok kabarik. En basitinden, o motorda intercooler yok diyeyim, gerisini sen anla Hos, intercooler, hibrit turbo ve yazilimdan sonra da 90-100 hp bandina geliyordu o donemler.
    Konu d3n1s tarafından (19-03-2024 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    92'lik 1.6 HDi motor aslinda motor olarak en sorunsuzu olmali. 110'luk 1.6 HDi ile aralarinda degisken geometrili turbo disinda mekanik fark yoktu. O donem kullandiklari VGT de kolay bozulan bir turboydu, ekseri hepsinde islik sesi vardi, ki bendeki C4 benim elime 29 bin km'de gecti, aldigim gunden itibaren islik sesi vardi. 92'lik olan motora bir cogu da bilincsiz olmak uzere epey sey yaptim, ozellikle turboya. Ama motora veya turboya zarar vermeyi beceremedim. Araba da sans eseri bir tanidiga satildi, o da huzur icinde yillarca kullandi, motordan/turbodan yana sorun yasamadan.

Sunu da kabul ederim, ben geneli yansitmiyor olabilirim. Sansli azinliktan da olabilirim, hic sorun yasamamis. Ama iste bir araca sahip oldugunda o arac ister istemez daha cok dikkatini cekmeye basliyor ya sagda solda, ya da kullanicilarinin oldugu ortamlara giriyorsun ya, kullanirken de sorun duymamistim etraftan, kullananlardan. Neyse, cok da onemli degil, ustunden 10 yildan fazla zaman gecmis, eminim benim o donem bilmedigim ne dertleri de peydah olmustur bu zamanda.

Dipnot olsun, 1.4 70'lik dizellerin onunu acmak icin yapilmasi gerekenler listesi cok kabarik. En basitinden, o motorda intercooler yok diyeyim, gerisini sen anla Hos, intercooler, hibrit turbo ve yazilimdan sonra da 90-100 hp bandina geliyordu o donemler.
    c2 de yaptık onu işte cooler kendim taktım, cidden arbanın gidişi değişmişti. remap vardı zaten. 70 lik için güzel reçete

hibrid + cooler + dp + remap = 100+ larda dolaşır sağlıklı ise. Ama kapak çevresinden çok yağ atıyor 1.4 hdi ler.

Ben de 110 luk c4 te yarınlar yokmuş gibi hareketler yaptım ama her sabah marş yaptık çalıştı, cahiliye dönemimde bozamadım arabayı şuan olsa hiç bozamam.

c6 ve c8 kaldı onları da bi gün alırsam c serisini tamamlamış olcam citroen de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c2 de yaptık onu işte cooler kendim taktım, cidden arbanın gidişi değişmişti. remap vardı zaten. 70 lik için güzel reçete

hibrid + cooler + dp + remap = 100+ larda dolaşır sağlıklı ise. Ama kapak çevresinden çok yağ atıyor 1.4 hdi ler.

Ben de 110 luk c4 te yarınlar yokmuş gibi hareketler yaptım ama her sabah marş yaptık çalıştı, cahiliye dönemimde bozamadım arabayı şuan olsa hiç bozamam.

c6 ve c8 kaldı onları da bi gün alırsam c serisini tamamlamış olcam citroen de.
    benim fransiz deneyimim seninkine kiyas kabul etmez canim. Simdi boyle diyince bir onceki yazdiklarim cok anlamsiz kaldi. Kime ne anlatiyorsam maziyi yad ederken bir an gaza geldim galiba, affola.

C6, hele hele senin ozelinde, "sahibi olmani cani gonulden isterdim" diyebilecegim bir araba. Sahibi olmadim, kullanmadim da, sadece yakindan inceleme firsatim oldu, bir de kullananlarla konusmustum yillar once. C5'ten sonra C6 guzel olabilirdi. Ama, gunumuz sartlarinda, X7 C5'lerin parcalari bulunmamaya baslamisken C6 ve C8 gibi dunya uzerinde guncelken dahi nis olan araclarin su an Turkiye'de sahip olmanin nasil bir bela getirecegini tahayyul dahi edemiyorum. Ha ille gunun birinde sahip olayim gibi bir istek varsa icinde, sanirim en guzeli sana, aracla birlikte sifir sikinti, bol sans, ve gereken/gerekebilecek her parcaya aninda erismeyi dilemek
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim fransiz deneyimim seninkine kiyas kabul etmez canim. Simdi boyle diyince bir onceki yazdiklarim cok anlamsiz kaldi. Kime ne anlatiyorsam maziyi yad ederken bir an gaza geldim galiba, affola.

C6, hele hele senin ozelinde, "sahibi olmani cani gonulden isterdim" diyebilecegim bir araba. Sahibi olmadim, kullanmadim da, sadece yakindan inceleme firsatim oldu, bir de kullananlarla konusmustum yillar once. C5'ten sonra C6 guzel olabilirdi. Ama, gunumuz sartlarinda, X7 C5'lerin parcalari bulunmamaya baslamisken C6 ve C8 gibi dunya uzerinde guncelken dahi nis olan araclarin su an Turkiye'de sahip olmanin nasil bir bela getirecegini tahayyul dahi edemiyorum. Ha ille gunun birinde sahip olayim gibi bir istek varsa icinde, sanirim en guzeli sana, aracla birlikte sifir sikinti, bol sans, ve gereken/gerekebilecek her parcaya aninda erismeyi dilemek
    c8 tarzından ötürü ocak dışı.

C6 ya istenen rakamlar inanılmaz, çok aşıklısı olmak lazım ki ben o kişi kesinlikle değilim.

Kaldı ki çok haklı olduğun nokta yürütme maliyetleri ve parça bulma işleri. 2.7 dizel makinaları zaten bilindik dertli motorlar.

3.0 v6 ları güzel tek tük ilana düşüyor ama güncel şartlarda tercih edilecek bir araç değil. İmkanlar çok genişler ayda 1 çıkıp dolaşmak için o bütçelere araç arar hale gelirse isterim elbette c6.

Ama mevcut koşullarda hiç rasyonel bir hareket olmaz.

Ben o evlat hevesimi 2.2 hdi manuel 607 de sona erdirdim

sahibinden de satılık bir c6 ilan başlığı

ACİL SATILIK EXLÜSİVE PLUS CİDDİ ALICILAR ULAŞSIN
    ciddi alıcı olsak şu arabadan neler çıkar kim bilir

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ds3 ü ilk gördüğümde jantlar deiştim.. süper olmuş yeni jantlar ... güzel tercih. Bu arada konu içinde msw jant için oz üretimi denmiş ama değil.. sadece Oz dizaynı.. desing by oz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds3 ü ilk gördüğümde jantlar deiştim.. süper olmuş yeni jantlar ... güzel tercih. Bu arada konu içinde msw jant için oz üretimi denmiş ama değil.. sadece Oz dizaynı.. desing by oz...
    designed by oz diyince kutuda ooo oz ama uygun fiyatlı oz oluyor

406 da pininfarina tasarımı ama netice de bir peugeot ferrari değil

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaaa amaa

Alloy Wheels for your car - MSW Wheels

ve

Made in Italy light weight Alloy Wheels - OZ Racing

web sitelerinin direkt en altına indiğinizdeki künye aynı.

ayrıca her bir köşede ve logoları dahil "MSW by OZ" yazıyor. sadece tasarım değil sanki

yine aynı şekilde "Code of Ethics"e tıkladığında direkt olarak OZ dokümanı geliyor.

Ben baya ikna oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaaa amaa

ve

ayrıca her bir köşede ve logoları dahil "MSW by OZ" yazıyor. sadece tasarım değil sanki

yine aynı şekilde "Code of Ethics"e tıkladığında direkt olarak OZ dokümanı geliyor.

Ben baya ikna oldum
    Adam üşenmemiş araştırmış Maşallah. Yamuluyor olabiliriz belki de du bi inceliyim.

MSW is an Italian brand specialized in the production of high-quality alloy wheels: it was created in the 70s as the first brand of alloy wheels produced and marketed by OZ, with particular attention to the needs of German and the United States markets, which had always stood out as very sensitive to quality.

Evet yamulmuş gibiyiz peugeot / ferrari benzetmem de baya hatalı olmuş gibi kamuoyuna duyurulur

Neyse şimdi gelelim biz neleri geliştiriyoruz

Şuraya bir teaser bırakayım. Düne kadar solid de neymiş oğlum derken bu günlerde aşağıdaki parçayı çizebilecek kıvama gelmiş olmaktan kendi adıma gurur duyuyorum.

Şunu da fark ettim bir şeyler çizmek ve onları fiilen üretmekten aşırı keyif alıyormuşum. Sabah 3d tablasında şunu görünce tuhaf bir mutluluk hissettim.

Demo amaçlı çizip bastığım oil catch can in kapağı, üzerinde daha yapılacak çok iş olsa da "tamam ulan neyse çizeriz" kafasına ulaşabilmek müthiş.

İnsanlık için küçük olsa da beni mutlu eden güzel adımlar bunlar.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amaaa amaa

ve

Ben baya ikna oldum
    ben şuan mutlu oldum

ama kutuda vs hep desing by oz yazıyordu sadece...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.03.2024 günceli olsun. Cumartesiyi boş geçmedim.

Öncelikle yağ / filtre bakımını hallettim.

Yağ filtre kapağı ve filtrenin blok tarafında kalan kısmını olabildiğince eski yağdan arındırdım.
    Plastik kapak temizlik sonrası sıfır gibi oldu.

Adamlar ne güzel belirtmiş 25nm ile sık diye. Tabi bunu sanayi de kimse 25nm ile sıkmaz.

Biz ne yaptık, tabi ki 25 NM ile sıktık. Zaman kaygısı olmayınca tabi yaya yaya yaptık bakımı.

Mazot filtresi daha önceki hdi tecrübelerime göre biraz farklı. Ama bunu daha çok beğendim daha kolay.

Değişim yapacak olan olursa eski filtre altına 500 ml kadar bir kap koyup siyah kısmın ortasındaki çubuğu çekince akacak mazotu ziyan etmesin.

Mazot filtresi için 2x 9mm lokma ile sökülen cıvata 3x de torx cıvata sökülüyor. Kapak kısmında toz yağ vs kalmaması için sökmüşken temizledim.

Karter tapasını sökünce baktım pul ezilmiş iyice. Atladım motora manayla gezeyim diye gittim 15km dolaştım pul buldum geldim.

Hava filtresinin de bakımını kendi ürünleri ile yaptım.

Sonra hafta içi sipariş ettiğim 3cmx5 metre krom folyo ile tampon ızgarası etrafına krom kaplama yaptım.

Bu folyo işleri çok zor işler, dönüşleri falan yapmak çok sabır istiyor, ben de o konuda çok iyi değilim açıkçası, ortaya çıkan iş fena olmadı ama işin ehli çok daha iyi yapardı eminim.

Bu arada krom çıta 4k civarı, o rakama full yalıtım yapmayı planlıyorum.

Bu başlangıç, dönüş baya uğraştırdı.

Ufak ufak devam ediyorum.

Foto çekerken baya efor harcadım. Tamponu sökecektim ama 15/10 tansiyon ile pek uğraşmak istemedim. 1 kapril atıp sökmeden devam ettim.

Sola doğru gelirken köşeye geldikçe gerildim de gerildim

Sonunda uzun uğraşlar sonucu bana göre 10/7 bir iş yaparak krom görüntüsü verebildim.

Hatta gaza gelip yahu bu tamponun ortasındaki plaka takılı olan yerden de krom devam etse daha mı güzel olur dedim, onu da yaptım.

Bence bu da güzel oldu.

Tabi arada boşluk olduğu için o kısmı kapatamadık.

Netice

Bu işlemleri yaptıktan sonra araca el fren konsolundaki aux soketine bağlanan bir BT modül ekledim.

toplam maliyeti 60 TL oldu. BT alıcı + 12v dan 5v a düşüren step down devresi + biraz kablo + lehim + bant ve azıcık el işçiliği lazım oldu.

12v'u çakmaklık yuvasından aldığım için kontak açılınca modül çalışıyor sadece, bu da sürekli araçta az da olsa akım çeken bir şeyin olmaması demek.

Bağlanma hızı da çok iyi, ve ses kalitesi de gayet yeterli. Güzel bir eklenti oldu araç için.

Sonrasında da hafif sararan farların üzerinden 1 kat pasta yaptım. Renk ufaktan açıldı ama farlara daha sonra detaylı girişip güzel bir berraklık alacağım.

24.03.2024 e gelince de motor temizliği + far folyosu yaptım.

Taşırma kabında antifiriz görmek gibi bir takıntım var zira burada farklı bir ton gördüğüm her denklemde masraf etmek zorunda kaldım araçlara.

Gözüme kenarda duran taaa mondeo zamanından kalan folyo ilişti, manayla harcayayım bitsin yer işgal etmesin dedim.

Önden çekilen fotolar garaj içinden çekildiği için ışık terste kalıyor ve çok net olmuyor.

Ufak bir göl gezisi yapmak için park ettiğim yerde bu kareyi çektim.

Şu da önceki ve sonraki hali olarak kalsın. Bence krom eklenti baya görsellik kattı arabaya.

Bu gün amaç pasta işine başlamış olmaktı ama işler pek istediğim gibi ilerlemedi.

Bu arada geri viteste hareket ederken müthiş bir titreşim vardı onu da hava filtre borularını daha iyi sabitleyerek bazı yerlerde dolgu amaçlı bez bant kullanarak çözdüm. Bir de araç üzerindeki RCZ cooler tampon içinde neredeyse sıfıra sıfır oturuyor o da sallanıyor muhtemelen, tampon alt bağlantılarını güçlendirerek cooler'ı da bir nebze olsun sabitlemiş oldum, şuan titreşim çok ciddi derecede azaldı.

Pasta cila işleri gelecek haftalara kaldı.

Astra H lip almıştım ama orj lipi söküp astra h taksam her tümsekte sürteceğimizi anlayınca takmaktan vazgeçtim. Ya esnek bir lip, ya da daha ince bir model lip bulacağız oraya.

Sonrasında da yalıtım işine girişeceğim, DS için çok iyi bir geliştirme olacak bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık abi, bence farlar krom görüntüyle uyumlu olmadı. Fardaki folyo olmasa daha güzel durur düşüncesindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık abi, bence farlar krom görüntüyle uyumlu olmadı. Fardaki folyo olmasa daha güzel durur düşüncesindeyim.
    Ben de aradayım, değişik bir şey denemek istedim. Farları parlatacağım zaman vedalaşırız folyo ile.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Gözünü seveyim şu plakayı standart font veya Beşiktaş APP ile değiştir
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözünü seveyim şu plakayı standart font veya Beşiktaş APP ile değiştir
    Verdik siparişini yarın kargoda, değişiyor o da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far folyosonu beğenemedim.
    Gerisi, özellikle de jantlar çok iyi
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kromlari instagram'da gordugumde krom parca sanmistim, asla folyo gibi durmuyor. Kendi yaptigin ise kulp takmak, en acimasiz yorumlari yapmak cok daha kolay, o yuzden senin 10 uzerinden 7 dedigin ise ben en az 9 veririm gonul rahatligiyla. Hatta bu yorumu yazinca donup fotograflara tekrar baktim, kusur gorunmuyor, ne 9'u, 10 bile verilir bu ugrasa.

Far kasi olayini oldum olasi sevemedim. Hani arabaya %10 performans katsa veya yakiti %10 dusurse gene yapmam, o derece bir takintim var, o sebeple bana hitap etmiyor diyeyim. Ama oradaki iscilik de takdire sayan. Bu tarz el isi modifiyelerde gittikce citayi yukseltiyorsun, uzaktan takip eden biri olarak bu beni cok sevindiriyor, seni ne kadar mutlu ettigini tahmin edemiyorum dogrusu yaptigin isin karsisina gecip de "oldu be" demek bambaska bir haz.

Ayrica, buraya attigin her postta muhakkak egitici, ogretici bir seyler oluyor, bu basli basina saygi duyulasi bir durum. Eline emegine saglik
    öyle işte.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ton farkı olmayayymışş varyaaa off diyorum ne kadar daha da şık olacakmış
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler