User Tag List

Sayfa 42/44 İlkİlk ... 324041424344 SonSon
821 sonuçtan 780 ile 798 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far folyosonu beğenemedim.
    Gerisi, özellikle de jantlar çok iyi
    Tamam eleştirel not 3 oldu. İlk olarak bunu söküyorum

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ton farkı olmayayymışş varyaaa off diyorum ne kadar daha da şık olacakmış
    Aha nerde fark var beya, tam nokta atışı söylesene bakalım, ben fark edemedim.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kromlari instagram'da gordugumde krom parca sanmistim, asla folyo gibi durmuyor. Kendi yaptigin ise kulp takmak, en acimasiz yorumlari yapmak cok daha kolay, o yuzden senin 10 uzerinden 7 dedigin ise ben en az 9 veririm gonul rahatligiyla. Hatta bu yorumu yazinca donup fotograflara tekrar baktim, kusur gorunmuyor, ne 9'u, 10 bile verilir bu ugrasa.

Far kasi olayini oldum olasi sevemedim. Hani arabaya %10 performans katsa veya yakiti %10 dusurse gene yapmam, o derece bir takintim var, o sebeple bana hitap etmiyor diyeyim. Ama oradaki iscilik de takdire sayan. Bu tarz el isi modifiyelerde gittikce citayi yukseltiyorsun, uzaktan takip eden biri olarak bu beni cok sevindiriyor, seni ne kadar mutlu ettigini tahmin edemiyorum dogrusu yaptigin isin karsisina gecip de "oldu be" demek bambaska bir haz.

Ayrica, buraya attigin her postta muhakkak egitici, ogretici bir seyler oluyor, bu basli basina saygi duyulasi bir durum. Eline emegine saglik

Bazı insanlar var ya hepimizin çevresinde illa denk gelmiştir 1-2 defa. Ben yaptım en iyisi bu, ben hiç öyle olamadım. En çok da ben eleştiriyorum bu noktada kendimi.

Folyo işi mesela, gerçekten zor, bir taktiği vardır belki ben bilmiyorumdur, ama bana göre olması gereken kadar iyi olmadı hala. Ha dibine girmedikçe benim kusur gördüğüm detaylar zaten belli olmuyor.

Hakkı ile yapmaya çabalıyorum bir şeyleri, bilgi çok kıymetli bir şey, tecrübe de öyle, birilerine fayda sağlıyorsak da ne mutlu bana.

Akademik hayatta da okurken iyi olduğum konularda o dönemki arkadaşlara ders verirdim çok keyif alırdım anlatırken, sanırım forumda bu duygumu tatmin ediyorum.

Tabi bu işlerde yaptıkça ilerliyor insan, hem el becerisi gelişiyor hem de ekipman aldıkça işlerin kalitesi yükseliyor. Zamanla daha da iyi oluruz umarım.

Mesela bir motoru sıfırdan toplamayı çok istiyorum, bunu bir gün yapacağım illaki.

Tabi bir de ilerisi için planlar var hayal ettiğim bahçeli ev + yanında 60m2 kapalı yüksek tavan bir garaj yapabilirsem 8-10 sene içinde "al, tamir et, sat"

modeline geçebilirim. son 1 sene içinde bu sistem ile ciddi manada maddi kazanç sağladım.

İlk 2001 model 485 bin km de mondeo ile başladım. Şuan ds3 + rs e kadar getirdim işi.

2 araba hemen hemen 3 mondeo eder. 4 sene de yandan 2 mondeo eklemişiz haneye, bu süre boyunca da arabaların etinden sütünden faydalanmışız.

Ben düzgün iş yapan insanların eksik olduğuna inanıyorum, itibar ve itimat bu noktada çok önemli. SLK ve Megane 3 ü mesela hep çevreme ya da forumdan takip eden arkadaşlara verdik.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fara çektiğin folyoyu sök. aracın görünüşü çok değişti.

fotoğrafları görünce chrisfix izliyormuş gibi oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fara çektiğin folyoyu sök. aracın görünüşü çok değişti.

fotoğrafları görünce chrisfix izliyormuş gibi oldum.
    Folyo lar gidici, haftaya sökerim onları.

edd china dan chrisfix e mi geçtik bi kadar verin kardeşim kimlik bunalımı yaşatmayın adama

Moruk aslında imkan olucak,

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 senedir folyolarla oynayan birisi olarak söylüyorum normal folyo ile metalik folyo arasında Deniz Seki ile Madonna kadar fark var. (Buda nerden aklıma geldiyse
    Buna rağmen gayet düzgün bir işçilik çıkartmışsın. Metalik folyoyu eğip bükmek büyük dert. Normal folyo kadar esnemez. Esnediğinde matlaşır. Uc uca getirmediysen güneşteki ufak esnemelerde hiçbir sorun yaşamazsın.

Ben farlardaki folyolara takılmadım zaten ön görünümün %35 ini farlar kaplıyor ama far yandığında alttan renk görünürse biraz tatsız olabilir görüntüsü.

İyi ki Ka almışımda alakasız bir parça sayesinde tanımışım seni.

Telefondada çok konuştuk. Farklı ülkelerde olsak bu becerilerle çok daha farklı yerlerde olurduk. Goonzquad taki çocukları dişlerimi sıkarak izliyorum. Yaptıkları harika ama imkanları akıllara zarar seviyelerde.

Bir gün bizimde olur inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 senedir folyolarla oynayan birisi olarak söylüyorum normal folyo ile metalik folyo arasında Deniz Seki ile Madonna kadar fark var. (Buda nerden aklıma geldiyse
    Buna rağmen gayet düzgün bir işçilik çıkartmışsın. Metalik folyoyu eğip bükmek büyük dert. Normal folyo kadar esnemez. Esnediğinde matlaşır. Uc uca getirmediysen güneşteki ufak esnemelerde hiçbir sorun yaşamazsın.

Ben farlardaki folyolara takılmadım zaten ön görünümün %35 ini farlar kaplıyor ama far yandığında alttan renk görünürse biraz tatsız olabilir görüntüsü.

İyi ki Ka almışımda alakasız bir parça sayesinde tanımışım seni.

Telefondada çok konuştuk. Farklı ülkelerde olsak bu becerilerle çok daha farklı yerlerde olurduk. Goonzquad taki çocukları dişlerimi sıkarak izliyorum. Yaptıkları harika ama imkanları akıllara zarar seviyelerde.

Eyvallah, ben de senle sohbet ederken telefonda kaybediyorum kendimi Valla iyi ki önce ben KA almışım

Şimdi sen yazınca ben de fark ettim ulan diyorum bu neden bükülmüyor demek ki konu madonnaymış hahshahshd.

azıcık üst üste bindirdim, bu esner vs diye düşündüm öyle yaptım, demekki doğru yapmışım, oysaki doğaçlama takılmıştım.

Asıl sök tak işi bayramdan sonra başlıyor arkayı komple indiriyorum aşağı, fulün fulü yalıtım yapıyorum Davlumbaz altından üstüne kadar basıcam malzemeyi, bu sefer başka bir ürün var hedefimde eğer planladığım rakamlara çıkacaksa kesinlikle o yönde ilerleyeceğim.

Elim gitmedi krom çıtaya 4k + vermeye gerçekten, fonksiyonel bi faydası olsa tamam ama o da yok.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşlılıkk idare ett
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşlılıkk idare ett
    Senin canın sağ olsun

Senin yaşlara gelince hala umarım sen gibi gençlere laf yetiştiririm ben de Örnek alıyorum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Duuudeee....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30.03.2024 günceli olsun,

Plakalarımız geldi, ben de üzerine 2 kat vernik attım. @melih-ö ye plakalar için teşekkür edelim öncelikle, güzel tertemiz yapıp gönderdi.

Sonra fark ettim ki plakalık olmamasını daha çok seviyorum. Bol çift taraflı bant ile plakaları yapıştırdım.

Yağan çamur sağ olsun arabanın rengini değiştirdi. Önceki font ile yenisi arası farkı da görelim.

Bu arada krom folyo ile çıta işi yalan oldu yapıştırdığım yerin yüzeyine çok sıkı tutunamadı folyo, 1-2 yerden sarkınca bende doğrudan söktüm.

Yılmadım ama başka bir deneme yapacağım. Far üzeri folyoları da söktüm.

ds in pcv valfinin bozuk olduğunu düşünüyorum, açık kalmış bana göre. Çünkü anlamsız şekil de borusunda yağlanma var.

Emme hattına yağlı buhar gönderip motorun içine giren havanın kalitesini de düşürüyor bu sistem.

Daha önceki dizel araçlarımda da yine kendi yaptığım gibi bir catch can ürettim.

Bu sefer kap olarak ben gibi araba sever bir komşumun getirdiği bebek maması kutusunu kullandım. İçine ıvır zıvır koymak için kenarda tutuyordum. Ama boy olarak o kadar güzel denk geldi ki anlatamam. Sanki arabada bu kutu için bir boşluk varmış gibi oldu.

Sabah uykum kaçtı hadi dedim gideyim garaja şu catch can işini bi çözeyim.

Ford ka için ürettiğim parça da kullandığım 3/8 gaz dişli 16mm rakorlar ve ek parçalar vardı. Onları değerlendirdim.

Daha önce yine mondeo için aldığım lpg su hortumlarından artanlar vardı kenarda duran onları da manayla kullanmış oldum.

fotonun sağındaki pcv den çıkan yağlı buharın bağlanacağı rakor.

Bunu aşağı doğru uzattım zira amaç zaten yağın hazne içinde kalması. O boşluğa da bulaşık teli koyarak yağın buhar ile ayrılmasını sağlayacağım.

TE kullanınca tabi bir ucu açıkta kaldı, oraya da citroen in kapı klipsi tapa gibi oturdu. Ben risk almadım ve ekstra olarak epoxi ile yapıştırdım, akşama kadar taş gibi olur.

Dediğim gibi sanki kaan gelsin de buraya bebek maması kabından yaptığı catch can i koysun diye yer ayarlamış psa mühendisleri

Sonra cath can i yerine koyup turbo ya bağlanan boruya takacağım rakor için prova yaptım.

Normalde pcv den çıkan çok ters bir yerde kalıyor, oradan boru döndürmek zulüm. O yüzden orayı kapattım yeni bir yer açtım.

Boruyu delmek içime sinmese de işi çok kolaylaştırdı. Catch can i sökersek plastik kaynak yaparım en kötü.

Kılavuzla dişini açtım. Malzemenin et kalınlığı diş tutacak kadar var. Ben yine güvenmeyip epoxi ile rakoru yapıştırdım tabi.

epoksili rakor.

Sonra kullanmayacak olduğumuz deliği nasıl kapatırız derken c2 ye cooler takarken aldığım alt ayak kauçuğu içine tam denk gelmez mi

ama bi sorun var ucunda 2 delik var. Dedim basalım buna sıcak silikonu mis gibi olur bu.

Sonuç:

Gayet güzel oturdu yerine,

Sonra yağ buhari gelen rakor ile temiz hava gönderecek rakor arasına paspas parçasından bir ayırıcı yaptım.

Bu ayırıcıyı da matkap ucuyla 10-15 yerden deldim. Deldiğim kısım altta kaldı. Yani bulaşık telini koyduğumda onunla aynı hizada oldu.

Netice de yağ geçmesin ama buhar geçsin istiyoruz.

İş yapacak gibi duruyor, saha da test ettikçe bilgi paylaşırım gelecekte.

sonra mat siyah boya ile görselleştirdim biraz.

Ve bulaşık telli bebek maması kaplı oil catch can imiz kullanıma hazır Bitmiş halini ben beğendim sizce ?

Catch can alabilirdim elbette, ama kendim bir şeyler üretmeyi ve ürettiğim şeylerin işe yaradığını görmekten haz alıyorum.

Daha sonra bunu duruma göre 3d de üretebilirim. Hatta aslında ben bunu daha önce çizdim, solid de beni çok da geliştiren bir çizim oldu.

Ondan da 1 kare ekleyeyim.

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık her şey çok güzel olmuş, mat siyah boyanana kadar gerilimle okudum umarım boyanmıştır diye çok şükür görsel olarak iyi olmuş

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emeğine sağlık

Catch can v2 yapacaksın madem, d1spec gibi, doluluk seviyesini de görmek için şeffaf silikon hortumla bir çıkış da verebilirsin aslında

Hatta satış yaparsan alırım ben de

Bu arada mama kabına ben karşı değilim, sürümü olan bir malzemeyi kullanmak maliyetini düşürür. Kaldı ki zaten boyanıyor, ben bunda yanlış ya da dalga geçilecek bir şey de görmüyorum. Ha daha afilli bir kapak çizersin oradı ayrı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık

Catch can v2 yapacaksın madem, d1spec gibi, doluluk seviyesini de görmek için şeffaf silikon hortumla bir çıkış da verebilirsin aslında

Hatta satış yaparsan alırım ben de

Bu arada mama kabına ben karşı değilim, sürümü olan bir malzemeyi kullanmak maliyetini düşürür. Kaldı ki zaten boyanıyor, ben bunda yanlış ya da dalga geçilecek bir şey de görmüyorum. Ha daha afilli bir kapak çizersin oradı ayrı
    Hor gören bir güruh oluyor bazen. Münakaşaya girmeden tatlı tatlı cevap vermiş oldum kendimce. Kapağı ilk söktüğüm de boruların rengi olan maviye boyayacağım.

Asıl isteğim bunu 3d de basmak. Ama araç içinde pla filament nasıl tepki verir kestiremiyorum.

Mini de araca özel çalışmak lazım gelebilir boru yönleri için.

Dediği göstege işi için 2 tane plastik boru çizip basmam lazım elimde filament kalmadı çizeyim dursun filament gelince basar takarız. Ben de seviyeyi görmek istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hor gören bir güruh oluyor bazen. Münakaşaya girmeden tatlı tatlı cevap vermiş oldum kendimce. Kapağı ilk söktüğüm de boruların rengi olan maviye boyayacağım.

Asıl isteğim bunu 3d de basmak. Ama araç içinde pla filament nasıl tepki verir kestiremiyorum.

Mini de araca özel çalışmak lazım gelebilir boru yönleri için.

Dediği göstege işi için 2 tane plastik boru çizip basmam lazım elimde filament kalmadı çizeyim dursun filament gelince basar takarız. Ben de seviyeyi görmek istiyorum
    Baskı için abs kullanabilirsin 220 dereceye kadar dayanıyor. Zaten extruder sıcaklığı 240 derece civarı. Ancak pla ile başladığın baskı işleri abs ile çok farklı boyuta taşınıyor abs ile çıktı almak gerçekten zor ama sonuçlar bir okadarda sağlam. Bu arada artık abs filamente geçmelisin pla arabacılık işleri için çok dayanıklı değil. Bende e36 için bir tasarım yapıyorum sana önerim şu bağlantı aparatlarının geldiği yerleri düz geç radius olmasın oralarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baskı için abs kullanabilirsin 220 dereceye kadar dayanıyor. Zaten extruder sıcaklığı 240 derece civarı. Ancak pla ile başladığın baskı işleri abs ile çok farklı boyuta taşınıyor abs ile çıktı almak gerçekten zor ama sonuçlar bir okadarda sağlam. Bu arada artık abs filamente geçmelisin pla arabacılık işleri için çok dayanıklı değil. Bende e36 için bir tasarım yapıyorum sana önerim şu bağlantı aparatlarının geldiği yerleri düz geç radius olmasın oralarda.
    Bendeki cihaz ile abs basmayı deneyeceğim ama zor diyor bu işleri ticari olarak yapan bir arkadaşım.

Kapalı kasa yazıcı vs lazımmış. Bendeki oldukça giriş seviyesi bir ürün olması lazım neptune 3 pro.

Radius kısmını dikkate alacağım. Henüz tasarıma başlamadım tekrar çizerken L olarak çizerim boruları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buralar boş kalmış Biz boş durmadık tabi.

Direksiyonun solukluğu dikkatimi çekti. Elde malzeme de olunca dedim şunu aradan çıkarayım.

Boya öncesi fotoğrafları,

Derby nin malzemelerinden memnuniyetimi daha önce belirtmiştim. US Kimya bu işi güzel yapıyor.

Daha önce c5 koltukları restore etmiştim, sonra slk yı restore etmiştim. Firmanın ürünlerinden hiç sorun yaşamadım.

Temizilik köpüğü ile önce güzelce sildim, direksiyon matlaştı.

Şöyle %50 %50 bir foto fark için güzel bir kare olacak.

Boya sonrası kareler,

Boya sonrası üzerine 2 kat sabitleme cilası geçtim. 1 gün sonra renk ve doku daha hoş bir hal aldı.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airbag ve Airbagin oturduğu kısım için de bir çalışma yapılabilir mi abi? Simit siyah airbag kısmıysa eski renginde kalınca direksiyondaki kromlarla karışıp çok farklı bir mix oluşturmuş çünkü
    Eline emeğine sağlık abi, kendin yapıyor olman bulunmaz nimet. Sanayide şu işleri ustaya yaptırmak çok zor, parasıyla bile zor
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbag ve Airbagin oturduğu kısım için de bir çalışma yapılabilir mi abi? Simit siyah airbag kısmıysa eski renginde kalınca direksiyondaki kromlarla karışıp çok farklı bir mix oluşturmuş çünkü
    Eline emeğine sağlık abi, kendin yapıyor olman bulunmaz nimet. Sanayide şu işleri ustaya yaptırmak çok zor, parasıyla bile zor
    O kısma plastik yenileyici bir ürün sürmek sanırım fayda sağlayabilir. ***** airbag kapağı üzerinde bir boya vs yapmak ileride satış anında negatif bir algı oluşturuyor. Kafada soru işareti bırakıyor. O solgun rengi kendine getirecek bir ürün yok şuan, ama edindiğimde sürerim toparlar gibi geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son ön kısımda krom folyo ile bir çıta yapmıştım. 3. gün bu folyolar kalkmaya başlayınca ben de söktüm.

Tampon üzerinde folyonun yapıştığı yer az da olsa pütürlü olduğundan folyo tutunamadı.

Sonra baktım ölçüsüne 10mm civarı, netten 9mm nikelaj şerit sipariş ettim. Geldiği gibi uyguladım.

Nikelaj parça yuvarlak kısımdan sorun olmadan döndü netice aşağıdaki gibi oldu. Krom folyo ile de tamponun plaka takılan kısmına uygulama yaptım. Görsel bence yine güzel oldu.

Arabanın önünde yanında her yerinde krom detaylar var arkasında kimse yok, hazır elde malzeme var arkaya bir şeyler yapayım dedim. Tamamen doğaçlama şerit elimde oraya buraya tutuyorum sonra karar verdim tamponun alt parçası bu iş için çok uygun.

Uygulama sonrası böyle oldu,

Beklediğimden iyi durdu açıkçası.

Sonra baktım elimde 2 metreye yakın malzeme kaldı dedim ne yapsam ben şimdi bununla. 3. stop altına uyguladım.

Bunu ben hariç kimse beğenmedi biraz dursun sonra sökeriz diye düşünüyorum.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fazla mama kabın var mı bir şey deneyeceğim de

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler